Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Buna !
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Numele meu este Ana-Maria si sunt din Bucuresti , am varsta de 18 ani si sunt la liceu in clasa a 11-a ( mate-info ) . Ador animalele , de aceea am acasa 2 pisici , un caine , 3 broaste testoase si un hamster :X

Hobbyurile mele sunt : Photoshopul , sa cand la pian si chitara ( mi-as dorii o pianina sau un pian , insa nu cred ca am unde sa-l pun ) , imi place sa citesc si mai ales imi place sa MA JOC counter-strike 21

De anime am dat pe la varsta de 14 ani cand ma uitam linistita la naruto pe televizor , iar din dorinta de a vedea mai mult am accesat youtubul . De atunci a urmat o lista lunga de animeuri atat vizionate pe TV , cat si pe internet , desii unele sincer le-am vazut mai pe sarite . In momentul actual m-am apucat de Bleach si sunt pe la episodul 140 4 . Datorita animeurile am luat hotararea de a invata limba japonza , momentan fac niste meditatii in particular de putina vreme si nu stiu decat bazele elementare ale limbii .

Am sa spun cateva din animeurile pe care le-am urmarit :


Naruto
Naruto Shippuuden
Nana
Inuyasha
Gallery fake
Paradise Kiss
Izatura no kiss
Claymore ( il ador )
Blood +
Kuroshitsuji I
Kuroshitsuji II
Vampire Knight I
Soul eater ( dar nu l-am terminat )
Full metal alchemist ( pe sarite , de aceea vreau sa-l reiau )
Full metal panic
Full metal panic fumoffu
Kaleido Star
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex ( pe sarite )
Ergo Proxy ( dar nu l-am terminat )
Death Note
Kyorochan
Digimon )
Ghost Stories
Spiral : Suiri no kizuna
Hellsing
Trigun
Cowboy Bebop ( Desii nu prea mi-a placut )
One pice ( doar cateva episoade , maxim 30 , deoarece nu m-a atras sincer )
Bleach ( il urmaresc momentan )

Si mai sunt , insa nu mi le amintesc pe moment .
Observ ca iti place Claymore si ca adori animeul... Manga ai citit-o? Pot spune ca e geniala ca si animeul insa red ca stii asta din moment ce se afla in lista de mai sus.
Lista de mai sus e chiar gigantica, pentru mine, si din ea se vede clar ca iubesti animeurile.
Ce te-a facut sa ajungi la noi pe forum?


Bine ai venit!
Oh oh, hello there ! In sfarsit, vad o fata pe forum careia ii place sa se joace Counter-Strike *laugh* / eu ador cs-ul 21. Si Bleach - bun, 140... eu am terminat toate cele 366 de episoade.
Deci, bun venit pe AnimeZup ! Sunt sigura ca-ti va placea aici. Now, now... some questions:
1. De cand lucrezi in Photoshop ? Ce versiune ai ? CS5?
2. Iti place negrul ?
3. Fructul preferat ?
4. Personajul favorit din Blood+ si din NANA ? XD

Ok, cam atat... Poate ne mai citim pe aici, sau de ce nu, chiar pe mess ^^ Eu id-ul il am la profil if u wanna pass by. See ya !
Nu , manga nu am citit-o . Eu tot asteptam sezonul nou anime 21 , care banuiesc ca nici nu v-a aparea prea curand .Fiind prinsa cu Bleach , cred ca o sa imi mai ia ceva timp pana ma apuc sa o citesc . Cunosc forumul de foarte mult timp , insa nu am tinut sa socializez neaparat cu persoanele care tind catre acelasi hobby . Sincera sa fiu , m-a atras mult si partea GFX ( fiind o pasionata a photoshopului ) . Oricum acum sunt dispusa sa socializez 4 Mai ales ca se aproprie Otaku si cu cat mai multe persoane pe care le voi cunoaste cu atat distractia mai mare .

Citat:Oh oh, hello there ! In sfarsit, vad o fata pe forum careia ii place sa se joace Counter-Strike *laugh* / eu ador cs-ul . Si Bleach - bun, 140... eu am terminat toate cele 366 de episoade.
Deci, bun venit pe AnimeZup ! Sunt sigura ca-ti va placea aici. Now, now... some questions:
1. De cand lucrezi in Photoshop ? Ce versiune ai ? CS5?
2. Iti place negrul ?
3. Fructul preferat ?
4. Personajul favorit din Blood+ si din NANA ? XD

Ok, cam atat... Poate ne mai citim pe aici, sau de ce nu, chiar pe mess ^^ Eu id-ul il am la profil if u wanna pass by. See ya !

1. De 5 ani , insa sunt inca la un nivel mediu . Si nu ma axez pe siguri neaparat ,ci pe o gama mult mai mare . Lucrez pe versiunea CS3 , am lucrar si pe CS4 , dar am ajuns la concluzia ca tot 3-ul este mai bun .
2. Da , il port atat in vestimentatie , cat si in lucrarile mele , insa nu fac abuz si doar dau un contrast placut cu ajutorul non-culorii .
3. Mere si banane 21
4. Blood + : Solomon , imi placea cum arata si emana atata eleganta 105
Nana : Nobu :chuu:
Nu doar imi place counter-strike 21 il ador . Ma joc aproape zilnic :p