Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: -.-
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Am mai fost pe Zup in urma cu doi ani. Imi placea si inca mai am pasiunea de a scrie ficuri asa ca cel mai des o sa ma gasiti la sectiunea aceea. Sunt obsedata de manga-uri, dar nu ma intrebati titlurile, stau prost cu memoria si le salvez la bookmark.
Hello darling ! XD Bine-ai revenit pe forum :]
Well, daca spui ca cel mai des te vom gasi la sectiunea FanFiction, atunci eu, una, ma astept sa citesc ceva interesant. Oh, obsedata de manga-uri ? *nu numai tu* ~laughs~.
Intrebari nu am, so i hope you'll have a good time here Smile.
Ai mai fost pe zup? Pai si ce te-a determinat sa renunti la a mai exista pe aici si ce tea facut sa revii?
Daca iti plac ficurile, cred ca iti place sa citesti si carti. Cam ce stil ai alege? Poate ai si un autor preferat... cine te-a surprins placut?
Observ ca ai postat un fic [ Imperium ] si cred ca voi trece pe acolo.
Oricum, bine ai revenit pe forum!
Ma alatur si eu la grupul manga addict. 21
Ce carte te-a dezamagit?
Mangaka preferat?
Ai auzit de manga "Bodyguard" (yaoi)? Ai citit-o? Te-a ingrozit stilul ei?
Romane politiste?
Culoarea preferata?
Cel mai mare vis al tau?
Limba straina preferata?
Ai vreun plan de viitor? Ex: sa te duci sa studiezi in Anglia, Japonia sau altceva
(?)
Numele meu este Andreea, incantata. O revenire placuta si... aaaa... sper ca scrii si one-shot-uri. 21
Yaoi? Yuri? Shounen-ai?
NANA? NO6?
Hollywood Undead?
Scuza-mi intrebarile.
(08-04-2012, 08:27 PM)Ryuu A scris: [ -> ]Ai mai fost pe zup? Pai si ce te-a determinat sa renunti la a mai exista pe aici si ce tea facut sa revii?
Daca iti plac ficurile, cred ca iti place sa citesti si carti. Cam ce stil ai alege? Poate ai si un autor preferat... cine te-a surprins placut?
Observ ca ai postat un fic [ Imperium ] si cred ca voi trece pe acolo.
Oricum, bine ai revenit pe forum!

Am renuntat la zup pentru ca am pierdut parola de la contul vechi si in acel moment zup-ul avea niste probleme si nu am mai primit niciodata linkul de la 'parola uitata'. 2
Sincera sa fiu citesc multe ficuri, carti mai rar. Dar imi plac cele SF. "Calatorie spre centrul Pamantului" de Jules Verne si "Eu, Robotul" de Isaac Asimov sunt titlurile pe care mi le amintesc acum. Am pasiunea asta pt SF din a 6a cand am avut o lectie despre "Planeta celor doi sori" de Horia Arama.
Creerul meu este intr-o continua inspirare din filme, in cele mai multe cazuri. Am vazut peste 1000 de filme si de o buna perioada nu mai am la ce sa ma uit 2


(09-04-2012, 09:57 AM)yaoi maniac A scris: [ -> ]/
Ce carte te-a dezamagit?
Mangaka preferat? Kim Jea-eun
Ai auzit de manga "Bodyguard" (yaoi)? Ai citit-o? Te-a ingrozit stilul ei? Nu am auzit. Dar o sa am treaba in seara asta 15
Romane politiste? Filme politiste.
Culoarea preferata? Verde crud
Cel mai mare vis al tau? Sa ajung in Japonia
Limba straina preferata? Suedeza (suna extraordinar)
Ai vreun plan de viitor? Ex: sa te duci sa studiezi in Anglia, Japonia sau altceva - O sa studiez la Universitatea Bucuresti Japoneza si Engleza (sau rusa)
(?)
Numele meu este Andreea, incantata. O revenire placuta si... aaaa... sper ca scrii si one-shot-uri. 21 O sa ma gandesc si la asta.
Yaoi? Yuri? Shounen-ai? Shounen-ai + Tragedy [nu-mi plac finalurile fericite]
NANA? NO6? Haha de NO6 nu am auzit. Tu imi dai de treaba in noaptea asta vad =]]
Hollywood Undead? Neah, sunt mai linistita. Florence and the Machines, Marina and the Diamonds, Lana del Rey, Placebo, 3ostm, prodigy... ok nu sunt linistita deloc. Invaders must die!
Scuza-mi intrebarile. No problem.


Daca vrei iti mai pot da de treaba. 21 Sunt o persoana care imparte bucuroasa recomandari. 5
Te-ai uitat la vreun film-anime? Daca da: care? Cum ti s-a parut?
(in caz ca ai citit Under Grand Hotel) Iti place de Swoardfish?
Parfumul preferat?
Cine e bunaciunea de la signatura ta (mi-a sarit in ochi si ma dau in vant dupa astia badass cu parul lung *laughs*, oare dupa cine nu ma dau eu in vant... >.>)?
Iti place de stitlul Naonei Bohra sau preferi stitluri simple, uke pricajiti etc.?
Sa ai o zi bunaaa... Care e numele tau?24

[edit dupa ce a citit comentariul tau intreg] "Planeta celor doi sori"? 43 Tare. Cum ti s-a parut Riluri? 22 Ti-a placut sfarsitul sau partea cand tipul spune ca un calator isi pastreaza casa mereu in inima lui? Ce filme (ne-)ai recomanda? Ai vazut "Arthur" comedia (este si o versiune veche)? -> intreb fiindca imi place cat de diva era actorul la un interviu pe HBO si m-a facut sa vreau sa ma uit *laughs*
The Brokeback Mountain? 21
(10-04-2012, 10:09 AM)yaoi maniac A scris: [ -> ]Daca vrei iti mai pot da de treaba. 21 Sunt o persoana care imparte bucuroasa recomandari. 5
Te-ai uitat la vreun film-anime? Daca da: care? Cum ti s-a parut?
Paprika, Howl's moving castle, The girl who leapt through time, Dead space, Spirited away
(in caz ca ai citit Under Grand Hotel) Iti place de Swoardfish? Nu am citit 2

Parfumul preferat? ...
mda nu am asa ceva

Cine e bunaciunea de la signatura ta (mi-a sarit in ochi si ma dau in vant dupa astia badass cu parul lung *laughs*, oare dupa cine nu ma dau eu in vant... >.>)?
Este doctor Memphisto din Makai ishi Mephisto

Iti place de stitlul Naonei Bohra sau preferi stitluri simple, uke pricajiti etc.?
imi plaaaaaceeeee =P¬. imi place cand intr-un manga apare atractia dintre un om si un demon. De asemenea Sweet blood de Kim Se-young este superb, dar autorul parca doarme, sau l-a lasat de izbeliste. De la Noana ador MORI NO KOE si YURUSARETA UTA.

Sa ai o zi bunaaa... Care e numele tau?24
Sara it's my name. Si numele de scena este Sara Wu, sau Julia Wu.

[edit dupa ce a citit comentariul tau intreg] "Planeta celor doi sori"? 43 Tare. Cum ti s-a parut Riluri? 22 Ti-a placut sfarsitul sau partea cand tipul spune ca un calator isi pastreaza casa mereu in inima lui?
Nu mai stiu ce facea Riluri ca au trecut 6 ani de atunci, dar din ce mai tin minte era cam ticnita. Am adorat ideea de dublare a personalitatii in functie de influenta sorilor <3. Si stiu ca la ora aceea m-am certat cu profa care zicea ca soare nu are plural si ca era un cuv inventat de autor. Oricum cf DOOM 2 exista si sori. muhahaha

Ce filme (ne-)ai recomanda?
O doamne, nici nu stiu cu ce sa incep. Inception, Limitless, Jumper 2008, Hebi ni piasu 2008, Fight club, Fast and Furios: Tokyo drift, Daybrakers (ethan hawke e vampir yummi), repo the genetic opera, repo man, skyline, womb(incest etc etc cu superba Eva Green), another earth 2011(spune o poveste despre cum pamantul are o clona, la fel si pamantenii), contagion, rec, 28 weeks later, quarantine[destea cu boli care transforma oamenii in zombie], in time, melancholia, source code(cu jake gyllenhaal sau ceva de genu are numele greu de scris) etc etc etc lista mea este imensa

Ai vazut "Arthur" comedia (este si o versiune veche)? -> intreb fiindca imi place cat de diva era actorul la un interviu pe HBO si m-a facut sa vreau sa ma uit *laughs*
Russel Brand, oh yeah, doar e british, normal ca nu este sanatos la cap. Da l-am vazut. Foarte amuzant, defapt am ras cu lacrimi. Am plans cand a murit Hobson 2 era o scumpa.

The Brokeback Mountain? 21
L-am downloadat acum 3 zile. O sa ma uit intr-o zi la el. JUR.