Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Konichiwa!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.

Hi! Sunt Nico (Niki, Neko, Neka), am aproape 13 ani si sunt din Braila.
Ma uit de la 6 ani la anime-uri (da, nici nu stiam sa citesc pe atunci) si cred ca mi-am folosit cel putin un an din viata pana acum uitandu-ma la anime-uri si citind manga. Desenez, scriu si nu cant (decat daca vreti sa spargeti niste geamuri, atunci sunt la dispozitia voastra).
Hmmm..ce sa mai zic. A, sunt maniaca de Yaoi, am citit peste 70 de manga si vizionat peste 40 de anime-uri.

Daca vi se pare ca sunt interesanta(ceea ce nu prea sunt) astept intrebari. Daca nu, scuze ca v-ati irosit timpul c
u mine.
Chiar banuiam ca avatarul tau este yaoi. 39 Tipul seme seamana cu Klaus-sama din Maiden Rose, insa tipul uke nu seamana deloc cu Teki. >.> [bine, acum nu mai seamana cu Klaus, ci cu altcineva dintr-o manga yaoi]
Eu sunt yaoi maniac. Incantata. ^ ^ Si sunt si manga addict (de obicei citesc yaoi *laughs*, surprinzator nu?, insa citesc si romance-uri).
Ce varsta ai?
De unde esti?
Ce zodie? (imi e lene sa iti verific profilul)
Cum ti se pare Zup la prima vedere (inafara ca e cam mort)?
Hmmmmm... ai citit regulamentele?
La ce te referi cu "Ma uit de la 6 ani la anime-uri" -> "si cred ca mi-am folosit cel putin un an din viata pana acum uitandu-ma la anime-uri si citind manga"? Daca te uiti la 6 ani cum vine ca ti-ai petrecut un an uitandu-te la animeuri si citind manga-uri?
Care e anime-ul tau preferat?
Cand zici 40 te referi si la shouen-ai, nu-i asa? Sau chiar ai vazut peste cele 40 de anime-uri yaoi?
Vreun manga care te-a impresionat?
Mangaka preferat?
Ai auzit de Naono Bohra sau Madarame Hiro?
Personaj anime care iti place?
Citesti? Carte preferata? Scriitor?
Culoare preferata?
O fire sportiva sau o lenesa incurabila?
Momentan mi-a venit sa iti pun multe intrebari. 39
Neko, ai grija de coada ta pe aici, bine? ^ - ^

[yaoi-ul vaaaaaaaaaa conduce lumeeeeea~ *hapiness runs*]
Mersi de bun-venit, yaoi maniac.
Pai sa vedem.
Aproape 13.
Sunt din Braila.
Is scorpion (capoasa si diabolica rau)
Pai il bantui de vreun an, citind si rascitind fic-uri. Sincer mi-am facut cont pentru un fic scris in colaborare cu Amorul meu, Meet my bloody king.
Dap, le-am citit.
Pai...ma uit de cand aveam 6 ani. Si la cealalta parte vroiam sa zic 24ore din 24, 7 zile din 7. 28,29,30,31 zile din 28,29,30,31, 12 luni din 12. Ceva de genul.
Muuulte...Toate yaoi. (Junjou Romantica, Sekai ichi Hatsukoi, Gravitation, Ai no Kusabi, Close the last door, Togainu no Chi, Fuyu no Semi, Haru wo Daiteita si muuulte...)
Dap, vreo 10 erau Shounen-Ai. (as fi vrut eu sa gasesc 40 hard)
De curand plansesem la unul...sunt multe, cel mai recent e Sorenai ni shinken nandesu.
Shungiku Nakamura.
Da, am avut placerea sa aud de amandoi.
Hiro-san din Junjou si Kau-tan din Togainu no Chi.
Zapada Nevazuta- Silvia Cinca.
Verde.
Cu toate ca profu' de sport se tine de mine de 3 ani sa ma duc la voley sau handball refuz cu inversunare. Tot mai bine e pe scaun in fata pc-ului.

Mersi si o sa am grija ^^


Hello, here, Nico! Bine ai venit pe Zup, sper să te distrezi şi să-ţi faci multi prieteni. Hm, Braila zici? Uuu, eu ajung de cel putin 3 ori pe an pe acolo, deci poate o să ne întâlnim vreodată. Mi-ar face placere, că pe unde locuiesc eu, nu e nimeni -.-
Oricum, am şi eu câteva întrebari:
1. Melodia preferată?
2. Anotimp preferat?
3. Ciocolată sau jeleu? *ador mereu întrebarea asta*
Păăăi.... Ne mai auzim pe aici, have fun şi happy posting!
Konnichi wa, Neko-chan! Hajimemashite! Zup de mukaerimasu!

Mda, ma inspira la japoneza titlul threadului si numele Neko, ce sa zic... >___< Sa zic...hajimemashite inseamna ceva in gen "imi pare bine de cunostinta", iar "Zup de mukaerimasu" ar trebui sa insemne "bun venit pe zup!", dar cum gramatica mea e varza rau...

In fine, revenind. Sper ca te vei simti la fel de bine pe Zup ca noi toti si ca iti vei face multi prieteni. Si nu cumva sa mai spui ca nu esti interesanta, o yaoista inraita e orice numai plictisitoare nu, sa stii asta de la mine! Sunt impresionata ca ai 13 si te uiti la yaoi-uri hard... Good, girl, keep doing that! Smile Si eu ma uita la de-astea de la 11 4 Pot fi educative din unele puncte de vedere mwahaha... Intrebari...Le-a cam epuizat yaoi maniac pe toate. Ah, inspiratie! Mi-au venit intrebari:
1.Asculti J-rock? Daca da, ai vreo trupa preferata?
2.Asculti K-pop? Din nou, daca da, ai vreo trupa preferata?
3.Intrebarea care ma face sa imi dau seama multe despre o persoana: ciocolata si acadele sau prajituri cu vanilie si strudel cu mere? (mie una imi plac toate, dar depinde ce iti place mai mult)
4.Vreun citat preferat?
5.Filme/carti: Romance sau Aventura?

~Huggies and kisses from Sako-chan, ne mai auzim 3
Mersi pentru bun-venituri 4!
Va voi raspunde pe rand:
Savaris: Pai Braila, prin cel mai mare cartier de pe acolo. Tu unde locuiesti?
1. Pai cred ca am doua la fiecare gen pe care il ascult. (rock si pop)
Rock: My chemical romance- Mama ; The Gazette- Pledge
Pop (aici sunt numai k-pop) : SHINee- Sherlock ; 2ne1- Ugly

2. Toamna. Pot sta in casa cat vreau si am si un motiv, e urat afara.

3.Cioicooo....

Multumeeesc XD


Sako-chan

Dap, eu ma uit de la 9. (Muahaha)
1. The Gazette
2.SHINee ( Minnie-oppa )
3. Prima varianta. Sunt maniaca de ciocolata.
4. Pai mai toate ale lui Dr. House
5. Romance.

Danke pentru intrebari.
Pai, eu nu locuiesc în Braila, dar ajung pe acolo că am rude. Stau pe undeva prin Valea Prahovei, într-un oraş de care cu siguranţă nu ai auzit 21 Şi eu ador toamna.
Vai, perversă de mică! Ce bine o să ne întelegem. Şi am revenit cu încă câteva întrebari:
1. Ce parere ai despre yuri?
2. Floarea preferată?
3. Cuplul preferat? *din orice anime*
4. Ai avut vreodată un vis cu un personaj din anime-uri? 21
Hm...Pai sa vedem.
Yuri imi place. Adica il prefer in comparatie cu o relatie fata-baiat.
I think... Irisul.
Ce intrebare grea. Hiro-san si Nowaki, din Junjou, care chiar sunt un cuplu. Si Gunji si Kau, din Togainu no Chi, dar ei doar in imaginatia mea.
Vreodata? Tot timpul! 21 Primul meu vis cu un personaj a fost pe la 9 ani, cu cativa baietii din Battle B-daman. (nu-i tocmai anime, dar merge)