Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: N ` Hope still exist ! <3
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Hello . ♫

Deci incepem cu inceputul ^.^ , numele meu este Alexandra , dar prefer sa-mi spune-ti simplu " Hope " pe forum .
Sincer , de mult am vrut sa-mi fac cont pe AnimeZup , dar nu am mai apucat . Dar totusi sunt aici 4
Imi plac destul de mult anime-urile . Cred ca am vazut peste 30 , cap-coada . Cred ca de aici iau si idei pentru fic-urle mele .. imi place sa fotografiez , sa citesc , prajiturile , sa dorm , sa visez , sa mananc . Mai multe ..
Nu ma prea pricep la prezentari ..so , daca aveti ceva intrebari sunt fericita sa va raspund la ele . ^.^

Hello there ! (: Eu sunt Addeh, glad to have you here. Ah by the way, ai grija la culorile din posturi (tu scrisesesi cu roz; ti-am editat eu postul) -> numai un moderator sau un admin poate scrie cu alte culori pentru a evidentia ceva, sau in caz ca vrei sa subliniezi un anunt -> doar atunci poti scrie colorat.
Erm, i have some questions... Like always XD
De unde esti ?
Anime-uri favorite ?
Asculti rock or dubstep ? Geeez, say yes 21.
Iti place sa respecti regulile ? Sau sa le incalci ? -hmmm good question-.

See u, sw [:
Multumesc de intampinare Addeh ^^ [ imi pare rau pentru culori , nu am stiut ]
Eu sunt din Lugoj , jud. Timis.
Anime-uri favorite ar fi destule . Ce zici de un top 5 ? 4
1)Jigoku Shoujo
2)Blood + (imi place Diva)
3)Death Note
4)Hellsing
5)Kaleido Star

Rock doar unele melodii , dar imi place destul de mult Dubstep 4
Hmm , regulile ..depinde de fiecare in parte . De obicei le respect , atunci cand nu mi se par puerile si pedeapsa incalcarii lor , nu este prea mare 4
Din cate vad majoritatea animeurilor le-ai vazut pe Animax, right? Btw, I'm Ama, nice to mech u.
Dubstep? Bun venit in grup. D'n'B? Dansezi? Canti? Chitara? Fantome sau zombi?
Albastru sau alb? Ciel sau Alois? Gata ma opresc.

Have fun.
Bine ai venit, Hope.
Cati ani ai?
Cateva melodii rock?
Vreun anime care te-a impresionat povestea, insa la grafica si celalalte te-au lasat rece?
De ce iti place sa scrii inclinat?
Poti da un exemplu de regula "puerila"?
Sper ca noile reguli sa nu te fi derutat (mie una mi-a fost greu sa tin pasul cu ele *laughs*).
Comunitatea Zup e fericita ca se mareste cu inca un fan anime.
NANA?
(01-04-2012, 11:35 AM)Amaranthq. A scris: [ -> ]Din cate vad majoritatea animeurilor le-ai vazut pe Animax, right? Btw, I'm Ama, nice to mech u.
Dubstep? Bun venit in grup. D'n'B? Dansezi? Canti? Chitara? Fantome sau zombi?
Albastru sau alb? Ciel sau Alois? Gata ma opresc.

Have fun.

Da , asa este . Pacat insa , deoarece acum nu mai prind acel canal de televiziune . Si eu ma bucur sa te cunosc !
Da , imi place Dubstep destul de mult.
D'n'B este ok , dar nu ma " innebunste ".
De dansat ..hmm , poate . Mai bine zis " ma misc pe ritmul muzici ". Nu ma consider un mare talent la dans . Dansez de placere pe o melodie ritmata.
De cantat , si asta este cam " hmm " . Am avut si o trupa , mai degraba sunt genul " producator " de melodii , nu neaparat sa le cant. Dar totusi am o voce destul de melodioasa .
Chitara , ca instrument imi place . Ba chiar am vrut sa iau si lectii , dar momentan nu prea am timp.
Fantome . Mi se par mai misterioasa , mai infricosatoare . Nu ma prea pasioneaza oamenii morti putreziti si reinviati.
Albastru , doar este verisor cu culoare mea preferata : turcoaz.
Ciel sau Alois , nu ma pot decide. Amandoi imi plac .

Ms de intampinare 4


[posturi unite]
(01-04-2012, 12:49 PM)yaoi maniac A scris: [ -> ]Bine ai venit, Hope.
Cati ani ai?
Cateva melodii rock?
Vreun anime care te-a impresionat povestea, insa la grafica si celalalte te-au lasat rece?
De ce iti place sa scrii inclinat?
Poti da un exemplu de regula "puerila"?
Sper ca noile reguli sa nu te fi derutat (mie una mi-a fost greu sa tin pasul cu ele *laughs*).
Comunitatea Zup e fericita ca se mareste cu inca un fan anime.
NANA?

Multumesc !
Am 15 ani .
5 melodii ajung ? [ sunt unele dint preferatele mele ]
Cosplay - Paradise
Nightwish - Wanderlust
Anthrax - The Devil You Know
The Rolling Stones - Bitch
3 Doors Down - When You're Young
Hmm , greu de zis . In general cele la care m-am uitat , m-au impresionat complet .
Macar daca nu pot scrie cu culoare , macar inclinat . Aasa imi place mie si mi se pare mai special .
" Sa nu scrieti cu culoare " .
Nana , doar am auzit . Stiu despre ce este vorba in anime , dar nu l-am vazut .

Ms de intampnare , si eu ma bucur sa te cunosc .




Ceau si bine ai venit pe forum Hope... Un nick-name foarte dragut si placut la auz.
Sper sa te distrezi si sa-ti faci cat mai multi prieteni, dar ce tot spun eu? Cu siguranta.
Am citit mica ta descriere cat si restul raspunsurilor ca sa vad daca mai pot pune cateva intrebari.
***

Question time.
Yaoi/yuri? [scrii, citesti, dar mai mult doresc sa stiu daca scrii sau cel putin daca iti plac genurile xD]
Vei posta ficuri? Ce genuri abordezi de obicei?
Romanele sau cel putin ficurile politiste iti plac?
J-roc/j-pop/k-pop asculti? Daca da, ce trupe iti plac in special?
Ti-ar placea sa poti zbura?
Ce projituri iti plac?
Vara sau iarna?
Nu este asa ca abia astepti vacanta de vara?



Ps. imi place avatarul tau.
(01-04-2012, 07:34 PM)yaoi kid A scris: [ -> ]Ceau si bine ai venit pe forum Hope... Un nick-name foarte dragut si placut la auz.
Sper sa te distrezi si sa-ti faci cat mai multi prieteni, dar ce tot spun eu? Cu siguranta.
Am citit mica ta descriere cat si restul raspunsurilor ca sa vad daca mai pot pune cateva intrebari.
***

Question time.
Yaoi/yuri? [scrii, citesti, dar mai mult doresc sa stiu daca scrii sau cel putin daca iti plac genurile xD]
Vei posta ficuri? Ce genuri abordezi de obicei?
Romanele sau cel putin ficurile politiste iti plac?
J-roc/j-pop/k-pop asculti? Daca da, ce trupe iti plac in special?
Ti-ar placea sa poti zbura?
Ce projituri iti plac?
Vara sau iarna?
Nu este asa ca abia astepti vacanta de vara?



Ps. imi place avatarul tau.


Mersi fain pentru primirea calduroasa . Si eu sunt sigura ca am sa-mi fac destui prieteni. Am de gand sa ma tin de acest super-forum si sa intru cat mai des 4 Apreciez ca-ti place nik-ul meu , si eu sunt de aceasi parere ca si tine .

Aceste doua genuri mi se par , in primul rand " ciudate " . In special , imi place mai mult yaoi , chiar daca eu scriu mai mult despre genul yuri . [ la genul acesta am mai multe idei ] Am un fic , pe care am sa-l si postez in curand , care contine ceva parti yuri , dar mai spre final . In orice caz , nu-mi displac aceste doua genuri , iar prin " ciudate " ma refer la " deosebite " .

In general abordez in ficurile mele genuri romance , uneori si hentai ..parca despre acestea am mai multe idei , stiu sa ma exprim mai bine .

Romanele politiste si mai perverse sunt viata mea . Pur si simplu le ador . De aceea in ficul , pe care il voi posta , am sa combin cele doua stiluri .

De ascultat , ascult . Dar trupe sincer nu stiu sa-ti spun . Defapr nu stiu daca trupa " Shine " este din acesta categorie . Este cam aiurea ca nu stiu ce fel de muzica ascult ...poate pentru ca , pentru mine muzica este un " sunet de relaxare " si nu conteaza ce fel de gen e.

Sigur ca mi-ar placea !

Stii acel citat " Mananci ca sa traiesti , nu traiesti ca sa mananci " ? Ei bine la mine suna cam asa " Traiesc ca sa mananc prajituri " .

Vara , sincer urasc frigul.

Daaa !



P.S. Multumesc mult !


Welcome
Bun venit pe forum, sa te distrezi si asa mai departe. Ce coincidenta, se pare ca avem aceasi varsta si aceasi culoare preferata, sper ca ne vom intelege bine ^^
Intrebari:
1 Daca te-ai fi nascut in alta tara, care ar fi fost aceea?
2 Esti la liceu banuiesc, la ce profil?
3 Jocuri online ceva?
Si asta e tot, have fun!
Multumesc de primire Criss , esti o scumpa . Cu siguranta ne vom intelege si chiar ma inanta faptul ca deja avem ceva lucruri in comun . Cine stie cate ? ...asta mai aflam noi

Pai , mi-ar fi placut sa ma nasc in Polonia , Austria sau Luxemburg . Toate cele 3 tari imi plac si ar fi fost chiar super sa ma fi nascut acolo . [ Dar tu ? 4 ]

Da , sunt la liceu . Eu sunt la profil real , stiinte ale naturii , dar eu fac materia pe germana . E mai complicat putin .

Jocuri online ... hmm 39 cred ca DoodleJump si 5 in line . Dar desigur ..si conQUIZtador 21