Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: No, hai salut!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Buna dragilor, numele meu este Alisha, nu este numele meu real, of course, dar este indeajuns pentru moment. Nu sunt pentru prima data pe animezup, nefolosit de foarte mult timp, primul cont s-a ofilit si a disparut dintre noi (God bless its soul).

Cateva lucruri bune de stiut despre mine: nu sunt o persoana serioasa. Imi place sa fac haz de necaz chiar daca situatia e destul de grava, prefer sa trec peste toate cu zambetul pe buze. Incerc sa imi tin mereu promisiunile, desi unele cu oarecare intarziere. Sunt lenesa…si mandra de asta! Nu imi place sa pierd, iar cand o fac, nu o voi recunoaste!

Sunt genul de persoana introvertita, nu imi place sa arat sau sa spun ceea ce simt, de multe ori pentru a evita complicatii. Imi place sa scriu, insa nu o fac foarte des. Nu ma consider o scriitoare prea buna, imi cunosc totusi limitele. Ce fac eu, fac din placere, si nu regret nimic. Nu scriu des, doar cand am inspiratie si timpul necesar. Trebuie sa recunosc, totusi, ca este destul de placut sa creezi o lume pe care o poti controla dupa bunul plac. Sa dai viata unor personaje si sa le manevrezi asemenea unor papusi. Sa fii un fel de…Gepeto al imaginarului.

In ceea ce priveste literatura, nu sunt o persoana prea pretentioasa, bineinteles am genurile si autorii mei preferati, insa citesc orice imi pica in mana. Dintre autori preferati: Alexandre Dumas-tatal, Agatha Christie, Karl May etc.

Dintr-ale muzicii…ascult orice ma face sa ma simt bine, fie ca este vorba de rock, pop sau hip-hop. Nu o sa mint insa, prefer muzica straina. Nu am o culoare preferata ( si nu spun asta doar pentru ca urasc intrebarea “Care este culoarea ta preferata?” ok poate doar putin…) si ador animalele, in special cainii!

Cam atat pentru moment. Daca aveti vreo intrebare, sunt gata sa va raspund. Contra cost. Glumeam! 4 dar totusi…

~Ja ne!
Bine ai venit pe Animezup, Alisha!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Urghh, helaw, bine ai revenit pe animezup oO. Sper sa te distrezi bine si sa-ti faci multi prieteni. Daca ai nelamuriri ma poti intreba <3.
Doua, trei intrebari: ai de gand sa-ti postezi vreun fic pe aici? Dar desene, sau chiar gfx?
Edit: grrr <3. Deci avem o mica scriitoare printre noi, ce bine, poate o sa trec si eu pe acolo, dar cine stie, i'm so lazy ._. De desen, umh, cred ca o sa te descurci, fiecare se pricepe cat de cat a desen si cu munca sigur va reusi in ceea ce-si propune * hugs *.
Heii Alisha *aww , ce cute suna *
Sunt Mao/Mery/Măr/Merișor, incantata de cunostinta XD
Uite,tu imi raspunzi la intrebari siiiii primesti o briosa , 'kay ? *laughs*
Hm,si mie imi place mult Agatha Christie [ well, sunt un fan al romanelor politiste 15 ] Care este cartea ta preferata scrisa de ea ?
Banuiesc ca urmaresti anime-uri [ no ? o.o ] Care sunt favoritele tale ? ^^
Cateva exemple de trupe/artisti care iti plac ?
Siii de unde esti 39 ?

Heh ,cam atat ^^ Have fun and nyappy posting *hugs*
For Derzy: Daca voi reusi sa scriu ceva interesant, voi posta cu siguranta, mai ales ca imi place critica obiectiva pe care o primesti pe animezup. Smile Nu sunt foarte talentata la desen...x_x, iar gfx hm...nu am incercat niciodata sa fac, dar suna destul de tentant.

For Mao: Si mie imi pare bine sa te cunosc! uhhh briose, gimme! lol Si mie imi plac foarte mult romanele politiste, iar din cartile Agathei Christie, favorita mea este "Craciunul lui Poirot". Anime-uri favorite, sa vedem....Naruto, Kurositsugi, Death Note, Junjo Romantica (me gusta), iar acum urmaresc Code Geass.
Trupe/artisti favoriti: Evanescence, Nightwish, Linkin Park, Eminem, Tupac, Parazitii, Jay Sean, P!nk, Kelly Clarkson, Coldplay, DMX, Queen si multi altii. Sunt din Prahova. 10
Hey there, Alisha! Bine ai (re)venit pe zup! Eu sunt Sara, mă bucur să te cunosc. Some questions:
- Din ce zonă a Prahovei, poate suntem mai aproape decât crezi 21
- Ce carte de Alexandre Dumas e preferata ta? E unul dintre autorii mei preferaţi :X .
- Dar manga citeşti? Dacă da, o preferată?
Umm... cam atât. Sper să te distrezi, să-ţi faci prieteni şi aşa mai departe. *huuuugsss*
Bine ai venit pe AnimeZup! Esti prea inteligenta ca sa te intreb daca vrei sa fii nevasta-mea... 2 Totusi, vrei? Yondaime
Ia uite cum tipul care imi declara dragoste eterna incerce sa agate userii noi. Nu o sa uit asta, Alinus!

He he, bine ai venit Alisha, sper ca te vei integra usor printre noi si vei cunoaste macar userii obisnuiti de pe aici. Hmm, descrierea ta e draguta si din preferintele in materie e literatura observ ca ai o inclinatie catre clasici si detective fiction. Ceva fantasy sau science fiction consumi? Citesti si in engleza sau doar in romana?

Hm, cam ce varsta ai daca nu te deranjeaza ca intreb? Esti deja la liceu? Pe ce profil?