Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intreaba/ Raspunde
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8
Nu stiu daca e chiar incadrata ca lege dar as legaliza prostitutia. Asa romania o sa aiba cele mai multe angajate si locuri de munca disponibile si serios vorbind ar fi ceva mai curat si singur mai ales pentru ca asta nu poate si niciodata oprita.
Si ca pedeapsa pentru cele care raman pe stilu vechi,puscarie in inchisoarea de baietei cu 3 cefe.

Ce ai face faca ai gasi un sobolan in shaorma?
Probabil as arunca shaorma si as pastra sobolanul. La urma urmei trebuie sa ma aleg si eu cu ceva din asta. L-as impacheta sub forma de cadou si l-as duce la tipul/tipa care mi-a vandut shaorma.

Ce-ai face daca ai fi negru?
R: As decoperi o metoda de a face gauri in timp si spatiu si de a calatori intre dimensiuni / as crea altele cumva pana cand, trecand de atatea ori prin diverse Universuri, as deveni din nou alb. Si daca asta nu merge sau exista riscul de a ma transforma intr-un vierme, cumpar ciocolata alba si o topesc, ca apoi sa ma invelesc in ea si sa fiu iar alb. :3

I: Ce ai face cu 1 milion de euro?
^that's a bit racist...

R: As veni acasa, mi-as face toate cursurile de scuba diving pana la Instructor impreuna cu prietenul meu si oricine de pe Zup care e dispus sa vina cu mine... as pune in aplicare planul meu si a lui Sy de a readuce anime/manga in forta prin animezup (sore wa himitsu desu!), m-as duce la universitate in Anglia... I would spend a week on acid in England, would buy a house somewhere to make sure the banks can't take my money. Mi-as face o bibioteca personala si as mai calatori prin lume si as lua cativa prieteni cu mine 4 Africa anyone 21?

I: Unde ai fost ultima oara in excursie?
A fost, asa, o zi de vara cand m-am dus sa o vizitez pe sora mea si m-am intors acasa cu patru kilograme in plus. Daca asta nu se pune, atunci... eram eu mica si mama mea impreuna cu o prietena de a ei au mers pana in Breaza, la cabana acelei prietene, si am mers si eu, iar acolo mi-am intalnit a doua dragoste mare si eterna (caruia nu ii mai tin minte fata si nici nu stiu daca il cheama Robert sau altcumva).
Viata mea e palpitanta ca un chistoc.

Ce faci de Sfanta Impartasanie?

@Lia, suna bine. Mai bine decat ce fac romanii in general. 21
R: Nu stiu cand e Sf. Impartasanie... ca nu mai fac parte prea mult din obiceiurile romanesti de 4 ani si o zi. Dar probabil o sa fiu pe Equinox, lucrand pe undeva prin Caraibe 21

I: Daca ai putea pleca oriunde in vacanta sa incerci un sport nou, unde ar fi si care ar fi sportul?
R: As pleca in vacanta cat mai curand pe coasta de vest / nord-vest a Americii de Nord, acolo unde-s stanci mari si oceanul chiar langa, cu padurile infinite de brazi si alti copaci de munte. Probabil ca as practica hang gliding-ul pentru ca mi se pare un sport superb, mai ales pentru ca mi-ar oferi posibilitatea de a admira de la inaltime tot peisajul natural. Si pe langa hang gliding as mai face si cliff jumping. Desi e putin mai periculos ultimul, pare interesant si ambele implica ceva adrenalina.

I: Care e desertul tau preferat? De ce?
R: orice contine ciocolata, deci nu am un desert favorit. Prefer prajiturile facute de mama decat cele din cofetarie.Dar cam asta e, atata timp cat contine (multa) ciocolata, atunci acel desert e clar favoritul meu.

I: daca ti s-ar oferi 3 minute de conversatie cu o persoana, face-to-face, doar voi doi/doua, cu cine ai vrea sa vorbesti si de ce?
In clipa de fata? Cu prietena cea mai buna, care sta in pat de cateva zile cu o boala groaznica pe capu-i, o infectie in gat ciudata care i-a paralizat corzile vocale si abia mai poate sopti. Ma doare sufletul gandindu-ma la asa ceva si auzind-o cum se chinuie sa-mi indruge ceva la telefon ca sa nu ma supar ca n-am mai vorbit de atata vreme. Nu are voie sa iasa din casa si stam si la o distanta destul de mare - Grivitei, zona Onix si Noua - zona lacului - asa ca, daca as putea avea 3 minute de conversatie face to face cu cineva, acum, ea ar fi aceea. Si sper ca la optiunea asta vine si bonus sanatatea.
In mod normal poate as fi vorbit cu vreun geniu mort...

Ce faci cand nu poti sa adormi?
Privesc tavanul si incerc sa creez un set de reguli pentru un univers fantasy care ar avea o locica mai buna decat "it's magic". Chiar daca talentul meu nu este foarte mare la scris sa creezi o lume este altceva si depinde imaginatie in altfel.

Daca ai putea sa faci o adaptare a unui serial/film american intr-un anime care ar fi? (Supernatural, Ironman, Wolverine si cred ca si Spider-Man au fost facute deja)
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8