Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Kon'nichiwa!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
In primul si-n primul rand, buna seara la toata lumea!hug
Nu prea stiu ce sa zic... dar sa incercam.
I'm Daniela and I come from Buzau. I'm 18 years old 21.
Despre mine... sunt o fire vesela, prietenoasa, dar care nu prea suporta sa fie contrazisa. Daca am o idee o sustin pana in panzele albe, indiferent daca e buna sau nu. Mi se spune ca sunt putin cam copilaroasa, dar nu ma deranjeaza acest lucru. Sunt satena, ochii verzi, povestea clasica. Nu sunt prea inalta, de fapt sunt chiar scunda, desi ma rog sa mai cresc.
Ce-mi place... Pai, imi place ciocolata :X. Cui nu-i place, de fapt? Imi plac pisicile, au un fel foarte simpatic de a toarce, desi nici catelusii nu-s rai, mai ales bichonii. Anotimp preferat... Imi plac toate anotimpurile, fiecare are cate ceva frumos si merita aprecierea mea. Ca activitate preferata am ceva mai neobisnuit: imi place sa alerg plin ploaie/ zapada. Fapul ca ma imbolnavesc e altceva...
Ador cartile SF. Puteti sa-mi sariti in cap, dar imi place seria Twilight 5. De asemenea, sunt fana seriei Tunele. Cartea mea preferata este si va ramane "Mandrie si prejudecata"(chiar daca nu e SF, Darcy valoreaza cat 200 de vampiri). Filmul meu preferat este Codul lui Da Vinci. Imi place mult modul inedit in care se petrece actiunea, intr-o singura noapte. Melodia preferata de saptamana asta este Bohemian Rhapsody, dar s-ar putea sa se schimbe daca mai ascult ceva nou.
Cam atat despre mine, astept intrebari 4.

Bine ai venit pe Animezup, Danielle♥!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Bun venit in comunitatea AnimeZup! Welcome, pe scurt. Hehe, si eu tot satena cu ochi verzi 15 Mandrie si prejudecata... am incercat sa ma apuc odata de ea, dar citind pe net este destul de dificil. Eu iubesc lupii si cainii. Nu sunt rele nici pisicile, dar lupii sunt divini <3 Intrebari, sa zicem cateva:

-Anime-uri vizionezi? Genul favorit? Anime-ul favorit?
-Ciocolata neagra sau alba?

Atat :]] Bun venit inca odata si have fun.

Psycho XD
Hey Daniela! Bine ai venit pe zup! Eu sunt Sara, nice to meet you!¤ Sunt de acord cu tine în legătură cu domnul Darcy. Face cât 200 de vampiri 21 Şi, câteva întrebări:
- Ce părere ai de pisicile negre?
- Fruct preferat?
- Manga preferată?
Atâtica 4 Sper să se distrezi, să-ţi faci prieteni şi să-ţi placă aici! hug
Willkommen fraulien Daniela, sper sa ti placa pe aici, ca intrebari as avea:
1. Ce carti SF sunt preferatale tale
2. Dar autori?
3. Filmele SF iti plac?
4. Ce anime preferate ai?
5. Citesti manga, si daca da ce titluri preferi?
6. Ce genuri de muzica asculti de obicei?
Hei Danielle,bine ai venit pe animezup sper sati placa aici...si eu sunt noua pe aici deci sper sa ne intelegem, desi vad ca avem cam aceleasi pasiuni : si eu iuesc pisicile si cartile SF...mandrie si prejudecata nam terminat-o inca dar deja mam indragostit de ea...ei bn inaltimea asta cei sai facem sper si eu ca o sa ma cresc.... uite aici cateva intrebari xD
1. Ce zodie esti?
2.In afara de Mandrie si prejudecata ai mai citit alte carti ale autoarei Jane Austen?
3. Ce carti SF mi-ai recomanda?
4.Iti place sa desenezi?
5. Ai de gand sa ne uimesti cu vreun fic sau altceva?

Asta ar cam fi tot ....Distreazate pe animezup xD !!!
Sa vedem, sa vedeem:
@ Psycho XD
-Anime-uri vizionezi? Genul favorit? Anime-ul favorit?
Ma uit in timpul liber. Nu prea tin cont de gen, iar preferatul meu *pe moment* este Shugo Chara.
-Ciocolata neagra sau alba?
Ciocolata neagra pe vecie ^^, mai ales daca are si alune.

@ Saravis
- Ce părere ai de pisicile negre?
I love them! Au niste ochi ataat de dragalasi si profunzi...
- Fruct preferat?
Rodiile, mai ales iarna. Imi place sa simt gustul ala dulce-acrisor :X.
- Manga preferată?
Um... Nu prea citesc manga, de fapt nu citesc deloc manga, desi s-ar putea sa ma apuc 39.

@ JustAndy
1. Ce zodie esti?
Leu, respectiv catelus dupa zodiacul chinezesc21.
2.In afara de Mandrie si prejudecata ai mai citit alte carti ale autoarei Jane Austen?
Nu, desi mi-am propus sa citesc Ratiune si simtire.
3. Ce carti SF mi-ai recomanda?
Pai, in afara de Tunele de care sunt practic obsedata, ti-as recomanda Cartea Minciunilor, de James Moloney. 4
4.Iti place sa desenezi?
Daaa. Este o activitate placuta pentru timpul liber, desi nu sunt prea talentata ._.
5. Ai de gand sa ne uimesti cu vreun fic sau altceva?
Tot ce se poate, ramane de vazut ce imi permite timpul si inspiratia. 4

@ Zuppy
Ce viteza! Ai postat in acelasi timp cu mine, zau o.o

Edit: @ Panzer, nu te-am vazut, sorry.
1. Ce carti SF sunt preferatale tale?
Le-am mentionat mai sus. As putea adauga totusi Harry Potter(desi am citit doar ultimul volum, am de gand sa le citesc si pe celelalte).
2. Dar autori?
Aici sunt muuulti, si romani, si straini. Dintre cei romani imi plac Grigore Bajenaru, Mihail Drumes & co.
3. Filmele SF iti plac?
Bineinteles ca imi plac :X. Si serialele de asemenea. Momentan sunt indragostita de Doctor Who 21.
4. Ce anime preferate ai?
Shugo Chara & Trinity Blood.
5. Citesti manga, si daca da ce titluri preferi?
Nu citesc manga, dar as vrea sa ma apuc de ele in viitorul apropiat. Ceva recomandari?
6. Ce genuri de muzica asculti de obicei?
Rock, pop... In general ascult P!nk, Avril Lavigne, Bruno Mars si, la ocazii special, Queen si Lighthouse Family.



Buna draga mea, Danielle, si bine ai venit alaturi de noi, pe zup. Sper sa te simti bine aici, sa te distrezi alaturi de noi si sa-ti faci cati mai multi prieteni. Mi-ar face mare placere sa ne intelegem, sa devenim prietene bune pe parcursul sederii tale aici. Am observat ca avem multe lucruri in comun. Pot spune ca si eu ador genul SF, ador pisicile negre - chiar am un motanel mititel, pe nume Tomy, si mai ales, n-ar exista nimic mai placut pentru mine decat sa stau si sa alerg in ploaie. Astea ar fi doar cateva dintre lucrurile pe care observ ca le avem in comun. Ce zici sa mai descoperim altele?

1.Iti place sa citesti? Cartea preferata?
2.Ce gen de anime iti place? Ai unul favorit?
3.Iti place Japonia? Ti-ai dorii sa mergi acolo?
4.Sa nu uiiiiit, vrei sa fim prietene? ;; )

Btw, Zuppy este mascota noastra. In concluzie actioneaza ca un bott, de aceea a raspuns imediat dupa postul tau. Este programat sa raspunda automat, odata ce un user nou isi deschide topic pentru a se prezenta.
Bun venit pe zup, Daniella! Din mica descriere pe care ai facut-o am observat ca avem destul de multe lucruri in comun. Sau cel putin ceea ce priveste aspectul fizic, mania pentru ciocolata si pisicutele.:x
Acum cateva intrebari:
1. Care este culoarea ta preferata?
2. Care este numarul tau notocos?
3. Iti place yaoi-ul? Dar gay-i?;;)
4. Ce genuri de muzica asculti?
5. Iti place Cinema Bizarre sau SHINee? Sau mai bine zis.. Ai auzit de ei?
Cam atat, daca mai imi vin idei revin. >.<
Welcome Daniela, şi să ai fun cât poţi p-aici 4 multe întrebări nu am (că au fost răspunse deja 21 ), ci doar una - Patinezi pe gheaţă?

A, şi recomandare de manga - Chobits şi Cardcaptor Sakura. Şi Shugo Chara. dacă tot îţi place anime-ul. M-am apucat şi eu de ea, sunt undeva prin volumul 8.
Pagini: 1 2