Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Boom boom boom
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Well hello Smile new world

In primul rand as vrea sa va spun ca nu credeam ca voi mai frecventa vreodata un site/forum, deci va rog sa imi scuzati banalitatea numelui. Cu speranta voi gasi unul nou , cu care ma voi indentifica mai tarziu.
In al doilea rand, unii dintre voi m-ati putea recunoaste de pe anime-mania (karin-chan) sau aboutanime (acelasi nume). Sper sa ma intalnesc cu "old friends".
In al treilea rand, banuiesc ca si ultimul, ma voi prezenta. Am 16 ani :] si locuiesc in Galati. Cred ca ar fi cat de cat relevant sa va spun si zodia: scorpion (spun asta pentru ca mereu imi place sa stiu ce zodie e fiecare persoana cu care vorbesc =]).
Nu am prea multe pasiuni. Totul este influentat de cheful meu. Am incercat fotografia [si a mers pentru un timp. ma bate gandul sa ma inscriu la niste cursuri sau ceva], chitara [care aparent inca incerc. muzica clasica<3 evident cu un prof], desen! [mi-am luat de curand o tableta grafica si well incerc sa fac cate ceva -nu sunt chiar mandra de ele oricum] si muzica [karaoke<3 inca am sperana ca o sa imi modelez cat de cat vocea. voi reusi!].
Ce imi place sa fac in timpul liber? Role! Nu, nu stiu truculete, doar simpla plimbare este suficienta pentru a ma calma. Filmele sunt o optiune, desi optez spre seriale. Incerc sa ajung la zi la Supernatural :3, dar sunt la zi cu The Walking Dead si Vampire Diaries (evidenta asta) si well am de gand sa ma apuc de The Bing Bang Theory.
Personalitate? Cred ca uneori trec dintr-o extrema in alta, insa incerc sa imi pastrez calmu (nu intotdeauna da rezultate). Sunt critica si directa, imi place sa stiu ceea ce cred oamenii cu adevarat. Daca aflu ca nu a fost sincer la capitolul asta, i get mad. Uneori sunt impulsiva dar imi place sa cred ca pot compensa cu faptul ca pot sa fiu langa o persoana si chiar vreau sa o sustin (ha, vreau sa ajung psiholog). Totodata ma alint mult si sunt copilaroasa (numai de fata cu anumite persoane).
Altceva? Anime/ Manga preferate, nu? Bun. Anime: 2 animeuri care m-au impresionat au fost Nana si Death Note (facute de aceeasi persoana, parca). In general cele care aveau ca tema vampiri (sau creaturi ale intunericului) imi plac, cele psihologice and well funny.
Manga: Orice de la Yuki Kaori. Ai hime~ai to himegata a fost chiar dragut (reached my heart). Recomand The Bride of the Water God si You are so cool.
Intrebari?
Vreau o primire calduroaasa *puppy eyes* si well sper sa ma distrez pe aici.(M-am alaturat voua pentru a cunoaste oameni noi, pana la urma :]).
Bine ai venit pe Animezup, Roxana!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Bine ai venit pe AnimeZup!
Cati ani ai?
Ai prieten?
Vrei sa fiu eu prietenul tau?
Te asigur ca nu o sa regreti Yondaime
Am vazut acolo ceva de seriale si doar atat m-a interesat, mai ales ca te uiti la Supernatural si The Walking Dead. Nu am intrebari sa iti pun, am vrut doar sa iti urez 'bine ai venit!" si atat. Spor la postat!
P.S. M-am razgandit si am doar o intrebare: Esti superstitioasa? Asta este unul dintre lucrurile care ma intereseaza la o persoana pe care o intalnesc pentru prima oara.
Bun venit pintre noi!
Cand am vazut titlul topicului prima intrebare pe care am vrut sa ti-o pun a fost "ce vrei? " 21 ,dar acum am altele:
1 Ce te-a atras in mod special la zup?
2 Ai sa accepti oferta lui Yondaime?
3 Care este cea mai mare temere a ta?
Asta e tot. Have fun!

/facedesk

Facebook ai ?
Cat de lung iti este parul ?
Games ceva la PC ?
Intrebari simpatice 108

@Andrei: Nu chiar. Singurul lucru in care cred sunt zodiile :3

@Boom:
1 Ce te-a atras in mod special la zup?
Pentru ca e prima data aici, pentru ca sunt Aikad si RazvanAsakura (care sper ca inca e activ) si pentru ca il ador pe Zup.
2 Ai sa accepti oferta lui Yondaime?
Hmm, suna destul de interesant. O sa ma mai gandescSmile Momentan e ok in lista de prieteni.
3 Care este cea mai mare temere a ta?
Faptul ca o sa mor si nu o sa fac nimic din ceea ce vreau (ca de exemplu sa mor singura cu 72 de pisici)

@Darkness
Facebook ai ?
Yep, yep. Here.
Cat de lung iti este parul ?
Pai destul de scurt. Insa spre fericirea mea trece de umeri.
Games ceva la PC ?
Ultimul joc e Vindictus (online). Acum vrea sa termin Alice Madness Returns. Sunt insa deschisa la sugestii.

@Yondaime
O propunere destul de buna. Nu neg asta dar o sa ma mai gandesc.
Hey... :] Buna Roxana! Bine ai venit pe Zup! ^_^

Am si eu cateva intrebari:
1) Iti plac animalele? Care?
2) Citesti carti? Imi poti recomanda ceva?
3) Ce materii preferi?
4) Joci ceva pe Facebook?
5) Ai Hi5? Acolo joci ceva?

Si cred ca e de ajuns pentru acum... n_n Voi reveni cu intrebari daca ma mai intereseaza ceva despre tine! ~_O
@Scooby
Multumesc =]

1) Iti plac animalele? Care?
Yep. Imi place fiecare animal :3 dar ador tigrii, girafele si pinguinii! *childish accent*
2) Citesti carti? Imi poti recomanda ceva?
Imi vine foarte greu sa gasesc o carte care chiar sa imi placa.Insa poti sa incerci orice de la Stephen King. E unul dintre putinii autori care nu m-au plictisit.
3) Ce materii preferi?
Engleza si mai nou chimia (ma cam bate gandul sa dau bacul la aceasta materie).
4) Joci ceva pe Facebook?
Fruit Ninja! Si rar Sims Social.
5) Ai Hi5? Acolo joci ceva?
Nu.
Buna Roxana, bine ai venit printre noi 10
Ia spune-ne si noua contul tau de Facebook!
Pagini: 1 2