Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Mike, Lu and Og
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Probabil ca cei mai multi dintre voi au si uitat/ n-au stiut ca exista acest desen, poate fiindca nu e cine stie ce deosebit, dar pe vremurile acelea iesea din tipar si il gaseam chiar simpatic. Adoram melodia de deschidere si adesea o fredonam in ciuda marimii minione.

Ca aparitie era difuzat pe CN, inainte ca acesta sa fie lovit urat de dublarea in romana si sa se duca jos pe teava tot ce avea canalul mai bun. Practic avem trei protagonisti: Mike, o fata, da, fata xD, eleva parte a unui program de schimb de experienta, Lu o printesa foarte fandosita si micul geniu Og, un baiat nativ cu capacitati intelectuale impresionante, supusi unor aventuri zilnice nascute din impartasirea valorilor culturale a fiecarei parti.

Pe mine una m-a invatat sa-i accept pe ceilalti si sa incerc sa invat ceva de la fiecare, la un nivel de baza, acela al peceptiei unui copil de 8 ani, dar totusi.


Il stiu, il stiu! <3 Mai nou, pe CN se dau si desene mai vechi si asta e unul cute~
Yup, cel mai mult imi place Mike. E simpatica si baietoasa si usor infipta. Og iarasi este un personaj haois, dar si foarte simpatic. Grafica e ciudatica, but in rest ideea mi se pare draguta. Adica, gandindu-te ca e destul de vechi, chiar e ceva original. So~ Like it. ^_^
Oww, desenul asta mi-a infrumusetat copilaria. Era genial si inca ramane, pacat ca nu se mai difuzeaza. Am invatat atatea si nu era zi in care sa nu deschid TV-ul si sa ma uit la el. Turbam daca ratam vreun episod.
Cateodata ma si imaginam pe insula aia, da... ce vremuri frumoase.
Intotdeauna mi-a placut melodia de la inceput, foarte cute si grafica si cum erau desenate personajele.
Imi aduc aminte ca odata am incercat stilul din acest desen, la propriile-mi creatii. A fost distractiv. Nu am sa uit niciodata de Mike, Lu si Og.

Nu mai stiu exact, dar cred ca am prins si partea cand era in engleza, pana ce au bagat in romana... nu mai stiu. : ))