Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Dedicatie Muzicala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
"Nu musca topicul asta pe nimeni ce dracului, postati o melodie oricat de proaste ar fi gusturile voastre -muzicale-, asta e si ideea topicului, nu trebuie neaparat sa se nimereasca stilul cu cel al userului de mai sus, e doar de share." Daca e asa atunci o sa dedic si eu... *laughs*

Miyavi - Jibun Kakumei.
O melodie vioaie care se potriveste cu venirea verii. Nu sunt sigura cat ti-ar placea, dar cum nu prea sunt eu cu melodiile pe care le asculti m-am gandit macar sa pun ceva care sa nu fie lent si/sau instrumental.

@Rain, cam cate randuri? Eu una nu sunt sigura cate randuri as putea scrie despre o melodie si daca as vorbi si despre persoana caruia i-o dedic ar fi si mai greu...

[edit]@Lia, bine. O sa incerc sa ma incadrez. Oricum nu cred ca o sa dedic eu multe melodii.
@yaoi maniac, nu am vorbit noi prea multe si nu iti cunosc personalitatea. Mi-ar fi atat de greu sa iti dedic o melodie dupa nick-ul tau. Daca ar fi vreuna care se numeste "yaoi", cu siguranta ti-as dedica-o tie, dar ce spui de asta:
Mika-Love Today ?
E draguta, amuzanta si are ritm. Macar de ar aduce un mic zambet pe fata cuiva. Bine, nu e chiar o dedicatie in toata regula, ma refer la versuri, but i hope you'll like it. Sper ca te-am nimerit, macar intr-un fel. Poti sa dai un edit, pm sau ceva sa vad daca se potriveste macar putin. Macar sa stiu data viitoare... xD
@Rain, da, nu am vorbit si nu conteaza. Doar fiindca pentru ca am o chestia pentru yaoi nu inseamna ca trebuie sa ascult muzica yaoi (nici nu prea exista asa ceva, doar daca pui melodii cantate de homosexuali *laughs*). *rolling on the floor* Si imi place sfarsitul la ce ai zis tu. ^ - ^ Foarte kawaii.

[on] Iti dedic -> ending la un anime YAOI (*laughs*, la asta m-am gandit ca ai putea sa imi dedici -ending-uri sau opening-uri, soundtrack-uri- din anime-uri yaoi daca tot ai fi dorit ceva care sa ma faca fericita-, dar nu o face, a fost doar o gluma/remarca -nevinovata).
Ending-ul e de la anime-ul meu yaoi favorit. Nu il ascult foarte des, defapt la animeuri sar peste opening/ending (doar daca nu cumva le trag si le ascult in playlist). Nu iti dedic acest ending cu vreo semnificatie anume, ci doar fiindca e anime-ul meu favorit si asta mi-a venit in minte sa caut pe YouTube si fiindca doream sa iti arat la ce m-am gandit cand ai scris: "Daca ar fi vreuna care se numeste "yaoi", cu siguranta ti-as dedica-o tie". *lovely* Hm, nu stiu cat o sa iti placa mijlocul, cand schimba tonalitatea, desi ma face sa ma gandesc ca se potriveste mult mai bine la Anime
(nu sunt sigura de ce mi-l imaginez pe Iason fugind pe strada unde Riki aproape a fost vi0lat de niste tipi)
.

[off] Sper ca de data asta am putut face ceva mai bine. T.T (ma refer la sa scriu trei randuri)
Am o vaga presimtire ca ai sa simti melodia asta- cel putin asa, pe alocuri!

Firma- Alma (live)

Sa ma anunti daca am dreptate sau nu 3
Pentru ca topicul e cam mort, dedic asta ca sa il mai trezesc putin, poate isi revine. O dedic cuiva anume? Nu, defapt e pentru cei ce asculta acest gen de muzica si le face placere. Nu am ales-o cu un motiv anume, ci m-am gandit sa postez ceva funny. Tipul chiar e tare, iar melodia ma amuza mereu cand eram mai mica. O parere, ceva?
Asta pentru cei ce il adora pe Enrique Iglesias. Sincera sa fiu nu am cautat versurile in engleza/ romana, dar videoclipul e frumusel, mai ales prima parte. ^^
Pentru că estem boa$$e, îţi dedic ce mi-a dedicat Alex ( 24 ) : Enjoy, Erghe Gashkia. Thank you for the portrait once again, Liam looks perfect ( as usual, of course ). <3

Şi nu, nu o pot uita pe draga mea Didd ( Deirdre ), pentru că deşi eu mă subestimez, ea mă supraestimează, apreciez faptul că eşti mereu lângă mine : Pentru că ştiu că vei întelege şi fară explicatii amanuntite
dooo-reee-miii-faaa-soool-laaa-siii-doooooo~! remifasolasido.

chicki,chicki,chicki,chicki
http://www.youtube.com/watch?v=4m5GdzfiiOU

Pentru vechea garda de pe Zup.
Dedic urmatoarea melodie noului #1 fan al cantaretei Janis Joplin.
https://www.youtube.com/watch?v=natCa2asaq4

Pe aceasta https://www.youtube.com/watch?v=Cy6iwP9Ux3A intregii societati.

Iar aceasta https://www.youtube.com/watch?v=5DXPhApUyNk pentru Lia care a promis ca bea ceiut.

May the force be with you.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9