Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Eroul tau
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
De curiozitate, ce erou/ om demn de urmat/ om demn de admirat ai in viata si ce te face sa-l vezi astfel?
Eroul poate sa fie de oriunde: anime, filme, realitate, preferabil realitate.

Eroul meu e o oarecare persoana al carui nume nu conteaza, care isi face veacul pe la Piata Unirii. Este cersetor si nu avea ce manca, dar chiar si asa, cand a dat cu ochii de un mosulet ce cersea, a rupt jumatate din putina paine ce o avea si i-a dat-o, iar mosul a infulecat-o cum infuleca un copi ceva dulce.
Eroul meu este si va fi mama. ^^
Desi avea cancer si ulcer ea a luptat pentru noi, dar mai ales pentru mine (eu ramanand mezina familiei). O priveam noaptea cum se vaieta in liniste de dureri... Iar ziua o priveam cum muncea, cand veneam acasa o vedeam cum muncea... Mama i-a facut pe cei din jur sa o iubeasca, iar dupa moartea ei ea a ajuns in ochii mei cea mai mare eroina. Isi punea prioritatiile altora pe primul loc, iar ea ramanea la coada listei... :] Mama a fost si este o persoana minunata. Mai mult decat minunata! O stiti pe Papana? Nu se poate sa nu o stie cineva. : ] Ea cu mama se intelegeau, iar cand Papana a aflat de moartea ei avea o fata indurerata. Nu e o scoprie. Ci stiu ca odata mi-a adus un leu, desi nu avea bani, a "preferat" sa-i imparta cu mine. : ] Nimic nu este ceea ce pare a fi. Cum si mama se zbatea si desi nu arata ca mai are putin si lesina [si da, a lesinat o data] etc. ^^
Da, eroul uni cuiva va fi ori mama si papa ori superman. Dar daca vorbim de alti eroi eu sincer o idolatrizez [putin spus, i am addicted] pe Domnisoara Goto. O femei cu o vece de inger, si poate nu e cea mai frumoasa femeie, are un suflet urias si un zambet divin. Personalitatea ei e foarte greu de definit. O combinatie intre nou si vechi, la fel ca tara ei natala.
Ce imi place la ea?
Desi e foarte temperamentala, isi pastreaza mereu calmul si este si in acelasi timp dragalasa. Cand ma uit la ea si o ascult cantand, ma gandesc WTF vocea unui inger intr-un om. Desi nu e cea mai frumoasa are frumusetea ei, in interior cat si in exterior. Stilul ei vestimentar nu e super-fluflu-armani-zorzoane, se imbraca simplu, uneori in haine ca in armata [daca sunt trei lucruri de care e obsedata ea atunci alea sunt istoria japoniei, T&B si armata, pe care a si terminato]. Probabil v-ati prins. Bla bla bla. Cam asta e.

[Imagine: o0240040010181080220.jpg]
Am gasit si eu postul asta din intamplare 21
Pai eroul meu ar fi...? Sa ma gandesc cred ca eroul meu este un prieten care a fost cu mine in liceu si care acum este in Spania. De ce il consider un erou? Simplu! Pentru ca el a facut ceva ce altii nu au putut sa faca...m-a facut sa ma simt in largul meu, lucru care atunci nu era usor de facut...
Deci acesta este eroul meu si mereu il voi considera asa.
Mama e singurul meu erou.
Cine altcineva sa fie? Nu numai ca imi da tot ce am nevoie, dar imi si tolereaza porcariile. Stiu ca ea e singura care o sa ma iubeasca orice s-ar intampla, si de asta si eu la randul meu o sa o iubesc orice s-ar intampla si oricat ne-am certa xD. De cate ori am fost o fraiera, am vorbit la nervi si i-am spus ca o urasc si ea imi intorcea mereu vorbele -q- Da e ok, oamenii ii urasc pe cei care ii ranesc.
Asa ca da, sunt norocoasa ca sunt fata mamei mele, si da, mama e singurul erou de care am nevoie.
Eroul meu este un prieten dintre cei mai dragi. Este in clasa cu mine, deci il vad 5 zile pe saptamana si cu toate acestea cand nu sunt langa el mi se face un dor nebun. Da, il si iubesc, dar nu cred ca as fi ajuns sa ma indragostesc de el daca nu ar fi avut bunatatea pe care o are.
Este frumos (fizic), dar nu de asta il iubesc.
Imi aduce putin aminte de Itachi, cu acea privire glaciala si ganditoare, acel par negru, acea blandete ascunsa din suflet si faptul ca e si el zodia gemeni. In fiecare zi, el ma inspira sa devin o persoana mai buna si numai gandul imbratisarii lui ma face sa nu mai plang, sa nu ma mai gandesc la ura irationala si la alte prostii.
Mi-a spus intr-o zi ca el tinde sa nu aiba ganduri negative fata de oameni, caci asta l-ar face si pe el rau in interior. Vreau sa traiesc dupa cuvintele lui, si mi-ar placea sa fiu si langa el pentru cat de mult timp se poate.
eroul meu este mai multi (sic!):

1. masonii iluminati - fiindca dau peste tot de ei pe internet. sunt ubicui. cum sa nu apreciezi niste insi cu superputerea asta?!!!!

2. batman - daaaa. e batman... fiindca e nemuritor. s-a nascut in epoca benzilor desenate si s-a metamorfozat asa de tare incat a devenit un fel de iron-man. ah, si fiindca e bogat!

3. isus. fiindca e bun si toate alea.

4. internetul. daaa... ma face sa rad.

5. curentul electric. fiindca exista.

6. hainele... ce ne-am fi facut fara ele?

7. haleala. ce ne-am fi facut fara ea?

8. picioarele. ce bine ca s-au inventat! altfel cum ne-am fi deplasat pana la magazin ca sa luam bere?

9. berea. fiindca contine alcool.

10. alcoolul. fiindca dezinfecteaza ranile...

11. manualele de instructiuni. si cititul.

12. lumina. fiindca eistein.

13. ceasul. fiindca imi arata timpul... si cat de repede se scurge.

14. oxigenul. fiindca dr house

15. robotii. fiindca au o voce metalica.

16. piesele de sah. fiindca poti sa le folosesti ca pe papusi si lumea sa nu stie.

17. tablourile. fiindca culori.

18. dr house fiindca sarcasm.

19. sarcasm fiindca dr house.

20. cheile. fiindca breloc.

21. breloc, fiindca-i cool.

22. scrisul. fiindca s-a inventat.

23. eu insumi. fiindca traiesc.

24. etc. etc. etc. etc.
Eroi? Nu prea am. Poate mama, pentru caracterul si zambetul ei, n-am inteles niciodata cum poti fi atat de puternic si niciodata n-am cunoscut o persoana mai puternica decat ea. Ar mai fi si o persoana(nu conteaza numele),aparuta in viata mea recent dar care m-a schimbat in adevaratul sens al cuvantului. Sa spunem ca daca nu aparea ea, azi eu nu mai existam.