Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;))
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4
:-@ ...atata cearta intelege Sakura_Haruno95 ca nu ne credem zei dar tu trebuie sa evoluezi nu sa incepi sa tipi pe aici...iti trebuie descriere,dialog,naratiune si trebuie sa respecti ortografia.Ma enerveaza asa tare ca mereu incepeti sa va certati ~x( . Daca vrei sa te ajut cu ficul da-mi idul tau si vb. sper ca nu te-am supart! :bye:
Citat:De dimineata Sakura sa sculat devreme nu a mai putut dormi.
sa sculat-acest cuvant este foarte oribil.Ma seaca.Puteai pune ca s-a trezit, iar "nu a mai putut dormi" nu e bine pus
Citat:Se scoala,se duce la baie si se pregateste de o noua zi.Se imbraca cu un tricou negru cu miki modele roz,isi lua o fusta scurta de blugi si o pereche de cirme negre de piele.Sa dus jos in cucatarie sia pregatit mucul dejun si a plecat spre academie.In fata porti
se duce se nu stiu ce se.. ma rog! "miki" da ce cuvant interesant, nu scrie in dictionar! AAA e inventat de tine? Wow mai dat pe spate.
cucatarie? wow esti geniala.Si mucul =)) omg that; was surprised
Citat:-Buna Sakura .zisera fetele
-Buna fetelor.Ce faceti?
-Bine!suse Hinata care nu prea era atenta la cea ce vorbea cu Sakura si Ten Ten!
-Hinata,..Hinata...HINATA!!!strigara fete la ea!
-A...da...ce e?zice ea trezinduse din visare.
suse=singura unitate stresata de poluare.Nu stiu ce ai vrut sa spui.

Citat:Sakura,ramasa singura a hotarat sa se mai plimba putin pana sa se intalneasca cu admiratorul ei secret.Sakura sa plimbat,timp de o ora.
La ora 9 era la locul stabilit in bilet.Sa asezat pe iarba pufoasa si privea refletia luni in lac.Prin tufisuri se auzi un fosnet.Sakura luapozitia de aparare.Mare i-a fost mirarea cand a vazut ca este Sasuke.
-Sasuke ce cauti aici?
-Nu recunosti aceste versuri?
"Parul tau ca o floare de cires,
Ochi tai ca smaraldu
Pielea ta ca spuma laptelui
Sakura te iubesk"
-Sasuke...tt..tu ..ai scris asta?
-Da.Pentru ca te iubesk!
Sakura sari in bratele brunetului de fericire.Acesta ii raspunse la imbratisare plus un sarut pasional.
-Sakura....vrei sa fi impreuna cu mine?spune acesta cam timid!
-Da!!!spoune aceasta sarutandul.
Au facu o mica plimbarepe langa lac si apoi ai hotarat sa mearga acasa,dar nu fiecare la casa lui ci Sakura a mer acasa la Sasuke;))Au dormit impreuna in acea noapte,noroc ca a doua zi nu aveau antrenamente si puteau dormi pana tarziu.

smexy sasuke rullzzz poet.Sasuke e Eminescuuuuu.Daca eminescu era asa :))) ca acea kestie, cred ca arunca oamenii cu rosii in el.

Sakura e o %$%$%$%$%$ aqm mers acasa loa sasuke,vai da nemernica e :))

fetita mea, dar chiar si asa, nu stii nimic de ficuri, tre sa scrii macar corect.Si vara'mea de 8 ani scrie mai bine ca tine la tastele de la calculator.:)) asta nu explica faptul ca tu scrii cu picioarele.

descrierea-stiu stiu ca nu e dar nici chiar asa.Capitolul asta a mai existat progese din punctul meu de vedere fiindca am mai legat proprozitiile corect.si au existat fraze fara expriomare corecta, in rest a fost binisor sa stii.Dar nu explic faptul ca scrii cu picioarele la comp.

:XDark~Sakura~Angel:*

ms la fal.si nu vreau scandal da nu imi place sa ma criticati atata de rau daca ma ajutati putin cu ceva ca sa il imbunatatesc iesea altfel.davoi nu repe sariti sa ma sriticati sa sunt noua:Psi ca am omie de greseli!daca o sa mai scriu o sa ma obisnuiesc ca deocamdata sunt obisnuita cu lumbajul de pe mess si deaia fac greseli:P[posturi unite]
Akasuna-chan ai tupeu nu gluma imi place!
si nu sunt fetita ta ca niki macar nu ce cunoastem si nu te mai comporta de parca ai avea 34 de ani
Sakura_Haruno95 ce ai?...de ce ma rog trebuie sa comentezi cate ceva la fiecare critica care ti-o spune cineva?...calm feti-o calm...nu ai cum sa ne spui sa te criticam mai usor...asa ceva nu exista sa stii si tu...ar trebuiii sa mai rasforesti niste carti si sa iei exemplu din ele...poate asa o sa ai si tu un fic calumea...deci nu te da cu gura mare pe aici ca nu esti la tine acasa...daca parinti tai ti-o rasfatat asta nu inseamna ca si noi trebuie sa o facem...deci stai mai linistita si refa ficul ca asa poate o sa primesti si tu niste laude si sa vad si eu ce mai comentezi atunci..si nu vreau sa aud vre un user ca am fost prea dura cu ea..inca nu am fost cat ar trebuii...deci feti-o daca nu accepti si nu urmezi niste simple crititi de la noi mai bine inchideti ficul..mai putina bataie pentru capul nostru....de felul meu nu sunt asa de rea dar cand te vad pe tine asa de razgiata si ingamfata imi ies din minti..~x(...deci fii fata cuminte si toti or sa te aprecieze.
~~~off topic:Asculta Sakura_Haruno95...gata daca ai primit o critica renunti,injuri,zici ca acea persoana e tare in gura etc....asa am facut si eu prima data cand primeam critici.Renuntam, dar sa stii ca nu e bine sa renunti sau sa injuri pentru critici, trebuie chiar sa multumesti pentru ele deoarece daca nu au critici ficul nu ar fi bun si daca ar zice toti "imi place , vreu sa continui" tot forumul ar ajunge ********....deci mai bine multumeste pentru critici deoarece ele te ajuta mult.Daca le asculti.Am vazu ca tu postezi la capitole,da nu asculti de critici deloc....
on:nu te mai baza numai pe dialog si mai baga mai multa descriere si ai grija la greseli`_`~~~

Aly

am cateva lucruri de spus pentru TOTI :-w
NU va mai certati caci nu e piata, sa stati sa cumparati cartofi mucegaiti clar?
sakura eu ti-oi fi zis sa nu te iei de mine, dar in lipsa mea nu cred ca trebuie sa te iei de lumea de pe forum ca te critica, si pentru ca ai facut-o [ incalcand acel pact :-" pot si eu ma iau de tine] si o sa iti comentez capitolele pana nu vad nici cea mai mica greseala,
si ideea ta cu "va credeti zei", mda ne credem zei, poate suntem zei care stiu mai multa gramatica decat tine nu crezi? >_> dar nu, tu ai acele fumuri de persoana de 5 ani care urla si zbiara ca o ceva ce stim noi ca face muuuuuuu ca i-a furat cineva copanul sau a ramas fara bomboane, deci, ma repet a nu stiu cata oara, NU te mai da mare caci si noi o sa ne dam zei din aceasta cauza
dau un edit in care iti zic toate greselile tale din noul capitol
(22-11-2008, 10:21 PM)Sakura_Haruno95 A scris: [ -> ]De dimineata Sakura sa sculat devreme nu a mai putut dormi.Se scoala(auzi..nu mai folosi acest cuvant ca daca un baiat trece si [color]citeste*********),[/color]se duce la baie si se pregateste de o noua zi.Se imbraca cu un tricou negru cu miki[color](nu mai [/color][color]vorbi ca pe mess)[/color] modele roz,isi lua o fusta scurta de blugi si o pereche de cirme[color](cizme)[/color] negre de piele.Sa dus jos in cucatarie[color](bucatarie)[/color] sia[color](si-a)[/color] pregatit mucul[color](:)) stiam ca e micul nu mucul:))) [/color]dejun si a plecat spre academie.In fata porti sa intalnit cu Hinata si Ten Ten.
-Buna Sakura .zisera fetele
-Buna fetelor.Ce faceti?
-Bine!suse[color](spuse)[/color] Hinata care nu prea era atenta la cea ce vorbea cu Sakura si Ten Ten!
-Hinata,..Hinata...HINATA!!!strigara fete[color](cred ca ai vrut sa zici fata:-/[/color]) la ea!
-A...da...ce e?zice ea trezinduse[color](trezindu-se)[/color] din visare.
-La cine te tot uiti asa de atrasa[color](atenta)?[/color]intreba Sakura.
-La Naruto la cine altcineva sar[color](s-ar)[/color] putea uita ea?
-Voi nu stiti nimik[color](nu mai vorbi ca pe mess)?[/color]Azi este ziua indragostitilor!zice Temari putin rosie pentru ca tocmai o invitase Shikamaru la el acasa,iar aceasta a acceptat[color].(asta de unde a mai aparut?)[/color] -Da?Am uitat.au zis Sakura si Ten Ten care au uitat cu totu de acea zi;))
Atunci un zgomot asurzitor se auzi,era clopotelul care anunta terminarea pauzei.Orele au trecut repede pentru Sakura.Cand a iesit din clasa,la usa o asteptau Ten Ten si Hinata pentru a pleca impreuna acasa.
-Mi se pare mie sau aceasta zi a trecut repede?zice Sakura.
-O..era sa uit,ma intalnesc cu Neji la lac!zice Ten Ten
-Bine ca mi-ai amintit si eu trebe[color](trebuie)[/color] sa ma intalnesc cu Naruto la ramen:Dzise Hinata.
-Pa Sakura.zisera fete plecand.
-Pa.
Sakura,ramasa singura a hotarat sa se mai plimba[color](plimbe)[/color] putin pana sa se intalneasca cu admiratorul ei secret.Sakura sa plimbat,timp de o ora.
La ora 9 era la locul stabilit in bilet.Sa asezat pe iarba pufoasa si privea refletia[color](reflectia)[/color][color][/color] luni in lac.Prin tufisuri se auzi un fosnet.Sakura luapozitia(space vreau sa pui space.daca nu stii ce e ala iti zic eu.e tasta aceea mai lunga) de aparare.Mare i-a fost mirarea cand a vazut ca este Sasuke.
-Sasuke ce cauti aici?
-Nu recunosti aceste versuri?
"Parul tau ca o floare de cires,
Ochi tai ca smaraldu
Pielea ta ca spuma laptelui
Sakura te iubesk"
-Sasuke...tt..tu ..ai scris asta?
-Da.Pentru ca te iubesk!
Sakura sari in bratele brunetului de fericire.Acesta ii raspunse la imbratisare plus un sarut pasional.
-Sakura....vrei sa fi impreuna cu mine?spune acesta cam timid!
-Da!!!spoune aceasta sarutandul.
Au facu o mica plimbarepe langa lac si apoi ai hotarat sa mearga acasa,dar nu fiecare la casa lui ci Sakura a mer acasa la Sasuke;))Au dormit impreuna in acea noapte,noroc ca a doua zi nu aveau antrenamente si puteau dormi pana tarziu.


~~~1)greseli cu carul iar
2)nu pui space intre cuvinte
3)vorbesti ca pe mess
am sa ma tin scai de tine pana te perfectionezi si am sa fac pe "zeul" asa cum zici tu.
sa nu te astepti la comentarii cum ar fi:"mama ce super e.imi place"
1)e spam
si
2)ficul tau merita numai critici.
asta a fost opinia mea>_<~~~
uite Sakura_Haruno95 nu cred ca vreunul dintre useri a vrut sa te jicneasca. ei au incercat sa te ajute spunandu-ti ce ai gresit si astfel tu sa poti corecta pentriu a avea un fic mai bun. pentru a nu mai face gresele de tastare sa macar pentru a le micsora numarul lor citeste tu capitolul inainte de a-l posta. astfel vei putea corecta si poate imbunatati continutul capitolului. am sa scot cateva greseli pentru a le vedea.
1)sa sculat- e defapt s-a sculat
2)De dimineata Sakura sa sculat devreme nu a mai putut dormi.-daca vroiai sa faci o fraza puteai spune: De dimineata Sakura s-a sculat devreme deoarece nu a mai putut dormi. sau mai era o varianta de a face doua propozitii: De dimineata Sakura s-a sculat devreme. Ea nu a mai putut dormi.
3)cirme-cizme
4)Sa dus-s-a dus
5)cucatarie-bucatarie
6)sia-si-a
7)mucul-micul
8)sa intalnit-s-a intalnit
9)-Buna Sakura .zisera fetele
-Buna fetelor. [se cam repeta nu crezi?]
10)suse-spuse
11)cea-ceea
12)supse Hinata care nu prea era atenta la ceea ce vorbea cu Sakura si Ten Ten! [nu se pune semnul exclamarii decat cand e o exclamare, o mirare, o porunca etc.]
13)fete-fetele articulat
14)trezinduse-trezindu-se
15)-La cine te tot uiti asa de atrasa?[atenta mergea mai bine]
nu mai continui ca vreau sa ma uit la un film da ma rog...ar mai fi
PS:sper ca nu te-ai suparat si pe mine. oricum daca te deranjaza comul meu da-mi un mesaj privat si il sterg k?
succes in continuare si ai grija la ortografie si tastare.a si...uitasem:
dialogul e cam sec
actiunea e foarte grabita...etc.
zbye si inca o data scz daca te-am suparat prin acest comentariu.
Am vazut postul colegei mele asa ca m-am hotarat sa comentez si eu...desi s-ar putea sa nu imi multumesti.
Fiecare critica legata de ce invatam la scoala sa folosim va avea exemple...:
1. Ortografia...e de cls I:
sia- si-a
sa sculat- s-a sculat

2. Punctuatia...e PRAF :
-Buna Sakura .(dupa ce ca nu ai pus spatiu dupa punc ci inaintea lui, nici nu ti-ai dat seama ca orice salut e o propozitie exclamativa nu enuntiativa)zisera fetele(Sfanta Macaroana! Ce propozitie interminabila)
-Buna fetelor.(si asta e o propozitie exclamativa...!) (toate acestea omitand faptul ca ce e scris cu italic este repetitie)

Sakura,ramasa singura a hotarat[...](ai mancat o virgula! Sakura, ramasa singura , a hotarat[...])

3. Tastarea...nu cred ca ai citit nici macar o data inainte sa postezi!
cucatarie- bucatarie
mucul dejun- micul dejun

4. Deacrierea- e plecata intr-o tara exotica si sta la plaja... nu cred ca se va intoarce in ficul tau...si chiar acolo unde e prezenta, mi se pare cam insipida...

5. Dialogul- e sec, prost asezat, completat cu emoticoane, prea mult. Ar putea fi inlocuit cu putina naratiune...asta daca nu te deranjaza.

6. Naratiunea- e prea greabita, e inlocuita cu dialog si e prea incalcita. Cel putin in primele doua capitole nu am inteles aproape nimic... Si ea e cam insipida...

7. Impresia personala asupra ficului- e una foarte proasta. As visa sa vad acest fic foarte laudat dar cred ca sperantele mele sunt desarte deoarece se vede ca tu nu intentionezi catusi de putin sa tii cont de critici, sau macar de ce zice saraca/ul ta/tau profesoara/profesor de romana. Biata/ul femeie/barbat isi raceste gura de pomana. Sper ca intr-un final vei lua hotararea de a tine cont de critici deoarece ele sunt menite sa te ajute si NU sa te supere.

Cam atat am avut de spus...daca te deranjaza foarte tare postul meu o sa-l sterg.
P.S.: Noi sau tu ai gura mare? Nu-mi amintesc ca cineva care te-a comentat cu bunavinta(asa cum au facut-o cei de-aici) sa te fi jicnit sau sa fi recurs la injuraturi. Cine se crede zeu? Unul/una dintre noi sau tu, care consideri ca daca esti incepatoare trebuiesti pur si simplu lasata asa. Tine cont ca fiecare dintre cei care au postat au dorita sa te ajute sa te perfectionezi dar tu ce ai facut? I-ai jicnit. Eu in locul tau as fi dat cate-n luna si in stele sa primesc atatea comentarii si critici cate ai primit tu, iar tu nu apreciezi...[/color]

P.S.: Cer sincere scuze moderatorilor pentru atacul la adresa userului, si probabil pentru ca nu am vorbit cum se cuvine in criticile de mai sus sau in tot continutul postului. Daca este vreo problem, PM si sterg postul...sau il poate sterge un mod, in cazul in care strica imaginea forumului...
(22-11-2008, 10:21 PM)Sakura_Haruno95 A scris: [ -> ]De dimineata Sakura sa sculat(nu mai folosii cuvantul ''sculat'' pentru ca suna urat) devreme(,) nu a mai putut dormi.Se scoala(repetii),se duce la baie si se pregateste de o noua zi.Se imbraca cu un tricou negru cu miki(mici) modele roz,isi lua o fusta scurta de blugi si o pereche de cirme(cizme) negre de piele.Sa dus jos in cucatarie sia(si a) pregatit mucul(:)) micul) dejun si a plecat spre academie.In fata porti sa intalnit cu Hinata si Ten Ten.
-Buna Sakura .(,)zisera fetele
-Buna fetelor.Ce faceti?(buna capra, ce faci oaie?)
-Bine!suse Hinata care nu prea era atenta la cea ce vorbea cu Sakura si Ten Ten!
-Hinata,..Hinata...HINATA!!!strigara fete la ea!
-A...da...ce e?zice ea trezinduse din visare.
-La cine te tot uiti asa de atrasa?intreba Sakura.
-La Naruto la cine altcineva sar putea uita ea?
-Voi nu stiti nimik?Azi este ziua indragostitilor!zice Temari putin rosie pentru ca tocmai o invitase Shikamaru la el acasa,iar aceasta a acceptat.
-Da?Am uitat.au zis Sakura si Ten Ten care au uitat cu totu de acea zi;))
Atunci un zgomot asurzitor se auzi(nu e estetica fraza asta),era clopotelul care anunta terminarea pauzei.Orele au trecut repede pentru Sakura.Cand a iesit din clasa,la usa o asteptau Ten Ten si Hinata pentru a pleca impreuna acasa.
-Mi se pare mie sau aceasta zi a trecut repede?zice Sakura.
-O..era sa uit,ma intalnesc cu Neji la lac!zice Ten Ten
-Bine ca mi-ai amintit si eu trebe sa ma intalnesc cu Naruto la ramen:Dzise (zise)Hinata.
-Pa Sakura.(,)zisera fete plecand.
-Pa.
Sakura,ramasa singura a hotarat sa se mai plimba(plimbe) putin pana sa se intalneasca cu admiratorul ei secret.Sakura sa plimbat,timp de o ora.
La ora 9 era la locul stabilit in bilet.Sa asezat pe iarba pufoasa si privea refletia luni in lac.Prin tufisuri se auzi un fosnet.Sakura luapozitia de aparare.Mare i-a fost mirarea cand a vazut ca este Sasuke.
-Sasuke ce cauti aici?
-Nu recunosti aceste versuri?
"Parul tau ca o floare de cires,
Ochi tai ca smaraldu
Pielea ta ca spuma laptelui
Sakura te iubesk"(mai fetito lasa limbajul de mess)
-Sasuke...tt..tu ..ai scris asta?
-Da.Pentru ca te iubesk!(te iubetc)
Sakura sari in bratele brunetului de fericire.Acesta ii raspunse la imbratisare plus(minus,ori,impartit)un sarut pasional.
-Sakura....vrei sa fi impreuna cu mine?spune acesta cam timid!
-Da!!!spoune(si eu iti ''spoun'' tie sa te lasi de meserie) aceasta sarutandul.(sarutand-ul)
Au facu (facut, grea e gramatica asta) mica plimbarepe(space) langa lac si apoi ai hotarat sa mearga acasa,dar nu fiecare la casa lui ci Sakura a mer acasa la Sasuke;))Au dormit impreuna in acea noapte,noroc ca a doua zi nu aveau antrenamente si puteau dormi pana tarziu.
m-ai omorat cu talentul tau
sa stii ca noi, cei care te criticam nu ne credem zeii ci doar vrem sa te ajutam
ti-as recomanda sa citesti ajutor pentru fan fiction
smile-urile nu au ce cauta in fic
aici nu esti pe mess
ficul tau parca apartine unui copil de 6 ani care a invatat de o zii sa scrie
daca te deranjeaza comm-ul meu te rog sa-mi dai id-ul de mess si vb acolo
Pagini: 1 2 3 4