Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Cerere de Proofreading
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2

Aly

Nu stiu cati de multi de pe aici cunoasteti aceasta denumire de Proofreading. El se mai numeste si CTC, adica Controlul Tehnic de Calitate.

Mai pe romaneste, de acuma inainte cine doreste ca inainte sa posteze un capitol acest sa fie verificat pentru erori de tiparire poate face o comanda pentru acest lucru si cine va fi in aceasta echipa se va ocupa de comanda lor.

Comanda va fi in genul

Citat:Buna, as vrea sa mi se verifice capitolul x din ficul meu: [aici puneti link la fic si specificati pagina unde se gaseste capitolul]

Si cei ce o vor face se vor anunta citand acel post la care vor sa faca CTC. De asemenea, se poate face CTC si la capitolele nepostate inca. Doar specificati ca este un capitol ce va fi postat in curand si la fel, cineva din echipa se va anunta si veti discuta cum veti face sa aranjati ca CTC-ul sa primeasca capitolul.

In schimb, nu am echipa pentru CTC si daca este cineva dispus sa ajute, sa posteze aici sau sa imi dea un pm. Maine voi fi putin plecata si nu stiu daca voi vedea vreun pm pana seara, deci, intrebari sau ceva, aici.
Sunt in vacanta si cat timp Dad lucreaza am timp sa stau si sa mai lucrez pe Zup. Pentru proofreading as putea ajuta si eu.

De critica nu cred ca m-as putea tine din pacate.
Cred ca oricine vrea poate:P asa ca aplic si eu la ''job''.

Am suficient timp. Deci, de ce nu?
De ce nu ? Nu strică o mână de ajutor nicicând.

Mi-ar plăcea să ajut, so ... : - ??
Aly, as dori si eu sa ma bag. stiu ca am chibi-ul pe cap dar pot in timpul liber ;)
^^ :->
I would like to help. Si asa nu prea am mai stat prea mult pe zup in ultima perioada din diferite motive.
Am destul timp liber so why not.
nu mi-am mai petrecut de mult timpul pe Zup si imi era dor .. deci de ce nu as incerca? :)

Aly

Nick:
Link la fic:
Pagina din topic a capitolului/Tot ficul:
Numar capitole:
Sectiunea [Naruto, Alte ficuri, Proza, Poezie]:
Alte date:


Deci cam asa ar arata cererea celor ce vor Proofreading. De asemenea, echipa de la Proofreading este urmatoarea [in ordine alfabetica]:
Abbeh.
Aly
Ann
Cookiesor
Eve.
Ichigo.
Nya.
Uberwald

Si da, o sa ma ocup si eu de proof :p since i have all the free time from mangazup ^^

Inca ceva, cererile de proof se vor face in acest topic momentan.
Pe aici nu a aterizat nimeni, sau capitolele trebuie tirmise prin pm inainte de a fi postate? O.O
Pun pariu ca nu am inteles eu bine... Anyway, dau edit cu lista comletata dupa ce ma anunta si pe mine cineva care cum sta treaba. xD

EDIT: Ohh, imi e asa rusine. A specificat si saraca Aly unde trebuie sa faca cererea, dar eu am fost cam ametita. Sorry.
Am vazut ca nu s-a incumetat nimeni. Ok, voi fi prima. ^_^

Nick: Crazy.Fani
Link la fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...49&page=13
Pagina din topic a capitolului/Tot ficul: ultimul capitol ( capitolul 19 - pagina 13 )
Numar capitole: 19
Sectiunea [Naruto, Alte ficuri, Proza, Poezie]: Yaoi & Yuri
Alte date: dont have


be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^
(24-10-2011, 11:35 PM)Crazy.Fani A scris: [ -> ]Pe aici nu a aterizat nimeni, sau capitolele trebuie tirmise prin pm inainte de a fi postate? O.O
Pun pariu ca nu am inteles eu bine... Anyway, dau edit cu lista comletata dupa ce ma anunta si pe mine cineva care cum sta treaba. xD

EDIT: Ohh, imi e asa rusine. A specificat si saraca Aly unde trebuie sa faca cererea, dar eu am fost cam ametita. Sorry.
Am vazut ca nu s-a incumetat nimeni. Ok, voi fi prima. ^_^

Nick: Crazy.Fani
Link la fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...49&page=13
Pagina din topic a capitolului/Tot ficul: ultimul capitol ( capitolul 19 - pagina 13 )
Numar capitole: 19
Sectiunea [Naruto, Alte ficuri, Proza, Poezie]: Yaoi & Yuri
Alte date: dont have


be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^

Mă ocup eu Crazy.Fani . ;)
Doar că sunt puțin nedumerită... Aly, după ce am corectat capitolul îl postez la fic? Sau cum?
Pagini: 1 2