Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Scoala substitutiilor - Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
-Ok, am spus. Stiti, cred ca am sa ma duc sa vad care-i treaba cu tipul ala' Darkwater. Nu stiu de ce, dar mi se pare foarte cunoscut. Si am un sentiment mult mai bun fata de el dect de directoae ,,Fakesound''. Ne vedem in camera, bine?

OOC: Ciufy sau Kitsune
Renee:
-Suna bine,insa mai intai am sa-i las o amintire frumoasa pitigaiatei aleia,spun in timp ce din mainile mele,raze de gheata atingeau podeaua,transformand-o intr-un adevarat patinuar.Multi copii au aterizat jos,insa eu ma dadeam de parca as fi avut schiuri.
-Ne auzim mai incolo!
OOC:cine doreste
Hitomi:
Am mers in camera si am stat pe pat.
{dupa ceva vreame]
Am iesit si am dat de fete.
-Ei? Sunteti gata sa ne luam forma adevarata si sa descoperim ce si cum?
OOC: Ciufy Rose sau Shadow
Stateam la umbra unui copac ascultand cum sor'mea imi povestea ce a facut la intalnire si ca nu a putut rezista, ca s-au impacat si mai stiu eu ce. Imi place sa vorbesc cu ea, dar cand se apuca sa imi povesteasca vreo intamplare nu uita nici cel mai mic detaliu. Eram plictisita si mai aveam putin si adormeam. Nu stiu cate ore au trecut, dar era clar ca e noapte. Mandra luna deja era pe cer alaturi de facliile argintii. Trebuie sa pun punct si sa ma duc la fete.
- Ok, Alina, ma bucur ca esti fericita si ca v-at impacat insa eu...
- Vai ce uituca sunt. Imi cer scuze ca nu am venit sa te vad si sa-ti ofer incurajarea, probabil esti suparata -iar sa apucat..
- Scumpa, nu sunt suparata insa trebuie sa inchid. Mai vorbim si saruta'i pe parinti din partea mea. Noapte buna.
Si am inchis fara ai mai da sansa de a spune vreun cuvant. Mergeam repede spre camera mea, iar pe drum m-am intalnit cu Shadowave si Renee. Cand sa intram in camera Hitomi era pe punctul de a pleca.
- Foarte bine...e timpul sa mergem. Ne-am luat forma noastra si trebuie sa recunosc ca fetele erau foarte dragute. Renuntasem in a mai purta acea palarie mov, nu era obligatoriu sa o am pe cap asa ca nu vad motivul pentru care as tine-o.

OCC: Kitsuni sau Shadow sau Ciufy
Hitomi:
Acum aveam forma mea reala , cu uniforma daca s-ar putea numi asa de elf. Eram eu cea adevarata fara sa trebuiasca sa ma ascund : http://i1117.photobucket.com/albums/k590...za/elf.jpg si eram curioasa ce si cum cu directoarea.
-Ei bine fetelor , e timpul sa vedem ce ascunde mica directoare!
OOC: Rose sau Shadow sau Ciufy
Din cate am aflat de la Darkwater, se pare ca pentru a-ti lua adevarata forma trebuie sa te concentezi si sa vizualizezi. Asa ca am inchis ochii si am incercat sa ma cad in chip de elf.
Un fior usor mi-a cuprins trupul, dar nimic mai mult. Mi-am pipait urechile si am observat surprinsa ca sunt ascutile si lungi. Imi simteam fata altfel, mai puternica parca, iar cand am atins-o am observat ca era mai unghiulara decat inainte. Degetele mele erau mai lungi si mai uiti. Chicoteam in timp ce ma jucam cu ele prin aer. Vedeam mai bine si auzeam mai bine. Totul era mult mai fascinant.
Vroiam sa spun ceva, dar mintea mi-a fost invaluita in ceata si niste viziuni ciudate imi apareau de nicaieri. Eram pe marginea unui lac impreuna cu altii. Nu imi dadeam seama cine erau deoarece nu le puteam distinge chipurile. Vorbeam intr-o limba ciudata, diferita, dar pe care o intelegeam. Sa fie elfa oare? Nu am mai apucat sa ved nimic deoarece mintea imi era lucida din nou. Toate astea sau intamplat pe drumul spre biroul directoarei.
OOC: Kitsune Rose sau Ciufy
Renee:
Am mers alaturi de fete,insa usa era incuiata.Am pus mana pe clanta si era deja inghetata.Am rupt-o usor,iar apoi am intrat in camera.Am cautat prin hartii,dar cand am vazut tabloul,cu directoarea pe un tron si cu cativa copii in pelerine negre la picioarele ei,am inceput sa rad.Sa o creada ea ca vom fi sclavi!
OOC:cine doreste
Hitomi:
-Ce e cu tabloul ala?! Cine este femeia asta de fapt si de drept? O fi vreun fel de conducatoare de secta sau ceva....Nu inteleg..pelerinele negre ar trebui sa reprezinte intunericul nu? Voi ce credeti?
OOC: whow wants
- S-ar putea sa fie si ceva de genul, spun eu. Dar daca acesti copii sunt de fapt copii umani. Stiti, de cand am ajuns la scoal asta; de fapt de cand sunt in lumea asta, nu am mai vazut desene cu copii magici sub chipuri umane.
Ma apropii de tablou, ii privesc mai bine.
-Aham. Niciun tatuaj. Copii inlocuitori sunt mereu reprezentati cu tatuaje. Si astia nu au tatuaje.

Hitomi:
Atunci ce sunt? Nu inteleg ce-i cu zana asta de apa...E tare ciudata..Mai are cineva idei? Haideti sa mai cautam!
OOC: who wants
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16