Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Scoala substitutiilor - Incepere
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Hitomi:
-Stiti fetelor..Le zic eu ca pentru auzul lor...Chiar daca in jurul lui Renee e rece , fara suparare Renee , directoarea asta e de cezi de ori mai rece....Mi se pare diabolica dupa comportament..Joaca teatru..Se vede!
OOC: SHadow , Ciufy sau Rose
Rosse:

De cum a intrat directoarea pe scena am simtit un fel de atmosfera mai rece, nu era aceiasi din birou si acel zambet de vedea de la o mila ca era fals. Daca e o acritura de directoare atunci nu ne va fi foarte bine aici.
- Hitomi are dreptate. Dupa cum a-ti putut observa acel "dulce zambet" era fals. Deja sa plictisit de noi si modul in care a plecat e clar ca nu ne prea place sau sa ii faca ei placere sa ne instruiasca pe noi. Auzi la ea stingerea la ora 11, mie mi se pare devreme. Voua?

OCC: Kitsune sau Ciufy sau Shadow
Iar intru tarziu.T-T
Sophie:
Se pare ca sunt multi boboci anul acesta, ce de creaturi, care mai de care mai rare, nu pot sa cred ca am ramas repetenta deoarece am dormit in timpul examenului desi am scris raspunsurile inainte de a pleca spre lumea viselor, nu puteau sa puna ora 00:00 ca fiind cea la care se da examenul. Anul trecut am avut un test scris, oare si acest an v-a fi la fel? voi vedea la sfarsitul anului.
OOC: oricine
Shadowave:
-Clar! 11 e ora cand incepe seara. AM zambit si am continuat. Oare regulile se aplica de saptamana viitoare sau de azi? Ma rog, oricum nu prea conteaza. In legatura cu directoarea, am simtit-o de la inceput. Ceva e putred la mijloc.

OOC: Rose, Kitsune sau Ciufy
Hitomi:
-Ar trebui sa ne bagam putin nasul si sa aflam.....Voi ce parere aveti? Vreti sa aveti parte de o aventura asa ca de bun-venit in noua lume? Daca ne prinde zicem ca doaream sa ne exersam puterile.
Zic si zambesc catre fete.
OOC: Ciufy , Shadow sau Rose
- Hitomi conteaza pe mine. Sunt adepta provocarilor si chiar vreau sa vad cat de dura poate fi zana apei. cica zanele sunt bune, dar asta mi se pare o acritura.

Zambeam oarecum diavoleste, ma intreb daca directoarea sta bine cu nervii.

OCC: Shadow sau Ciufy
Shadowave:

-Ma bag! Chiar vreau sa aflu ce e cu prefacuta aia de directoare. Zamesc intrigata si adaug. Credeti ca ar trebui sa renuntam la forma umana

OOC: Kitsune, Rose sau Ciufy
Hitomi:
-Da ,dar nu acum. Asteptati sa se faca seara si sa intre ceilalti in camere. Noi vom face la fel , iar mai apoi ne transformam si ne folosim puterile ca sa vedem ce si cum cu scoala asta. Sunteti de acord cu planul meu?
OOC: Shadow , Rose sau Ciufy
- Mie mi se pare perfect, oricum chiar sunt curioasa sa vad cum aratati in realitate 71..fara suparare fetele. Renee intri cu noi?

O noua provocare si e sansa mea sa-mi folosesc puterile in lumea mea. Un singur lucru ma ingrijoreaza si anume sa nu fim date afara din scoala. Aud cum imi suna telefonul, nokia x6, in buzunarul blugilor, iar cand il scot am surpriza de a vedea ca persoana ce ma apela era sora mea Alina.
- Imi cer scuze fetelor trebuie sa raspund la telefon. Ne vedem in camera.
Le-am facut cu mana si ma indreptam spre curtea scolii la umbra unui copac pentru a vorbi in liniste.

OCC: cine doreste...
Renee:
-Eu ma bag!Am vrut mereu sa mananc inghetata cu aripioare de zana.
OOC:cine vrea3
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16