Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ce-i cu Andy?
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Am cautat si nu am gasit un topic asemanator, dar daca este roc un moderator/administraator sa il stearga pe acesta.

Mie una mia placut foarte mult aces desen, mai ales ideea, adica am vazut desene care semanau foarte mult itre ele despre un liceu in care se petrec ...chestii 21, dar cu un farsor de prima clasa nu am mai vazut.
Sau cum face el tot posibilul sa se dea pe langa Lori, mia placut episodl cu depantalonizarea, noroc cu sortul lui de rezerva ca altfel 21
Sau episodul cand o imita pe gen in continuu si s-au dus la balu ala, ma apuca rasu sa-l var pe Greig cum il saruta 24
Sau rimele, moaa de asta nu mai zic, prea tare 21
Nu pot sa zic ca este desenul meu foarte preferat dar face parte din top 21, si unul din desenele copilariei adica prima data cand a aparut ma uitam la el non-stop 21
Deci mi-a placut mult acest desen, era foarte amuzant sa il urmaresc 21
Nu era niciun topic cu Ce-i cu Andy? De ce aveam impresia ca exista : )) Eh, asta e xD Imi las parerea aici.
So, pot spune ca ador acest desen. Este al doilea in topul meu, dupa Viata cu Louie. Mi-au placut absolut toate episoadele si chiar daca le-am revazut de n ori, nu m-am plictisit niciodata. Este un desen foarte haios, cu un subiet original si foarte interesant. Personajul meu preferat era bineinteles Andy : )) God, I loved that guy. Era un adevarat farsor. Nu ii pasa niciodata de consecinte, de faptul ca putea rani oamenii sau chestii de genul = )). Chiar mi-a placut de el si toate farsele pe care le facea. Si pritenul lui cel mai bun...am uitat cum il cheama, insa mi se parea un papa lapte = )) Oricum ,era la randul lui foarte amuzant xD. Chiar am ras ca o nebuna la unele faze.
Mi-a placut episodul acela cand era vara si tot orasul era plecat in vacanta. O_o Nu a avut ceva special, insa m-a facut sa rad faptul ca absolut tot orasul era plecat, numai Andy ramasese acasa = ))) Asta a fost penal, pot zice. Si episodul de ziua lui Lori a fost genial, cand Andy trebuia sa se abtina sa mai faca farse, desi era 1 aprilie xD. A fost un episod dragut. Mi-a placut de tatal lui Lori, cam aiurit omul xD. O, si directorul scolii = ))) Ati vazut ce umeri si ce picioare mari avea ? = )) Din nou, un personaj preferat. xD
Alte episoade care mi-au placut...Mi-a placut cel in care sora lui Andy si-a invitat prietena si cei doi baieti sa se uite la filme de groaza xD. Eram mica pe atunci si chiar si eu m-am speriat la episodul acela = )). Sau cand s-a dat drept femeie Andy. Episodul acela a fost preferatul meu ! Am ras cel mai mult = )) Prea multe faze amuzante. "Trebuie sa plec,la miezul noptii ma transform intr-un dovleac. " "Da, si eu intr-o conopida, hai sa facem o salata." = )))= ))).
Deci Ce-i cu Andy va ramane mereu unul dintre desenele mele preferate : )) Si ati vazut grafica desenului? Andy avea niste maini ingrozitor de subtiri xD.
Cat de mult mi-a placut mie acest desen21 Farsele lui Andy chiar erau amuzante, iar de fiecare data se sfarsea prost21. Intr-un fel mi-a parut rau la inceput ca avea o ,,dragoste neimpartasita'' pentru Lory, dar apoi am zis ca mai bine e asa, desi au fost cateva momente dragute intre ei doi. Mie dor de Jetix [Fox Kids], de Andy, de Copii de la 402, adica, erau mai bune decat Hannah Montana sua alte tampenii ce sunt acuma.
Dar Ce-i cu Andy? A fost cel mai bun!
Yeeeyy, si asta era un desen foarte cute. 4
Erau amuzante toate episoadele, cu Andy care se considera "Maestrul farselor", dar intotdeauna era prins si o patea, nu cred ca nu a existat vreo farsa care, desi dusa pana la capat, sa nu ii aduca umpic de dispret. 71 Era dragut cand incerca sa o impresioneze pe Lori si sa o faca sa creada ca e baiat bun, ei nu ii facea niciodata farse. Chiar mi-a placut episodul de ziua ei, cu bezelele, ce idee prosteasca. 21 De prietenul lui, Danny, nu imi prea placea. Si sora-sa, Jen, era extrem de enervanta si n-am putut sa inteleg niciodata cum putea fi atat de topita dupa Craig, tipul era prost gramada, total incult.
Grafica nu era prea buna. Brate prea subtiri, capul prea mare, picioare ciudate, directorul ala imens, etc. 21
Oricum, un desen dragut, ar fi bine daca l-ar vedea si copii de acum. Smile
Maestrul farselor. Mă mai uit încă la el pe YT. Are un stil interesant și mai ales că nju e plictisitor în sensul că mereu în fiecare episod aduce câte o farsă nouă și te surprinde cu fiecare lucru pe care îl face. Soră-sa e cam annoying mai ales că se ține după tipul ăla fără creier -Craig- și totuși ei ajung pe lista de farse a lu Andy. Poor him, nu rămâne niciodată cu Lory : ))Fata serioasă ofc nu o să stea cu loserul ce face farse geniale, dar farse .Ugh și în episodul când s-a dat drept fratele lui geamăn din... Franța parcă a fost penal rău : )) ce poate face puțin photoshop și niște peruci...
Odododod, desenul copilariei mele pe langa multe altele.
Mereu mi-a placut Ce-i cu Andy?, chiar si in prezent ma mai uit pe YouTube si mereu imi lasa un zambet tamp pe fata, aducandu-mi aminte de timpurile cand eram mica si ma uitam cu orele in fata televizorului - fata de acum, cand nici macar zece minute nu ma mai pot uita la televizor ca mi se face greata de cine stie ce chestii nou aparute -.
Este un personaj carismatic si plin de imaginatie, deaia este si numit Maestrul Farselor, cred ca daca am avea un tip la fel ca Andy si-n viata reala toti am fi mai fericiti, serios :3.
Sincera sa fiu, spre deosebire de ceilalti care au postat in threadul asta, eu nu pot sa spun ca imi placea sa urmaresc 'Ce-i cu Andy' pentru ca glumele lui nu mi s-au parut niciodata haioase, ci mai degraba de prost gust. Eram constienta ca e un desen animat si totul e amplificat fata de viata reala, dar totusi nu intelegeam care e atractia fata de acele farse relativ seci.

Imi aducea aminte de 'Daria', desenul de pe MTV2 cand venea vorba de Jen, care se aseamana destul de mult cu Quinn, si iubitelul ei Craig, doar ca primul mentionat avea un caracter cinic, sarcastic si un umor ceva mai inteligent. Ack.

Nu stiu ce se da pe Jetix in zilele astea, dar imi inchipui ca si 'Ce-i cu Andy?' e insutit mai bun. Imi placea melodia de intro, desi era stupiduta 21
GOD! Asta chiar e desenul meu preferat. :X I just love Andy and his ideas.
In fata deseneului asta chiar nu am cuvinte. E... Perfect. Are de toate; amuzament, complicatii, personaje simpatice, suspans si cel mai important, il are pe Andy. E imposibil sa nu-l adori. Oricat de rau si jerk pare, tot iti aduce un zambet pe buze sau chiar un chicot. Fiecare episod aducea cate o noua idee poznasa si pur si simplu ramaneai fascinat de ingeniozitatea planurilor lui Andy. Oh~ Desenul asta m-a influentat atat de mult, incat (in naivitatea copilariei mele) ma simteam si eu ca o progenitura in varianta feminina a "Maestrului farselor", incercand sa o surprind pe mama cu cate o obraznicie.
Ei, nu pot spune ca acum n-as mai incerca asa cevaaa~ Multi ar spune ca are influenta negativa si ca lucrurile prezentate in acel desen nu-s creative si c... Oh, shut up! Era distractiv, simpatic, cute~ Pentru mine, a fost programul ce ma tinea jumate de ora lipita de ecran. <3 Si pentru asta, Thx Jetix. ^_^
Inca un desen animat ce-l adoram cand eram mica ; cred ca l-as revedea si acum. Pacat ca nu se mai difuzeaza nimic bun de cand cu Disney Channel.
Desenul animat Ce-i cu Andy? era plin de amuzament, glume (poate proaste sau mai putin proaste), situatii in care ma puteam regasi si eu (daca aveam pe-atunci mai mult de 14 ani) si multe altele. Radeam intotdeauna la farsele lui Andy, si uneori ma indemna parca sa fac si eu asemenea farse, haha. In fine, inca o data, regret ca nu se mai difuzeaza desenele copilariei de pe Jetix/Fox Kids.
La inceput ma scotea din pepeni pe mine, nu il prea agream si cand vedeam ca incepe oftam prelung, sperand ca se va termina, dupa cu timpul - oricum stiam toate episoadele- am inceput sa-l indragesc si chiar sa-l urmaresc, tot ce ma deranja era faptul ca nu bagau si alte episoade, adica noi. Ne tineau mult si bine cu aceleasi. Insa chiar si asa Andy mereu ajungea intr-o stare critica, atarnat de un pom, in tufisuri, in dulap, in scoala si mai stiu eu unde. Cu adevarat glumele lui era extreme ca sa spun asa, simple, dar destul de ingenios manevrate, cate nu trebuiau sa faca pana aveau sa puna planul in aplicare.
Asta pe mine ma uimit, adica m-a facut sa cuget ceva ai intes... nu prea stiu sa explic bine.
Ideea este ca a ramas un desen favorit al copilariei mele si va ramane mereu.