Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Stuff ^^
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Aici sunt primele mele incercari:
- Semnaturi
[Imagine: 6102699814_fbac12ce4a.jpg]
dreams gfx
[Imagine: 6076047626_184bf2afa4.jpg]
summer-dream gfx
[Imagine: 6102699766_35fa17362e.jpg]
1-12

- Avatare
[Imagine: 6076047666_63dfc7568c_m.jpg]
summer-dream avatar
[Imagine: 6102152913_d8e8ca5bb9_m.jpg]
1-12 avatar
hehe aterizez ÅŸi eu pe aici

gfx 1 sau mai bine zis semnatura 21 : îmi place cum se văd culorile, e frumos, dar l-ai întins cam mult in laţime dacă stai să te uiţi bine, la copac sa zic ca nu se vede chiar aşa de rău dar la lună, hmm 39 zici ca e un ou 21, deci nu le mai lungi atat, ci doar cat te lasa coarda că altfel se vede urăt 3

gfx 2: ţi-a ieşit foarte frumos, îmi place foarte mult cum se vede, deci nu am ce comenta aici, bravo, e foarte reusit Smile

gfx 3: aici cred ca si tu poti observa acele lini alebe de la conturul fetei, probabil de când ai mutat-o pe fată, ei bine nu e prea estetic ca să zic aşa, îmi place ideea, nu spun că nu e frumos, dar daca nu se vedeau acele linii albe era super, nu te mai grăbi, te sfătuiesc, putei sa o conturezi uşor astfel incat sa se i-a doar fata, oricum maiai de lucrat 3

Avatarele:

primul se potriveşte cu semnătura, deci nu am ce zice nici aici, imi place cum se vede, asa sa iti iasă toate gfx-urile 3

iar al doilea e foarte bun, fata de gfx-ul care avea aceeai idee se poate observa o diferenţa, puteai sa scrii Music drept, mai ales ca este folosit un font destul de complicat 21, şi ne faci sa ne intoarcem capetele în toate poziţiile ca se ne prindem ce scrie, desii se poate observa bine dar na, pentru cei care nu stiu :001_rolleyes: , chiar dacă nu ai avut aşa de mult loc, mai micşorai scrisul 3

cam atat, oricum te descurci bine pentru inceput deci nu am ce sa-ţi reproşez, aştept şi alte gfx-uri , mult succes în continuare pupic


Multumesc pentru sfaturi hug. Am revenit cu alte doua seturi, nu stiu cat sunt de reusite 4.

[Imagine: 6119233143_8601140d39.jpg]
kiss gfx
[Imagine: 6119233163_55a396277b_m.jpg]
kiss avatar

[Imagine: 6119233203_a2812fe7b6.jpg]
hug gfx
[Imagine: 6119233253_1d1cbc629d_m.jpg]
hug avatar
Lucrarea unu . De ce le daci as mari ? Mai redu din dimensiune ca doar vrei sa faci un sig nu un wall , am dreptate ? Revenind . . . Prima lucrare e OK dar pe bune , e uriasa . Incearca dimensiuni mai mici sau daca vrei sa faci wall - uri atunci pune - ti dimensiunea monitorului . Marimea pe care o folosesc eo este de 380 pe 120 px . La avatare eu folosesc 120 pe 120 . Nu iti spun sa folosesti aceleasi marimi ca mine dar incearca ceva mai apropiate . Mai uitate si la sig - urile celorlalti , la marimi mai exact . Lucrarea e alb - negru ceea ce nu e foarte inspirat . Textul l - ai pozitionat bine . In stanga nu - mi place cum ai pus personajele spate in spate . Pe avatar nu trebuia sa pui text si . . . nu asa de mare .

A doua ? Hmm , e mult mai OK dar e tot mare . Ceea ce nu imi place aici e textul . Ai folosit mai multe font - uri si le - ai pus in toate directiile .

Cam atat . Ce program folosesti ?


observ ca ai venit cu unele noi
hmm, imi plac mult pot spune, fata de primele se vede o oarecare evoluare.
ai folosit multe fornuri frumoase iar scrisul l-ai facut vizibil si usor de descifrat.
acuma tot ce trebuie sa faci, este sa le faci putin mai micute, marimea lor este destul de mare.
Cam atat am pusut sa-ti zic, sunt frumoase si imi plac foarte mult.
Asa sa iti iasa toate Smile

si gata nu te mai laud ca dupaia te inveti 21)
Am venit cu un set nou, scoala e de vina pentru intarziere4. Multumesc mult pentru sfaturi si voi incerca sa tin cont de ele pupic.

[Imagine: 6214554655_235480160e.jpg]

[Imagine: 6215070682_2c9a20c9b3_m.jpg]
De cand n-am mai trecut pe aici o.O'
Anyway, am facut cate ceva intre timp...*tobele*21 :
[Imagine: 6328529472_9a0b1cb222.jpg]

[Imagine: 6328550102_3bb81dd044.jpg]

[Imagine: 6327797439_b5736906cc_m.jpg]
Edit:

La primul pot spune că poziția personajului nu îmi place, putea fii mai în drreapta și nu prea se potrivește cu restul fundalului.
Al doilea este prea simplu și toate elementele zici că nu au nicio legătura una cu cealaltă. CÂnd faci ceva, gândește-te ce ai putea face cu imaginea sau render-ul pe care l-ai folosit și după încerci să pui în practică la ce te-ai gândit, nu fleoșc-pleoșc arunci câteva efecte banale pe ici-pe colo și gata.
Textele sunt prea mari și prea evidente și prost poziționate. La un avatar așa mic nu prea mai are loc și un text, chiar dacă făcut dintr-o literă.
Anw, bun început 106.
Baftă.
After years... ._.
Dariahug, merci pentru sfaturi, am sa tin cont de ele.
1.[Imagine: fire_mage_by_mirunyk24-d4lhov9.jpg]
2.[Imagine: stewiee_by_mirunyk24-d4m0i51.jpg]
3.[Imagine: keira_knightley_signature_by_mirunyk24-d4m0idg.jpg]

Sa vedem... I give cookies 4.
Semnatura cu piciul din Family Guy *i-am uitat numele >.< * ti-a iesit cel mai bine , parerea mea xDD
La ultima poate mai puteai adauga niste actions sau mhm nu stiu ^^
In rest sunt cat de cat ok ^^
Ah ~ cea cu L e simplaa ._. cateva brushes nu stricau xDD

Bye si mai astept lucrari ^^

n y a n >w<
Pagini: 1 2