Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: After death again love
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor adevarat este defapt Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor sau intamplarilor.


Un nou fic in colaborare cu verisoara roses.on.fire.
Este un fic SasuSaku ca sa stiti.
Descrierea nu o sa fie foarte multa, va spun de acum... dialogul o sa fie ceva mai mult... actiune nu o sa se grabeasca... ideea presupun ca este originala, dar sa ne spune-ti voi.


Capitolul I
( Imbratisare cu masina )

>>Sasuke<<

Imi plang prea mult de mila, am o viata perfecta, dar chiar si asa eu niciodata nu sunt pe deplin fericit. Viata asta, nu pot sa cred ca sufletul omului nu se poate impaca, daca esti bogat, ca si mine, vrei iubire, iar daca esti sarac, vrei bani. Doamne, de ce ai creat lumea si diferentele dintre ei ? Pot sa stau ore in sir si sa ma gandesc la viata si la sensurile sale, dar mereu ma lovesc de acelasi lucru :\" Nedreptatea in lumea asta este la fel de mare precum iubirea, cele doua poluri se lovesc fara incetare, dar tristetea este mult mai mare\".

Ma ridic sadic de pe patul meu calduros cu cearceaf alb precum zapada, sting televozrul ca oricum nu ma uitam la el. Pasii ma indrepta spre biroul de sticla de unde iau un mic plic, il desfac si iau de acolo o pastile. Doamne, macar ai facut drogurile, ca altfel as fi toata viata nefericit. Ma trantesc inapoi in pat si privesc tavanul, parca se invarte toata existenta mea in momentul acesta. Ma simt atat de bine, de liber, dar starea imi trece, simt o depresie imediata. Ochii mei negri ca noaptea incep sa staluceasca de la atata suparare, lacrimile doresc sa iasa la iveala, dar nu pot strapunge micile mele margele atat de usor, orgoliul le opreste mereu.

Pentru a doua oara ma ridic de pe pat, dar nu ca sa iau alta pastila, ma duc spre usa, vreau sa ies din aceasta camera sadica, creata chiar de mine prin luare drogurilor. Scarile circulare parca se invarteau, ma tin de bara ca sa nu cad cumva in cap, nu ca ar fi mare diferenta in durerea provocata de cazatura si ce simt acum. Abia reusesc sa ma pun pe picioare dupa ce ajung la capatul scarilor, ma indoi de cateva ori si inca simt aceea ameteala.

-Sasuke ! imi rosteste mama numele, mai avea putin si incepea sa planga, o supar mereu, dar nu se plangea. Iar, Sasuke, cand o sa inveti ca drogurile si bautura nu sunt bune ?

-Lasa-ma ! ii spun in momentul in care ma ia de umar ca sa ma duca pe canapea. Nu te iubesc, iar tu nu te purta ca si cum ai tine la mine, daca ai fi o mama buna m-ai ajuta, dar tu nu esti decat cu certatul.

-Sasuke, te rog ! Nu pot sa cred, te-am crescut cum am stiut eu mai bine, ti-am acordat toata iubirea din lume, iar tu spui ca nu ma iubesti. Cu ce am gresit ? Spune-mi ! pe fata ii se citeste dezamagirea, iar glasul tremurat se reia in sufletul meu precum un ecou.

-M-ai iubit ? Dupa moartea tatei te-ai recasatorit de trei ori si de fiecare data nu imi convenea, treceai peste amintirea tatalui meu si aduceai un alt barbat. Tot timpul erai plecata, niciodata nu erai acolo cand doream, faceai mereu ce iti cerea noul sot, uitai de mine si de viata mea. Daca eram mort ma inlocuiai ? Mai bine fac pasul spre Dumnezeu decat sa te mai aud.

Dupa ce am spus asta o vad cazand jos de durere, lacrimi sangerii ii acopera fara imbatranita. Nu ma doare inima, par insensibil la durerea fiintei care mi-a dat nastere, dar sufletul meu imi da dreptate.Mi-a dovedit de multe ori ca nu tine la mine, tot timpul ma cearta in legatura cu alcoolul si marijuana, dar nu isi da seama ca prin atitudinea ei ma impins sa fac asta. Ma uit la ea cum imi intinde mana, poate doar ca s-o ajut sa se ridice sau sa ma simta aproape prin atingerea delicata a mainilor, dar nu i-o dau, doar ma uit la ea cu raceala, de parca ar fi un ghetar inchis in mine.

Ies pe usa casei si ma indrept spre drum, parul meu roscat a inceput sa-mi intre in ochii intunecati din cauza vantului aprig. In fata mea se arata un copil de vreo cinci ani, micul lui corp imi aminteste de trecut, acei ani in care tata inca mai traia si ma imbratisa, imi pupa crestetul capului inainte de culcare si imi spunea povesti. Sufletul incepe sa ma roada, pe acele timpuri de demult o iubeam pe mama la fel de mult ca pe tata, dar cu timpul s-a pus un zid de piatra intre noi. O masina cu viteza mare se indrepta spre copil, franeaza dar nu poute opri masina, mama copilului, aflata ca cativa pasi de el, incremeneste de atata teama.

Ma arunc in fata masinii impingand micul corp umblator spre o zona sigura, iar acum astept durerea ciocnirii cu capota masinii. Corpul simte\" imbratisarea\" parca in surdina, durerea trece pentru cateva secunde si apare iar, parca de fiecare data mai chinuitoare. Nici macar acum nu o vad pe mama venid, cred ca sta in casa si se uita pe niste reviste cu baieti, cautandu-mi un nou tata, dar poate am norocul si nu o sa mai umplu aceasta lume.




Unde ma aflu ? Nu vad absolut nimic, am mai fost de cel putin zece ori la spital, din cauza alcoolului si drogurilor, dar nu semana asa. Stau pur si simplu in picioare, ca si cum nimic nu s-a intamplat, iar in jur... nimic. Ma uit la podea... fir-ar sa fie... iar nimic. Unde sunt ? Inima imi bate tare, o neliniste pune stapanire pe mine, tot corpul meu imi amorteste uitandu-ma in jos, privirea nu poate sa iasa de la acel punct, o sa innebunesc daca nu aflu niste raspunsuri.

In fata mea... de nicaieri... apare un barbat bine facut cu parul alb precum aripile ingerilor si ochi de un verde spre galben, uimitori de parca intra in suflet si iti citeste suferinta. Imi zambeste si imi face cu mana sa ma uit in spate... cred ca e nebun, nu este nimic acolo... si ma intorc, o usa de nicaieri se arata in fata mea. Clar, o sa-mi pierd mintile nu altceva. Acum , acea teama a disparut si a fost inlocuita cu o mirare apocaliptica, semnele de intrebare zboara prin capul meu. Poate ar trebui sa fug, dar nimicul nu este o destinatie, ma uit la acest barbat si nu simt frica, cred ca pot avea incredere in el.


Dupa o suta de ani


M-am schimbat atat de mult, fizic, ca caracterul este acelasi sau poate cu cateva imbunatatiri. Parul meu roscat precum focul din Iad acum este de un negru precum coada Dracului, ochii in schimb sunt la fel ca inainte, plini de abise, unul mai misterios si mai intunecat ca altul. Caracterul este si mai inchis, nu am mai vazut-o pe mama, puteam sa ma duc la ea, dar n-am simtit nevoia. Ma doare incet inima ca nu am fost la inmormantarea ei, ma simt putin vinovat tinand cont ca a murit de tristete.

Acum cutreier lumea cu piciorul, Dumnezeu, boss, m-a lasat pe lume ca vanator de fantome. Dupa ce am murit am ajuns in imparatia lui, de unde m-a trimis pe Terra. Boss a spus ca dupa ce voi invata ce greseli am facut in trecut si nu le voi mai comite o sa ma faca om, dar sincer sa fiu nu tanjesc dupa asta. Acum ma indrept spre\" magazin\" ca am nevoie de marijuana. Inca mai tanjesc dupa ea, dupa linistea ce mi-o transmite, dar tristetea ce vine dupa fericire este dureroasa, insa pentru putinele clipe de bucurie ma sacrific.

___________________________________________________________
~ Sper ca va place.
~ Nu am realizat un fic foarte impresionant, dar sper ca este bine si asa.
~ Criticata trebuie sa faca parte din: orice :))

Vechea infatisare a lui Sasuke
Barbatul
Noua infatisare a lui Sasuke
Hello verisoara! :bye:
Asa deci sa inteleg ca inainte Sasuke era roscat, chiar vroiam sa iau asta in calcul ca o micuta greseala :-?, dar apoi la sfarsit am vazut ca m-am inselat. Tare as vrea sa stiu ce cuplu domina in acest fic, si ce se va intampla, pana acuma parerea mea este una in ceata, fiind primul capitol, asa ca astept capitolul 2, nu uita sa ma anunti.
Tai Tai :bye:
Un nou fic, ma bucur sa vad asta.
titlu si idee: pai pot spune ce titlu atrage cititorul. Are misterul lui si te impinge sa descoperii mai mult si se impleteste cu ideea, care pot spune ca pare interesanta. Mi-a placut ca ai schimbat putin lucrurile, mai ales cu parintii lui Sasuke, adica nu l-am vazut pe brunet asa indiferent cu mama lui si consumand droguri destul de puternice e ceva ce va duce la putina violenta..poate.

Descrierea: chiar daca nu a fost ceva surprinzator, a existat si asta e bine. A reusit sa atraga cititorul, cel putin pe mine. Totusi, ai putea sa incerci mai multe figuri de stil. Imi place ca faci capitole destul de mari, cu o claritate buna. Nu ai greseli si ce-i mai important se citeste usor.
Frumoasa asezare in pagina.
Cand am citit titlu capitolului am inceput sa rad :)) ma gandeam la un accident, dar nu de genu ala..adica brunetul sa conduca cu viteza mare, intra in stalp sau alta masina si nah..amuzant oricum :))

Chiar sunt curioasa sa vad cu ce ne surprindeti si va rog sa ma anuntati. V-am pupat :*
Verisoara ta Venus Roseta :*
Heii . Multumesc ca m-ai anuntat de fic .Soo .. primu` capitol . Nu e cine stie ce , astept desfasurarea actiuni ;) Primu` capitl imi place , abia astept sa vad cum continui .Descrierea : Hmm .. Ai avut destula :-? Nu e cine stie ce . Vocabular : Frumos nota 10 * Aspect : Sa nu mai vorbim :* . Textul e bine aranjat in pagina . :* Cum a zis si Elz astept sa vad ce cuplu va domina in acest fic , da ce spun eu :)) . Ai specificat . ei sunt cam neatenta :\"> E SasuSaku ! Frumos :> . Astept sa vad ce fel de actiune se va intampla in ea si sper sa ma captiveze .
roses.on.fire pune nextu` te roog !
Spor in continuare dragelor ! :*

Zbye ! :bye:
HELOo,

Ce mai faci? Eu bine. Merci ca m\'ai anuntat si pot spune cu mana pe inima ca primul capitol este genial. Ideea mi se pare originala, si foarte interesanta. Titlul l\'am cititi dar nu i\'am dat prea mare importanta(scuze) deoarece deabia asteptam sa citesc. Acum cand am citit ca Sasuke a murit si ca a fost trimis inapoi pe Pamant De Dumnezeu ca vanator de fantome, mi\'am aruncat ochii pe titlu si pot spune ca este destul de draguts si te indeamna sa citesti si poveste \"ascunsa\" de acesta. Mi\'ar fi placut sa nu ne spuneti deja cuplul si desi majoritatea il folosesc ci sa mai presarati cateva intrigi si tot felul de fete pana sa ajunga la Sakura dar a fost decizia voastra. Descrierea pot spune ca mi\'a placut, ai descris foarte bine sentimentele, dupa parerea mea, actiunea nu pot spune ca a fost foarte grabita si desi pot spune ca acest capitol este foarte, foarte scurt. Dialogul a fost bine pus si foarte interesant. Greseli de tastatura, fara suparare, dar am vazut cateva. In rest totul a fost O.K. Imi place ce poze ai ales pentru Sasuke. Prima data cand ai spus parul roscat m-am gandit ca poate e Gaara si l-a vazut iar apoi m-am gandit ca s-a vopist sau poate ai gresit. M-a indus in eroare dar cand am vazut poza am inteles.
Si ca final: va urez succes si moo~lta inspiratie(eu una cred ca este nevoie caci multi se plang ca a cam secat inspiratia).
Buna buna! Am gasit un fic nou, exact ce aveam nevoie pentru a imi incanta ochisorii :D
Deci, actiunea nu este grabita, descrierea se mai putea mai ales acel sentiment de vinovatie ca nu a fost la inmormantarea mamei lui.
Ideea este interesanta, sunt curioasa sa vad cum o dezvolti.
Titlul e bine gandit, misterios ;)
Prima data cand am auzit ca Sasuke este roscat am ramas putin in aer :)) ma gandeam cum iar sta roscat...
Succesc cu next si sa ma anuntati :o3 plss
Foarte frumos :)

Sweety, sti doar ca imi place la nebunie modul in care descri, nu-i asa? :P OK, deci nu mai e nevoie sa o mai spun odata. Ce imi place aici este ca, in prima faza, este ceva supranatural >:) Deci imi place, chiar imi place, e foarte frumoasa ideea :x Nu pot insa sa spun ca e ceva original, pentru ca am mai vazut carti pe baza vanatoriilor de fantome, vampi, varco etc.. Dar ce pot sa spun despre ea este ca imi da o oportunitate de a citi online ceva incendiar din domeniul meu preferat.

Despre greseli de tastare parca vazusem una... Nu ma intreba unde ca nu mai stiu, stiu ca trebuie sa fie :| Cat despre dialog, cel mai mult mi-a placut ala cu ma\\\'sa. Ai avut replici apasatoare si asta a facut o mica fisura prin sentimentele mele :D Nu, n\\\'am plans, dar daca o sa continui sa descri asa..

Cat despre next, o astept pe Ro sa\\\'l puna. Si nu uitati sa ma anuntati ;))
Buna scumpa, am aterizat si eu in sfarsit pe aici. Ma bucur ca mi-ai zis de fic.

Deci mie mi dse pare destul de interesant pana acum. Despre idee nu mi-am facut inca o parere, astept capitulul 2 pentru a-mi forma o parere. Moama, Sakuse avea parul roscat, wow, cand am vazut credeam ca nu vad bine, desi mi se pare chiar tare.

Descrierea este, mie imi place mult cum descrii8, desi mie nu-mi ajunge niciodata descrierea, dar asta e. Actiunea nu este grabita, naratiunea este buna, greseli de tastare nu cred ca au fost, nu am stat sa caut. Mi-a placut asezarea in pagina.

Cand am citit prima data titlul capitolului ma gandeam la ceva, un accident sau ca Sasuke o sa primeasca o masina de ziua lui si o sa se bucure atat de tare incat o sa o ia in brate. A fost amuzant.

DEci eu astept repede nextul. Te rog eu mult de tot sa nu uiti sa ma anunti. Sper ca nextul sa vina repede-repejor, sunt curioasa sa vad cum o sa se dezvolte ideea.

Spor la scris si multe idei si inspiratie. Pupici dulci de tot :*:*:*

Ja ne :bye::bye::bye:
Buna!!! am citit si eu ficul si ideea mi se pare destul de interesanta:-?
Descrierea este bine pusa la punct,si cand am vazut sa Sasuke avea parul roscat am ramas putin pe ganduri,si mi-l imaginam cum i-ar sta.In fine,ce sa zik greselutze nu sunt multe si deabia astept sa vad continuarea!
Aaa da si sa ma anunti da??:pls:
:bye:
Te pwp Dulke:*:-h
nu te poti abtine nu?( sa ma omori cu zile)
este interesant.......saraca maikasa...n-a trecut si el pe la ea deloc? asa ii trebe dak sfasie inima baiatului >:P rusine sa-i fie
...
saracutul de el...a ramas fara tata...ce durere....ce urat....da\' mai urat e faptul ca maikasa i-a adus 3 tati in loc de unul...este o...nesimtita, insensibila, buna de nimic, k sa nu zik altceeva
...
cat despre droguri si marijuana hm...?\"....o cale destul de gresita, dar aici e vina mamei k nu s-a ocupat de el, ea fiind prea ocupata cu umblatul dpa barbati.
...
Dupa 100 de ani? deki aiki m-ai dat cu totul peste cap...ma si intrebam mha ce naibi, o fi vreun fik dela jurnal, Sasuke batran si povesteste la nepoti....sau o fi vorba despre un batran, gen Don Quijote, care se crede tanar si se casatoreste cu una cu 40 de ani mai tanara k moni si irinel; dar dupa ce am citit in continuare...mi-ai starnit mai mult interesul >:)>:)
jeu ajtept next si sper sa ma anunti :XX:
Pagini: 1 2