Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Inchisoarea Iubirii...
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Poate o sa crede-ti ca sunt un pic cam nebuna dar astept parerile "juriului" ;).Spor la citit!:X:*
Capitolul 1
Fug cat de repde pot.Aveam pantofi cu toc in picioare si nu prea puteam sa alerg.Politia este pe urmele mele cu masina lor cu sirena cu tot.Vad blocul unde stau eu.Ce mai astept?Ma duc repede la masina mea rosie o descui si la drum.Ma mai uitam din cand in cand daca nu i-am pierdut,dar cine ar avea norocul acesta?Era tot pe urmele mele.Off..Doamne...daca ajung la inchisoare cine stie ce mi se mai intampla?Ma uit in spate pentru 5 minute dar ma busesc de o masina galbena cu flacari rosi pe ea.Ies repede din ea si ma indepartez de masina.Vad o padure in stanga si ma indrept spre ea.Aud politia vorbind ceva pe acolo si fugind dupa mine.Gasesc o casa si intru in ea.Un batranel scump cu o fetita cu par rosu se alarmeaza vazandu-ma la ei in casa,mai ales ca purtam acea minunata costumatie a inchisori.Fetita vazandu-ma nu schita niciun fel de teama.Se ita obisnuit la bunic cu acelasi zambet larg plin de stralucire.
-Esti o hoata?!Iesi imediat afara din casa mea!Cum indraznesti sa intri asa,mai ales ca esti o incfratoare?spuse bunicitul "primitor" pe un glas bun de facut la alea..opera.
-Ma suza-ti ca am dat buzna in casa...dar nu ati vrea sa ma ascunde-ti?Politia e e urmele mele...si legat e infractoare,am sa va povestesc mai tarziu povestea vieti mele.spun eu pe un glas bland,dar de fapt ma prefaceam.Doamne..sa-mi cer eu scuze saa ca nu e vina mea ca sunt o infractoare?Nici pomeneala.Aveam nevoie doar de un loc unde sa stau 1-2 zile sau chiar o ora.Aud un ciocanit la usa.Da..politia,"draga familie a mea".Bunicul isi dadu ochi peste cap si ii spuse fetitei:
-Elissa,du-o pe fata si ascund-o undeva,in pivnita ar fi locul potrivit.spuse bunicul alarmat.
Dupa spusele bunicului Elissa ma duse intr-o pivnita si imi spuse sa stau acolo pana va pleca politia si va veni ea sa ma scoata din cocina asta de porci.Asteptam si iar asteptam ca Elissa sa vina sa ma "salveze" de aici.

***La bunic si politie***(povestesc eu,autorea)
-Da?Cine este?intreaba bunicul bland.
-Ma scuza-ti dle dar as vrea sa va intrebam ceva.
-Intrati.A-ti vrea o gustare ceva?Elissa este o buna bucatareasa.
-Nu multumim.Ma intrebam...ati vazut o fata cu par cum e in poza acesta imbracata ca si o infractoare?spuse politistul devenind serios.
-Oo..nu.Nu am vazut pe aici sa treaca vreo fata sua "infractoare".Poate a luat-o pe alta carare ca aici sigur nu e.spuse bunicul parand convingator.
Politia ii spuse bunicului ca ar vrea sa caute putin prin casa,ca poate se ascunde pe aici Evelyn.Bunicul ingaduitor ii lasa sa caute dar nici urma de Evelyn.Politia isi luase ramas bun de la dle Hanter David,bunicul.

***In pivnita***(povesteste Evelyn)
Stateam si asteptam pe cineva,mai exact pe Elissa sau bunicul.Deodata cineva ma scoase de acolo,iar acel cineva era Elissa cu bunicul alaturi...
Va urma...
Scuze pentru eventualele greseli de tastare si ca este foarte scurt..promit ca data viitoare va fi ft lung.
Iar acum pozele:
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcRQqiO97L_Y4HxYCdmNOzV...3i42cKG1Qw]Evelyn[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcQvx0QK_GevBz0gLK8mxIc...U0qY-RNty0]Elissa[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcRFZAd9EZ3xJoBB06zQttC...3pQi-tdYuN]Casa bunicului[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSvT0VWO16V9uI926irvBd...Ttq-VR7z54]Interiotul casei,sufrageria[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcS3uV8X6Ju59YK0k5g33nY...fKEP1TOHjg]Pivnita unde a fost dusa Evelyn
Buna! Mama mia , am trecut si eu pe aici pentru ca am fazut un fic nou nouta. Capitolul este extrem de scurt. Buna esti mai noua vad pe aici pe forum, dar nu o sa te iau usor.

Ideea e draguta si originala.
Descriere nu ai sa vezi. Descrie locul,ce simtea fata.
Faza "La bunic si politie" nu avea sens puteai spune. Intre timp politia il chestiona pe batran.
Dialogul este in exces si sec,foarte sec, chiar nu isi avea rostul in unele locuri.
Naratiunea te-a mai salvat cat de cat...
Greselile de tastare sunt si ele prezente, cand scrii un capitol intai mai reciteste-l odata sa te asiguri ca nu sunt greseli cu carul.
Daca te-am suparat cu ceva te poti razbuna pe mine criticandu-mi ficul "Rapita de Vampiri". Spor la scris si daca vrei vreun sfat imi poti da mesaj!
La revede !