Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Epic Fails . xD
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Lucrez de ceva timp in Photoshop , insa de putin timp cu CS5 - ul . Sper ca asa n - o sa mai fiu omorata pentru lucrarile mele nasoale .
Asta e ceva ce numesc eu intre oribil si bunicel ( adica urat ) .
Slash ~ Asta e facuta dupa un tutorial , insa n - a iesit deloc ca originalul . >_>
Antique ~ N - am avut ce face la 11 noaptea si a iesit asta * crying * .

Doar atat . Mai am cate ceva insa sunt vechi si . . . mai nereusite ca acestea .
Curiozitatea strica la frumusete [de aia n sunt eu frumoasa 21 ] dar intreb - de cat timp lucrezi? Daca lucrai de cel putin 6 luni, si stiai cu ce se mananca ps-ul, atunci cred ca te obisnuiai in cel mult o saptamana sa folosesti CS5-ul --> eu am mers pe cs3 ani buni, si acum sunt pe cs5 de un an, si m-am acomodat mai rpd de o saptamana. Oricum, pt cineva care a mai lucrat in ps, ma asteptam la lucrari mai bune:

"Asta e ceva ce numesc eu între oribil şi bunicel ( adică urât ) ." --> aici ar fi trebuit sa fie o lucrare? daca da, eu nu o vad, sau cel putin nu imi apare - daca nu, sorry, greseala mea.

"Slash ~ " --> nice idea, dar nu vad rostul - nu stiu, dar nu imi place fundalul. El parca e in spatiu. Sta in picioare in spatiu - asa vad eu lucrarea ta. Some flames around there, some stars around there, and a guy over there - neah. El straluceste in culori, merge, textul e prost pozitionat, abia il vad, puteai sa il pui langa el, pe partea stanga, langa mana. Si alta culoare desigur.

"Antique ~" --> cand l-am vazut prima oara am fost: "woooow, a big one" - what game, btw? 5 - personajul acoperit de brushuri/texturi, colorata pana peste cap, contrastul/luminozitatea lasa de dorit, textul sa nu mai zic, si atat. Mare lucru nu ai facut la ea. Ma intreb, pentru ce l-ai facut oare? E banner?

Mdah, cam atat, si astept lucrari recente, dar recente de tot, de la tine. Hai, spor la facut.
Multumesc Alysu ca ai trecut pe aici . Te misti repede O.o . Anywayz , am mai lucrat , - of cours - , doar ca am manipulat niste imaginni * mwhahaha * . De mentionat : N - am mai facut niciodata asta , zo .. * 24 * Asa , acum imaginile :

Inger si Demon - Facut dupa un tutorial . Tot stock - ul este luat din acelasi loc . A iesit cam stramba tipa sau mi se pare mie ? * laugh * .

Pisico - Inger si Demon - Varianta pisicita a lucrarii de mai sus .

Cam atat . Sper sa nu ma injurati daca stric categoria de GFX 21
Ma misc repede? Mi se pare ca ma misc incet o.o anyway - I had to come here. .___."

Ambele --> epic fail. Ai luat o poza, ai impartit-o in juma, si punand niste brushuri/texturi/etc. la o jumatate, nu ai respect linia ce impartea poza, asa ca ai avansat si in partea a doua.

Prima --> trebuie sa imi dai si mie poza, vreau sa incerc si eu cu aceeasi poza; ai stricat tot la aceasta lucrare cand ai adaugat acele brushuri pe ochii ei - whyyyy did u do that? 22 si un pic de brushuri au ajuns si in partea a doua, ceea ce e rau de tot -.-"

A doua --> OMKwang, you destroyed that image TT_____TT poor kittycat - ce tot ai cu brushul ala? si aici l-ai folosit, si l-ai folosti prost... luminozitatea lasa de dorit, ma dor ochii cand ma uit la lucrare, si atat...

Nu am ce comenta, fiindca nu prea ai facut nimic la ele, doar niste chestii minuscule. Astept alte lucrari, mai reusite sper.
Multumesc pentru comentarii, Alysu ^.^ . Dupa o pauza luuuunga si probabil nemultumitoare, am revenit cu ceva signuri. Nu sunt cine stie ce dar ma rog, nu am avut ce face cat internetul facea fite *damn*. N-o sa fac nici un comentariu, va las pe voi sa-mi decideti soarta.
  1. [Imagine: 208vinc.jpg]
  2. [Imagine: 2qncy2u.jpg]
  3. [Imagine: 23k9g1t.jpg]
  4. [Imagine: 10i9c3m.png]
O sa comentez doar ultimul post ^^
prima semnatura - E cam neclara , personajul e acoperit de splashul ala multicolor . Ideea ar fi draguta 39
a doua-La fel , personajul e acoperit. Nu mai ascunde personajele , incearca sa le pui in evidenta cumva.
a treia - Imi place <3 imi place,place,place <33 E draguta si efectele sunt puse biine ,parerea mea.
ultima - mana ei pare ciudatica o.o dar in rest e ok , parca culorile nu merg asa bine , dar e ok ^^

Succes in continuare
*le hug*
Aproape toate semnaturile sunt LQ, de aceea ai putea sa nu mai aglomerezi semnaturile intr-un asa mod. Lucreaza aerisit si organizat. Alegeti stock-uri si rendere de buna calitate si imagineaza-ti ce ai putea face cu ele. Culorile sunt asemenea unui curcubeu, incearca ceva usor si fresh, compozitia se vede oarecum ca o ciorba din cauza asta. Este dragut ca experimentezi, este un lucru bun. Textul este paralel, de aceea ai putea sa il abandonezi putin pana urmaresti niste tutoriale basic, ceva chestii usoare. Se gasesc o groaza pe deviantART.
Bafta!