Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: episoade preferate din naruto
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
abia astept sa vad ce o sa imi ziceti...vreau sa stiu care e episodul vostru sau episoadele voastre preferate dar sa imi ziceti si ce sa intamplat in ele de va plac atata de mult4:p
Maryan...puteai sa spui si tu care sunt episoadele tale preferate.Asa ca sa dai edit.
La mine:
1)Episodul 22>a fost cel in care Sasuke se lupta pentru prima oara cu Rock Lee...si isi dezvaluie sharingan-ul.Da..a luat bataie...dar macar a scos la iveala kekei-genkai-ul clanului Uciha.
2)Episodul 30>Episodul in care Sasuke se lupta cu Orochimaru si foloseste "Dragon Flacara Jutsu".Personal...mie mi s-a parut unul dintre cele mai tari.
3)Episodul 33>Ep in care Sasuke isi revine...si il snopeste pe ala din Satul Sunetului.
4)Episodul 57>asta e cel in care Naruto reuseste sa il convoace pe Gamabunta.Pana si Jiraya a fost impresionat
5)Episoadele 60-62>hey..NAruto il bate pe Neji si castiga respectul celor din jur.Mi s-a parut cea mai interesanta lupta.A fost considerat un ratat si a demonstrat ca nu e asa.
6)Ep 66-67>Sasuke vs. Gaara.Uciha isi dezvaluie ultima tehnica invatata...Chidori.Si Gaara incepe sa il elibereze pe Shukaku.
7)Episodul 79>Cand Naruto il conviaca pe Gamabunta...si se transforma in Vulpea cu Noua Cozi pentru al invinge pe Shukaku.Inca o data Naruto demonstreaza ca merita sa fie hokage.
Cred ca m-am intins destul...ar mai fi...episoadele cand pleaca Sasuke...dar si lupta pe care acesta o are impotriva lui Naruto in Valea sfarsitul.A fost...fara cuvinte.

sasuke_love_sakura

episodele mele preferate sunt 129,130,131,131,132,133,134 imi plac foarte mult aceste episoade fiinca naruto incearca sa il readuca pe sasuke inapoi in Konoha.
Episodul care mi-a placut cel mai mult a fost 109.De ce pai a fost foarte trist si imi pare foarte rau ca a plecat Sasuke din sat,dar mi-a placut discutia dintre cei doi,modul in care Sasuke a hotarat sa plece la Orochimaru pentru a se antrena in scopul de a-si duce la bun sfarsit razbunarea. A fost foarte frumos modul in care Sakuta a incercat sa-l determine sa ramana in orice mod posibil,desi nu a reusit.dar cel mai frumos lucru pe care l-a spus si la care chiar nu ma asteptam a fost "sasuke te iubesc foarte mult" prin aceste cuvinte a demonstrat cat de mult tine la el.Multe lacrimi s varsat in acel episod biata Sakura si a fost asa de trist cand a lesinat pe banca.Mi-au placut mai multe episoade cu Sakura in padurea mortii cand a demonstrat ca poate fii si puternica si ca isi poate apara prietenii,misiunea cu Ydate,misiunea cu Sasame si episodul din naruto shippuden in care apare Sasuke.Cam acestea au fost episoadele mele preferate.
Pai primul ar fii 101,cel mai amuzant episod din toata seria,cred ca stiti cu toti ce s-a intamplat atunci.76-79 Naruto vs Gaara,amadoi se lupta la putere maxima.Episodul 80,cel mai trist cand moare third hokage si cand Gaara se trezeste.Ar mai fii 125-135 Lee,Gaara vs Kimimaro si Naruto vs Sasuke.Iar ultimele care miau placut au fost 216-220,Gaara saving Matsuri.