Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Hy mates!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.

cristiandicovici

Cristian Dicovici aka Dicu Cristi Alexandru s-a nascut pe data de 5.06.1991, in Husi-Romania. A facut contact cu anime-urile la o varsta de 13/14 ani. Stilurile pe care le place sunt: action, adventure, martial arts, magic, fantasy, supernatural, mecha, science-fiction, drama, mystery, psychological, thriller, detective, shounen, dementia. Anime-urile lui favorite sunt: Final Fantasy, Ergo Proxy, Yu Yu Hakusho, Naruto Shippuuden, Bleach, Death Note, Claymore, Full Metal Alchimist, Trigun, Cowboy Bebop, Jigoku Shoujo si multe altele.

Favoritele/favoritii lui trupe/artisti de jpop/jrock sunt: L'Arc-en-Ciel, ASIAN KUNG-FU GENERATION, Sambomaster, Jinn, ORANGE RANGE, Nightmare, Ikimono-gakari, abingdon boys school, Maximum The Hormone, Hideyuki Fukasawa, UVERworld, Aqua Timez, Yoshihisa Hirano and Hideki Taniuchi, Origa, Ike Yoshihiro, MONORAL, Suneohair, SNoW, Takanashi Yasuharu, Long Shot Party, Masanori Takumi etc.

In 2004 a vizionat pentru prima data anime-uri, in special: Captain Tsubasa, Ghost Stories, Yu Yu Hakusho, Trigun, Cowboy Bebop, Inuyasha.
Din 2005 pana in 2007 el chiar a intrat in lumea anime. Armat cu un pc si cu o conectiune la internet a vizionat noile stiluri de anime precum: Full Metal Alchimist, Final Fantasy, Bleach, Naruto, Death Note, Ergo Proxy, Kaleido Star, Read or Die, Jigoku Shoujo, Claymore, Gallery Fake, Blood+ etc.

La inceputul lui 2008 a facut primul anime music video folosit diferite tipuri de programe. Ocupatiile lui principale sunt: Amv Maker, Sound Engineer, Sound Designer, Dj Producer, Webmaster, Webdesigner & Radio-man.*

Profiluri:

Youtube - http://www.youtube.com/christiandicovici

Myspace - http://www.myspace.com/cristiandicovici
Buna Cristian Dicovici aka Dicu Cristi Alexandru, nascut pe data de 5.06.1991, in Husi-Romania.
Bine ai venit pe AnimeZup!
Ai facut o prezentare foarte buna, care mi-a starnit o criza bunicica de ras, desi e posibil ca nu aceasta sa fi fost ideea.
Desi prezentarea e complexa, si a acoperit toate punctele esentiale, eu tin sa intreb: ce iti place mai mult pe lumea asta?
Have Fun! & No Spam! si toate alea.

Enjoy your time in here. ^_^
Cya!

cristiandicovici

Cat de curand am inceput sa fac amv uri si tin sa zic despre asta ca imi place foarte mult. Inainte nu mi placeau amv urile deloc dar de la jumatatea lui 2008 am inceput sa fac si eu amv uri si m am prins de idee e ceva de munca, eu normal lucrez la un amv cam 8 ore minim maxim 3 zile ceva de genu. Anyway ce imi place pe lumea asta e - dj's, electronic music, jpop/jrock music and anime rules ofc ; ) ( asta pe scurt desigur : P )
Nu pot sa cred...Tu?!Si aici dau peste tine?! Glumeam hug De fapt chiar ma bucur sa te vad pe aici hug Welcome ... Ma mira faptu' ca d-abia te-ai logat,tu,care esti mereu primu' pe fiecare forum anime 21
Anyway hug i'm glad to see you here hug Have a nice time hugpupic