Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Sasuke si Sakura,iubire fara sfarsit
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.

annutza_mykutza

M-am gandit sa scriu si eu un fic...n u sunt prea buna la capitolu imaginatie...dar...imi incerk norokul...:-"

Capitolul 1:Inceputul unei povesti fara sfarsit

Era o zi frumoasa in satul ascuns intre frunze,soarele straluceaputernic orbind orice privire ce incerca sa il studieze,pasarelele cantau atat de frumos incat orice persoana inceerca sa fredoneze acel cantec.Pe iarba verde si pufoasa sta o fata de vreo 16 ani,cu parul roz bombon si ochii verzi ca cel mai de pret smarald privindnorii ce parca semanau cu 2 bucati mari de vata.Numele fetei era Sakura,floarea de cires a satului.Ea facea parte din echipa 7,din care faceau parte si Naruto,un baiat de aceeasi varsta cu Sakura,blond si ochii albastri ca cel mai senin cer,dar si Sasuke facea parte din aceasta echipa,un baiat de aceeasi varsta cu cei doi colegi ai sai,avea parul negru ca smoala si ochii lui erau de un acelas negru ca si parul.Senseiul acestei echipe era Kakasi Hatake (nu stiu daca am scris bine...daca nu iertatima),un barbat cu o varsta medie,cu parul gri ca blana unei pisici si ochii caprui.Cel mai mult fata il iubea pe cel mai cunoscut baiat din sat,mostenitorul clanului Uchiha,colegul ei de echipa,Sasuke.Insa toate fetele il placeau si fata nu credea ca din atatea fete frumoase sa se uite la ea,dar nu banuia ce se afla in inima brunetului.Era ora 09:30,la 10:00 se intanlea cu colegii si sanseiul ei la locul stabilit.Fata se hotara sa plece intracolo.Dupa 20 de min de mers rozalia il zarii pe Naruto.Acesta ii spuse vesel:
-Buna dimineata,Sakura!
-Buna dimineata,Naruto!spuse rozalia.
Dupa 1 minut rozalia isi lua inima in dinti si spuse:
-Buna dimineata,Sasuke!spuse rozalia care inrosii imediat.
-Mda......buna si tie!spuse brunetul nepasator.
Pe la ora 13:00 apare si senseiulvesel ca de obicei.
Doamne in sfarsit ai venit!spuse Naruto nervos.
Imi pare rau ca am intarziat.spuse senseiul incercand sa para nevinovat.
Toti incepura antrenamentul,timp in care Sakura mai tragea cu coada ochiului la stapanul inimii ei,Sasuke.Dupa antrenamente rozalia se duse acasa pentru a se odihnii.Intra in camera ei si se duse sa faca dus.Picaturile de apa ce semanau cu lacrimile pe care ea le varsa pentru Sasuke,ele se loveau de corpul incins racorind-o pe rozalie.Dupa 20 de minute de stat sub dus,se duse sa simbrace.Isi alesese o rochita cu doua bretele subtiri si foarte scurta.Era roz cu inimioare mov.Aceasta se duse la geam pentru a lua o gura de aer dupa care intra linistita in casa,insa ceea ce ea nu stia era ca doi ochi negri ca onixul o priveau in tot acest timp..........



asta a fost...astept critici...si pareri...o sa pun nextul cat pot de repede...:X:*:-"o//o"? imi pare rau ca e scurt dar trebuie sa ma culc...noapte buna :zz: sakura: [attachment=577] sasuke:[attachment=575] naruto:[attachment=576] kakasi: [attachment=579] echipa 7: [attachment=578]
a...pai nu e rau...e primul tau fic?
in ultima parte ai cam avut niste greiseli. probabil ca te te-ai cam grabit.
ai uitat doua liniutie de dialug.
sugestia mea e sa nu mai scri cu nr cu cifre si cu litere fiindca e un text si arata mai bn
mai dezvolta putin dialogul ca e prea sec
ai cam grabit actiunea
nu prea ai descriere
e bine totusi pt inceput. astept capitolul urmator sa vad cum evoluezi. sa nu ma dezamacesti!
si sper ca nu te-ai suparat pe mn. nu am vrut sa te supar. sper ca ceea ce am scris sa te ajute sa te imbunatatesti.
astept continoarea asa ca grabestete
pai fiind primul tau fic e de asteptat sa ai greseli:ask:...pai descriere ai avut ceva nu pot spune ca nu...actiunea ai cam grabit-o...cea ce numi place deloc.....dialogul a fost foarte putin..>.>....greseli de tastare ai avut din plin...si am remarcat ca la urma ai gresit destul de mult...>.<...data viitoare nu te mai grabii ca nu te mananca nimeni..ok?....astept nextu si sper ca nu te-ai supart pe mine^:)^...bye:bye:
E bine pentru primul tau fic , eu am avut pe putin la fel de multe greseli ca tine cand am facut primul meu fic.
Asa in primul rand iti sugerez si tie ce am mai zis si la alti , incearca sa scrii in word si apoi aici , in felul asta iti verifici greselile de doua ori , nu zic ca nu vor mai exista greseli dar o sa fie mai putine ;)!
In legatura cu actiunea, e putin grabita si nu inteleg exact , in timp in care cei 3 asteptau nu s-a intamplat nimic? Ar trebui sa conturezi personajele mai bine , sa descrii mai bine sentimentele.
Succes in continuare !

(apropo se scrie week-end ) :D

[Kita was here :X]
ha am trecut si pe la acest fic:-p asa ca iti pun in paranteza ceea ce ai gresit:D[color=#32CD32]
Capitolul 1:Inceputul unei povesti fara sfarsit

Era o zi frumoasa in satul ascuns intre frunze,soarele straluceaputernic(stralucea puternic:ai uitat sa dai space:D:0) orbind orice privire ce incerca sa il studieze,pasarelele cantau atat de frumos incat orice persoana inceerca sa fredoneze acel cantec.Pe iarba verde si pufoasa sta o fata de vreo 16 ani,cu parul roz bombon(bine ca nu roz bombon cu picatele:(( ) si ochii verzi ca cel mai de pret smarald privindnorii(iar ai uitat sa dai space)a ce parca semanau cu 2 bucati mari de vata.Numele fetei era Sakura,floarea de cires a satului.Ea facea parte din echipa 7,din care faceau parte si Naruto,un baiat de aceeasi varsta cu Sakura,blond si ochii albastri ca cel mai senin cer,dar si Sasuke facea parte din aceasta echipa,un baiat de aceeasi varsta cu cei doi colegi ai sai,avea parul negru ca smoala si ochii lui erau de un acelas negru ca si parul.Senseiul acestei echipe era Kakasi(kakashi) Hatake (nu stiu daca am scris bine...daca nu iertatima),un barbat cu o varsta medie,cu parul gri ca blana unei pisici si ochii caprui.Cel mai mult fata il iubea pe cel mai cunoscut baiat din sat,mostenitorul clanului Uchiha,colegul ei de echipa,Sasuke.Insa toate fetele il placeau si fata nu credea ca din atatea fete frumoase sa se uite la ea,dar nu banuia ce se afla in inima brunetului.Era ora 09:30,la 10:00 se intanlea(cred ca ai vrut sa zici:"intalnea":D) cu colegii si sanseiul ei la locul stabilit.Fata se hotara sa plece intracolo.Dupa 20 de min de mers rozalia il zarii pe Naruto.Acesta ii spuse vesel:
-Buna dimineata,Sakura!
-Buna dimineata,Naruto!spuse rozalia.(e cam sec dialogul)
Dupa 1 minut rozalia isi lua inima in dinti si spuse:
-Buna dimineata,Sasuke!spuse rozalia care inrosii imediat.
-Mda......buna si tie!spuse brunetul nepasator.
Pe la ora 13:00 apare si senseiulvesel(space tu uiti sa dai spacex( ) ca de obicei.
(-)Doamne in sfarsit ai venit!spuse Naruto nervos.
(-)Imi pare rau ca am intarziat.spuse senseiul incercand sa para nevinovat.
Toti incepura antrenamentul,timp in care Sakura mai tragea cu coada ochiului la stapanul inimii ei,Sasuke.Dupa antrenamente rozalia se duse acasa pentru a se odihnii.Intra in camera ei si se duse sa faca dus.Picaturile de apa ce semanau cu lacrimile pe care ea le varsa pentru Sasuke,ele se loveau de corpul incins racorind-o pe rozalie.Dupa 20 de minute de stat sub dus,se duse sa simbrace(eu cred ca ai vrut sa zici:"sa se imbrace:-p).Isi alesese o rochita cu doua bretele subtiri si foarte scurta.Era roz cu inimioare mov.Aceasta se duse la geam pentru a lua o gura de aer dupa care intra linistita in casa,insa ceea ce ea nu stia era ca doi ochi negri ca onixul o priveau in tot acest timp..........


sa stii ca nu ai avut multe greseli si imi place asta dar problema este ca ai dialogul sec si nu prea dai space intre cuvinte
atat am avut de zis
ja ne:-h

sasuke_sakura

cam sec dialogul.dar daca este primul tau fic,este bine.astept continuarea.succes in continuare!