Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intrebari puse frecvent pe Zup
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Vreau sa fac o pagina cat mai completa de "FAQ/Intrebari puse frecvent" pe Zup, impreuna cu raspunsurile.

M-ar interesa ce intrebari credeti ca ar trebui sa apara acolo? Voi ce ati intrebat prima data cand ati intrat pe acest site? Sau ce nelamuriri aveti?

O lista ar cuprinde pana acum:

- cum imi fac un chibi
- cum fac un quiz
- cum primesc medalii
- cum postez un fic
- cum fac sa dau reputatie
- cum ma loghez pe portal
- cum fac sa imi schimb grupul si sa apar ca Desenator/GFX/etc.
- cum fac sa intru in Sectiunea Secreta
- cum pot sa ajung moderator
- cum imi fac cont pe chat
- cum imi cumpar un pet
- cum schimb tema
- unde postez daca am o idee pentru site
- unde postez daca am o problema cu site-ul

Ce ati mai adauga?

Va multumesc anticipat pentru ajutor 4
Flaw,cred ca ar fi mai bine fara acel "fac"
I mean,cred ca suna mai bine "cum sa intru in Sectiunea Secreta" decat "cum sa fac sa intru in Sectiunea Secreta"
Ontopic:
- Cum imi schimb nickname-ul?
- Ce inseamna SPAM? (I was wondering that some time ago -_-")
- Cum sa fac un nou topic? (acest "fac" trebuia inevitabil pus ;P)
106 Mai dau un edit daca imi mai vin idei
pai 39

*cu cine pot vorbi in caz de o defectiune? si dai si tu niste linl-uri de la profilul adiminilor .4

**Ce ar fi daca ati da acolo si codurile aleA: cuma r fi [ulr=][/url] 39 unii nu le stiu. Si am avut cazuri.
*** dau edit cand am o idee 4
Cum dau reputatii?
De ce nu mai pot da reputatii?(adica trece de limita si saracul noob nu stie, poor thing)
Cum pot sa raportez pe cineva?
Cum adaug o poza intr-un post?
Cam atat, la acestea m-am putut gandi. Revin cu un edit daca imi mai vine o idee stralucita.
Pai ar trebui sa fie si ceva gen :
"Ce sunt admini/mozii,etc? "
Si "cum sa fac sa obtin medalii/unde sa le cer/pentru ce sunt? "
Unde pot face rost de medalii ???
Cum pot sa-mi cumpar si eu pet ??


Astea au fost primele lucruri la care m-am gandit cand am venit aici XD
Cum pot edita posturile?
Cum pot scrie cu quote?
Cum îmi pot schimba tema?

Atât îmi trece prin cap la ora asta. Dau edit dacă îmi mai vin idei.
@Ekkaterinna: Da, logic ca nu vor arata asa intrebarile, erau doar exemplu si incepusem pe structura "cum fac sa" si am adaugat tot ce mi-a trecut prin minte 4

@all: Va multumesc pentru ajutor! O sa ma apuc sa fac o lista cu intrebarile de pana acum, cu tot cu raspunsurile de rigoare
Zilele trecute am cunoscut un user si nu stia ca si el poate sa dea reputatii O.O pentru ca e un user simplu. Acei care au peste 14 ani stiu, dar picii de 12 ani nu stiu. Cred ca ar trebui de specificat:cine poate da reputatii, cine da medalii si ect.

*Si, referitor la coduri este topicul Formating for all
Cel mai simplu cred ca ar fi sa explici pe intelesul tuturor cum sa-si puna semnatura *asta ar fi buna si pentru mine 21) *, cum sa -si schimbe numele,cum sa nu spameze ,cum sa nu se injure prin pm...nu stiu,chestii uzuale,restul intrebarilor cred ca le vor primii mozii de pe acea sectiune sau tu