Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Iarta-ma,e tot ce vreau!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
e primul meu fic asa ca astept pareri si critici.

Disclaimer: Nu detin nici un personaj ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplarii.

Capitolul 1-Doar amintirile

,,De ce nu m-ai lasat macar sa-ti spun adio,atunci cand ai plecat si m-ai lasat singura in acelasi loc unde sunt si acum.De ce nu ai privit pentru o secunda inapoi sa-mi vezi chipul brazdat de lacrimi?De ce ai plecat si me-ai lasat ca amintire zgomotul pasilor tai?
Asteptam sa ma minti,sa-mi spui ceva dar linistea a pus stapanire pe tine iar lantul tristetii m-a inconjurat pe mine.Acuma stau si plang,uitandu-ma la o veche poza dintr-o rama cu noi doi.Pareai indiferent,dar ma bucuram ca esti langa mine...dar acuma?Acuma nu te mai vad.Imi placeau zilele cand incercam sa ma fac auzita,sa vezi ca sunt in stare de ceva dar tie nu iti pasa.Acuma,cui pot sa-i mai declar dragostea,cui pot sa-i cuceresc iubirea?Nimanui.Tu ai plecat si m-ai lasat goala pe dinauntru.Tu nu me-ai dat nimic,in schimb eu te-am dat ceva foarte valoros,te-am dat inima mea.
Stau pe aceeasi bancuta,unde te-am vazut plecand.Ochii mei verzi erau plini de lacrimi,iar parul meu rozaliu cadea usor pe chipul meu palid.
A trecut un an de cand nu te-am mai vazut dar capul meu e inca plin de amintirile cu tine.Uneori stau si ma gandesc de ce sufar asa de tare iar tie nici nu-ti pasa?N-ai dat nici macar un semn de viata,sa ne spui tuturor celor care asteapta inca sa vii,sa vada daca esti bine.''
Norii negrii se adunau,asemeni unor dragoni care impanzeau cerul cu cenusa lor.Picurii de ploaie reci cadeau cu repeziciune pe pamantul cald.Nu-mi pasa ca ma uda.Eu ma uitam in sus,imaginandu-mi ca fiecare strop are si el o amintire trista de care vrea sa scape dar nu poate.Mereu am crezut ca atunci cand ploua cerul plange pentru cineva,dar oare asa sa fie?
-Sakura,Sakura,nu sta in ploaie,vino!O voce feminina ma striga.Parul ei blond,era prins in doua codite la spate in timp ce ochii ei negrii ma priveau trist.
-Mersi Temari.Ii spun eu,ridicandu-ma de pe banca,mergand cu ea acasa.Amandoua alergam cat ne tineau picioarele,deoarece nici una din noi nu avea umbrela.Ne oprim in cele din urma in fata unui bloc,deaorece blonda parea ca vrea sa-mi spuna ceva.
-Sakura,stiu ca inca ti-e dor de el,dar a trecut un an si...
Temari dori sa continuie dar am intrerupt-o,nedorind sa discut subiectul.
-Temari,sunt bine si asa daca ii pasa,putea sa sune.Ii spun eu,privind norii care incetul cu incetul plecau,facandu-i loc maiestosului soare.
-Sasuke se intoarce.De asta am venit.
Aceasta pleca lasandu-ma singura.Un zambet imi reaparu pe fata,dorind sa-l vad cat mai repede pe brunetul care mi-a furat inima.Un an l-am asteptat iar acum s-a intors.
Mi-am dorit sa vina,iar acum s-a intamplat.Dar de ce?De ce a venit acum,si nu mai demult?Oare e acelasi?Intrebarile mele nu-si aveau raspunsunsul.Scot din buzunarul pantalonilor mei,poza cu mine si el.O ating putin,zambind in cele din urma.Ce fericita eram pe atunci!Stiam ca nu ma iubeste dar era langa mine.Acuma...nimeni nu mai e la fel.De la plecare lui tin minte ca nu i-am mai vazut pe o parte din prietenii mei,in special pe Naruto,Hinata,Ten Ten si Kiba.Ceilalti au ramas ,antrenandu-se din greu,fiecare avand visele lor.
Singura mea prietena a ramas Te Ten care ma sprijinea in momentele grele,mai ales atunci cand imi aduceam aminte de brunet.
Il aud pe Rock Lee care alerga cu Ino,Shikamaru si Choji dupa el,facandu-mi cu mana.I-am intrebat unde merg asa grabiti si mi-au spus ca se duc la gara,sa-l intampine pe Sasuke.Am hotarat sa merg impreuna cu ei.imi era dor de el si asteptam sa-l vad.Ma intrebam ce reactie va avea cand ne va avea su mai bine zis,cand ma va vedea.Ne asezam cu totii pe o bancuta,asteptand s coboare din tren.
-Uite-l!Striga Ino,ridicandu-se in picioare.
Ma uitam al el.Avea acelasi par negru si aceasi ochi de onix care iti furau mintile.La un moment dat privirile noastre s-au intalnit,ceea ce m-a facut sa rosesc.
Acesta se apropie cu pasi lenti spre noi,zambind usor.Cara dupa el o valiza negra cu rotile.
-Ne bucuram ca te-ai intors,Sasuke.Spuse ino,sarutandu-l pe obraz.Acesta ii zambi,uitandu-se la mine.Toti il imbratisau si ii urau ,,bun venit'',inafara de mine care ma uitam al el.Nu-mi venea sa cred ca dupa atata timp in care l-am asteptat si am sperat sa vina,el e aici.Cand auzeam vreo bataie in usa,alergam grabita,sperand ca e el dar nu era iar asta ma intrista.Insa acume aici iar eu stau tacuta si nu spun nimic.Ino imi dadu un cot,facandu-mi cu ochiul.
-Sakura,se pare ca in sfarsit va incepe cearta noastra.Spuse blonda,zambind si privindu-l cu interes pe Sasuke care vorbea cu baietii.
Era atat de schimbat la comportament.El,care inainte nici nu vorbea cu ei,acuma pare ca nici nu fusese plecat.Ino se apropie de Rock Leee,Shikamaru si Choji,soptindu-le ceva la ureche ce ii facu sa zambeasca.
-Stiti,noi trebuie sa plecam dar sunt sigur ca Sakura ar fi incantata sa stai cu ea.Raspunse Shikamaru facandu-mi cu ochiul.M-am inrosit instantaneu,uitandu-ma la Sasuke care nu intelegea ce se intampla.
-Pai da...nu m-ar deranja.Raspund eu in cele din urma,privind cu cei patru se indeparteaza din nou.
Brunetul veni langa mine.Ii simteam respiratia calda,care imi sufla in ceafa.Eram inca rosie in obraji.Doream sa ma intorc dar ceva ma oprea.Sasuke ma apuca de brat,intorcandu-ma cu fata spre el.
-Mi-ai lipsit.imi spuse el,sarutandu-ma apasat.
I-am raspuns al sarut,imbratisandu-l din ce in ce mai tare.Doream sa-l tin legat de mine pe veci dar el ce vroia?
Topic mutat la sectiunea corespunzatoare. ^_____^
Buna seara , of of of..inca odata..Lynn !! Imi pare rau ca te deranjez din nou insa si acest fic este plagiat de pe aeclasi site . Este un fic al altei prietene de ale mele .

Doamne..ce pot sa mai zic ?...
Deci buna in primul rand! In al doilea rand as vrea sa vorbesc cu un administrator sau oricine altcineva.
Acest fic este plagiat! Copiat de pe alt forum!
Deja este prea mult! E al treilea fic copiat de la no1 Am diovada! Acest fic apartine prietenei mele!
A muncit mult la fic ca sa fie copiat? Pai asta nu-mi place! Nu-i frumos!
Macar de-ai fi mentionat la inceput ca nu este al tau!
Aici vad ca ai pus primele doua capitole ca fiind doar unul.
Nu vreau sa ma cert nici sa fac scandal numai ca nu mi se pare corect ceea ce faci!
Eu am dovada si astept sa vorbeasca cineva cu mine!
Cat despre fic va cer respectuos sa-l inchideti deoarece sunt sigura ca autoarei originale nu i-ar placea acest lucru.
Daca doriti sa ma contactati va rog sa ma adaugati in lista de mess : Angel_of_night6
Da,deci fetito ficul asta nu iti apartine.Primul fic?Da,e adevarat dar este al meu si am dovezi daca nu ma crezi.Vad ca multe s-au mai plagiat de pe acelasi site.
In al doilea rand eu m-am inspirat la inceput din viata verisoarei mele si am continuat cu ideile mele.
Ai fi putut preciza ca nu iti apartine nu sa plagiezi asa cand ai tu chef.
Nu am voie sa pun linkul foumului dar Lyn sa sti ca e acelasi site.As dori ca acest fic sa fie inchis deoarece este al meu.
Daca doriti id meu uitati-l:sweet.cristinutza96
Fic închis .____.' da am dat un search pe googole şi chiar aşa e, e plagiat.