Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Voci si taine [Drama, Romance, +16] De MilcÅŸeicCuCiocolată. & ChuuLuvsYaoi^.^
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Heya^^ ne-am gandit sa facem un fic impreuna, din pura plictiseala, si sper ca va iesi ceva. Hope you like it^^. Dorim comentarii sincere.
Tip critica permisa: orice critica.
Nota: Nu vom scrie fiecare cate un capitol, ci vom scrie impreuna fiecare capitol.
_________________________________________________________________
Voci si Taine
Capitolul 1
Convorbirea.


-Esti gata? Se auzii o voce de femeie din camera alaturata.
-Imediat! Mai am putin, spuse fata grabindu-si pasii. Aceasta si-a ales din dressing un maiou decoltat si stramt care ii scotea in evidenta sanii rotunzi si perfecti si talia sa subtire. Partea inferioara a corpului ii era acoperita de o pereche de blugi de un albastru deschis, cu cateva rupturi, lasand sa i se vada putin din pielea perfect bronzata. Isi piaptana parul castaniu deschis prizandu-si o clama. De pe birou isi ia cheile, apoi incuie usa de la camera mergand spre living. O femeie de varsta a treia statea pe scaun bandu-si cafeaua. Avea parul strans intr-un coc, purta o bluza maro si o fusta neagra, iar la gat avea o esarfa. Soarbe din cafea, apoi lasa cana cu decoratiuni florale pe masa.

-Mergem? Intreaba fata afisand un zambet fals in coltul gurii.
Bunica se uita ciudat la tinuta Chrisstinei si apoi merge catre usa, in pasi eleganti. Adolscenta o urma, vazandu-se pe chipul sau nervozitatea.

-Chiar trebuie? Glasul fetei o opri pe bunica acesteia din mers.

-Da,Chriss, si mama ta mergea in fiecare duminica la biserica, cand era… Facu o pauza si ofta adanc.
In fata celor doua se afisa o cladire inalta, cu doua turle, si o cruce pe fiecare varf al acestora. Crucile care reflectau razele soarelui au obit-o pe Chrisstina.

-Ah, bunico, si ce ar trebui sa fac eu intr-o biserica?! se uita mirata la usa mare din lemn sculptat cu modele elegante.

-Astazi se spovedeste lumea, nu te duci si tu? Fata isi dadu ochelarii mari si rostunzi, cu lentilele fumurii de pe ochi, lasand la vedere ochii caprui care in lumina soarelui aveau nuante de galben si verde. Ofta adanc si se indrepta spre usa mare si grea, intredeschisa. Intra cu pasi clatinati, uitandu-se la picturile de pe peretii inalti si mancati de timp. O intreaga multime de oameni se inghesuia catre o masa mare din lemn, unde un preot spovedea un copil de sapte-opt ani.

In spatele ei observa un tanar inalt, intr-o conditie fizica buna. Ochii sai negrii si umezi care purtau o pereche de gene lungi aratau mania care era prezenta si in glasul sau gros si hotarat. Bretonul negru ii acoperea o parte din ochiul drept. Era imbracat in roba de preot, purtand o discutie aparent aprinsa la telefon. Chriss s-a apropiat de el incercand sa perceapa cuvintele tanarului.

<< -Drace, omule, m-ai trimis intr-o biserica?! A spus tanarul accentuand ultimul cuvant. Esti nebun? Adauga tot mai nervos.>> Vazand ca tanara se apropia tot mai mult, incheie discutia cu un salut scurt. Baiatul dori sa plece, dar Chrisstina s-a asezat in fata lui, uitandu-se provocator:

-Nu e foarte frumos sa injuri in biserica,nu crezi?spuse adolescenta tragandu-l de guler.
Tanarul a zambit ironic:
-Nu e foarte frumos sa fii violenta in biserica,nu? El ii indeparta mana si parasii biserica cu pasi grabiti.
_______________________________________________________________
Hey! Am trecut si eu pe aici, ma bucur ca m-ai anuntat :X:* Capitolul a fost destul de scurtut, dar bun. Puteai sa incepi cu putina descriere, dar e ok si asa, dialogul nu e sec deloc ;)) Mi s-a parut putin ciudat, cum de a lasat-o bunica pe fata, sa mearga imbracata asa la biserica, ma refer la decolteu mai ales :)) La titlu se vede ca ai avut inspiratie, sper ca o sa devina si subiectul din ce in ce mai interesant, pana acum mi-a placut :X Te pup si succes la scris! Sa ma anunti cand o sa pui next-ul XD
EDITEZ dupa ce citesc... nu vreau sa-mi pierd locul

EDIT: Buna scumpo... deci avem un fic nou hmmmmmm... interesanta ideea, desi nu prea am dedus multe din ea:))
A fost un capitol mic, nu ai avut greseli... I so think... anyway a fost destul de interesant, ai avut dialog si naratiune, descrierea este c-am in lipsa:))
Am doua intrebari:
1. Ce e cu baiatu ala chipes?:)
2. Nu ca as fi eu mai mare, dar nu esti c-am micuta sa scri ficuri cu avertisment?
Sper sa nu te supere intrebarea mea, adica daca e ceva anunta-ma si se rezolva... draga sa nu ma uiti cand pui nextu:*:bye:

P.S. Si inca odata daca te-am suparat te rog sa ma ierti...app :*
Capitolul unul mi sa parut o introducere grozava (eu una nu mas fi gandit la asa ceva) ,deja vad cum o sa arate capitolul urmator .Ar fi foarte super daca ar face parte din categoria horror ,si daca fata siar da seama pe parcurs ca are puteri supranaturale cum ar fi sa poata sa se "teleporteze" in lumea de dincolo sau sa poata vedea si comunica cu fantomele ,mortii si in biserica la subsol sau intro camera sumbra sa fie locul special sa spun asa unde ea se intalneste cu anumite personaje importante sau locul de "teleportare".
N-am scris atata intr-un comentariu nici la scoala. :zuppy02:
Hey ^^ Scuze ca am venit atat de tarziu dar am avut o lene ingrozitoare ce nu mi-a dat pace. Iti urez o primavara frumoasa^^. Well sa revenim la fic. Descrierea a fost prezenta dar mai trebuia. Ai descris doar infatisari si locuri. As fi vrut sa descrii si sentimentele personajelor ca sunt oameni doar nu sunt obiecte, nu? Asa cred si eu. Actiunea a fost oarecum grabita. Ai putea sa o incetinesti cu descriere. Naratiunea e ok. Dialogul nu este sec si gresseli de tastare nu am vazut. So, atat am avut de spus. Astept nextul si nu uita sa ma anunti cand il pui. Buh bye!:*