Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Șuncă pe gratis.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Salut tuturor.
În primul rând țin să menționez că acesta nu e primul meu cont aici. N-am mai intrat de mult timp pe forum așa că mi-am uitat username-ul + parola, deci mi-am făcut un cont nou. De ce? Am simțit nevoia să bântui din nou un forum, și cum nu găseam altul cu useri activi, m-am întors aici.

Ochei, se presupune că ar trebui să mă prezint:
Mă numesc Maria (sau Alexandra pentru unii) și am paișpe ani, zodia fecioară. Am multe porecle, însă cea mai folosită de prietenii mei e Shizuki; îmi puteți spune oricum doriți: Shizuki, Alexandra, Maria, Pandora [(sau Pandișpan, pentru rârâiți - glumesc) am uitat să menționez că numele Pandora Iceshard vine de la un personaj dintr-un fic la care încă lucrez].
Activitățile mele de bază sunt: să dorm, să mănânc, să râd de oameni pe stradă, să ascult muzică, să cânt (mai mult zdrăngănesc, dar merge și-așa) la chitară, să desenez și să mă uit la Tv.

Preferințe:
-muzică: the GazettE, DIR EN GREY, Nightwish, Three Days Grace, Bullet for my Valentine, Within Temptation, Evanescence, Octavia Sperati, Motley Crue, Sixx:A.M., Skillet, Dead by April și alții;
-desen: în special fac portrete [(încă încerc să mă perfecționez) momentan fac încă o gheișă pentru un concurs la Constanța, dar asta nu e prea important], naturi statice, blah blah;
-cărți: nu cred că-mi place o anume temă.

Nu-mi plac persoanele care mint. Mai ales atunci când eu deja știu adevărul. Detest încrezuții, cei care se comportă de parcă sunt prea importanți să vorbească și cu alții mai puțin populari (sau ceva de genul ăsta) și lăudăroșii.

Ce aș vrea cel mai mult aici este că cunosc mai multe persoane (normale, nebune, nu contează) și să mă înțeleg cu oricine.

Întrebări?
Bine ai venit pe Animezup, Pandora Iceshard!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Hey Maria.
Welcome on Zup , happu posting si ce a mai zis Zuppy : ))
Cateva intrebari . . .

1 . Lucrezi in PS? [ Pentru ca semnatura e geniala ;x ]
2 . De unde esti?
3 . Ce crezi despre prietenie?
4 . Ciocolata sau vanilie?
5 . Unde ai fost aseara la ora 23:34? 45 : ))

Well , sper sa ne imprietenim ^^ [ Eu sunt genul acela de persoana nebuna : )) ] . Welcome , again! hug
(Nu-ți pot spune că eu sunt normală, deci.. XD)
Mersi pentru primirea călduroasă. n_n

@Zuza
1. Da, lucrez.. sau cel puțin, încerc să lucrez. Uneori îmi iese câte ceva, alteori nu. xD
2. Bârlad (județul Vaslui, lol)
3. Hmm, pot spune că e unul dintre lucrurile care trebuiesc cel mai mult prețuite.
4. Ciocolată ftw!
5. Cred că mă uitam la Tv.. [a se citi: eram în față la FBI Boston]
Salut, Pandişpan 21 bine ai venit pe anime zup. Sper să ai o şedere cât mai plăcută şi să nu-ţi cadă nici un meteorit în cap, oh stai, nu era asta... I'm a little bit crazy as well, mai ales la ora asta, după atâtea ore de leneveală + some work + trezit de dimineaţă +... stai, I don't have anything to add anymore.

Oricum ar fi, bine venişi p'aici. Ăăăh, văd că ţi-au fost puse nişte întrebări * mă benoclez imediat pentru a nu le repeta*
- aaaah choco, choco, choco. I'm addicted to choco *droll*
Aaah şi mie îmi place Nightwish şi The Gazette şi Skillet şi Bullet for my Valentine, 3days grace. Ahem, I like your tastes.

Care e anime-ul tău favorit? / nu mă supăr dacă pui mai multe acilişa
Câteva titluri de cărţi care ţi-au plăcut mai mult?
Filme?

Cam atât, ne mai vedem prin zonă * YAWNS* Şedere plăcută ^^.
@Teh
(trezit de dimineață? aoleu! eu m-am trezit acum 10 minute..)
Care e anime-ul tău favorit?
Primul pe care l-am adorat și care încă-mi mai este la inimă e YuYu Hakusho.
Câteva titluri de cărţi care ţi-au plăcut mai mult?
"Memoriile unei gheișe", "Adevărata viață de gheișă", "Tokyo", "Regina Damnaților"
Filme?
Cel mai recent văzut a fost unul SF din care nu am înțeles nimic, cel care mi-a plăcut și m-a făcut să plâng a fost Titanic. (am avut o reacție din aceea de care au bătrânele când află la telenovele că singura rudă a personajului principal a murit)