Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Zambeste!Maine va fi mai rau...
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Inceputul
Este greu sa fii o persoana rea,chiar si demonii spun asta.Trebuie sa ai grija ca omului respectiv sa ii pice toate necazurile in cap,sa-l faci sa fie singur,sa-i dai numai ghinion.Poate fi chiar si mai rau...
Samantha,se uita de pe varful celei mai inalte cladiri si cauta ceva de facut.Ochii ei negrii ca noaptea,parul ei saten si buzele rosiatice precum sangele,o faceau o adevarata frumusete a noptii.Toti barbatii erau atrasi de frumusetea ei,si ii cadeau prada,insa acesta era pretul care trebuia platit in numele familiei ei...
Tatal ei,Samson Blake,avea o afacere personala,legata de arhitectura care era abia la inceput,insa ca sa-si asigure faima,el a facut un pact cu Diavolul.Acesta i-a promis faima,in schimbul ca,urmasii lui sa ii aduca cel putin 1.000 de persoane in iad,folosindu-se de farmecul lor dat de bunul
Dumnezeu.Pentru ca faima lui sa dureze,si ca tatal ei sa nu ajunga in fundul cazanelor lui Lucifer,ea si fratele ei Robert,un tanar frumos si chipes ca si sora lui,trebuiau sa ii faca treburile murdare Necuratului.Si inca erau abia la inceput...
Samantha isi gasi tinta pe care o avea in vizor,era doar la cateva strazi departare de ea.Isi lua telefonul si incepuse sa vorbeasca scurt si rapid.Dupa ce termina convorbirea,ea plecase in fuga cu liftul,si isi urmari tinta in liniste fara ca nimeni sa-i descopere intentiile.
Tinta ei,ajunsese intr-o strada laturalnica si astepta.Samantha scrisese un mesaj,iar apoi se uita pe ascuns la tanarul pe care il urmarea.Telefonul acestuia vibra fara de stire,bagandu-l in sperieti.Cand citi mesajul primit,o vazuse pe Samantha si chiar se sperie de-a binelea.Ea incepuse sa rada,si se indrepta spre el.Aceasta ii spuse linistita:
-Ti-a fost dor de mine?
El se uita la ea parca cuprins de vraja,si se apropie de ea.Acesta o lua in brate si ii saruta buzele,de parca nu ar fi vazut-o de un secol.In timp ce el o sprijini de zid,si incepuse sa-i desfaca paltonul rosu,ea isi lua cu grija ceva din buzunar si astepta momentul potrivit.Cand acesta se apuca sa-i sarute gatul,ea ii infinse seringa ascunsa in gat,si impinsese serul din ea.Barbatul ramasese paralizat de durere si de frica,iar dupa ce scoase acul cazuse jos si isi pusese mana speriat la gat.Acesta intreba speriat:
-De ce ai facut asta?
Samantha isi puse seringa inapoi in buzunar,si pleca incet spre centru.Insa inainte ca sa dispara din vederea lui ii spusese simplu dar indurerata:
-Mesaj de la Diavol:Mai ai doar un an de trait Michael,asta fiindca nu te-ai tinut de promisiune.Imi pare rau.
Si ea disparuse incet,lasandu-l fara grai pe victima sa.Acesta se ridica incet si isi masa gatul,incet insa zambi usor,cand isi pusese degetele peste buze.Acesta isi spuse in gand:"Se pare ca atunci cand ai afaceri cu Diavolul,nu poti sa scapi.Eh...asta e,mai am un an de trait.Zambeste!Maine va fi mai rau...".
O sa revin maine cu un edit acum sunt prea obosita.
Edit:

Dupa cum am promis am venit. Sa inteleg ca asta este primul tau fic?! In fine sa revenim ideea este chiar draguta dar nu pot sa ma pronunt asupra ei. Ai avut descriere slava Domnului dar cred ca ar mai merge, actiunea mi s-a parut putin grabita, gresli am vazut una sau doua[nu stiu exact pe unde] cand am citit aseara eram prea obosita, dialogul a fost si el prezent. Asa am vazut ca a fost un capitol cam scurt nici nu am inceput sa il citesc ca l-am si terminat, incerca in viitor sa le faci mai lungi.
Cam atat am avut de spus astept nextu. Bye, bye.
Hi Hi ! Deci chiar nu ma asteptam sa te gasesc aici. Uraaa ! :X:*
Pai interesanta idee sa stii, insa ma intreb, mai sunt capitole care au sa urmeze ? :-?
Eu una sper. >u<
Greseli pai ai avut una.. cel putin eu atat am vazut. Vezi ai grije cum scrii, ca unele randuri care se incheie incep de la capat si in urma lor au didamai space-ul. :))
Incerca sa asezi cum trebuie in pagina. Ok ^^
Sper ca ai prins ideea. :)) Ca na acum m-am trezit si inca sunt buimaca. :-)

Pai astept nextul.
Succes la scris si multa imaginatie ! >:D<
Ah, pentru inceput este bine. Nu ai sarut pe dialog direct si imi place. Ai naratiune si descriere in oare care masura dar la descriere poti sa mai adaugi, se vede ca ai niste idei dragute si pe parcurs sunt sigura ca le vei dezvolta. Sa pui Space dupa semnele de punctuatie si sa scrii cifrele in litere, nu suntem la matematica. Lungimea capitolului . . . Mda, este cam scurt, data viitoare mai dezvolta ideeile. Ai grija la punctele de suspensie, am vazut ca le folosesti, ai grija sa nu le pui unde nu trebuie, ele se folosesc adesea cand personajul nu si-a terminat ideea/ gandul/ propozitia. Cam atat, bafta >:d<