Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Buna~!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.

Abell

Buna!

Sunt Abell si nu sunt chiar atat de noua, dar cum perioada mea de activitate pe site-urile romanesti de animeuri si mangauri a luat o pauza de... sa vedem... 3 ani, si cum oamenii se schimba si mi-ar fi fost imposibil sa ma identific cu vechiul meu username si obiceiurile de pe atunci, am decis sa iau totul de la zero pe un site nou (care atunci abia incepuse, dar pe care nu am avut ocazia sa fiu activa), cu masca noua si cu atitudinea actualizata.

Desi am inceput cu animeuri, acum citesc exclusiv manga-uri, in primul rand pentru ca sunt mai usor de rabdat (pana se publica un nou episod, scene de umplutura, uneori calitatea plot-ului mai slaba decat a manga-ului asociat unde era cazul), si in al doilea rand pentru ca pur si simplu imi plac mai mult, si, cum sunt axis mundi in universul meu, asta e tot ce conteaza, nu? <smirk>
Totusi, cateva din anime-urile mele preferate sunt Ergo Proxi, Blue Gender, Elfen Lied, Gankutsuou si seria Hellsing.

Manga-uri preferate~ aici avem o problema, nu stiu exact care ar fi fi pe drept pe podium, multe fiind manga-ul potrivit citit la timpul potrivit si in contextul potrivit, dar cred ca, facand o sinteza, cel mai mult si-au lasat amprenta in timp Naruto (printre primele citite, acum merge din inertie), Eternal Sabbath (fantasticul de idee), Wolf Guy (..violenta, probabil 21 ), Dog style (de Motoni Modoru, foarte funny si destul de diferit de celelalte de aceleasi genuri, si printre singurele yaoi-uri care chiar merita citite, dupa parerea mea), Hellsing (atat clasic, cat si The Dawn), Berserk(...violenta, din nou. Plus un plot destul de bine realizat), Akkan Baby (baka~idiot~ female and ohbaka~VERY idiot~ male), King of Thorns (...just~?~) etc, dar titlul de best probabil i se cuvine lui Parasyte (100%origial + placut + violent + matur + FOARTE amuzant).

Altceva despre mine... hmm...
Iubesc ciocolata si chiar mai mult inghetata cu vanilie si ciocolata asortata glazurata cu sirop de ciocolata si cu nuci caramelizate (anybody got a problem with that? ~don't care~ Smile ).
Filme? Favoritul e Tacerea Mieilor, categoric.
Carti... Femeia la 30 de ani de Balzac, seria The Wheel of Time de Robert Jordan & Brandom Sanderson si Les Troix Graces de Eliade. Si atlasul de anatomie umana Sobotta (who is glaring in a creepy way at me cuz' I almost forgot to nominate it 21 ).
Muzica?... cateva nume: Hurricane by 30 seconds to Mars, Fade to black by Apocaliptyca, Gethsemane de Nightwish, Weapon of mass destruction de Faithless, The road to hell de Chris Rea, Forsaken de David Draiman, U + ur hand de Pink, Love to be loved by you de Mark Terenzi, muzica clasica etc, cine vrea sa stie ce gen de muzica ascult nu are decat sa-si bata capul sa faca legatura intre toate astea 21 . Totusi NU ascult manele sau muzica latrata, ca in anumite tipuri de hip=hop.

So... ma bucur sa va cunosc Smile
Bine ai venit pe Animezup, Abell!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Abell hug ! Bun venit 8 !
o.O Cum ai putut sa scrii atat la o prezentare ... sa ghicesc , incepi un fic 24 .

Am cateva intrebari :

Ce muzica asculti ?
Actorul preferat xD ?

Si atat 8 ...

Sper sa te simti bine aici si cat mai multe postari . hug
Acest subict ste foarte uÅŸor . Trebuie sa raspunzi la urmatoarele intrebari :
Prenume real :
Culoar prferata :
Cartea preferata :
Anime prferat :
Iti plac filmle cu vampiri :
Ce fel de filme si carti sau filme vizionezi de obicei :
Mancare favorita :
Bautura favorita :
Clasa :
Varsta :
Zodia :

Abell

Nu, nu incep un fic la sectiunea gresita 21 Puteam scrie si mai mult, dar n-am facut decat sa mentionez cateva titluri de manga-uri nsi muzica, aia a luat cel mai mult (m-am lasat dusa de val...comme d'habitude).
Actor preferat~ pas, nu cred ca am unul. Desi Depp arata genial si stie sa joace cam orice rol...
Muzica ce ascult? Am postat deja asta^^.
Si acum...

Prenume real :Elena-Alexandra
Culoarea prferata :gri (plus alb, visiniu, negru)
Cartea preferata :mentionata mai sus.
Anime prferat :mentionat mai sus
Iti plac filmle cu vampiri :depinde daca sunt realizate bine. NU SUPORT TWILIGHT sau oricare film din serie. prea libidinos.
Ce fel de filme si carti sau filme vizionezi de obicei :mentionate in primul post
Mancare favorita :mentionata mai sus. Daca e sa nu fie desert, carnea de miel cu multe mirodenii gatita la cuptor, vita in sange, seabass-ul (e un peste), sushi, creveti.
Bautura favorita :... nu stiu... imi place cafeaua tare (care din cine stie ce motiv, ma adoarme), energizantele shake-urile.
Clasa : anul 1, medicina 21
Varsta :19
Zodia : scorpion.

Alte intrebari la interogatoriu? 71