Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Hai sa facem "Fitze" la TV! [Parodie]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
prima mea parodie si in acelasi timp primul meu fic:)) sa vedem,sa vedem ce-o sa iasa:


Nu detin nici un personaj din anime/manga Naruto si nu profit de pe urma personajelor/intamplarilor


-Buna ziua si bine v-am gasit la: Fitze cu Andra Pistol! Ca deobicei vreau sa va spun ca nu am nici o legatura cu Gina Pistol! Aici voi face o paranteza: C*rva drecu! Mi l-ai furat pe Itachi!! N-ai mai avea zile!
Am incheiat obisnuita introducere in minunata emisiune.
Astazi am placerea sa il invit in platou pe incantatorul Sasuke Uchiha!
*In Andra's mind : Teapa Itachi! A venit vremea razbunarii!!
*End*
-Bine v-am gasit dragele mele! Zise cu un zambet tamp Sasuke impartind pupici prin aer iar fele le pescuiau, la propriu.
-Ei bine Sas'ke, vad ca esti fericit in aceasta seara, la fel si eu sa te am atat de aproape de mine
-O, Andra, stiu cum te simti. Si de aceea osa iti fac cu ochiul cum numai eu stiu!
-:pls:
Insa Sasuke uitase ca el nu stie sa faca cu ochiul si isi inchidea amandoi ochii si se stramba, provocand ropote de ras culise, iar printre fani.. ei, sa o lasam asa..
-Amm.. Sas'ke kun... ce faci? "?
-A? Ah.. Aa :eto: .. nimic, aveam o musca pe nas.
-Aha.. Oricum, te-am chemat astazi aici pentru a clarifica niste poze aparute in revista Ciko Loko, sa vedem imaginile:
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...66&bih=667
-C-cc-e a fost aia?!?
-..Aia era din albumul meu..
- Aaaa?!
-....
-S.. sa trecem peste asta..
-Da! Acum va rog.. pozele:
http://www.trilulilu.ro/sweet_ama/01ea03b2cebb35
-Deci, Sasuke, ce ai de comentat?8->
-A-aa-aia ee-eara Ss-sss-aku-rr..
-DA!! Eu eram! Ticalos gay, mascarici cu balon intre picioare!! Nu ti-am fost eu deajuns?!? Te-ai dat la baieti acum a?! Cu Naruto a? Lasa ca vorbesc eu si cu impotentul ala!
-:dead:
-Aa.. aici vreau sa intreb, Sas'ke, ai balon intre picioare, eu nu stiam ca asa trebuie sa fie.. "?
Iar acum ca o adevarata lady, Sakura il ia de par pe Sasuke si il azvarle de pe canapea pe undeva prin regie, acesta daramand o camera video iar acum cadrul se vede intr-o parte, se arunca dupa el si aterizeaza cu, cotul in pieptul baiatului, intre cei doi se incinge o lupta crancena de mangaieri abia simtite si sarutari ce lasa urme rosii si vineti.
-Ei bine dragi telespectatori, se pare ca cei doi se rostogolesc spre iesire lasand in urma un nor de praf si parfumul iubirii in aer, sau de sange.:ha:
Vom reveni dupa o scurta pauza dupa ce reparam platoul, va rog sa ramaneti pe canapea si sa ne urmariti sponsorii
Reclamee!
Te simti rau?:
Ai nevoie de cineva care sa bage duhul inapoi in tine?:no:
Nervii te lasa?
Plangi din cauza durerii de cap?:cry:
Ei bine oprestele pe toate si simtete liber cu nicovala Dindrop anti stres!:stress:
Va garanteaza disparitia oricarei urme de neliniste, iar pacea va fi instaurata si noaptea cu ajutorul nicovalei Dindrop!:zz:
5 din 3 oameni au garantat si ei disparitia oricare dureri.
50 din 40 au spus ca si-au pierdut capul dupa nicovala, la propriu.
Cu cat aveti capul mai patrat, cu atat nicovala va fi mai usor de folosit, drept cobai am folosit-o pe domnisoara Gina Pistol, iar dansa a raspuns pozitiv la toate intrebarile din chestionarul adresat dupa folosirea miraculosului produs.
{Dumnezeu sa o odihneasca}
Daca observati efecte secundare dupa folosirea produsului nu veti mai apuca sa contactati medicul sau farmacistul
Gata pauza!
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ne pare rau fa, da' programu' a fost inchis din cauza unui mic defect la chestiile care filmeaza, hai ca sunt intualistica da-ma drecu! Veveritele! Cantati fa!




E scurt, stiu..
=))))))))) Mor naibi aicea de raas:))). Efectiv rand incotninuu;:)).
Eu telespectatoru=)) intreaba: sasuke! e desumflat balonu' dintre picioaaree?:))))

Deci,oficial e cea mai tare parodie EVER! Radeam cu lacrimi! O-O Si nu sunt genul care să rada(da vezi cum să nu,rad de la un parţ:)) ).

Geniu! :)))
:]] Mi`a placut partea cand Sakura l`a luat de par pe Sas`ke-kun:x si asta de la final cu veveritele :]] I love it :x . Mai , greseli de tastare au fost , dar ce m-a deranjat a fost ca nu stii sa scrii Uchiha !! Ce bunica , este simplu :]] . Apoi , femeie nu ai voie in fic-uri sa pui emoticoane , chit ca arata ca naiba cu ele , inteleg ca e parodie , dar totusi ^^' . Vad ca esti noua , deci treci pe la regulament si documenteaza-te ! Ai auzit vreo data de disclamer , eu nu cred , dar daca da , aplica-l , este foarte simplu : " Nu detin nici un personaj din anime/manga Naruto si nu profit de pe urma personajelor/intamplarilor . " Ceva in genul , nu este mare branzaa :]] . Acum , este amuzant si asta mi-a placut , dar mai ai de lucrat ... si vad ca ai un fix pe Gina Pistol , ce ti`a facut femeie biata vedeta :]] ? Pai , cam atat am avut de zis , scris si comentat , spor la scris si multa imaginatie ... Ja ne beib` !
asaa, ne revedem, multumesc pentru comentarii, anna, casa iti raspund la intrebare, Gina a spart balonul, osa iti explic alta data:
iar haku, domnisoara profesoara, cred, obsesie e putin spus, aia i la furat lui Anda pe Itachi UCHIHA!( atunci a fost o greseala de tastare ) sunt nervoasa, nenoricita, osa discut eu cu ea intre trei ochi, unu osa il scot
asa, revenind la emisiune:

-Bine v-am regasit dragi telespectatori, ne scuzati absenta, am fost la coltul blocului sa fumam
Revenind la subiectul familiei Uchiha, acum osa il invit pe dobitocul si handicapsatul.. domnul Itachi..
-Ei bine draga Andra te-as ruga sa nu mai folosesti libajul acesta, CNA-ul e cu ochii pe voi
-O_o Idiotii din regie iar au uitat de mita?
-De ce?
-Nu ca e cald in platou?
-Raspunde femeie!
-Am zis mita? Am vrut sa zic.. Mii..ca noastra intalnire la tribunal cu domnii de la CNA care sper sa nu aiba loc
-Ahaa..
-Oricum. sa revenim la subiectul principal al emisiunii... Ah, da, de ce nu iei loc?
-Imi e frica..
-Frica de ce?
-Poate ma bati..
- ce glume bune faci Itachi, cum sa te bat eu?
Zicand asta Anda se ridica de pe canapea si ii dadu una pe spate lui Itachi de ii venira amigdalitele in gura.
-Acum stai jos!
-Da!
-Acum, ce ai mai facut de cand ai fost aici ultima oara?
-M-am intalnit cu Oana Zavoranu
-Cica erai cu Pistol..
-Eee, cine mai tine socoteala?
- Ce tampit..
-A?
-Nimic nimic, sa vedem.. se zvoneste prin ziare ca exista un conflict in celebra voastra familie, in ce consta cearta?
-Ce e mic, bogat si rade cand coboara un deal?
-Amm.. Irinel Columbeanu?
-Corect! Dar stii de ce rade?
-
-Ca il gadila iarba in c*r!
-Amm.. Itachi..
-Ce? mai am gume de genul si..
-Pistol..
-A?
-Pistol.. in spate..
Itachi se intoarce si..
*Bang!!*
- Femeieee! Vrei sa imi gauresti popoul?!
Gina tinea in maini un pistol si avea o privire de criminal cu un ranjet intradevar diabolic iar in jurul ochilor era neagra, iar ridurile de nervozitate erau intinse pe toata fata.
-Sa vedem daca acum mai scapi! Mwhahaha!
-Astfel inca doi indragostiti ies fugind spre lumina din platou nostru, sau ma rog, cel putin unul dintre ei..
-Oare eu voi mai avea ce invitati sa primesc in platou pana la sfarsitul sezonului?
Cine va fii urmatorul invitat?
Cine va plati distugerile facute de Gina?
Imi va mai acorda cineva atentie?
Toate acestea le veti afla.. cand imi voi aminti toate intrebarile puse.. pana atunci, Andra va spune: Nu faceti fitze la TV ca uite ce patiti.
Well. Zici ca Haku e doamna profesoara? Cu acest comentariu te asigur ca iti schimbi parerea. Imi pare rau ca trebuie sa fiu dura [scuze dar am avut o zi proasta] dar daca te laud nu o sa rezolvi nimic si nici nu o sa devii mai buna. In primul rand, cum a zis si Haku, disclaimerul lipseste. Daca vrei ca ficul tau sa nu fie inchis dute fuguta si editeaza primul post si adauga-l. In al doilea rand, ce mama naibii sunt cu emoticoanele alea? Strica estetica! Intr-un fic, fie parodie fie nu, nu se pun emoticoane sau semne de genul: O.o, ^_^, -_-' etc. In al treilea rand, descrierea lipseste cu desavarsire. Chiar daca stiu cum arata personajele, vreau sa le descri! La fel si platoul de filmare si sentimentele personajelor. Dat fiind faptul ca e parodie, poti sa descrii lucrurile amuzant folosind adjective amuzante. In al patrulea rand, actiunea este fugarita foarte tare. Stai linistita nu te urmareste CNAul! Naratiunea... nu vreau sa comentez. Nu zic ca e rea sau nu. E destul de ok ;). In al cincilea rand, am vazut cateva greseli de exprimare. Sfat: Cand termini de scris, reciteste-l si unde nu iti place cum suna, corecteaza. Parodia asta nu mi s-a parut asa foarte amuzanta dar au fost momente care m-au facut sa zambesc. Well. Atat am avut de scris. Imi cer scuze daca te-a suparat comentariul meu dar... asta e. Daca nu iti convine ceva da-mi un pm si rezolvam ;).

Astept nextul si nu uita sa ma anunti cand il pui.

Bah Bye!
Asaa, am decis, nu voi mai pune emoticoane si tot tacamul, voi adauga descriere si voi prinde actiunea din urma, sa vedem:

Inainte de a incepe vreau sa va informez ca nu am nimic de impartit cu personajele ce vor aparea de acum in colo.

-Buna dimineata dragi telespectatori, dupa cum vedeti ne aflam din nou in platoul nebunilor si nebuniilor. Astazi vom avea niste invitati mai.. deosebiti, sa ii aplaudam pe Oana Petrica si pe Robert Neghinita!

In ciuda numelui, nu e ca o neghinita, e destul de mare, parul brunet, scurt, cu bretonul excesiv mereu pus pe un ochi si cu hainele sobre, ne arata un adevarat specimen Emo! Tadadam!

Oana, o alta fata cazuta prada acestei mode.. diferite, parul roscat din fire acum fiind amestecat cu suvite verzi si negre, bratarile cu tinte nelipsite, si bine stiutul breton ce ii micsoreaza aria vizuala, ne arata alt copil.. casa ma exprim in jargou: DISTRUS

-Ei bine dragii mei, ce vi sa intamplat de sunteti atat de deprimati?
-Oooh! Cat de True e platoul astaaa.. Sunt primele cuvinte spuse de Oana, vocea chinuita si ragusita au starnit susoteli in jur.
-Amm.. ei bine multumesc Oa...
-Vati gandit vreodata sa acoperiti ferestrele si sa folositi lumina rosie si neagraa? Iar acestea au fost spuse bineinteles de celalt minunat copil.
-Ooo.. cat de truee.. la asta ma gandeam si eeu..
-Truee, Tokio Hoteeel! Acum auzind vocile celor doi in acelasi timp zici ca au cantat Jazz prea mult.. cumplit..
-Amm.. da, multumim pentru idei, poate le vom pune in practica.
*In Andra's mind*
Niciodata!
*End*
-Acum ca am impartit pareri, va rog sa imi raspundeti la intrebare.
-Loool.. esti mai rea ca maicameaa..
-Chhh.. Oana, te rog nu mai spune cuvantul ala ca ma zgarie pe creieri!
-Care? "maicamea" ? daa, si la mine are acelasi efeect.. Tokio Hoteel!
-Amm.. sa o lasam asa, raspunsul?
-Pai noi ne-am facut emo pentru ca am vrut sa experimentam senzatii taari. Aceeasi voce ragusita si accentele acelea puse aiurea..
-Si prin senzatii tari la ce te referi?
-Pai nu la sex si la p*la cum se gandeste Oana, eu ma refer la saritul din masina in timp de mergee, la curentatul in apa si mai ales la taiatul cu lamaa.. Truee..
Dupa ce a terminat de spus asta, a batut palma cu Oana.
-Pai si le-ati facut pe toate acestea? Oana tu te rog nu raspunde.
-Pai daa.. si am simtit ca parca reinviu.
-Nu trebuia sa mori?
-Ba daa, prima data simti ca mori, dar cand te resusciteaza aiaa, simti ca invii.. Betoon..
*In Andra's mind*
Drace, astia sunt nebuni, osa imi faca o audienta uriasa, teapa Danee! Ha!
*End*
-Sii.. De cand nu ati mai experimentat asa zisele "senzatii tari" ?
-De cand am plecat de acasaa. Raspunsa si Oana in cele din urma.
-Ce sa intamplat atunci?
-Am vazut-o pe muma si pe Gicu in pat, se credeau caini, nu e truee..
-Lool, nebunii, ce la mai place viataa..
Atunci, parca pe fata aceea trista in adevaratul sens al cuvantului, parca a rasarit un suras, parca.
Iar Andra turba de furie ca a spus si Robest cuvantul ala tampit, desi s-a stapanit de la ceva ce ar putea sa o aduca la o intalnire cu CNA-ul.
-Ei bine dragi telespectatori, cu asta luam o mica pauza, ne revedem peste cateva minute, ramaneti exact asa cum sunteti acum.
Wow....super =)) am murit de ras la primele doua capitole ca pe ultimul nu l-am citit deoarece incepea super aiurea :-s si ... nu erau emoticoane =(( :(( . Pot sa stiu de ce nu ai mai pus emoticoane :-w ... tie chiar iti trebuie in parodie deoarece asa ai inceput ...si nah sincera sa fiu mie imi place iti da un aer de originalitate, crede-ma . Sincer acum te plictisesti :| doar citind ... in urmatorul capitol sper ca le pui >:P

P.S.1 : Daca nu ti-a placut postuul meu da-mi un mesaj privat si rezolvam >:D<
P.S.2 : Anunta-ma cand pui next-ul . >:D<


Kiss!
Am sa dau si eu un edit cand vin de la scoala :
Hello ^_^ Merci ca m-ai anuntat! Imi place ca nu ai mai pus emoticoane ^^ Si sper sa nici nu mai pui. Vad ca ai mai adaugat tu cv cv descriere dar e prea putina. Ar mai trebui. Actiunea...nu stiu ce sa zic... putea fi mai incetinita. Naratiunea e ok. Dialogul mi se pare un pic cam mult dar fiindca e parodie merge cat de cat. Greseli de tastare am vazut doar una. Ce mai voiam eu sa spun :-?... ,,Truee" nu mai repeta o litera in acelasi cuvant ca nu e frumos. Poti sa scrii simplu ,,true" si sa descrii modul in care a zis cuvantul. Poi cam atat am avut de spus. Astept nextu` si nu uita sa ma anunti cand il pui. Buh Bye:*

Aly

Draga autoare a parodiei,

Te rog frumos sa termini cu tona de smileys in posturi, ni se zgarie retina cand vedem acele "poze", mai ales atunci cand citim.
Daca ai putea tine cont de acest lucru pe viitor as fi foarte multumita.
Pagini: 1 2