Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Apa, muzica si tu
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor.


Capitolul I
Prietena sau rivala?


Drumurile se incruciseaza mereu, mereu apar si dispar persoane din viata ta, mereu apar obstacole, mereu trebuie sa treci peste ele, iar daca nu reusesti renunti. Cea mai buna prietena a mea sa folosit de mine, iar in cele din urma a castigat. Dar a fost o lupta? Atata timp cat ea a mintit se poate spune ca a fost corec? Nu mai are rost sa ma plang acum, cea mai puna prietena a mea a devenit cea mai mare rivala. Cum de am putut fi atat de oarba, mereu dorea tot ce aveam eu, haine, machajuri, prieteni si pana la urma marea mea iubire. Pentru mine el a fost prima iubire, iubirea pe care nu o pot uitat, eram impreuna de trei ani. Sunetul strident al telefonului ma trezeste la realitate. Observ ca ma suna Hinata. Oare pe ea o pot numi prietena?
-Ce vrei? Vocea mea era rece si dura.
-Sakura,stiu cum te simti. Sa sti ca Sai te cauta ca disperatul. Te rog sa ramai in casa.
-Nu are rost sa ma caute acum pentru ca eu am plecat din oras un timp, sau mai mult decat cred . Vreau sa-i spui sa ma uite, sigur nu va mai auzi de mine deci sa nu-si faca griji ca apar pe acolo.
Am uitat sa ma prezint, numele meu este Sakura Haruna, am 17 ani si tocmai am trecut prin prima dezamagire in dragoste. Inchid telefonul si ma imbrac intr-o rochita roz, parul meu roz imi cade usor pe spatele , iar ochii mei verzi sclipesc din cauza lacrimilor pe care le tin cu greu. Imi iau chitara si cobor scarile, pe masa vad un bilet si incep sa-l citesc.
"Saku, am plecat cu fetele la o petrecere, sa fi cuminte. Stiu ca ai deja 17 ani, dar daca vrei sa vorbim sunama si vin acasa. Si imi pare rau ca a trecut atat timp sa-ti dai seama ce prieteni ai."
Ies din casa si merg pe plaja, simt nisipul fin sub picioare. Ma asej si incep sa cant la chitara, lacrimile imi invadeaza chipul. Nu mai vreau sa sufar, nu mai pot, privesc valurile care se apropie usor de mal. Iubesc ata de mult mare, iubesc apa apa sarata, iubesc valurile. Mi-ar placea sa traiesc in apa, precum sirenele din povestile pentru copii. Imi las chitara si pasesc usor spre apa. Cu cat ajung mai departe simt ca nu mai am nisipul sub picioare, inot putin si apoi ma las dusa la fund. Privesc in sus si vad ca lumina devine din ce in ce mai slaba. Din lumina apare un brat care ma trage in sus, deschid gura si apa sarata imi umple plamani.
Brusc simt ca apa din plamani mei este inlocuita cu aer, incep sa tusesc si sa scuip cantitati mari de apa. Langa mine era un baiat brunet, cu ochii negri si chipul alb.
-Sai...Dupa ce am spus numele lui am simtit cum ochii mei se inchid, cum somnul ma cupride usor.
Deschid ochii si vad cerul instelet, intorc privirea si vad un mic foc pe plaja. Ma ridic repede si imi pierd echilibrul, simt doua brate care ma prind de talie si ma pun pe picioare.
-Multumesc.
-Nu te puteam lasa sa mori. Ai o voce super. Apropo ma numesc Sasuke. Tu cine esti? Nu imi puteam gasi cuvintele, nu imi aminteam cum ma numesc, ma pierdeam in ochii lui. In cele din urma reusesc sa spun si eu ceva.
-Multumesc, cred. Sakura, incantata.
Brunetul ia chitara mea si incepe sa cante, ascult ritmul si incep si eu sa cant niste versuri care cred ca se potrivesc:


Imi aduc aminte cum a inceput
Ai venit la mine doar pentr-un sarut
Am stiut de-atunci ca esti un alt prefacut
Si-am crezut in tine doar o zi si atat

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
(Nu am timp de tine)

Sunt acum departe si iti pare rau
Dar numai pot fi piesa unui joc de-al tau
Pare-a fi o gluma, dar stiam de mult
Un sfarsit inseamna un alt inceput

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
(Nu am timp de tine)

Mi-amintesc ca-ntr-o ultima noapte-am vazut
Cum teama simteai (poate ca iubeai)
Pentru mine-i un joc ce de mult l-am pierdut
Dar nu mai conteaza prea mult...
Sunt acum departe, sunt acum departe

Sunt acum departe si iti pare rau
Dar numai pot fi piesa unui joc de-al tau
Pare-a fi o gluma, dar stiam de mult
Un sfarsit inseamna un alt inceput

Un alt inceput, un alt inceput, un alt ïnceput

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
(Nu am timp de tine)

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine

-Trebuie sa plec. Lacrimile mi-au invadat chipul pentru a doua oara, am inceput sa fug spre casa, uitand complet ca chitara mea a ramas la brunet. Am deschis usa si am fugit pe scari in sus, am trecut pe langa camera mea si am urcat la mansarda. Am deschis geamul si am urcat pe acoperis, imi placea atat de mult sa stau pe acoperis, sa privesc luna si stelele, sa las totul in urma si sa ma las purtata de val. Am inceput sa vredonez aceiasi melodie, de data asta nu ma mai gandeam la Sai, nu mai plangeam, nu mai eram trista. Ceva era schimbat, dar nu stiam ce. In fata casei a oprit o masina. Din au coborat...



Poze:

Sakura: http://kagome-haruno.deviantart.com/art/...t-96323124
Rochia Sakurei: http://www.fashionfuss.com/alice-olivia-...k-dress-1/
Chitara Sakurei: http://www.citytheft.com/stolen-classica...500-reward
Sasuke: http://quizilla.teennick.com/user_images..._full.jpeg

Melodia pe care o canta Sakura: http://www.youtube.com/watch?v=oH2QvkWIifk
Well girl^^am vazut ca nu ai nici un comentariu si m-am gandit sa trec si eu pe aici . Mai jos ti-am corectat greselile de tastare .

Capitolul I
Prietena sau rivala?


Drumurile se incruciseaza mereu, mereu apar si dispar persoane din viata ta, mereu apar obstacole, mereu trebuie sa treci peste ele, iar daca nu reusesti renunti. [Wow cam multi de "mereu" , nu arata bine de loc!]Cea mai buna prietena a mea sa folosit de mine, iar in cele din urma a castigat. Dar a fost o lupta? Atata timp cat ea a mintit se poate spune ca a fost corec[corect]? Nu mai are rost sa ma plang acum, cea mai puna [buna]prietena a mea a devenit cea mai mare rivala. Cum de am putut fi atat de oarba, [Nu suna mai bine :"Cum de am putut fi atat de oarba?Mereu doarea ... "]mereu dorea tot ce aveam eu, haine, machajuri, prieteni si pana la urma marea mea iubire. Pentru mine el a fost prima iubire, iubirea pe care nu o pot uitat[uita], [/b[b]][Punct si dupa aceea : "Eram impreuna de trei ani."]eram impreuna de trei ani. Sunetul strident al telefonului ma trezeste la realitate. Observ ca ma suna Hinata. Oare pe ea o pot numi prietena?
-Ce vrei? Vocea mea era rece si dura.
-Sakura,stiu cum te simti. Sa sti ca Sai te cauta ca disperatul. Te rog sa ramai in casa.
-Nu are rost sa ma caute acum pentru ca eu am plecat din oras un timp, sau mai mult decat cred . Vreau sa-i spui sa ma uite, sigur nu va mai auzi de mine [virgula]deci sa nu-si faca griji ca apar pe acolo.
Am uitat sa ma prezint, numele meu este Sakura Haruna, am 17 ani si tocmai am trecut prin prima dezamagire in dragoste. Inchid telefonul si ma imbrac intr-o rochita roz, parul meu roz imi cade usor pe spatele [spatele ?! WTF? spate draga ], iar ochii mei verzi sclipesc din cauza lacrimilor pe care le tin cu greu. Imi iau chitara si cobor scarile, [dar draga mea , propozitiile nu au legatura una cu alta !]pe masa vad un bilet si incep sa-l citesc.
"Saku, am plecat cu fetele la o petrecere, sa fi cuminte. Stiu ca ai deja 17 ani, dar daca vrei sa vorbim sunama si vin acasa. Si imi pare rau ca a trecut atat timp sa-ti dai seama ce prieteni ai."[asa , vreau si eu sa stiu cine a scris , sau a venit bunica din mormant si a scris un biletel ?]
Ies din casa si merg pe plaja, simt nisipul fin sub picioare. Ma asej[asez] si incep sa cant la chitara, lacrimile imi invadeaza chipul.[iar n ' au legatura] Nu mai vreau sa sufar, nu mai pot, privesc valurile care se apropie usor de mal. Iubesc ata[atat] de mult mare, iubesc apa apa [apa , apa , apa , apa ... cati de apa ?]sarata, iubesc valurile. Mi-ar placea sa traiesc in apa, precum sirenele din povestile pentru copii.[:))] Imi las chitara si pasesc usor spre apa. Cu cat ajung mai departe simt ca nu mai am nisipul sub picioare, inot putin si apoi ma las dusa la fund. Privesc in sus si vad ca lumina devine din ce in ce mai slaba. Din lumina apare un brat care ma trage in sus, deschid gura si apa sarata imi umple plamani.
Brusc simt ca apa din plamani mei este inlocuita cu aer, incep sa tusesc si sa scuip cantitati mari de apa. Langa mine era un baiat brunet, cu ochii negri si chipul alb.
-Sai...Dupa ce am spus numele lui am simtit cum ochii mei se inchid, cum somnul ma cupride usor.
Deschid ochii si vad cerul instelet, intorc privirea si vad un mic foc pe plaja. Ma ridic repede si imi pierd echilibrul, [Punct si incepi alta propozitie ]simt doua brate care ma prind de talie si ma pun pe picioare.
-Multumesc.
-Nu te puteam lasa sa mori. Ai o voce super. [Daca a cantat la chitara de unde mama mea sa ii cunoasca vocea ?? WTF??]Apropo ma numesc Sasuke. Tu cine esti? Nu imi puteam gasi cuvintele, nu imi aminteam cum ma numesc, ma pierdeam in ochii lui. In cele din urma reusesc sa spun si eu ceva.
-Multumesc, cred. Sakura, incantata.
Brunetul ia chitara mea si incepe sa cante, ascult ritmul si incep si eu sa cant niste versuri care cred ca se potrivesc:


Imi aduc aminte cum a inceput
Ai venit la mine doar pentr-un sarut
Am stiut de-atunci ca esti un alt prefacut
Si-am crezut in tine doar o zi si atat

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
(Nu am timp de tine)

Sunt acum departe si iti pare rau
Dar numai pot fi piesa unui joc de-al tau
Pare-a fi o gluma, dar stiam de mult
Un sfarsit inseamna un alt inceput

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
(Nu am timp de tine)

Mi-amintesc ca-ntr-o ultima noapte-am vazut
Cum teama simteai (poate ca iubeai)
Pentru mine-i un joc ce de mult l-am pierdut
Dar nu mai conteaza prea mult...
Sunt acum departe, sunt acum departe

Sunt acum departe si iti pare rau
Dar numai pot fi piesa unui joc de-al tau
Pare-a fi o gluma, dar stiam de mult
Un sfarsit inseamna un alt inceput

Un alt inceput, un alt inceput, un alt ïnceput

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
(Nu am timp de tine)

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine

-Trebuie sa plec. Lacrimile mi-au invadat chipul pentru a doua oara, am inceput sa fug spre casa, uitand complet ca chitara mea a ramas la brunet. Am deschis usa si am fugit pe scari in sus, am trecut pe langa camera mea si am urcat la mansarda. Am deschis geamul si am urcat pe acoperis, imi placea atat de mult sa stau pe acoperis, sa privesc luna si stelele, sa las totul in urma si sa ma las purtata de val. Am inceput sa vredonez[fredonez] aceiasi melodie, de data asta nu ma mai gandeam la Sai, nu mai plangeam, nu mai eram trista. Ceva era schimbat, dar nu stiam ce. In fata casei a oprit o masina. Din au coborat...

1. Sa stii ca daca lasi space doar la cateva virgule si la altele nu , este inestetic !

2.Greseli de tastare ai cu carul , si ti le-am enumerat mai sus .

3.Descriere vad ca ai cat de cat , dar mai merge .

4.Faza cu innecatul nu este tocmai originala , amm mai vazut-o intr-un fic .

5.Propozitiile nu au legatura una cu alta !

Pai , cam atat am avut de zis ! Sper sa nu te superi , dar fara critica nu poti sa te perfectionezi ! Sper sa nu te descurajezi si sa ma anunti cand pui capitolul urmator ! Pai , Chu&Gambate !!^^
Am apărut şi eu pe aici. Descrierea, cu ea săraca mai ai mult de muncă. Naraţiunea e la fel ca descrierea, dialogul e cam sec. Greşeli ai dar cine nu are? Haku kiid are dreptate că propoziţiile nu prea au legătura una cu cealaltă. Ce sfaturi am? Descrie mai mult, sentimentele, personajele. Cine i-a scris biletul ala? Locul în care se desfăşoară acţiunea, încearcă să găseşti propoziţii care să se "pupe". Cred că ţi-ai dat seama ce am vrut să spun. Acum sper să nu te laşi de scris din cauza comenturilor mai dure dar până la urmă trebuie să te dezvolţi. Aştept nextu, succes! >:D<
Multumesc pentru comentariile dure...Vad ca mai am mult de lucru...Sper ca acest capitol sa fie mai bun...Aaa, era sa uitSasuke nu are de unde sa stie cum e vocea Sakurei, o sa-ti dai seama in acest capitol despre ce vorbesc.

Capitolul II


Din ea au coborat doua persoane, dupa aspect am observat ca erau o fata si un baiat. Au sunat la usa, nu aveam chef sa raspund asa ca m-am aplecat putin mai tare sa ii vad mai bine. Am vazut ca fata era mai inalta ca mine, parul ii ajungea pana la talie si era brunet, aveam forme bine definite, era chiar foarte frumoasa.
-Poate ca nu-i acasa. Vocea fetei era usor tremurata, deci era speriata. Am recunoscut vocea, era Hinata. Si baiatul blond, inalt, cu ochii albastri si un corp care te atragea era desteptul de Naruto. Cand te autai la el spuneai ca este superb si cand il cunosteai spuneai ca mai bine nu l-ai cunoaste.
-Sunt sus, usa ii deschisa. Cei doi privira speriati in sus, cand m-au vazut au facut ochii cat casa.
-Stai acolo, sa nu faci vreo prostie! Naruto tipa ca nebunul si era sigura ca vecini vor chema politia.
-Nu ma fa sa cobor la tine. Hai urcati odata ca ma plictisesc deja.
Aud cum se deschide usa, intru inapoi in casa si ma ciocnesc cu Naruto.
-Uitate pe unde mergi. Blondul ma ia in brate si incepe sa ma invarta. Vezi ca tocmai am mancat, si nu cred ca vrei sa-ti murdaresc tricoul. Purta un tricou negru cu un dragon pe el, o pereche de blugi taiati si cu multe lanturi. Hinata purta o roche mov pana desupra de genunchi.
-De ce esti toata uda?
Ii spun blondului ca am inotat puti si ca mi-am uitat costumul de baie. El a crezut povestea si a plecat la un prietea care sta prin apropiere, Hinata nu a crezut deloc ce am spus asa ca a inceput interogatoriul. Nu avea chef sa ii raspund asa ca iam spus ca vreau sa ii arat ceva, ma priveste surprinsa si urcam impreuna la mansard. Am scos de acolo o cutie veche si plina de praf, am rupt scociul maro, din cutie am scos un ursulet alb cu un tricou roz pe el, m-am uitat cateva clipe la el dupa care l-am pus deoparte.
-Ii de la Ino?
Aprob scurt si mai caut putin prin ea, scot un caiet vechi si ii fac fetei cu ochiul. Fata ma priveste uimita si imi smulge caietul din mana.
-Deci nu pot sa cred ca inca il mai ai! Esti incredibila! Au trecut aproape 5 ani! Fata tipa de bucurie, brusc din ochii ei movali incep sa curga rauri de lacrimi. Stiam ca e foarte fericita.
Am inceput sa dam paginile si sa citim diverse cantece, era un caiet pe care l-am scris impreuna cu Hinata si Ino cu multi ani in urma. Ne-am oprit la un cantec si ne-am privit in ochii, nu mai aveam cuvinte. Era un cantec pe care l-am scris cand a murit un coleg de la noi din clasa, am lasat privirea in jos gandinduma la el, chipul palid, ochii negri si zambetul vesnic pe chip. Mereu imi ridica moralul cand era la pamant, am ridicat privirea si am vazut ca Hinata plange.
Cobor scarile inpreuma cu prietena mea si intram in camera mea, caut chitara si imi amintesc ca a ramas la brunet. Cant de mult semana acel baiat cu Sai si Axel.
-Vrei ca il cantam?
Fata a aprobat din cap si a inceput sa citeasca, cand a termina mi-a facut un semt si am inceput.

Sakura:

Stau in fata ta, pentru ultima data
Poate nu-ti dai seama, am inima patata
Imi pare foarte rau, defapt e vine mea
E prea tarziu sa-ti mai cer iertarea

Refren:

Chiar daca-i tarziu, vreau sa ma certi
Atunci cand gresesc, sa ma ierti
Atunci cand sunt trista, sa ma-n veselesti
Si cand am nevoie, vreau sa imi zambesti!
Dar e prea taziu, tu nu mai esti,
Dar stiu ca din cer, tu ma ocrotesti!
Si intr-o zi o sa te gasesc
Si astept sa-mi spui cat de mult gresesc.

Hinata:

Las privirea-n jos, lacrima-mi cade
Simt cum inima, incet imi arde
Si cu privirea, eu iti cer iertare
Si plecare ta, sa sti ca ma doare.

Refren:

Chiar daca-i tarziu, vreau sa ma certi
Si-atunci cand gresesc, sa ma ierti
Atunci cand sunt trista, sa ma-n veselesti
Si cand am nevoie, vreau sa imi zambesti!
Dar e prea taziu, tu nu mai esti
Dar stiu ca din cer, tu ma ocrotesti
Si intr-o zi o sa te gasesc
Si astept sa-mi spui cat de mult gresesc.

-Venea randul lui Ino. Am oftat adanc si mi-am sters lacrimile, mereu ma intristeaza gandul ca colegul meu aiurit nu o sa-mi mai puna piedica, sau ma lovesca cu usa cand vreau sa intru, sau sa imi traga scaunul cand vreau sa ma asez, sau sa faca tot felul de sunete cand raspund. Of, deja devin melancolica, au trecut 4 ani si eu tot nu pot trece peste cele intamplata.

-Flashback-

-Nu mai vream sa te vedem! Nu intelegi? Nu te suportam, esti cel mai idiot baiat din lume, nimeni nu te suporta. Nu inteleg cum nu iti dai seama?! Ino si Hinata erau langa mine si ma sustineau, am plecat si l-am lasat pe Axel in urma. Am avut un sentiment ciudat asa ca m-am intors, am vazut ca baiatul traversa strada cu capul in jos, in secunda urmatoare o masina am intrat in el.
-Nu! Mi-am dat seama ca era prea tarziu, ca el nu mai era, si totul era din vina mea.

-End flashback-

Intre timp intr-o vila la doua strazi departare era mare haos.
-Hei! De unde ii chitara asta? Imi pare cunoscuta. Naruto se uita atent la chitara care statea langa canapeaua brunetului.
-A uita o fata pe plaja. Deci cat de prost pot sa fiu.
-Pana la urma racunosti ca tu esti cel pros. Naruto a inceput sa rada pana a primit un pumn de la Sasuke.
-Ascultama si nu ma mai intrerupe. Se rasteste brunetul.

-Flashback-

Brunetul se plimba pe plaja, aude un cantec la chitara si se indreapta spre acel loc, cand era destul de aproape muzica se opreste.
-Cine oare canta la chita? Se uita spre apa si vede o fata care inoata. Era fumoasa, se putea vedea un corp de invidiat si un par roz. Brusc fata incepe sa se scufunde. Sasuke sare in apa si o scoate destul de repede, isi uneste buzele cu buzele ei pentru ai face respiratie gura-la-gura. Fata se trezeste apo adoarme.

-End flashback-

-Aha si cand ti-a vazut fata a doua oara a luat-o la fuga si si-a uitat chitata?
-Ha ha ha. Esti asa de amuzant. Ma rog, cand sa trezit mi-a multumit si eu iam spus ca are o voce minunta.
-Oau...Dintr-un simplu "multumec" ti-ai dat seama cum canta?



Sper ca este mai bun...sau macar putin mai bun.
Astept critici:)
Deci...sa incepem
In primul rand vreau sa stiu cum se cheama melodia din al doilea capitol.
On-topic
Ficul tau are nevoie de o descriere mai amanuntita,
naratiunea mi s-a parut pe unele alocuri fugarita de rate,
dialogul este sec si mult...
Faza cu colegu care a murit mi se pare spusa in graba, daca se simte vinovata de ce a trecut asa repede peste amintirea asta?
Sper ca nu te-am suparat cu ceva, am criticat ficul nu pe tine. Nu ca as fi buna la asa ceva:))
Anyway, sa ma aunti cand pui nextu ca sa vad cum evoluezi.
Iaaw :]] Am aterizat si eu pe aici [ nu mai tipa , stiu ca a durat cam mult :)) ] , umm , pai , hai sa-i dam drumul . In primul rand imi cer scuze , baka eu , l-am citit si nu am lasat si comentariu :"> . Umm , pai , cu descrierea mai ai de lucru , dar este ! atentie ! cat de cat mai buna . naratiunea mi s-a parut destul de ok si ea , mai merge isa ;) . Dialogul ! Pam Pam Pam Pam 1 Ce sa zic ... cred ca el ocupa mai mult de 90% din tot ce ai scris tu , umm , mai redu pputin , incepe sa fie ! putintel ! sec . ^^ Mai , tu ai cam saizeci si doua de randuri [ exista posibilitatea sa fi numarat gresit :)) , pentru asta sryy :"> ] , dar daca pui dialogul ala cap la cap deabia de ies 40 [ tinand cont ca versurile nu se pun la socoteala , ca asa puneai o mie de versuri si trei randuri scrise de tine , si ce iesea ? Un talmes balmes :]] , deci ai grija la asta ] . Dupa greselile de tastare nu m-am uitat , sry dar ma doare capul :"> . Si cred ca am facut si exces de emoticoane :]] aa , ba nu :]] . Pai , spor la scris si multa imaginatie >:D< . Ja ne !!^^
Hey! am ajuns si la ficul tau, care sa stii ca e destul de interesant. ^^ dar am sa dau mai multe detalii cu privire la ce imbunatatiri ai putea face, hai sa-i dam drumul ^_^ ...
incepem cu descrierea care mai trebuie imbunatatita. Ai tu ceva descriere acolo, dar mai trebuie , nu-i de ajuns. Trebuie sa inveti sa descrii sentimentele personajului si locurile in care acesta se afla.
Naratiunea e ok , nu comentez
Actiunea, parca e un pic grabita, si asta deoarece lipseste descrierea.
Dialogul e cam mult cei drept ...dar mie mi-a placut si asa ^^
Greseli de tastare au fost...destule. Mai bine ai corecta capitolul inainte de-al posta, citindu-l cu voce tare (asta e secretul ficurilor fara greseli:P)
pai, cam atat si astept nextu ^_^

:bye:
Buna ! Pai eu fac parte din critici duri . Insa stai linistita scumpo , aici nu am de ce sa fiu asa de dura :P
Deci..sa incepem , intai vreau sa iti spun ca nu vreau sa te superi pe mine . Asa deci :
Descrierea - pai descriere ai , insa eu cred ca mai trebuie lucrata la ea . Descrie sentimentele personajelor ( asta e cel mai important ) ..trairile , peisajele..etc
Actiunea - Nu mi s-a parut foarte grabita , insa ai grija :P
Naratiunea - Ea este ok !
Dialogul - El este cam lung si sec . Incearca sa-l mai dezvolti si sa-l mai scurtezi , adaugand mai multa descriere .

Ideea ficului imi place :X Si sper ca nu te-am suparat !

So..next repede :yada:
Si..felicitari pentru fic :bv:

Ja ne !
:bye: