Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Dragostea
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Vreau sa fii inapoi cu mine
Zi de zi ma gandesc la tine
Si vreau ca inimile noastre sa fiu unite
Sa nu poata fi despartite
Zi si noapte
Inima mea langa inima ta aproape
Zi de zi
Langa inima mea sa fii
Ca doua flori din pamant iesite
Anume inflorite
Prin ele sa-mi trimiti un mesaj ce de la tine-l doresc
"Din tot sufletul TE IUBESC"!!!!
Nu mai scrie cu Caps . Scrie cu Bold daca este nevoie .

Un + pentru ca poezia este scurta :)) .

Un - pentru ca nu prea imi place rima cu masura .

Un + pentru ca este draguta .

+ si - :)) . Ce idee mi - a venit . Poezia este draguta in sine dar nu mai fac versuri de trei cuvinte :

` ` Zi de zi \ Zi si noapte \ Anume inflorite . ` `

Nu are nici un rost , parerea mea . Estetica este ok . Nu zic nimic la ea .

Cutoate acestea poezia nu prea transmite nimic . Dar oricum bafta in continuare .
Multumesc mult ca ati trecut si pe la poezia mea si pentru sfaturile care mi le-ati dat si am sa tin cont de ele. Multumesc mult:*:*:*:*. Acum am sa postez o alta poezie si sper sa va placa. Vreau sa va anunt ca nu e prea lunga si nici reusita dar tot sper sa va placa.



Visele



Inima imi bate tare
Cand te privesc simt ca plutesc pe mare
Totul nu are sens
Cand te privesc ma topesc.
Ziua lunga as vrea sa fie
Pentru a te vedea o vecie
Dar ai plecat de tot
E un vis trecator
Timpul nu s-a oprit
Noaptea din nou a venit
Iar stelele nu au mai stralutit.

Stau si privesc la fereastra
Ascultand cantecul plaii ce ce se varsa
Visele trec in uitare
Ca si ploaia inainte de soare.
Totul e posomorat in jur
Iar, nu aud, stelele de aur
Visul si ruganintea mea
E de a te revedea.
Dar intr-o buna zi
Soarele din nou va staruci
Si pe strada mea
Ca pe stada ta.


Sper ca v-o placut si astept sfaturi.:*:*:*:*
Greseli de tastare :

Stralutit -> Stralucit

Plaii -> Ploii

Ruganintea -> Rugamintea

Staruci -> Straluci

Stada -> Strada .

Rima + Masura :

Tare - Mare . Sens - Topesc . Fie - Vecie . Tot - Trecator . Oprit - Venit - Stralucit .

Fereastra - varsa . Uitare - Soare . Mea - Revedea . Zi - Straluci .

Si de aici sunt incurcata . Jur nu rimeaza nici cu aur , nici cu mea si nici cu ta . Defapt aceste cuvinte ramase nu rimeaza cu altele . Am vazut ca ai gasit rima la toate si de aceea ar fi frumos sa fie la toate . Nu le lasa asa pe dinnafara . Este bine cand ai rima ca este mai usor de citit dar nu este nici o problema daca poezia nu are rima .

Masura pare o.k. Nu stau sa numar .

Estetica :

Este o.k . Nu am ce comenta . Puteai sa o asezi frumos pe mijloc . Dar daca tie iti place asa nu am nimic impotriva .

Strofele poti sa le faci de acelasi numar de versuri . Prima are unsprezece versuri iar a doua are douasprezece versuri . Nu am nimic cu asta dar poate o sa iasa mai bine :-?? .

Ideea :

Mi se pare cam mecanica . Incearca sa curga totul . Sa vina totul de la sine . Este bine dar parca ai face poezii la comanda , parerea mea .

Lungimea :

Daca faci o poezie si esti la inceput incearca sa le faci mici si dragute . Ceva traznit sau poetic . Incearca , asa poate o sa fie si mai distractic :-? . Este o.k. Nu este nici lunga dar nici scurta :) .

Ne vedem data viitoare . Las comentariu la urmatoarea poezie ;;) . Bafta si multa inspiratie .
hmmm... imi place poezia astaaa :x :x :x
asa cum scria mai sus, su fost cateva gresli de tastare si altele... dar nu le mai repet :)
tot ce te pot eu sfatui este sa lasi lucrurile sa decurga de la sine si nu trebuie sa te oboseasca faptul ca compui... trebuie pur si simplu sa traiesti ceea ce compui si sa vina din tine.
cam atat si multa BAFTA in continuare :*