Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Povestea mea, poveste noastra .
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Disclaimer : Nu detin nici un personaj , inafara de cele create de mine , e ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor intamplari/personaje.

OK. deci m-am gandit ca :)) nu tre` sa mai comentez fic-urile altora deoarece probabil ii deranjeaza ,, Ce comenteaza asta, nu stie ce zice nici macar nu are fic :-@ '' Apreciez pe cei care scrie ... ca tre sa iti storci creeri sa faci bine . Pff ... critici :) , da-tiii drumu` ca va dau voie . :))
Am mai avut tentative de fic-uri da nah nu aveam descriere si tot ce trebe` pt un fic si sa numai lungesc vorba ... fic-ul meu . :)
Va rog !



Capitolul 1 . Incepe povestea mea,povestea noastra .

*********
-Sasuke , te rog , nu pleca ! zic uitandu-ma la el cu ochii in lacrimi . As fi dat orice sa-mi zica ,,te iubesc'' ...
-Sakura , multumesc ! imi zice in sfarsit .

[Dupa doua zile ]

-Pleci ? il intreb pe baiatul din fata mea , acesta intorcandu-se cu fata spre mine si zambindu-mi imi zice :
-Imi pare rau , dar ... vreau mai multa putere, vreau sa am puterea de al aduce inapoi . zambeste plecand iar eu izbugnind in lacrimi ...
-A plecat si el , m-au parasit amandoi . ma uit indurerata dupa baiat urmarindu-l si pe el cum se indeparteaza usor de mine, acum chiar na mai ramas nimic din echipa sapte.

*********



Razele soarelui patrund usor in camera , mangaindu-mi chipul angelic . Numele meu este Sakura , am saptestrezece ani , ce sa va mai zic , nu ma pricep sa ma descriu foarte bine, am ochii mari si verzi iar parul imi este roz, va ve-ti da seama pe parcurs ce fel de persoana sunt iar acum mai bine revenim la poveste . Ridicandu-ma in sezut imi frec ochii si imi indrept privirea catre o fotografie de pe noptiera , clipesc oftand dupa ma ridic din pat indreptandu-ma catre fereastra . Konoha ... asa de multe amintiri ma leaga de acest sat , nu stiu de ce nu am plecat de aici cum au facut ei . Putere , razbunare ... de ce, doamne ? De ce in viata tot ce conteaza sunt puterea si razbunarea ? Doamne ... cum ramane cu dragostea si prietenia ? Nu inteleg , chiar numai inteleg nimic . Totusi au trecut trei ani si eu tot nu pot sa trec peste acele clipe, nu pot sa trec peste distrugerea echipei ... Ma simt neputincioasa , mai arunc o privire peste sat si ma indrept spre dulap , il deschid si ma uit nehotarata prin el . Zambesc , alegandu-mi din dulap o fusta mini rosie , o bluza tot rosie cu buricul gol , parul mi lam lasat pe spate plus accesoriile specifice unui ninja . les din camera coborand pentru a lua micul de jun , ma indrept in bucatarie unde gasesc un bilet pe care scria : ,, Sakura, am plecat din sat, ne vedem peste doua luni, tot ce ai nevoie ti-am pregatit in dulap . Imi pare rau ca nu ti-am zis dar aseara am primit aceasta misiune . Te pupa, mami ! '' . Oftez uitandu-ma la ultimele cuvinte si dandu-mi ochii peste cap,, Da da , te pupa mamy !'' Mereu aceleasi cuvinte . ma uit inca o data la scrisoare dupa o arunc la cosul de gunoi . Cateva injuraturi imi scapa printre dinti dupa plec nervoasa catre biroul Doamnei Tsunade , la iesirea din casa imi indrept privirea catre marele copac de cires din fata casei se pare ca anul acesta florile sunt mai mari si mai frumoase , privirea mi se inmuia iar un zambet copilaresc imi aparu de fata . Imi pastrez acel zambet pe fata aamintindu-mi ce mia zis tata inainte sa moara ... ,, Iubita mea , daca florile de cires sunt mari si frumoase , puterea din corpul tau va creste iar tu vei fi si mai frumusica dar nu uita sa iei o floare de cires si sa o tii mereu la tine '' , nu stiam de ce imi zicea asta dar de cand a murit mereu iau o floare de cires si o tin in buzunar pana cand copacul inflorea din nou . Fara sa-mi dau seama o floare cazu in mana mea , ma uit surprinsa la ea nu parea a fi ca celelalte , o miros , acel parfum imi incanta simturile,ma ducea intr-o alta lume . O lume unde rautatea nu putea ajunge , o lume doar a mea , unde toate visurile mi se implineau iar lumea cunosteau doar : prietenia ,iubirea si speranta . Ies in sfarsit din mica mea lume si ma indrept cu pasi marunti catre biroul doamnei Tsunade o ameteala ma cuprinse deodata , simteam ceva dar nu stiu exact ce . Acea senzatie care aparea cand persoanei dragi tie i se intampla-se ceva , ma intreb oare ce sa intamplat , am grabit putin pasul dorind sa ajung mai repede . In sfarsit ajunsesem la biroul hokagelui bat la usa asteptand .
-Intra !imi zise Shizune , o femeie cu parul negru, ochii de aceiasi culoare, de inaltime medie cu o privire calda . Ma intreba surprinsa ce caut la birou incercand sa zambeasca desi ar fi trebui sa-i zica cineva ca nu stie sa minta . Ridic din spranceana devenind serioasa intreband-o ce se intamplase de Lady Tsunade nu este in birou si mai important de ce ea nu este cu aceasta ? Alte intrebari , nici macar un raspuns . De ce euu ? deodata gandurile imi fura spulberate de o voce extrem de cunoscuta .
-Sakura ! De cand nu te-am vazut . Ce mare sa facut floarea mea de cires . Imi intorc capul catre acea pesoana , deodata un zambet imi invada fata nu puteam sa cred ca sa reintors .
-D...D...Den ! exclam bucuroasa si totusi surprinsa sarindu-i in brate si imbratisandu-l puternic . -Ce faci ? Cand ai venit ? Cat stai ? am inceput sa-i pun o mie si una de intrebari , saracul baiat cred ca la-m luat prea prin surprindere .
- Usor,usor ! imi zice zambindu-mi calduros baiatul . Acesta avea douazeci de ani dar nu ia-ti fi dat mai mult de optesprezece credeti-ma , parul era de un gri asemenea celei mai ingrozitoare ceti iar ochii de aceiasi culoare , era innalt si extrem de hot . Deodata o silueta aparu pe usa , aceasta era Doamna Tsunade, ii zambesc departandu-ma de baiat pentru ai face loc sa treaca .
- Pai ce sa mai zic ... prezentari prea mari nu sunt de facut . zise hokage vazand ca ne cunoastem , era si evident prin faptul ca eu topaiam de bucurie prin birou . Deodata ma opresc incepand sa-mi pun iarasi o mie de intrebari dar la una nu imi puteam raspunde, ce cauta Den aici ? Lady Tsunade vazu mirarea din ochii mei si zise :
- Sakura, Den a venit aici pentru ai antrena pe tinerii nostri ninja . Te rog sa-l conduci pe Den la academie , sa-l prezinti atat profesorilor cat si elevilor iar nu in ultimul rand viitoarei lui echipe . imi zise pe un ton sever . Iar a inceput ...gandesc oftand adanc si dau sa plec impreuna cu vechiul meu prieten . - Apropo, nu uita ca azi avem antrenament la ora 15:00 vreau sa fii acolo , sper sa nu intarzii deoarece stii ce se intampla cand astept . imi intorc privirea spre ea si reusesc sa schitez un mic zambet , dupa lundu-l de mana pe baiat si plecand mai repede din birou, iesind val-vartej din cladire, dupa dandu-i drumu lui Den la mana intorcandu-ma spre el si zambindu-i copilaresc, apoi relundu-ne drumul spre academie .
-Sakura, in legatura cu stii tu, acea misiune, ce ai facut? Stiu ca ai dat ordin sa nu mai vorbim niciodata despre asta , dar sunt foaarte curios, ce s-a intamplat cu acei baieti ? ma intreaba curios baiatul, ma opresc brusc si imi indrept privirea spre el, fata mi se incetosa iar zambetul imi disparu de pe fata vazandu-se tristetea ce-mi cuprinse intreg corpul .
-Asculta, am zis ca nimeni nu are voie sa vorbeasca despre cei doi, nu m-am facut inteleasa de toata lumea ? ii adresez si eu la randul meu o intrebare vazandu-se clar furia de pe fata mea . In inima se reaprinse acea durere care credeam ca am invinso dar nu nimic nu sa schimbat, toate acele nopti pierdute si toate acele antrenamente facute doar pentru ami redobandi puterea, sunt oare la fel ca ei ? Sunt facuta doar pentru putere ? Am ingropat si eu sentimentele la care tine-am asa de mult ? Baiatul vazand ca acest subiect ma deranjeaza il schimba imediat, punandu-mi o gramada de intrebari despre prieteni si sat . Dupa douazece de minute am ajuns in fata academiei, imi intorc privirea catre baiat care avea un zambet pana la urechi zicandu-mi :
-Daca ai sti ce dor mia fost de aceasta academie care ... dar nu continua deoarece il intrerupse o fata cu parul lung si ochii albastri destul de tupeista il intrerupse .
-Ei, ei pe cine avem aici . zise fata imbratisandul de Den iar acela facand acelasi lucru la randul lui . Zambesc in sinea mea vazand ca cei doi se inteleg in sfarsit , deoarece de mici nu se suportau deloc, amandoi aveau ceva de comentat . Amintiri frumoase unde ma regasesc, amintire care raman in inima mea orice sar fi intamplat. Imi scutur capul alungandu-le pentru moment dandu-mi seama ca era tarziu iar eu mai aveam si un antrenament la care trebuia sa ma duc, ultima oara cand am intarziat ma luat mama dracu . Incep sa chicotesc intrerupandu-i pe cei doi , reamintindu-i lui Den ca nu avem timp de depanat amintiri, Ino isi lua ramas bun si pleca spre biroul Hokage-lui iar noi indreptandu-ne spre curtea academiei. Ne indreptam spre cancelarie,ajungand in mai putin de doua minute, bat politicoasa la usa dupa o deschid usor intrand in incapere, il prezint la fel de politicoasa pe Den cerand lista cu echipa care o va antrena in curand . Arunc o privire pe lista si zambesc fara a mai zice nimic doar facandu-i semn baiatului sa ma urmeze acesta salutand politicos si urmandu-ma curios . Dupa cinci minute am ajuns intr-o clasa, deschid usa observand trei copii plictisiti care mai aveau putin si adormeau .
-Buna ziua ! Deranjez ? intreb sarcastica iar acestia sarind imediat din banci ii inmanez barbatului foaia celor trei copii si ma ii urez noroc, avea nevoie ce-i drept .
bine, bine! iata-ma ajunsa si la ficul tau.
pai, e chiar frumoasa povestea, imi place draga! :X adica, Sasuke si Naruto au parasit-o pe Sakura? Ce nenoro...! of, las-o asa! :)) frumoasa idee iti spun.
pai, sa vedem:
descriere este, frumos ai descris sentimentele Sakurei! cei drept, ca orice incepatoare, mai ai de lucru, insa, te-ai descurcat bine inca de la inceput. ma bucur ^^
dialogul n-a fost sec,nu-i mult bun ,bv
naratiunea e frumoasa iti spun
actiunea ...thnx god ca nu ai grabit-o!
ideea e frumoasa e originala, bv
iar titlul e chiar interesantm probabil se refera la cei trei
cam atat Ja ne!

:bye:
Helloooooo ^_^ Whazzap? Nu ma baga in seama :)). So revenim la fic. Ptr inceput. Partea de inceput nu a fost deloc originala >.< M-am saturat de ficuri care incep asa. Dar norocul tau e ca pe parcurs a devenit originala So, I like it :> Nu e fic Sasusaku da? Te rog zi nu te rog zi nu! Descrierea este buna, dar ca de obicei merge si mai buna. Actiunea nu este grabita ceea ce e bine. Dialogul nu e sec, iar naratiunea este buna. Singura greseala kre mi'a sarit in ochi si m'a deranjat este: ,,tine-am". Din cate stiu eu se scrie ,,tineam". In fine. Altele nu stiu daca erau. Inca ceva. Ce naiba erau cu sagetile alea de la descrierea lui Sakura? O.o Sorry girl dar poti sa le stergi. Mie nu mi se pare prea estetic. In fine. So, astept next si te rog sa ma anunti cand il pui
Cum?? Un alt fic? Woow nu pot sa cred...aha aha aha pai sa vedem descrierea e bunicica..dialogul nu este sec...naratiunea e superba...idem Moon princess ;)) Da Doamne! sa fie un fic sasusaku te roog nu cer prea mult nu? Asa ce pot sa spun astept next-ul:*:*:* daca poti sa ma anunti si pe mine cand il pui..>:) Spor la scris!
Ok...am revenit :d ... nah nu este spectaculos :| ... ca nu prea am ideei :))) .
Nu e spectaculos deoarece nu au parut Sasuke si Naruto ... acusea vine si acctiunea:)


Capitolul 2 . De ce ?

Sakura : Merg calma spre locul unde ma antrez in fiecare zi. Imi indrept privirea catre cer, este o zi minunata soarele straluceste pe cer, razele lui se reflecta in apa limpede a batranului rau,pasarile ciripesc bucuroase iar animalele stau si asculta povestile murmurate de el . Zambesc calduros continandu-mi drumul linistita, ziua pare a fi linistita, deodata incep sa sar dintr-un copac in altul vrand sa ajung mai repede la antrenament . In cateva minute ajungand ma uit la ceas este ora 12:30, stau putin pe ganduri si imi amintesc de jutsu pe care ma pus sa-l fac Lady Tsunade, un jutsu care nu l-am gasit in nici-o carte acesta este numit ,,Floarea Ciresului'' . Mai am jumatate de ora la dispozitie asa ca incep sa-l practic.Dupa jumatate de ora chakra imi era epuizata, ma uit la mana care parea destul de ranita dar nu-mi pasa, incep sa fac semnele specifice cu mainile o chakra misterioasa ma cuprinse care parea a fi una roz. Incerc sa ma opresc dar degeaba parca sunt posedata de ceva sau cineva .Corpul nu ma mai asculta simt ca si cum numai sunt eu,deodata primesc o lovitura puternica si cad aproape fara vlaga . Incep sa tremur simtindu-mi corpul greu fara a mai putea sa ma ridic desi incercam asta din rasputeri fara succes, simt ca cineva ma ia in brate dar numai aveam puterea de a deschide ochii iar somnul ma cuprinse ramanand fara aparare .
Soarele stralucea pe cer mangaindu-mi chipul care era acoperit cu cateva suvite roz, deschid ochii uitandu-ma in jur...se pare ca ajunsesem la spital, ma uit in jur dar nimeni nu era, imi indrept privirea catre noptiera pe care erau trei flori : una era roz,una neagra iar cealalta galbena . Ma uit surprinsa la cele trei flori vrand sa le ating aud usa ca se deschide iar cineva pasi usor in camera, aceasta era Lady Tsunade care avea parul strans intr-o coada, formele erau evidentiate prin rochia neagra mulata, purtand in picioare niste pantofi tot negri ma uit ciudat la ea vazand ca este imbracata in negru, tocmai ea purta culoarea asta plus ca era asa de eleganta . Ma uit la ea ca la felul paispe` iar aceasta schitand un zambet extrem de fals intreaba daca sunt bine desi o facu cu o urma de tristete in glas. Dau afirmativ din cap si ii zambesc.Dar de ce ea poarta negru niciodata nu a suportat culoarea asta i se parea prea eleganta iar rochia ...ok niciodata nu am vazut-o imbracata asa .Doar o data la o inmormantare .La o inmormantare ... imi ridic capul si ma uit ciudat la ea intreband-o scurt .
-Cine a murit ? ridic din spranceana,aceasta se uita trista la mine si lasa capul in jos . Ma ridic din pat si ma indrept spre ea uitadu-ma urat repetand intrebarea inca o data, ma apuca de mana si ma trage spre ea imbratisandu-ma, ma uit surprinsa la ea dar ii raspund la imbratisare, intr-un sfarsit aceasta se desprinde de mine si isi drese glasul zicand :
-Sakura ... este vorba despre mama ta . Ea ... ea ...ea a murit . zise accentuand ultimele cuvinte . Auzindu-i vorbele cad in genunchi iar lacrimile imi curg pe obraji iar cerul incepu` sa planga odata cu mine, tunetele si fulgerele incepura dar tot ce aud sunt lacrimile mele care se izbesc de podea, numai simt nimic in inima mea doar tristetea si durerea domnesc acum . De ce, doamne ? De ce, ea ? De ce nu mai luat pe mine ? Ce rau ti-am facut de mi-ai luat cele mai importante fiinte din viata mea ? Ce am facut sa raman singura pe lumea asta ? De ce nu pot sa fac cunostinta cu iubirea,prietenia si bucuria ? Raspunde-mi,raspunde-mi ... raspunde-mi te rog ... Ridic privirea catre Tsunade iar aceasta se lasa in jos imbratisandu-ma din nou, ma simteam asa de bine, simteam ca nimeni nu-mi poate face rau, era ca si cum ma-r fi imbratisat mama ... Printre suspine reusesc sa o intreb pe Tsunade ce sa intamplat cu mama, strangand-o mai tare in brate vroiam sa nu-mi dea drumul niciodata era ciudat dar simteam o iubire de mama ...
-Imi pare rau ! Aceasta a fost innormantata, se pare ca s-au intalnit cu cei din Akatsuki s-au luptat cu ei dar erau mai puternici iar mama ta si-a dat viata pentru colegi sai .nu-mi puteam tine ochii deschisi asa ca am adormit in bratele doamnei Tsunade, aceasta chema un doctor care ma puse innapoi pe pat . Dupa zece minute pe usa intra Hinata cea mai buna prietena a mea . Aceasta avea ochii lila,parul lung de culoare albastra, era de inaltime medie si purta o rochie neagra simpla pana la ghenunchi evidentiindu-i formele. Desi sunt obosita nu pot dormi ma gandesc la mama, cea care mi-a dat viata ma parasit,doar ceva imi alina durerea ea e acolo sus si ma protejeaza dintr-un loc mai bun ...
Ei bine am trecut din nou p'aci Ok deschide bn ochii la ceea ce zic yo aishea. Stai lin incerc sa nu fiu prea rea :P Deci descrierea este prezenta dar ar mai trebui >.< Actiunea este grabita rau de tot >.< Mai usor ca nu te alearga politia. Sau da? -_-' In fine. Dialogul nu e sec ceea ce e bine si imi place. Greseli de tastare ai dar nu le enumar. Singurele care m'au deranjat sunt: ,,jutsu" = jutsu si ,,lam" = l-am. De cratima cred ca ai auzit nu? Ai foarte multe greseli de exprimare si se vede ca nu stii unde sa pui virgulele si punctul. Incearca sa recitesti capitolul si dupa sa imi zici si mie daca ti se pare normal cum suna. In timp ce citeam m-a apucat o durere de cap din cauza asta >.< In fine gata ca devin rea. Imi pare rau de mama Sakurei So, astept nextu`


PS:Sper ca nu te-ai suparat ptr comentariul meu. Daca da, da'mi un pm [mesaj privat] si rezolvam ;)
PS2:Sa nu te lasi de el ca te mananc
nu ma apuc aci cu critici..k nu am ce critica din punctu meu de vedere:P
asa deci pune mai repde cont k te bat dak renunti...nu ma lasa in aer..adik in plop si plopu in aer..repede:go::grr::??:??:??:grr::go::laugh::pls::pls::eto::bye:
Doar o sa enumăr câteva lucruri, nu cred ca este nevoie ținând cont ca au mai fost comentarii înaintea mea:
Descrierea pot sa spun ca este buna, ar mai trebui putina, dar pentru o începătoare este chiar bine.
Naratiunea este buna, chiar este bine.
Dialogul este putin, dar mai dezvolta-l o leaca.
Titlul povestii nu este chiar atat de captivant, dar merge si asa.
Ideea pana acum este originala, dar ma duce spre "Ingerul negru(sakura)" .

Sper ca urmatorul capitol sa ma incante la fel ca si acesta. NU stiu de ce, dar simt ca o sa aduci un capitol incendiar, care o sa-i lase pe toti cu gura cascata. NU vreau sa gresesc, daci te rog sa faci asa.

Cam atat. Sa ma anunti cand pui continuarea :pls:
Well am ajuns si eu la ficul tau, asa ca trebuia sa imi las aprenta. Dupa cum s-a mai spus la inceput ideea nu pare originala, dar pe parcurs devine originala asa ca e bine. Greseli de tastare am vazut, dar nu o sa stau sa le enumar. Descriere ai dar ar mai merge, dialogul este bun, ma bucur ca nu este sec, iar actiunea ei bine mi s-a parut ca a fost cam grabita. In fine astept nextu asa ca spor la scris si multa imaginatie.:bye::bye: