Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Love on the beach
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Buna tuturor :D . Impreuna cu Mizore-chan ^^ m-am decis sa scriu un fic despre SasuHina. Eu voi fi Hinata in timp ce Mizore va fi Sasuke. Aaa, da..fiecare va povesti din perspectiva lui. Stiu ca nu e chiar original, dar veti vedea pe parcursul ficului ca vom adauga o gramada de lucruri :D ..
Lectura placuta ! :)
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din animeul Naruto si nu fac profit de pe urma lor


CAPITOLUL 1


Este dimineata. Ma ridic din pat inca buimaca si ma frec bine la ochi. Imi dau jos pijamaua si o arunc intr-un colt al camerei, dupa care ma indrept catre baie. Dau drumul la dus si las picaturile fierbinti sa mi se scurga pe corp. Dupa aceea, ma uit in oglinda si ma sperii de ceea ce vad: un monstru pletos cu dermatograful intins pe toata fata. Iar uitasem sa ma curat de dermatograf ! Oftez, dupa care incep sa imi peri parul care bineinteles sta numai cum vrea el. Fac o fata lunga dupa care ma indrept catre camera mea mova si mare. Analizez incaperea si ma duc direct langa dulapul meu, unde incep sa scormonesc dupa niste haine. Imi iau rapid un tricou alb si niste pantaloni negri rupti in genunchi..ceasul suna tare si enervant aducandu-mi aminte ca azi intram mai devreme. Fug repede pana in bucatarie unde o salut pe mama si iau o felie de paine prajita in gura si fug cu o viteza uimitoare catre liceul Konoha.
La liceu, toata lumea statea de vorbe. Fetele se ciondaneau intre ele in timp ce baietii le amarau.
Un baiat blond pe nume Naruto se indreapta catre mine.
- Buna dimineata Hina !
- Neata Naruto..spun eu pe un ton indiferent dar nu apuc sa imi termin fraza fiindca ma trezesc uda leoarca pe tricou si pantaloni. Argh..iar se tin baietii de sotii !
Baietii inmarmurira cand ma vazura. Tricoul meu alb era acum mulat pe mine si prin el mi se putea vedea sutienul alb, care imi incadra sanii de minune. Ma rusinez toata si ma prefac ca nimic nu s-a intamplat si incep sa rad impreuna cu ceilalti . Mda..asta e doar un inceput din viata mea..Dar am uitat sa va spun cum ma numesc. Numele meu este Hinata Hyuuga si am saptesprezece ani. Locuiesc in satul frunzei de la 5 ani impreuna cu varul meu, Neji Hyuuga care intotdeauna ma apara. Uneori e chiar enervant ! Mi se pare prea supra-protector !
Clopotelul suna si ma merg pana in clasa, unde dirigu` nostru inca nu venise. Dar..stai putin. Cum ar trebui sa merg la ore cand sunt uda leoarca ?!
Un oftat lung se aude in incapere. Ii rog pe toti colegii mei sa imi imprumute un tricou dar nimeni nu are unul.
- Nimeni din tot liceul asta nu are niciun tricou ??? spu eu parca mai degraba tipand.
- Pai..este cineva care are unul, imi spune Kiba aratand cu degetul catre un baiat brunet cu ochii negrii ca taciunele.
Aha, normal. Pasesc incep pana ajung la banca baiatului.Brunetul e chiar Sasuke Uchiha , de saptesprezece ani care se crede desteptul scolii si nu face decat sa isi bata joc de fete. Cu toate ca nu are o reputatie prea buna, arata al naibii de bine! Toate fetele ii cad la picioare cu toate ca pe el nu il intereseaza. Pentru el nimic nu e bine. Acesta ma analizeaza din cap pana in picioare si ma intreaba cu indiferenta:
- Ce vrei?
- Vreau un tricou. spun eu poruncind.
- Plangacioasa clasei vrea un tricou ? spune acesta afisand un zambet sarcastic.
- Mda... nimeni din clasa nu are unul dar banuiesc ca nici tu nu ai asa ca acum nu fac decat sa imi pierd vremea cu tine, spun eu pe un ton rautacios.
- Pai, eu chiar am un tricou daca insisti. Urmeaza-ma.
Mergem noi ce mergem pe coridorul lung al scolii pana ajungem la un dulap rosu din metal plin de graffiti si alte lucruri EXTREM de plictisitoare. Brunetul scormoni prin dulap si dupa o mie de afisuri, postere, tuburi cu graffiti, carti si alte lucruri, imi inmaneaza tricoul .
- Uite-l si hai pleaca acum ca am si alte lucruri de facut.
- Uite, nu stiu ce lucruri ai tu de facut din moment ce tu pocnesti din degete si totul ti-e indeplinit si servit pe o tava.
La auzul acestor vorbe baiatul ma impinse in perete si isi duse mana dreapta langa capul meu.
Speriata am incercat sa scap dar baiatul ma stranse cu forta de mana.
- Iti spun de acum: nu te juca cu mine! si incerca sa ma sarute dar eu i-am tras o palma de cred ca s-a auzit in tot liceul. Baiatul enervat la culme imi prinse mainile in ale sale. Vru sa imi dea si el o palma dar nu mai a avut timp caci neavand cum sa scap altfel, i-am tras un picior la bijuterii si am fugit cat m-au tinut picioarele pana in clasa...
Mda! am ajuns si eu pe aici !
pai, ce pot sa spun? Ai un inceput bun, daca te vei tine de fic sigur va iesi unul super.
Sa incep:
descriere este, nu prea multa dar merge, mai ai de lucrat.
dialogul, e cam mult draga, mai scapa de el, baga mai multa descriere.
naratiunea e ok
actiunea ai cam grabit-o la final, ai grija. Daca acolo era un pic de descriere, iti spun ca nu mai parea asa agitata incheerea capitolului.
ideea, e originala, ma bucur!
din pacate am scris putin, timpul nu-mi permite, insa ma voi revansa in comul urmator
astept cap 2 si spor la treaba!^^

:bye:
Stiu ca e prea mult dialog dar mie nu mi se pare ca este sec, iar eu sunt obisnuita sa scriu fanfic`uri in care dialogul predomina xD. Scuzati-ma daca sunt greseli de tastare xD.
Sper sa va placa :D.
Deci.. uitati continuareaaaa... ^^
Lectura placuta ^w^

CAPITOLUL 2




In clasa avioane din hartii zburau prin clasa in timp ce fetele tot timpul aveau ceva de barfit. Dirigu` intra in clasa cu mainile in buzunar de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Acesta se numea Kakashi Hatake si era un pervers ! In timpul orei tine cartea de romana in mana si se preface ca citeste din ea, dar de fapt citeste din cartea aia mica si verde "Vino, vino paradis". Bleagh..ce banal. Barbatul se aseza in banca si galagia incepu din nou. Acesta isi regla glasu dupa care spuse cu tonul lui obisnuit:- Copii ,am discutat cu profesorii despre asta si ca tot vine vacanta ne-am gandit sa va invitam in tabara de vara. - yeeeeeeeeeee ! se auzi din clasa. Cartile zburau prin incapere. Toti studentii erau in extaz.Si acum, voi anunta perechile : Kiba- Ino , Neji- TenTen , Naruto-Hinata, Sasuke- Sakura.Dupa care ne pune sa ne asezam in banci dupa perechi.Hinata se apropie de banca lui Naruto, cu mainile pe langa corp, balanganindu-se putin, probabil inca speriata dupa scena de pe hol,exact langa vestiarul meu rosu.Exact cum ma asteptam, Naruto afiseaza un zambet tamp pe fata dupa care incepe sa tipe "Buna Hinaaaaaa!!!". Hinata ridica din spranceana, isi arunca ghiozdanul pe banca si se tranteste pe scaun, replicand scurt " Buna". Sunt mai mult ca sigur ca voia sa fie cu mine in echipa.Ma ridic in picioare si spun pe un ton raspicat:
- Kakashi sensei!!
Dar inainte sa spun ca aveam de spus apare Sakura care imi zambeste larg si se aseaza langa mine.
- Ce s-a intamplat, Sasuke? spune Kakashi
- Nu mai conteaza..
Afundat in ganduri ma uit iar in gol si ma gandesc: Cum sa fac sa ajung cu Hinata in echipa, din moment ce Kakashi sensei deja a ales perechile? Iar problema numarul doi este cum fac asta, fara sa trezesc suspiciuni?Se pare ca nu am de ales.. adica nu e sfarsitul lumii.Daca nu sunt cu ea in echipa nu inseamna ca nu o sa ... doamne dar la ce naiba ma gandesc?! De ce imi fac atatea probleme?
- Sasuke, de ce zambesti din nou ca si cand iti trece ceva prin cap? intreaba Sakura putin confuza
- Nu ma mai deranja. Lasa-ma.
- Sasuke..
Ma ridic din banca si in intreb pe Kakashi sensei daca pot sa ma duc pana la baie. Dupa ce primesc aprobarea fug spre usa si trantesc cat ma tin puterile.Fug pana la vestiarul meu rosu, il deschid si ma uit in oglinda micuta, lipita pe usa vestiarului. Ma proptesc de peretele de langa vestiar si oftez apasat, simtind cum ura pentru mine insumi ma inunda putin cate putin. Ura pentru faptul ca nu pot sa ma stapanesc, cu toate ca nu e ceva nou pentru mine.Imi dau o palma, insa simt imediat o remuscare din cauza ca, palma aceea am simtit-o la fel de tare ca palma de la Hinata.Dupa ce imi revin in fire, inchid usa vestiarului si ma indrept spre baie. Dupa ce ajung in micuta incapere simt cum albul baii incepe sa ma deprime. Lacrimile imi inunda ochii dar privesc in sus pentru a nu le da frau liber sa curga, astept sa se retraga. Deschid robinetul iar apa rece se loveste de chiuveta din marmura, ricosand pe fata mea si umezind pielea fina si putin rosie din cauza palmei luate mai devreme. Iau apa in mana si imi dau pe fata, udandu-mi cateva suvite de par. Ridic capul si ma uit in oglinda. " Sunt frumos" spun pe un ton ciudat, dar tipic mie. Narcisismul imi face bine din unele puncte de vedere..

Dupa ce zambesc ironic, multumit de scena de narcisism, ma indrept spre usa din lemn, ies din baie si ma duc in clasa.Dupa ce trec de prag il observ pe Kakashi sensei cum imi arunca priviri ucigatoare, dar ma gandesc ca erau din cauza ca ii deranjasem lectura din cartea mica si verde.. Ma duc in banca si observ alte priviri asupra mea. Sakura se holba la mine ca la felu' 3. O ignor si ma asez in banca.

- Azi e penultima zi de scoala asa ca duceti-va acasa si culcati-va. Daca pana la ora 6 dimineata nu sunteti aici nu mai aveti ce cauta in scoala sau in curtea scolii
Mda.. ca de obicei. Strictul si uneori enervantul Kakashi.Ma intreb la ce ora se trezeste el, sau mai degraba... oare doarme?
Imi iau ghiozdanul in spate si dau sa plec cand Sakura ma prinde de maneca si imi zambeste cald, dupa care ma intreaba daca poate sa ma insoteasca in drum spre casa. Fara sa o las sa termine ii raspund repede "Nu.". Ma intorc cu spatele si incerc sa ignor fata lunga pana in pamant ce i-o provocasem Sakurei. Daca inca se intreaba ce e cu mine inseamna ca nu ma cunoaste deloc! Cand sa ies pe usa liceului ma surprinde sa il vad pe Gaara in fata portii, uitandu-se fix in ochii mei.Dupa o clipa de tacere si uimire vad ca se indreapta spre mine dar cand ajunge la nici cativa centimetrii isi indreapta privirea spre cineva care era in spatele meu. Ma intorc convins ca ceva nu e de bine.

- Hei, Hinata!Ce mai faci papusa? spune Gaara cu un ton ironic
- Nu ai alt ceva de facut Gaara?
- Sincer ma gandeam sa ma distrez putin cu tine, sper ca nu te deranjeaza.
- N-ai idee ce spui, fraiere!
Cu toate ca stateam cu spatele si mergeam cu pasi mici inca mai ascultam discutia dintre cei doi.
- Nu te-am auzit, m-ai facut cumva faier?
- Da!
Gaara o apuca pe Hina de gat si o pune la perete. Ma intorc cum aud tipatul scos de ea, recunoscandu-i glasul. Raman incremenit in fata situatiei gandindu-ma cum sa fac sa o scot pe Hinata din stransoarea prostului de Gaara.Cand observ ca Hinata nu prea mai putea sa respire imi iau avant si alerg pana spre Gaara. Dupa ce observa isi da seama ce urmeaza si se misca mai la dreapta, eu aterizand exact pe Hinata. Sper doar ca nu am lovit-o.. Prea rau..
Strang din dinti, ma indepartez de ea si incep iar sa ma iau la bataie cu Gaara care ataca destul de repede pentru ceea ce puteam eu sa indur la momentul de fata, dupa momentul penibil in care m-am trezit peste Hina..Dupa ce Gaara primeste cativa pumni in burta, se enerveaza si ma arunca cat colo, tarandu-ma pe jos vreo 2 metrii.Se apropie din nou de Hinata, o strange de gat si striga in gura mare, si avand in vedere ca toata lumea plecase deja acasa, inclusiv Kakashi sensei, trebuia sa ma descurc singur deci nu puteam renunta, mai ales pentru Hinata.
- Daca te apropii, stii ca pot sa ii fac orice, nu?
- De parca mi-ar pasa prea mult de ea, motivul e ca nu imi place sa te am prin jur
- Sas`ke, nu te mai ascunde. Stiu foarte bine ce ai in cap.
- Gresesti. E tot ce iti spun.
- Ai impresia ca nu a observat toata lumea cat tii la Hinata? Cu toate ca nu o arati. Acum pleaca sau stii ce se v-a intampla.
- Uimeste-ma!
- Chiar vrei ?
Strang iar din dinti, inchid ochii si ma gandesc ce e de facut
- Sas`ke, stiu ca ma urasti si ca urasti pe toata lumea dar nu ma lasa! Te rog!!
- Haide Sasuke, ataca-ma! De ce nu iti salvezi printesa?
- Gaara inceteaza! Las-o in pace pe Hinata, e intre mine si tine, ea nu are ce cauta aici!
- Dar tu chiar tii la ea, nu?
- Nu iti mai repet inca o data Gaara! Las-o in pace!
- Ma atins la suflet! Haha, chiar crezi ca sunt prost si ca ma duci cu vorba buna?
Gaara incepe sa ii bage pana pe sub tricou Hinatei si o atinge peste tot in timp ce eu sunt in stare de soc.
- SASUKE!!!
- Haide! De ce nu ma ataci? Chiar nu iti e mila de Julieta ta, Romeo??
- Nu ai idee cu cine te pui Gaara! Te avertizez!
- Mai bine zis ma ameninti! rspunde Gaara afisand un zambet "pervers" pe fata.
Vazand ca nu actionez, Gaara se intoarce spre Hinata si o musca de gat aceasta tipand de durere, dupa care...
hey! uitati ca am trecut si pe la voi. ^^
pai,da, nu mi s-a parut nici mie dialogul sec, eu una nu m-am plictisit citindu-l
naratiunea e buna
descrierea merge, dar mai trebuie draga
actiunea parca ar fi grabita parca nu ar fi...nici nu stiu ce sa spun...cauza, e lipsa de descriere in capitol
pentru inceput v-ati descurcat insa mai aveti de muncit
va respect, totusi, faptul ca aveti un fic original . dar ideea imi place sa stiti...eu una nu sunt asa pretentioasa la ficuri, cam toate imi plac. :X
pai, cam atat am avut de spus si astept urmatorul capitol.

:bye:
Hei, hei. Dupa cateva zile, mi-a venit si mie inspiratia, cand spalam vasele. =))
Sper ca nu v-am tinut prea mult in suspans >:)..Lectura placuta !





Capitolul 3




Dupa care..ma linge pe gat si ma saruta violent strangandu-ma cu putere in brate, taindu-mi respiratia.
- Sasuke !!! Ajuta-ma !!
Dar vazand ca brunetul nu reactioneaza imi fac curaj si ii infig un toc in piciorul lui Gaara, care incepe sa tipe ca nebunul . Insa nu apuc nici sa ma ridic de pe jos caci acesta ma prinde de mana si incearca sa imi dea tricoul jos.
- t***ulita mica ! credeai ca scapi tu de mine?! nimeni nu scapa de mine ! spuse acesta izbucnind intr-un ras malefic.
Intr-un final isi reveni si Sasuke care incepu sa urle la roscat:
- JEGULE!! da-i drumul Hinatei sau o sa iti para rau! si se repezi la roscat aruncandu-i un pumn in fata. Gaara cazu pe asfalt in timp ce Sasuke ma trase de acolo.
- Fugi, fugi pana nu te prinde iarasi !
- Dar cu tine cum ramane ?
- Lasa-ma pe mine, mai bine ti-ai vedea de treaba ta !
Da, normal. Tipic lui. Chiar si acum cand sufar are atitudinea asta. Oftez lung, dupa care incep sa alerg. Ma uit inca o data in spate si il vad pe Gaara care se ridica de pe asfalt stergandu-si dara de sange de la gura. Cristale sclipitoare mi se preling pe fata inca palida. Peisajul incepe sa se schimbe din ce in ce mai mult in timp ce ma indrept spre padure.
In padure, coroana bogata a copacilor inalti ascund lumina soarelui. Ma adancesc in padure in timp ce simt un fior placut pe spate. Nu ca mi-ar fi cald, dar padurea este pentru mine ca o a doua casa. Obisnuiam sa vin aici in fiecare zi dupa scoala impreuna cu varul meu. Ne jucam de-a leapsa si gaseam tot timpul ceva amuzant de facut. Chiar si cand eram suparata veneam in padure. Multe amintiri frumoase se afla in acest loc.
Peisajul ma linisteste. Nimic din jurul meu nu misca. Ma opresc pentru cateva secunde, dupa care simt ca privirea mi se incetoseaza din ce in ce mai tare. Ochii mi se inchid si cad pe pamantul rece acoperit de muschi...
Imi deschid ochii incet privirea devenind clara. Ma ridic de pe suprafata moale pe care stateam intinsa si ma uit in jur. Eram chiar in camera mea ! Dar nu eram singura pentru ca observ o figura cunoscuta care imi da fiori. Toate acele amintiri neplacute imi revin rapid in cap, facandu-ma sa nu fiu atenta la ce se intampla in jur. Baiatul acela se apropia de mine din ce in ce mai mult. Era chiar Gaara. Nu am putut striga dupa ajutor caci cuvintele nu imi ieseau din gura. Speriata de moarte m-am sculat repede din pat si fara sa observ, ma lipesc chiar de geam. Grozav! imi sapasem singura groapa! <<Si acum ce fac?>>
Baiatul ma prinse cu forta de maneca de la bluza dar cu un efort supra-omenesc am reusit sa imi rup haina scapand din stransoarea baiatului. Am coborat scarile insa roscatul nu avea nici macar acum gand sa se dea batut. Corobî si el scarile schitand un zambet malefic in coltul gurii.
Reusesc sa descui usa de la casa si fug direct spre locuinta lui Sasuke care nu aveam idee pe unde se afla. Pur si simplu instinctul ma ghida. Oamenii se holbau la mine si la Gaara care mergea incet, zambind ca un idiot. Ajung intr-un final la casa brunetului, mersi doamne ca am nimerit-o !
Sasuke imi deschide usa si sar pe el ca un animal si incep sa plang amarnic . Lacrimile imi invadau toata fata in timp ce brunetul ma privea cu nedumerire.
- Ce s-a intamplat ? imi spuse cu un ton care si acum mi se pare prea indiferent.
Dar nu am apucat sa ii dau un raspuns fiindca Gaara isi facu aparitia.
Sasuke il privi incruntat , de parca mai avea putin si il si omora.
- Stii..eu am vrut doar un pic afectiune! spuse roscatul cu o falca in cer si una in pamant.
- De cand am fost mic lumea ma evita de parca eram un monstru..
****Flashback****
-Hehe !
- Mami, mami ! Gaara e atat de amuzant ! Mai pot sa stau putin cu el?
- Dragule, nu ai voie sa te joci cu acel baiat ! este periculos!!
________________
- Wa, waa !
- Hm! Ce fraier mai e si pustiul asta !
- Nu e de mirare ca tot satul nu il suporta.
- Hai sa il invatam noi minte ce inseamna a respecta pe cineva!
Si incepura sa dea cu picioarele in el..
****End of flashback****
- Chiar si la inmormantarea parintilor mei toti oamenii ma priveau cu ura. Pe fata lor se citea ca nu sunt binevenit acolo. Mai bine nu ma nasteam!! spuse acesta, o lacrima alunecandu-i pe chip.
- Taci! spun eu pe un ton poruncitor, strangand din pumn. Daca ai fost ignorat atunci nu inseamna ca trebuie sa te porti si tu ca ei ! Prietenii ii faci iubind, nu urand !
Dupa care ma apropii de el si il strang in brate inca cu lacrimi in ochi.
- De aceea, eu vreau sa fiu primul tau prieten !
Incep sa zambesc si ii intind mana. Roscatul zambii in semn ca e de acord.

Nici acum nu stiu ce s-a intamplat dupa ce am lesinat, insa stiu ca de atunci Sasuke si Gaara au devenit buni prieteni.
Dupa ce ne-am despartit, m-am indreptat inspre casa. Maine trebuia sa ma scol devreme. Ajunsa acasa, imi fac un dus si ma bag in pat.
Am adormit cu zambetul pe buze gandindu-ma la ziua de maine. Maine dimineata urma sa plec la mare...



Sper ca v-a placut!! :D
Scuze Mizore ca nu am respectat planu' xD. Dar mi se pare mai simplu asa cum am scris eu.. :P
Salllluz!!!:D Merrxii ca mai anuntatt;;)
Paii. Ai descriere dar parca un piculet ar mai mergge sper ca nu te superi pentru ce am zis:P
Actiunea nu mi s epare grabita ,iar depre greselli nu am vazut deloc.
Diallog ai destull de mult dar sinceer nu mam pliktitit citindu`l :X:
Camm atat si din noui: Merxii ca mai anuntat:X imi plashe fic-ul tau:X Camm atat astept continuarrea si nu uita sa ma anuntii
Bye bye:*:* Spor la scriis
Din motive de lipsa de inspiratie m-a mai ajutat si Hinata la capitolul 4... stiu ca pe la inceput dialogul este sec dar apoi devine amuzant.. asa ca.. Have Fun!

CAPITOLUL 4


Dupa o noapte lunga plina cu vise frumoaseee...Nu, nu am vizat-o pe Hinata! ...Ma trezesc, deschid un ochi, apoi pe celalalt si ma dau jos din pat. Crezand ca e inca 3 noaptea si ca nu am atipit asa mult, ca ma culcasem devreme pe la 8 ca sa pot sa ma trezesc la 6 ca altfel ma dadea Kakashi sensei afara din scoala, ma duc la bucatarie sa beau niste apa. Cobor incet scarile, analizez incaperea, ma uit putin pe geam si il vad pe Gaara care se plimba prin fata casei lui. Locuia exact cu doua case departare de mine. Ok, cu pasi mici si cu un zambet pe fata, pentru ca dubios, nu ma simteam obosit la 3 noaptea cat credeam eu ca este. Iau un pahar de pe masa si il umplu cu apa dupa care incep sa beau. In timp ce apa imi aluneca pe gat imi trece prin cap : Ce doamne iarta-ma sa caute Gaara la 3 noaptea in fata casei lui?! Ma uit la ceas, inca band din pahar si vad ca e orea 5 jumate. Scuip apa cat colo, urc scarile la repezeala si incep sa imi fac bagajul, pentur ca prostul de mine nu a avut timp sa il faca aseara iar azi la 6 plecam in excursie ><
Binee..scotocesc prin sifonier si imi arunc cateva haine in ghiozdan,imi iau periuta de dinti, peria de par, un caiet, 2 creioane, o guma, chiloti si sosete, niste.. lucruri pentru evenimente speciale intr`un buzunar care nu se vede ca sa stiu doar eu de unde sa le iau ^_^. Dupa cateva minute in care ma chinuiam sa imi aduc aminte ce mai trebuie sa imi pun in ghiozdan aud soneria usii. Fug pe scari, ma impiedic de covor si ma intind pe jos ca o clatita dupa care ma tarasc pana la usa, ma agat de zavor si deschid. Din usa imi zambeste Gaara.
- Umm.. ce cauti aici?!
- Am venit sa iti fac o vizita
- Nu am timp. Auzi.. Cand l-ai vazut ultima oara pe Kakashi?
- Pai, ieri. De ce?
- Ti-a pomenit ceva de vre-o excursie??
- A-a
- Hmm, ce zici daca vii cu mine in tabara de vara?
- Vai Sasuke!! Ce romantic!!
- Poftim?!
- Nimic, am glumit fraiere. -Spune Gaara pufnind in ras-
- Vi sau nu?
- Vin ma! Da hai grabeste-te ca nu mai e timp. La 6 tre sa fim acolo
- De unde stii de astea?
- Ti-am citit gandurile.-spune gaara zambind la mine- si pe langa asta, stiu cat de strict e Kakashi
- Mmm.. am impresia ca am uitat ceva, spun eu urcand scarile spre camera mea si facandu-i un semn lui Gaara sa ma urmeze. Dupa ce ma plimb de-a lungul coridorului deschid usa camerei, ma indrept spre pat unde se afla ghiozdanul meu plin cu lucruri pana la refuz.Iau ghiozdanul in spate si il imping pe roscat afara din camera mea, pana pe scari, pana in bucatarie, pana afara din casa. Inchid usa si plecam impreuna spre scoala.

La scoala, toti elevii se imbranceau si aveau ceva de discutat. Baietii se tachinau intre ei iar fetele vorbeau despre ce o sa faca in vacanta asta. Vantul adia incet in timp ce imprastia mii de frunzulite verzi in incinta scolii. Soarele stralucea pe cerul senin fara pic de nor. Dabia asteptam sa imi petrec vacanta alaturi de prietenii mei si de fetele bune de pe plaja. Stai?! Ce?! O_O Doamne ce m-a apucat? Nici macar nu stiu de ce ma gandesc la asta. Trec peste momentul asta fiind intrerupt de Kakashi sensei care incepuse sa se ia de aia care intarzie
- Bine copii! Puteti sa treceti in autocare ! si ne zambii bland .
- Bine Kakashi senseiiiiii! spusera studentii in cor.
Inainte sa urc in autocar ma mai uit inca o data la Kakashi sensei si observ ca acesta nu mai purta masca !
Hinata-chan: Fac ochii cat cepele si ma grabesc sa urc in autocar.
Autocarul era destul de mare, avand vreo 30 de locuri. Scaunele erau imbracate intr-o imitatie de piele rosie, asortandu-se cu plafonul de culoare neagra. In dreptul fiecarui loc, lipita de tavan, era o tablita din plastic cu niste butoane rosii de unde puteai seta aerul conditionat. Podeaua nu era prea complicata in detalii, fiind din linoleu de culoare mai inchisa, iar in spatiul dintre fiecare loc era asezata o mocheta pufoasa tot rosie, pe care iti era si mila sa pui picioarele. La fiecare geam, perdelute albe cu dungi rosii erau prinse. Toata lumea amutise. privea uimita minunatul autocar. Le-a trebuit vreo 3 secunde sa il analizeze, dupa care studentii au navalit in autocar. In mai putin de cateva secunde autocarul era intors cu
Hinata-chan: susu-n jos. Toti aveau ceva de comentat. Ba ca ala e locul lor, ba ca nu le place autocarul si alte prostii de-ale lor. Eu si cu Gaara ne-am asezat strategic, pe la mijlocul autocarului chiar langa Hinata si Naruto. De ce? Pentru ca in vacanta asta aveam de gand sa imi fac de cap. Saracii, nici nu stiu ce ii asteampa ! Zambesc malefic dupa care ii povestesc si roscatului planul meu.
- Buun, am stabilit totul ! spun eu pe un ton serios .
- Am inteles sefu' ! spune roscatul
Incepem sa radem ca nebunii dar nu apucam sa terminam ca auzim un sunet de rata infundata in wc.
- ce mai e si asta?! O_O
- E Sakura! spuse Naruto aratand cu degetu.
Rozalia era verde la fata si arata literalmente , ca un zombie !
- AAAAAAA!!! urla Gaara. E un zombie !!
Izbucnim in ras pana cand Sakura incepe sa vomite pe unde apuca si vomita chiar pe Gaara care era alb ca o stafie
- Mamiiiiiiiii!!! nu vreau sa mooor !!! Opriti masina ca asta vomita pe mine !!!
- Opriti masina ! spune kakashi care era mort de ras .
Dupa ce isi vomita si ficatii din ea, Sakura urca in masina cu o fata dinaia luuuunga si stoarsa.
Numai Gaara nu era multumit fiindca acum trebuia sa stea cu tricoul ala vomitat pe el.
- Gaah ! Da tricoul ala jos de pe tine ca puti !
- Dar nu pot ! S-a lipit vomitatu de mine !
- Atunci stai fara el ca mirosi a sosete murate !!
Dupa multe lupte aprigi cu roscatul in sfarsit isi da si el tricou jos aratandu-si abdomenul bine lucrat.. dar tot corpul meu e mai lucrat ca al lui, desigur >:). Adorm si eu intr-un sfarsit.. Dupa ce ma trezesc, ma sterg la ochi si vad ca am ceva alb pe mana.
- Ce mai e si asta?! O_O
Constat ca am desene mayase pe tot corpul. Dar nu orice fel de desene mayase. Desene mayase facute cu pasta de dinti.
- Oh, ce dragut ! Cine a facut asta?!
Tacere deplina.
- Cine a facut astaa ?!scrasnesc din dinti si ma repet dar de data asta primesc ca raspuns un val de ras. Naruto imi facuse poza asa in starea aia a mea: nervos, manjit din cap pana in picioare cu pasta de dinti, dar tot frumos.
- HEY SASUKEEEEE se pare ca atunci cand va incepe scoala vei fii vedeta liceului!! ^_______^ striga naruto cu zambetul lui tamp pe fata.. argh ce i-as trage unaaa ><
Ignorandu-l, imi aduc aminte de ceva, nu eram sigur daca imi pusesem constulmul de baie. Ma intorc spre Gaara
- Hey, morcoveatza O_O" mi-ai luat tu cumva slip`ul?
- Ai impresia ca am nevoie? De ce as purta slip`ul tau
- Bha boule! Mi-ai luat slipu din ghiozdan?! zi ca te plesnesc
- Roscoveatza nu e la dispozitia ta - si se intoarce cu spatele spre mine-
- DA-MI SLIPUL INAPOI!!
Toata lumea pufneste in ras pentru ca eu tocmai urlasem de se auze in tot autobzul ca eu nu am slip la mine, si probabil acum credeau ca nu am nici lenjerie pe mine.. ==".. dupa 2 momente ma trezesc cu Sakura ca imi indinde niste chilotzei roz cu danteluta si un sutien la fel, care pareau a fii din acelasi set.
- Uite, Sasuke ^^ ia costumul meu de baie
In timp ce incercam sa imi adun maxilarul de pe jos pentru ca ma lasase cu gura cascata pana in pamant, ceilalti iar radeau pentru ca probabil isi imaginam cum arat eu in sutien si tanga zor cu danteluta, cu parul ud, in milocul marii... ok nu zic ca nu sunt secsi dar totusi.. e o chestie de demnitate!
- Lasa-l pe Mister chilotzel in pace, o sa izbogneasca incurand si mai ajungem la anu la mare..-spune gaara-
- Am vrut doar sa ajut..
Naruto incepe sa alerge ca descreieratu spre Kakashi sensei. Cand ajunge pe la jumatea drumului da peste Sakura care cade peste noi doi prinzandu`se de bijuteriile lui Gaara, si lasandu-mi mie sutienul si chiloteii ei direct in cap. Cea mai draguta imagine posibila. Am inceput bine vacanta, ce pot sa spun. Kakashi sensei era pe jos de ras, in timp ce toti se holbau la mine, Gaara si Sakura cum stateam neclintiti in niste pozitii nu tocmai decente..


Sorry pt eventualele greseli de tastare ^__^"
hy! am ajuns la ficul tau cu un com.
pai, :)):)) cat am putut sa rad.... a fost amuzant capitolul asta mi-a placut...
descrierea a fost ok, sper totusi sa mai evoluati
dialogul nu a fost sec, in primul rand pentru ca a fost un capitol amuzant si de aceea v-ati bazat pe dialog, bine ati facut
actiunea nu ati grabit-o, totusi fiti mai atente pentru ca povestiti cam repede, iar acele detalii care le dati nu se pot numi detalii,aveti grija si la acest aspect
greseli eu nu am vazut, poate au fost, insa n-am avut ochi sa le vad :D
iar naratiune da, e buna, dar cam la toate aveti de lucrat, in mare toate sunt bune, insa mai trebuie pentru ai satura pe cititori
cam atat si astept nextu ^^

:bye:
^_^ HYe ,,:)) amuzant capitolul " Am câteva sfaturi constructive pentru voi şi sper să le înţelegeţi şi să încercaţi să le luaţi câtuşi de putin în considerare:

Aveţi idei destul de copilăreşti , care cred eu sunt potrivite modului vostru de a scrie . Însă deşi aş vrea să va laud , încă nu pot. Sincer după părerea mea trebuie să mai evoluaţi destul de mult , dar asta se va rezolva dacă veţi munci , dacă va veţi da silinţa [nu spun că acum nu aţi făcut-o] să va iasă ceva mult mai bun .

Descrierea - aici chiar trebuie să va inbunatatitii , aveţi nevoie de mult mai multă . Descrieţi icic colo dar nu îndeajuns . Ceea ce eu cred că e esenţial este şi să descri într-un mod amplu sentimentele personajelor , acest lucru voi nu l-aţi făcut aproape deloc .

Naraţiunea-şi ea mai trebuie înbunatatita , dar în esenţa este destul de bine ^_^ , deci aici chiar nu prea mai am ce spune...

Acţiunea-şi aici trebuie să lucraţi , pare grăbită deoarece vă lipseşte descrierea . Dacă aţi adauga descriere nu ar mai fi aşa ^_^ Soo... good luck .

Ceea ce m-a deranjat este :
O_O -nu este nevoie să pui chestii de genul deoarece este un fic . În el ar trebui să te bazezi pe descriere pentru a ne arată cam cât de surprins ar fi un personaj , sau orice altceva ^_^

- Bine Kakashi senseiiiiii! spuseră studenţii în cor.
- AAAAAAA!!! urlă Gaara. E un zombie !!
- Mamiiiiiiiii!!! nu vreau sa mooor !!! Opriţi maşină că asta vomită pe mine !!!

Pot spune că aşa pare mai amuzant :-? însă te rog a nu mai pui atâţia ,a" sau ,,i" nu arată prea estetic ^_^ .
Felicitari pentru idee si eu sincer cred ca aveti talent si ca cu timpul puteti deveni cu adevarat bune > : D <

Tind să menţionez că prin comentariul meu nu sugerez că eu aş fi mai bună sau că sunt atotstiutoare şi îmi permit să te critic drastic,nu fac asta eu doar îmi exprim propia-mi părere.Acestea fiind spuse aştept următorul capitol.Spor la scris ^__^
Ehh, pai faza e urmatoarea ca din moment ce scriem din proprie initiativa, vrem sa aratam exact caracterul si personalitatea personajelor. Adica, tinand cont de descriere, nu cred ca pe Sasuke il interesa asa de mult cate pasarele zburau pe cer si ca era autobuzu de culoare albastru cu dungi roz. O_O"
Ma gandem ca o sa ziceti ca nu e estetic cu chestiile gen ' O_O ' sau ' >< ' etc.
Dar dupa mine, noi aici nu scriem carti xD adica vrem sa ne exprimam ideile cat mai clar, nu sa filozofam 3 ore la o descriere sau sa fie fara pic de greseala, ca nu se publica in ziar :D.
Parerea mea :D
Pagini: 1 2