Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Get out of` my life`
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.

Kittyket

Disclamer: Nu detin nici un personaj din Naruto si nu fac profit de pe urma acestora.
Buna! Imi plce foarte mult sa scriu asa ca m-am gandit sa postez o poveste:D. Sper sa va placa.

Cap1. Prima zi

Este noapte......Luna argintie stapanise cerul presarat cu zahar. Liliecii negrii zboara de colo colo prin padurea intunecata. Multe finte ciudate sunt treze miscandu-se prin tufisuri. In inima paduri cascada in care se oglinda luna rasuna asurzitor. Pe marginea apei chipul unei fete se oglinda in apa limpede. Parul ei movaliu stralucea in lumina luni. Ochii ei mari , bulbucati de culoare gri cu nuante de mov se uitau la apa cristalina. Cate un pestisor auriu se mai vedea sarind la suprafata ,iar dupaceea cazand din nou in apa. Mana ei firava mangaie cu tandrete apa. Dintr-o data inchise ochii ramanand inconstienta pe nisipul cald.

***
Dimineata venise si in New York. Soarele mandru isi imprastie razele peste oras. Cantecul pasarelelor inca nu se aude. Vantul bland si cald adie usor mangaind frunzele.
Movalia se trezi in patul ei moale in care cearceafurile de culoare roz o inveleau. Isi deschise ochii incet. Cobora din pat intreptandu-se spre baie cu picioarele ei frumoase si gingase. Facu un dus cald dupa care isi intinse parul cu placa prinzandu-l in doua codite. Isi alese din dulap o fustita neagra si un tricou alb pe care era scris: My first kiss.
Isi lua ghiozdanul si pleca spre scoala. Un strop de apa se prescurse pe fata fetei . Incepu sa ploaie. Ploua cu galeata. O masina oprise langa ea. Un baiat cu parul galben ca soarele in stil de tepi si ochii albastrii ca cerul senin deschise geamul muscandu-si buza de jos o intreba:
- Movalio, te duc eu pana la scoala?
Fata oftand usor si vazand ca nu are alta aternativa afirma din cap. Se urca in fata langa blond.
-Deci printesa, nu vrei tu sa chiulim de la scoala? intreba blondul cu un zambet pe fata.
- Puisor tu ma duci la scoala s-au sar din masina ai inteles? spuse fata pe un ton dur.
- Bine mofturoaso.
Baiatul o pipaie pe sub fusta.
- Naruto, inceteaza, spuse fata luandu-i mana de pe ea.
-Hai kitty nu mai fi asa artagoasa, spuse blondul dupa care incuie usile ca sa nu poata fugii si calca pe acceleratie.
- Ce facii??? idiotule lasama sa ies.
Blondul nu zise nimic pana ce ajunse pe o strada intunecata. Se dadu jos din masina luand-o si pe fata. O impinse de un gard sarutand-o apasat. Ii studie toate colturile guri. Blondul isi inclesta mana cu cea a fetei. O saruta pe gat ,iar Hin incepu sa geme usor. Movalia ii dadu un picior in locul sensibil si fugii luandu-i masina blondului si fugii cu ea la scoala.
-Masina mea!!!!! striga Naruto.
Movalia ajunse la scoala. Intra in clasa unde ora cu diriginta deja incepuse.
-Domnisoara Hyuuga ati intarziat. Asta e a cincea oara asa ca vei sta dupa detentie cu prietena ta Sakura. Sakura era o fata cu parul roz ca floriile de cires si ochii verzui ca safirul. Avea un corp de invidiat.
-Dar.. incerca sa spuna Hin dar diriginta o intrerupse.
-Nici un dar ia loc te rog.

Movalia nervoasa se aseza intr-o banca singura.
-Decii... profesoara nu putu termina ca tavali pe usa Naruto strigand:
-Masina mea!!!!
-Aaa domnule Uzumaki doar tu mai lipseai pentru detentie.
-Ce face ???

- Am ajuns la fix!!! striga un baiat care fugii in spatele blondului doborandu-l pe jos. Clasa incepu sa rada.
- Cel mai frumos spectacol de circ. Voi doi la detentie doua saptamani.
- Doua saptamani?!? intreba speriat baiatul care la doborat pe Naruto.
- Acum sunt 3 saptamani domnule Sasuke. Sasuke era un baiat superb. Cel mai popular baiat din liceu. Avea ochii negri in care toate fetele se pierdeau si parul ca noaptea.
-Cat?????? Cred ca glumesti!! striga Naruto.
-Ooo ! Acum e o luna! spuse diriginta dupa care pleca din clasa.
- Imbecililor!!!! strigara Sakura si Hinata.
- Astea ce au patit? intreba Sasuke.
- Trebuie sa stam cu ele la detentie, spuse Naruto foarte fericit.
-O ce tare! spuse baiatul facandui cu ochiul roazliei.
Asta a fost cap1. Scuzati-mi greselile este primul fic:P
Nu pot sa spun ca este pur si simplu perfect. Dar este scurt, acest lucru ma face sa simt ca nu ma savurat total. Mi-ai dori sa fie mai multa descriere, mai multe sentimente care sa spuna ce anume simte persoana respectiva. Dialogul este bun, nu este foarte mult, poate si din cauza ca primul capitol este atat de scurt. Ideea sa sti ca imi place, nu am intalnit-o pan acum. Sper ca nu te supara comentarul meu, daca da spune-mi si-l editez.

Bye Bye
Buna ! Pai ficul imi place , ideea este buna ! La descriere trebuie sa mai lucrezi , actiunea e putin grabita..cred.. , naratiunea e buna..dar dialogul e cam lung si sec . Oricum ideea e foarte faina , si sper sa nu te superi pe mine pentru ce ti-am zis :mean: . Intentia mea nu a fost sa te supar/enervez , ci sa incerc sa te ajut . Oricum , daca nu pui next-ul ma supar , fiidca este foarte frumos ficul ..:X:X:X.
So..haide cu next-ul :chuu::pls: .
Apropo , felicitari pentru fic :bv:

Ja ne !
:love::bye:
Buna,am trecut si pe aici.
Deci titlu m-a atras mai ales ca-i in engleza,si am eu ceva pentru engleza
Ideea mi se pare originala,abea astept continuarea
Nu mi-a placut ca a fost foarte direct(intelegi?)=sa nu o iei pe o critica,eu doar ti-am zis :)
Pai:ai dialog
naratiunea apare
descrierea mai putin

Dar e forte frumoasa si sa nu te lasi descurajata de critici:Stii cum se zice "Inveti din greseli"
Ok,hai ca trec si pe la urmatorul asa ca PA-PA

P.S:daca poti cand pui urmatorul capitol sa ma anunti si pe mine
L-am citit si e bun, avand in vedere ca e primul fic.
Ai avut cateva greseli, dar stai linistita nu sunt multe. Eu cand am postat primul capitol la fic am avut dublu din greselile tale...
Incearca sa bagi mai multa descriere pentru ca asa o sa lungesti capitolul, dar il vei face mult mai placut priviri.
Ai un pic mai mult dialog decat s-ar fi dorit si este cam sec...
Naratiunea... nu am inteles faza de la inceputul capitolului. Adoarme in padure dar se trezeste in patul ei? Cam ciudat... Lasa ca inteleg eu mai incolo!
Daca te-am suparat e problema ta... daca nu este OK.
Te pwp.
:bye: :bye: