Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: We` belive in your` love
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Cap1.

O frumoasa dimineata de vara. Soarele a rasarit peste frumosul New York. Florile pline de prospetime isi dezvaluie mirosul imbietor. Harnicutele albine zboara din floare in floare adunand polenul florilor. Fluturi colorati zboara pretutindeni. In padure se aude sursurul cristalin al apei. Iepurasi rozali zburda veseli pe campia verde ,iar pasarelele ne comunica dragul lor cantecel. Razele corolate galben-portocaliu ale soarelui ajunsera si in camera unei fete de optisprezece ani. Corpul ei maruntel se odihnea in patul ei moale acoperita cu cearceafurile de culoare gri. Mintea ei era adancita in visuri. Parul ei de culoarea nopti cu nuante de mov ii acoperea umeri goi si fini. Ceasul in forma unei papusi incepu sa sune dand alarma de trezire. Fata isi ridica mana stanga catifelata opriind micutul obiect care se afla pe noptiera alba de langa pat. Ochii gri cu putina nunata de lilla si deschise pe jumatate. Se ridicase sus si isi intinsese usor trupul siluet. Dupa ce se intinse se dadu jos din pat mergand pe podeaua rece pana ce ajunse in baie. Se baga in cabina de dus si facu o baie calda.Picaturile fine de apa se scurgeau pe pielea ei fina ca de bebelus. Stropi de apa cadeau dupa formele corpului. Dupa ce termina dusul isi usca parul dupa care cu placa de par si-l intinse prinzandu-l in doua codite. Isi lua de pe umeras uniforma. Se dadu putin pe buze cu putin gloss dupa care cobora scarile in living. Se apleca in genunghi langa un dulapior de unde scoase o perechede opincute negre. Din spatele fetei veni un pusti de opt ani cu parul negru ciufulit si sari in spatele fetei.
- Hai calut! spuse baiatul stand calare pe spatele ei.
-Hei!! Date jos piticanie mica!! spuse fata zbatandu-se. Din greseala ii dadu un cot in burta ,iar pustiul incepu sa planga fugiind sus in camera lui.
~ > O sa am probleme daca ii spune la mama < ~. Fata se incalta cu opincutele alese si iesi din casa mergand spre scoala. In curtea scoli multi adolescenti stateau asteptand sa se termine odata anul scolar. Fata se indrepta catre o fata cu parul verde ca firul ierbi si ochii galbui. Avea parul lung taiat in scari. . Avea un corp de minune. Baieti erau dupa ea dar cu cateva cuvinte ii indeparta usor. Se numea Sakura Haruno. Avand optisprezece ani era indragostita de un panpalau pe nume Mike.
- Ceaw ! Ce faci Hanty? intreba .
- Salluty Criss! Apai bine.
-Toti copii sa vina in curtea mare! se auzi vocea directoarei.
~ > Copii? Ce copi viseaza asta? Aveam optisprazece ani! Nu mai suntem copii < ~
Cele doua fete se indreptara catre curtea mare unde se asezara pe tribuna . Diriginti si dirigintele strigara copii si spuneau ce premi au luat. Dupa ce se termina adolescenti erau foarte fericiti ca sa terminat odata. Hanty si Cris se indreptara catre casele lor.
-Auzi tu vara asta ce faci? intreba Sakura.
Hin ridica din umeri ca nu stie.
-Vi cu mine la mare?
-Singure??
- Pai.. Mai chem eu o fata care sigur va veni. Deci vi??
Movalia dadu din cap afirmativ.
-Atunci ne vedem maine la ora 5:00 in fata la casa mea. Bine?
-Da!
Rozalia isi lua la revedere si o lua pe alta straduta care ducea la ea acasa. Hin mergea linistita pe drum ridicandu-si din cand in cand capul uitandu-se la soarele care domnea pe cerul senin. Intr-un sfarsit ajunse-se si ea acasa . Intra inauntru unde pe canapeaua alba o astepta mama ei nervoasa.
~> Of! Piticania aia mica ma turnat <~

-Da da! Stiu imi pare rau ca lam lovit. Ma lasi la mare?? intreba fata.
-La mare? Singura?
-Cu Sakura si cu inca o fata! Te rog!!
-Fie!
-Iei !!Mersi mami. Ma duc sa-mi fac bagajul dupa care ma duc putin sa ma plimb prin parc.
Fata fugi in camera ei. Isi dadu uniforma jos punando inapoi pe umeras si isi lua o pereche de colanti si un tricou putin decoltat. Isi lua o valiza rosie si isi arunca in ea cateva haine frumoase si zec costume de baie. Isi inchise valiza si iesi afara. In fata casei se afla un grup de baieti. Fata nu-i baga in seama si pleca mai departe.Un fluierat o facu sa se opreasca. Se intoarse catre acei baieti vazand ca cel care fluierase era un idiot cu parul negru cuputine suvite maronii si ochii albastrii intunecati.
-Asculta la mine tantalaule! spuse Hanty uitandu-se urat la blond.
-Sper ca nu esti de la Zoo pentru ca nu am chef sa vorbesc cu maimutele ai inteles?
- Draguto, cu mine nu vorbesti asa ai inteles?
Baiatul o privi nepasator spunandui pe un ton dur:
- Papusa lu taticu cu mine nu vorbesti asa ai inteles? Acum dute tu pe centura pentru ca mie nu imi plac prostituatele.
Hanty nervoasa ii trase o palma inrosindu-l.
- Idiotule, tu cu mine nu vorbesti asa! Asa ca dute si fa nani pentru ca mamica te asteapta cu biberonul. Spunand aceasta fata pleca lasandu-l cu replica in gura pe blond.
Fata intra pe o strada mai intunecata pe unde se plimba. Se gandea la acel blond.. Dintr-o data o jeep veni in fata ei si o baga in masina.

Hanty nu stia ce se intampla. Era legata la ochi si auzi un raset cunoscut dar nu stia al cui este.

- Handicapatilor datimi drumul ca de nu va prind cu calul lui harap-alb!! striga fata.

Oamenii rasera. Dupa ceva timp cat Hanty ii injurase ajunsera la un bloc de vreo noua etaje. S-au dat jos din masina si au luato pe fata pe sus. Au luat liftul si au intrat intr-un apartament frumos aranjat si luxos. O dezlega pe fata si ca sa vada chiar ea ca inchise usa si baga cheile in buzunarul blugilor.
-Deci tu erai!! I.. dar nu termina tot ca baiatul se apropie de ea si o inpinse pe canapeaua de piele.
-Dami drumul maniacule!!
Ca sa ii astupe gura o saruta apasat. Limba lui se juca cu cea a fetei. I dadu jos tricoul fata ramanand doar in sutien. O musca de gat si isi inclesta degetele lui cu ale ei. Hanty gemu usor pana ce isi aminti ca un afemeiat este peste ea incercand sa o faca a lui. I dadu un picior de cazu jos.
sunt prima care comenteaza ....:)
cu ce sa incep oare?
pai ideea:pare originala intr-un anumit sens (asa cred eu e stric parerea mea)
actiunea: ai cam grabit-o ......
descriere:am vazut ca ai ,dar se poate si mai bine
dialog:e destul de bun (nu e sec)
ar fi super sa pui si cateva poze ;)
Anyway fiucul tau e super abia astept nextul :
Bafta la scris !
Am trecut si eu pe la ficul tau..:))..
Si ce pot sa zic.:-?... ideea e interesanta si imi place foarte mult cum ai descris-o pe Hanty.
Actiunea e putin grabita, dar dialogul si descrierea sunt bune.
Succes in continuare si astept nextul :)