Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Everything is an illusion
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Disclaimer: nu detin nici un personaj din mangaul/animeul Naruto si nu fac profit de pe urma acestora.


Cap1. Buna ! Ma numesc Hinata Hyuuga.Am 16 ani , parul mov si ochii lilla. Duc o viata de tot rahatul. Parinti mei s-au despartit cand m-am nascut ,iar acum locuiesc cu mama care intotdeauna imi spune cum ar trebui sa fiu. Stau intr-o ditamai vila ,iar camera mea este un dezastru natal. Pizza peste tot, telefonul meu zgariat total si hainele aruncate pe unde apuca. Noptiile mi le petrec in cluburi cu prietenele mele : Sakura si Ino ,iar despre invatat sunt bata.Am carnetul plin de 4 si 5.
Intr-o dimineata cand soarele a rasarit , ceasul a inceput sa sune de nu se mai oprea. Ma enervat la culme asa ca i-am dat un pumn sa se opreasca.Dupa cinci minute m-am decis sa ma imbrac si eu. Ma duc la baie unde fac un dus rece dupa care vin in camera mea imbrac niste haine, iau ghiozdanul gol pe umar si ma duc in bucatarie sa iau o gustare. Nici nu ajung bine in bucatarie ca incepe.
-Unde vrei sa mergi asa? Uitate la tine!! Nepieptanata, nearanjata si hainele nici nu mai zic. Ia treci tu in camera ta si aranjeaza-te, imi facu mama discursu de inviorare.
Nu-i dau nici o importanta si trec pe langa ea nepasatoare luandu-mi de pe masa o clatita pe care o bag direct in gura. Ies din casa indreptandu-ma catre scoala luand-o prin parc. Acolo se afla o gasca de baieti formata dintre tipi care dau dovada ca sunt de bani gata. Un baiat blond cu ochii albastri imi atrase atentia. Trec pe langa ei ,iar acel blond se uita fix in ochii mei.Au inceput sa mi se inmoaie picioarele >>Ce bibu meu m-a apucat?<< gandu meu.Repede imi revin continuandu-mi drumul mai departe. Intr-un final ajung si eu la scoala. Intru in curte unde toti se uitau la mine de parca ar fi vazut o stafie. Aratam oare chiar asa de rau? Nu-i bag in seama asa ca ma indrept catre prietena mea Sakura. Si ea se sperie de mine :
-Hin?!?
- A nu incepe si tu! Ca n-am chef deloc.
-Hin..hai la bae cu mine te rog pentru ca arati ca o tornada..Spune Saku catre mine.
-Mna...oke hi la baie,zic eu plictisita.
Sakura ma trage de mana pana la bae unde imi desfacu parul ciufulit si mil prinse in doua codite. Aratam exact ca tocilarele. Mai lipseau doar ochelari. Dupa ce ma aranja ca pe un copil de gradinita , ne-am dus in clasa unde o fata blonda cu ochii albastri era pe o banca giugiulindu-se cu un baiat.Nu era alta decat Ino. Fata rusinata se dadu jos de pe banca transmitandu-i baiatului privirea aceea gen: "Hai pleaca ,ca m-ai plictisit !".Baiatul trecu pe langa mine facandu-mi cu ochiul.Dupa ce iesi din clasa ii zic eu lui Ino:
- Fato , daca tot ai chef de giugiuleli cautati si tu unu care nu se da la toate.
-Mna, ma lesi?
Se suna si tantalai navalira in clasa.Dupa ce intrara toti copii care au fost crescuti in jungla intra in clasa si sclifosita de Kico cu papuselele ei : Karina si Sarra. Ma studiaza Kico din cap pana in picioare si cu greu imi zice:
-Vai, nu stiam ca e o noua moda a tocilarelor!! Si idioatele de prietenele ale ei incepura sa rada ca proastele.
-Hai dispari ca parfumul tau miroase a caca, spun eu dupa care ma indrept spre banca.
Intra in clasa o femeie cu paru maro si ochii caprui. Avea in jur de vreo treizeci de ani.
-In baci!!! striga femeia incat cred ca si martieni o fi auzit-o.
De ce doua fic-uri cu acelasi titlu si text?
Probabil s-au mai mult ca sigur un mod. va observa si iti va inchide unul dintre ele.
:)
Doamne...ador atitudine Hinatei(desi mie nu-mi place deloc de ea:))).E asa rebele,ce naiba:))Nici n-o mai recunosti.Ideea e originala cat cuprinde dar vezi ca mai este un fic cu acelasi nume si text;).Succesc in continuare;;).Bafta!
Da din greseala am bagat de 2 ori dar nu`l pot sterge pe asta:(
Normal ca nu poti :) , pentru ca nu esti mod. . ;)