Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Arma mortala
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Buna all, acesta este unul dintre ficurile mele, nu cred ca este foarte reusit insa am avut ceva inspiratie. Nu am copiat ceva de prin filme sau alt undeva . Totul e original, facut de mine 100%. Sper sa va placa, nu uitati, comentarile sunt bine venite ^^.

Cap 1: Inceputul

Cu multi ani in urma, intr-un loc indepartat, era un sat condus de catre cel mai rau si mai periculos dusman al oamenilor. Se numea Daron, un demon in chip de om, cu puteri inimaginabile. Se trezise la viata din pamant, si pusese stapanire pe acel sat nevinovat. Chinuia sateni, ba chiar ii ucidea, cand avea el chef. Se hranea cu sufletele lor inocente, fara ezitare. Slujitori sai, erau niste creaturi oribile cu puteri supraomenesti, ii aduceau stapanului lor, hrana si il slujeau cu riscul sa-si piarda vietile. Daron, imprumutase trupul unui barbat, pe care l-a ucis hraninduse cu sufletul sau, acum nu mai era hidos si inspaimantator, avea chip omenesc. Parea normal, insa pe dinauntru era un monstru! El era foarte puternic, avea totul sub control, insa se temea de un singur lucru. In trecut, pana sa se trezeasca din somnul sau, Daron era logodit, cu o tanara vrajitoare pe nume Katherine, Daron a incercat sa ii manance sufletul pentru a-i lua puterea tinerei vrajitoare, aceasta l-a blestemat ca sa adoarma si sa se trezeasca in viitorul apropiat, unde isi va intalni dusmanul. Acel presupus dusman, Katherine l-a inzestrat cu puteri supranaturale si indeajuns de mai pentru al ucide pe demon, pentru binele omenirii. Acel dusman era in trupul unui fat, purtat de o femeie obisnuita, dintr-un orasel din California. Dupa ce Daron a ucis-o pe Katherine, si i-a furat puterea, a adormit si acum s-a trezit din nou. Insa acesta stia ca undeva in lumea unde era, dusmanul lui era pe aproape. Dorea sa il ucida inainte ca acesta sa o faca primul.
Undeva pe la periferia orsului Los Angels, intr-un mic cartier, locuia o femeie insarcinata. Aceasta era mama surogat, a fatului ce-l purta in pantece, nimeni nu stie ce avea sa se nasca, "arma mortala" pentru acel demon.
Dupa 9 luni.....
Era ziua in care tanara femeie intrase in travaliu, era deja la spital, doctori ii erau de ajutor, dar oricum, femeia era sortita sa moara dupa nastere. Copilul se nascuse, era o fetita, tanara femeie a luat-o in brate si a mangaiat-o bland pe cap, nu a mai avut tipm sa spuna ceva caci a inchis ochii si a intrat intr-un somn vesnic. Doctorii au luat fetita, si au numit-o Ashley, micuta Ashley a fost dusa la un internat dupa ce a mai crescut. Insa nici ea nu stia ca scopul ei era sa il ucida pe Daron.
Hmm...fic nooou:D hehe^^ uitama si pe mine =))=))=))=)) al draq d bou, sa ma omoare[-( Oricum, imi place ideea :x cred ca va iesii ceva fain din chestia asta.

Sa ai grija, la ortografie, am vazut cateva greseli. Si la actiune, e putin grabita.

Abia astept sa vad ce se va intampla:x Astept nextu:D Ja ne:*
Multumes pt comentariu, si voi fi mai atenta la ortografie, in general ma cam grabesc ;p. :)




Capitolul 2: Darul


Dupa cativa ani....

Pe coridor se aud niste pasi... usa de la dormitorul 17 se deschide producand un scartait infricosator. Tipul intra inauntru inchizand usa dupa el.
-Ash?.... spunse acesta plimbandusi privirea prin camera.
O adolescenta de vre-o 18 ani statea jos pe podea, ascultand la MP3, si gandindu-se parca la ceva. Ignora tot si pe toti.
Baiatul ii scoate castile si ii spune:
-Acum ma auzi?!
- Da, ce s-a intamplat Peter?
- Nimic, vroiam sa ma asigur ca esti bine.
-Sunt bine, insa acum sunt nervoasa ca mi-ai scos castile!
- Oh, scuze. Dar altfel nu ma auzeai.
Fata se ridica de jos si isi arunca MP3-ul pe pat. Se apropie de fereastra si privind cerul instelat spune:
- De ce ai venit?
- Te-am vazut cam nelinistita astazi, e totul in regula?
- Da, e totul bine! raspunde aceasta nervoasa.
Ashley nu stia ca din cauza faptului ca Daron o cauta pentru a o ucide, era ea atat de nelinisitia. Peter era singurul si cel mai bun prieten al ei. Si el era orfan, dar vroia sa o ajute intr-un fel pe fata.
Satena priveste cerul prin fereastra pentru o clipa dupa care se intoarce spre baiat si ii spune:
- Sti? Cateodata am senzatia ca nici nu apartin acestei lumi.
Baiatul o privi in ochii caprui si lucitori, vroia sa o protejeze. O i-a in brate spunandu-i parca: " Totul e in regula, sunt langa tine." insa nimeni nu stia ca vietile amandorura se vor schimba.
Ashley se simtea in siguranta, acum ca Peter avea grija de ea. Inexplicabil, satena dusa de val, si-a infipt mainile in parul lui negru iar buzele ei le ating pe ale lui intr-un sarut senzual. Peter care defapt era indragostit lulea de ea, fara sa ii fi spus vreodata, isi strecoara mainile pe sub bluza ei gri, si ii manghie usor abdomenul suplu. Acesta il conduce spre pat si se aseaza peste
el, il saruta inca odata dupa care isi da jos bluza, ramanand doar in sutienul negru. Acesta ii saruta gatul cel catifelat facand-o sa geama de placere. Baiatul ramane in boxeri iar fata in lenjeriea intima. Tipa il saruta pe abdomenul bine facut dupa care acesta o tranteste pe pat, si rolurile se inverseaza. Peter e sub control acum, fiind el deasupra, cei doi se invelesc in cearseaful cel alb din satin. Baiatul o saruta patimas iar fata se lasa condusa de el. Cei doi adorm ca niste pisoiasi obositi. Fata culcata pe pieptul baiatului, era oarecum multumita.
A doua zi....
Era dimineata, razele orbitoare ale soarelui patrund in camera tinerei fete. Aceasta isi deschide cu greu pleoapele, si dupa cateva secunde realizeaza ca Peter nu mai era langa ea.
" Doamne! Nu-mi vine sa cred, dupa ce am facut-o pentru prima oara, acesta ma lasa de una singura?!" isi zice Ashley surprinsa. Aceasta se da jos din pat si isi ia pe ea o pereche de blugi si isi acopera bustul cu o bluza neagra cu dungi. Avea parul ciufulit iar ochii ei aratau ca este obosita. Se incalta repede cu o perche de basketi si se duce dupa baiat. Credea ca s-a suparat pe ea sau ceva, nu vroia sa il piarda si pe el. Aceasta alerga pe holul internatului si ii se facu rau. Deodata privirea ii se impaienjeneste si cade jos.

"Totul este negru, se vede o luminita mica in capat.... Dedata apare o mana cu gheare ce se apropie de mine zicand: Te voi gasi iti voi manca sufletul!"
Ashley se trezeste speriata, era la infirmerie, probabil profesoarele au gasit-o si au adus-o aici. Tanara era preocupata de cea ce a visat. Oare era un simplu cosmar sau poate un semn.
Adoarme din nou. De data aceasta viseaza o femeie cu fata acoperita ce ii arata spre o usa. A deschis usa si deodata vede toate intamplarile pana ca ea sa se nasca. Atunci vede cine sunt parinti ei, si cine este ea. Deodata in fata ei apare o silueta intunecata de femeie, care ii sopteste:
- Trebuie sa lupti, pentru a scapa omenirea de rau! Altfel, vom pieri cu toti.
Fata tresare din somn, si incepe sa respire fara pauze. Inima ii batea fara oprire. Era socata, abea acum aflase adevarul. Mama ei ii se aratase in vis si a indemnat-o sa lupte pentru a salva omenirea de rau. Acum stia care ii era telul si ca nu era o tanara obisnuita. Era o creatura ce primise puteri de vrajitoare si puteri demonice, puteri neintelese. Puteri inimaginabile.

Tanara noastra paraseste infirmeria si fuge spre dormitorul ei. Acolo i-a celularul si il suna pe Peter. Acesta raspunde,:
-Alo?
-Peter, in sfarsit! Te-am cautat peste tot!
- Ashley? Ce este? Pari speriata.
- Vino la mine in dormitor, am sa-ti spun ceva. Dupa care ii inchide.
Fata avea de gand sa i spuna baiatului despre visul ei.
Nu stiu ce sa spun despre fic dar sa incepem cu usurelul ca nu ne alearga nimeni:
~ Dialogul este putin dar sec din cauza ca nu este dezvoltat. Incearca sa reduci si mai mult si dezvolta ceea ce spune o singura persoana.
~ Descrierea este la pamant, nu am citit deloc descriere pe parcursul la cele doua capitole. Cum arata Ash si Peter? Nu ai spus asta, si este foarte important.
~ Actiunea este foarte grabita, pune descriere ca sa incetinesti.
Imi pare rau daca com meu te-a suparat, dar nu te critic pe tine si ficul tau.
:love:
Scuze pt off-topic....


[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcRyXXj6A-9X9qHLe0k3CpA...2WDbLK1Zhh]

Aly

Thread Moved to Proza...