Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Fulgi.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Aici îşi vor găsi locul poeziile mele.
Ceva recent:

Speranţă

“Te îndepărtezi . . .
Aceleaşi căi le urmezi.
Şoptesc, ţip, urlu, te chem,
Sufletul încerc să ţi-l îndemn.
Poate mai stai doar un minut cu mine,
Poate-mi arăţi adevărata faţă dintr-o mie.
Poate-mi ÅŸopteÅŸti un simplu <<pa!>>,
Iar eu să nu cred că de tot vei pleca.
Dar . . .
Lacrimi de sânge înşirate pe trotuar
Alungă speranţa sufletului solitar.
Tot mai neclar te văd,
Tot mai încet te aud.
Acum nici să te mai simt.”
Ştiu că încă mă mai mint,
Că-ntr-un colţ al gândului meu
Şterg această amintire cu greu.

No Rip (Santa will kill ya. Is my dad)


Ei bine?
Prima care iti cuomenteaza poezia "cat un deget de bebe"
Nu sună rau deloc. xD
Ai scris ca "Aici isi vor gasi locul poeziile mele" Deci mai urmeaza
Le astept si pe celelalte..Si astept sa ma surprinzi [Intr-un mod placut bineinteles].
Spor la scris! T'adore!

Iiiiiiiiiii :X

Si eu , aterizand pe aici , ti-am vazut durerea din suflet pentru ca nu vrei sa plec :o3 . Stiam eu :)).
Este atat de melancolica , si cand o citesc , parca sufar odata cu tine -.-'
Si deobicei nu le am cu tristetea , dar daca aceasta capodopera e facuta de my geamana , normal ca o ador.:X
Si cum iti place asa de mult sa scrii , astept urmatoarea poezie.
Spor la scris! >:D<
Hye dear ^__^
Nu ştiam că eşti atât de talentată,se pare că va trebui să te iau la un interogatoriu.
Îmi place şi crede-mă mai vreau creaţii de-ale tale.
Toată poezia are o muzicalitate şi o sonoritate aparte [părerea mea] îmi place să o citesc şi să o recitesc cu voce tare,parcă îmi mângâie auzul.Sincer chiar m-ai făcut să simt tristeţea,mai exact mesajul acestei poezi.
Hm.. după părerea mea ai ales un titlu perfect,expresiv,deci nu pot să-ţi reproşez nimic .
Felictari dear,continuă să compui.Să mă anunţi se pe mine când ai să le pui ^___^
S...S...Sugoi :X . Imi place la nebunie, nu m-am gandit ca poti sa scrii versuri asa frumoase. Forma poeziei e tare interesanta :))
E melancolica, descrie o altfel de iubire, una care inseamna si durere. Ei, dragostea inseamna in general durere, dar asta spune poezia ta, ne lasa sa vedem si cealalta parte. Foarte frumos. Nu am vazut nici o greseala. So, gambate !!!