Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: My world, my poems
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4
Ei bine, o mica incercare. Nu ma criticati prea grav, daca ma criticati. De fapt, faceti ce vreti. Sper doar sa va placa.

Like you...

Wanna get high,
To touch the sky,
To heal your heart
From dark, to start
A new day, next to you.

I let it go,
Just hope you know
How to win me
Forever. You know it?
Can you hold
Yourself to try,
To leave out the side
You never showed to me,
To everyone, can you see
How much it hurts?
Bună >:D<.
Comentez şi eu pe aici şi trebuie să menţionez că nu te critic deloc. Îmi place <3 mult. Nu că aş fi eu o fană înfocată a limbii engleze, ei bine, nici nu ştiu engleza foarte bine, dar poezia ta am înţeles-o 8->.
Nu am mai văzut până acum o poezie în engleză pe zup. Deci este ultra-mega-extra originală ;;).
Mai scrii ? :-" I want more ..
X.o.X.o
`Ello, diar !
Pai, nu e o obisnuinta de a mea sa citesc poezii, dar asta imi place in mod special . Ma atrage faptul ca ai scris-o in englez, ceea ce denota faptul ca este chiar orginala , iar titlul ales este foarte frumos , cred ca se potriveste cu strofele alese .

Ei, cam atat ! Spor la scris si multa inspiratie !
Cee Ya !
Hey`z :]

Uite cum am aterizat si eu dintr-un norisor la aceasta poezie superba care m-a lasat fara cuvinte , sincer :X. Cum a spus si Vex , cel mai atragator la aceasta poezie este faptul ca e pe "english version " :)) . De criticat nu am de ce sa te critic pentru ca ai un talent innascut la scris poezii . ^^'

Iti urez multa bafta si inspiratie la urmatoarea poezie ca sa ma uimesti pe mine :)) . Bye`z >:D<
>:D< Felicitari dear imi place.Este chiar foarte frumoasa.Felicitari,din cate am inteles nu mai sunt poezi in engleza.daca e asa felicitari.
Mi-a placut ca in unele locuri poezia ta are o muzicalitate aparte.Cred ca asta conteaza destul de mult nu?Asa ai inceput la fiecare strofa dar dupaceea... nu.Anyway mesajul pee care il tranzmit e chiar dragut si sincer imi place,e ceva care sincer te atinge la suflet.Cel putin la mine asa a fost.Buna treaba!
EDIT. Titlul mi se pare ca se potriveste cam 90% deci bravo >:D<
Ei bine, am revenit. Sper sa va placa. Enjoy.

Above and Beyond

Touch me.
Why you don’t,
Like you used to?
Hit me.
Why you won’t,
Like I want to?

Are you afraid of what is next
When everything you do
Kills me, like a sweet poison.

Embrace me.
It’s not too much.
Every thought I have
Means my life is nothing
When you push me away
Like I’m not something
Someone you loved so much.

Kiss me.
Nu am sa inteleg niciodata cei are scriu poezii in engleza. Limba romana e mult mai profunda si...poetica, mai ales ca nu stapaniti atat de bine straineza incat sa iasa ceva putin mai...complex.
Textele tale sunt prea simpliste, cliseice, le lipseste esenta, sentimentul, ideea. Oricine poate sa abereze 3 cuvinte amarate despre dragoste, chiar daca habar nu au ce-i aia.
Mai sunt cateva chestii care de zgarie pe creieri, gen:
Citat:Every thought I have
Means my life is nothing
tra la la
tra la la

Din moment ce esti poeta, poate imi prinzi ideea daca-i in rime:
E usor a scrie versuri
Când nimic nu ai a spune,
Insirând cuvinte goale
Ce din coada au sa sune.
(Eminovici)

Feel more, write less.
Ok, iată-mă aici, după cum am promis. Nici nu se putea să nu îmi dau şi eu cu părerea, nu-i aşa ?

Well, amândouă poeziile îmi plac foarte mult. Apreciez că reuşeşti să scrii poezii şi mai ales în engleză (woot, eu nu pot nici în română, dar nici nu mă străduiesc prea tare).
În unele locuri rimează, în altele nu. Chiar nu are importanţă. Unele versuri şi idei sunt absolut superbe. Îmi place că exprimi sentimente puternice prin câteva cuvinte şi nici nu face metafore sau comparaţii mari, spun simplu. Apreciez ce e simplu şi frumos.

Mi-ar plăcea să scrii mai multe, nu te lasă dacă îţi place. Scrie cât mai mult când ai inspiraţie, eu ştiu cum este să îţi doreşti să scrii şi să nu poţi.
Aştept să urmăresc ascensiunea ta uşoară.
Xoxo, AlerimxD.
hey! am trecut pe aici pentru ca m-ai rugat, dupa cum vezi, iti dau com, deci, nu m-am suparat.
^^ :*
vreau sa spun ca esti talentata, imi plac poeziile tale, sunt asa frumoase si ...directe.
eu nici intr-o mie de ani n-as reusi sa compun asemenea versuri...>_> dar tu ai reusit inainte sa se implineasca o mie de ani lumina :)) am glumit, sper ca nu te-ai suparat
:bv: te felicit si sa ai multa inspiratie... bafta si astept sa ma anunti cand pui urmatoarea poezie.
:x:x

:bye:
Ohayooo minaaaa. Deci am revenit cu o poezie, in limba noastra draga. Sper sa va placa cat de cat, am ales alt subiect decat iubirea. Sooo enjoy.

Prenume

Mirajul cartii, o lume cuprinsa de tacere,
Auzul ti-l incanta, soapte dulci cu mangaieri,
Razand, trecem impreuna prin soare si ploi,
Iubiri si vise, eu, personaje si eroi.

Oare cat va tine lumea mea de vis,
Ale caror pagini, privirea nu mi le-a cuprins?
Ramane loc de soare si-n cartea cu viteji,
Asa cum plang adesea la pagini cu povesti...
Pagini: 1 2 3 4