Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rate The Song [ j-rock version ]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3
Bună! Vreau să-i mulţumesc lui Mimişor că mi-a dat aprobarea să deschid acest topic.
După cum spune şi titlul, just rate the song. Regulile le ştiţi.
Only j-rock 4 [ descrieţi videoclipul, membrii ca să nu facem spam 4 ]

ÃŽncep eu:
Alice 9 - Rainbows
ador piesa! intro-ul e tare, vocea lui Shou e super 105, si mv-ul e super xD.la un momendat am auzit niste sunete de orga (scuzati exprimarea da nu stiu cum sa zic altfel xD) care imi plac foaaaarte mult ! deci piesei ii dau 10 ! :X

next : LM.C - Bell The CAT . e preferata mea de la LM.C ^^
Ador orce melodia de la Lm.c pentru ca e trupa [ una dintre ] mea preferata. Imi plac foarte mult culorile si cum li se aud vociile. Vestimentatia e una foarte frumoasa si orginala doar e Lm.c. Le dau un zece pentru ca merita din plin.


The gazette - Reila [ fara link ]
Huh, iubesc melodia asta8 exprima atat de multe sentimente, imi pare rau pentru Reila. Oricum, am vazut ca Ruki plange in live. Nota 9.50 pentru ca nu e prea hard

next: SUG- Pink masquerade.
6. Nu-mi place vocalul, de lirică habar n-am, instrumentalul ( ? ) mă enervează. Îmi pare rău, nu pot să dau mai mult. [ de fapt nu-mi pare, dar trebuia să umplu cu ceva rândul, aye? ]

Next: http://www.youtube.com/watch?v=JVc7YNca2Kg
8.Imi place vocea,desi nu sunt fana Gackt; am citit cateva melodii in engleza si nu m-au atras ....dar totusi merita.

NEXT:http://www.youtube.com/watch?v=ztHvuh4kwGE
Hmmm,imi place ce aud.Partea intrumentala cred ca face toata melodia.Tipa canta destul de bine..Ce pot sa zic altceva?! imi place 9.50 ^_^

Next: See if you like.xP
Nyaaa!Ce subiect dragutz am gasit!Ador melodia si merita 10.La inceput cand am auzit o mi s a parut prea...dura?Nu stiu cum sa zic,insa dupa aceea m am idragostit de ea...Si de trupa XD A fost prima melodie pe care am ascultat o de la The Gazette.Versurile sunt geniale si ador cand incepe Ruki sa sopteasca pe la 00:45.Huh!Mda...Parca as fi o fana nebuna.Ce sa mai zic...Chitarile se aud mortal XD si nu stiu de ce acel mic 'solo' al lui Kai.

Acum...
Pentru ca nu ma pot abtine
Am mai trecut pe aici si din cate imi aduc eu aminte, melodia era Taion? Sa ma scuzi daca gresesc. Spun asta pentru ca acum nu mai merge -_-". Daca e vorba de Taion ii dau din start 10. Mai trebuie sa spun de ce? Pentru ca iubesc the Gazette si melodia asta. Altceva? Nu chiar.

Next: Little ♥ - Iubesc melodia asta. Daca e prima data cand o asculti atunci ascult-o pana la sfarsit. Vei avea o surpriza.
Oh!Wow!Nu stiam de Acid Black Cherry.Uite ca invatam cate ceva in fiecare zi.Inceputul e absolut hilar XD Dar dupa am vazut ce voce frumoasa are tipul.Suna chiar foarte tare.Nu stiu de ce dar ceva ma retine sa i dau 10 asa ca o sa i dau un 9,50.Merita.E o melodie buna.

Si...revin cu ceva mai linistit...

Nujabes-Feather
Pagini: 1 2 3