Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Poezii ^^
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Hellow. Aş vrea să precizez că nu sunt bună la poezii, sincer, dar îmi place să vorbesc în rime. Aştept comentariile voastre.

Scrum.

Şi aş vrea să dau uitării totul,
Dar nu este aÅŸa de uÅŸor acum,
Când totul s-a făcut aproape scrum.
Aş vrea să ne lăsăm purtaţi pe aripi de dor,
Şi să-ţi spun cât te ador.

EDIT : Invictus am schimbat acolo la " de ", am pus " pe ". Dar nu vad unde repet " acum " de doua ori.
Nu sunt bună la poezii, pentru că pur şi simplu nu mă pricep. N-am să aberez, nu garantez că n-am să spamez. : )).
Poezia ta este drăguţă, dat fiind faptul că ai făcut-o într-un timp atât de scurt; seamănă cu poeziile pe care le făceam şi eu acum vreun an sau doi, poezii din acelea pe minut; acum mă simt aşa şi asta scriu. Aş fi vrut să fie mai lungă, să-mi pot forma o părere cât de cât despre ea, aşa nu prea am ce spune. :]

Mai aştept lucrări, care sper să fie mai lungi.
Baftă! >:D<
O *_* ..Nu am stiut ca sys-ul meu are talent si la poezii n_n' . 5 randuri in 5 minute :]] Superba poezia>:D< Esti super talentata si sincer chiar nu am stiut partea poetica ascunsa in tine:]] . Si stiu ca ma dori ...crede-ma ca stiu ^_^ :]] . Nu uita ca te iubesc si succes in continuare daca ai de gand sa continui cu poeziile ;] . Desi eu te sfatuiesc sa conitnui , faci ce vrei pana la urma:]]. Buh-bye!>:D<
Deci:
1.repeti acum-ul din primul vers la sfarsitul celui de-al doilea. iti sugerezi sa il stergi din primul vers.
2.Dar nu este aÅŸa de uÅŸor acum, incarci versul cu multe elemente care ii impiedica fluenta.
3. de aripi de dor..pentru unii s-ar putea ca repetitia sa fie un pic cam deranjanta "pe aripi de dor" ar fi alternativa.
4.imi place ideea poeziei tale. succes in continuare:)
Heiii.
Mno, poezie nu înseamnă cuvinte aruncate pe foaie care se înâmplă să rimeze şi să se potrivească contextului.
Totuşi, un început bun.
La inceput credeam ca e un pic cam scurtă, dar din moment ce ai precizat ca a durat doar 5 minute sa o compui e foarte bine ;;)
Mai astept poezii de la tine sa stii! ;)
Buh-bye! `n have fun! :3
Ooo, te-ai apucat şi tu să scrii poezii, frumos :> -> Pregăteşte-te să citeşti cel mai aberant post de până acum.

Dar e aşa de scurtă, să-ţi fie ruşine! I mean, o poezie ar trebui să aibă cel puţin 2 strofe (Da, ştiu eu =]]). Dar e bine şi aşa, don't worry, be happy ~ Eu ţi-am zis că aberez, dat tu "Batman, Batman!" : (
Titlul e genial, ce pot să spun. Ador că ai pus punct după el şi că ai folosit diacritice.
Rima ai, ritm nu prea, dar e uşor de citit şi plăcută.
Mi-a plăcut metafora "aripi de dor" -> E metaforă, right ? ^^

Neah, cam asta am avut de spus. ÃŽmi place poezia ÅŸi vreau mai multe! Åži mai lungi, ocf.
Xoxo, AlerimxD.
Scrii poezii si nu ma anunti? Sa iti fie RUSINE.
Sa revenim. E scurta, mult prea scurta. Ai folosit doua rime si mi se pare ciudat pentru ca nu sunt obisnuita. Ok, pare ca inteleg ceva dar pariez ca daca ar fi fost mai lunga as fi inteles mai bine.
Nu e rau pentru prima data, daca inteleg eu bine cum sta treaba. OK, anunta-ma la urmatoarea poezie, te rog si gambatene. Nu iti fa griji, poti sa te joci cu expresiile sau cu cuvintele cat vrei.
Mulţumesc pentru comentarii. >:D<
Asta e făcută din plictiseală şi era ora 23:30 când am terminat-o : )).
Iluzii spulberate

Frunzele de crengi se deslipesc
Ca frumoasele iluzii dintr-un suflet omenesc
Iluzii ce au fost uÅŸor spulberate
Åži de tine uitate.
D'oh, de ce nu te chinui sa le faci mai lungi? Sa stii ca nu sunt prostii, imi plac rimele, dar tu esti incapatanata si nu asculti de nimeni.
E mai scurta decat prima si facuta din plictiseala, fa-o din suflet. Pariez ca daca faci asta, o s fie muuult mai lungi. E foarte draguta poezia asta, sa stii.
Mi-e ciuda ca nu asculti nicicum, am sa te bat si nu ma intereseaza de cine ce zice. Sper ca poezia viitoare sa fie mai lunga. Bafta.
Ce poezie lungă =]]

Nu cumva se spune se dezlipesc ? Prietenul meu Dex mă susţine.
După omenesc e punct, right ? ;;)
Ultimile două versuri îmi plac, nu am ce să spun la ele.
În rest sunt de acord cu DeDal, fă-le mai lungi şi din suflet, vor fi mult mai frumoase.
Văd că te pricepi la figuri de stil şi la exprimate, de ce atâta lene ? ^^'

Aştept următoarea poezie.
Xoxo, AlerimxD.
Pagini: 1 2