Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Salutari de la Sibiu!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Sunt nouă pe-aici, asa ca am zis sa ma prezint si eu. victorie

Puteţi să-mi spuneţi Alice. Sunt din Sibiu, am 28 de ani, şi îmi plac manga & anime de muuuuuuuuuultă vreme. :001_302: Cam 50% din ce ascult e rock, restul e o combinaţie ciudată de diverse genuri muzicale. Mai si scriu din când în când, de obicei în engleză. în curand mi-am facut un blog pe care vreau sa postez recenzii de anime şi manga, dar nu prea am avut timp să mă ocup de el. În curând, sper...

:bye:
Bine ai venit pe Animezup, Alice montrose!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Sall Alice
Ce bine ca sunt prima care iti scrie.
Bine ai venit pa Animezup. Acum cateva intrebari.

1. Ce manga ai citit?
2. Ce zodie esti?
3. Ce muzica asculti?
4. Cartile preferate?
5. Unde ai vrea sa mergi?
6. Iti place yaoi-ul?
Merci, Zuppy!

Salut, Hasamy! Uite şi răspunsurile mele...

1. Erm, o mulţime. Ultimele pe care le-am (re-)citit au fost Anima si The Lily & The Rose de Dany&Dany (cine zice că europenii nu pot desena manga n-au văzut volumele lor!) si noul capitol Kuroshitsuji (versiunea scanlata).

2. Rac.

3. După cum am spus în postul iniţial, cam 50% rock, şi în rest orice se întamplă să-mi placă pe moment.

4. The Coldfire Trilogy de C.S. Friedman. În general? Fantasy, paranormal detective, cam orice de bun gust cu vampiri (de preferinţă care nu strălucesc *throws up*).

5. Întrebarea e, unde NU aş vrea să merg? XD Pe moment? În San Francisco la Yaoi-con. :thumbup1:

6. Cred că sunt printre cele mai "longevive" fane yaoi din ţară. Citesc yaoi de aproape 11 ani. 8
Yay, esti din Sibiu! Sibiul e orasul meu preferat din Romania 10
Asa, deci bine ai venit printre noi. Ai zis ca iti place sa scri, ai sa postezi verun fic? Mie una mi-ar placea sa citesc ceva scris de cineva mai... matur. In fine, care e trupa sau cantaretul tau preferat/a? Vad ca ai 28 de ani. Ce profesie ai? Ai masina? 10
Unia, mă bucur că îţi place Sibiul! Şi mie îmi place f. mult 8 de asta am şi rămas aici.

Nu ştiu încă dacă voi posta sau nu vreun fic pe forum. Mă mai gândesc. Între timp, dacă vrei să citeşti găseşti fic-uri, majoritatea vechi, pe site-ul meu. Cu avertizarea de rigoare că mai toate sunt slash. :blushing:

Nu am o trupă preferată... acum ascult de exemplu 30 Seconds to Mars, dar peste vreo câteva săptămâni s-ar putea sa mă găseşti ascultând Bach sau j-rock sau movie scores... sau poate chiar musical-uri în japoneză (sunt fană Takarazuka).

De meserie sunt traducător. Nu am maşină, dar o pot împrumuta pe a părinţilor dacă-mi trebuie neapărat. Prefer însă transportul în comun şi mersul pe jos... cheltuieli mai mici, poluare mai redusă.
888 Salut 888
Ma bucur sa te cunosc. Sper sa ne inteleg bine.
Acum intrebarile:
~ De ce ti-ai ales acest nume?
~ De ce ti-ai ales acest avatar?
~ De ce iti place engleza?

Cam astea sunt intrebarile, sper ca nu o sa te doara capul ca sa-mi raspunzi 21.
888 Pa888
Hello Andreea! Mă bucur să te cunosc.

Numele mi l-am ales acum multă vreme, era numele unui personaj tip Mary Sue într-un fanfic Cronicile Vampirilor. Am rămas cu el de atunci, m-am obişnuit, răspund la Alice dacă îmi spune cineva aşa deşi nu e numele meu...

Avatar... hmm. Sunt obişnuită cu el. E personajul meu favorit din Castlevania, Mathias Cronqvist. Sper ca într-o zi să reuşesc să fac cosplay la Nijikon sau Otaku. 4

Engleza este şi va rămâne prima mea dragoste. O studiez din 1990... ne cunoaştem bine.