Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5
Hey Heartagrama ! >:D< Comentariul acesta va fi fugarit saracul pentru ca ma grabesc sa plec la antrenament :]] Deci.. actiunea, mie una mi se pare cam fugarita. Adica trece o zi, inca una si inca una tot asa. Dupa aia treci direct la doua saptamani :]] Da stiu ca te grabea-i cand ai scris capitolul acesta =]] Ei bine.. greseli.. am vazut dar sincera sa fiu.. nu prea le-am vazut [ mda.. nu are nici un sens ceea ce am zis nu-i asa ? :]] ] Pai.. multa bafta si multa inspiratie in continuare ! Te asteptam cu urmatorul capitol ^_____^
Chuu & Gambate :*
In sfarsit nextul... am crezut ca nu mai postezi saptamana asta. However capitolu asta a fost mai mult ca un jurnal, insa a fost placut chiar daca a avut mici greseli de exprimare si taste, so:
Dialog: Nu e mult desi devine sec din cauza a doua replici care sunt prea asemanatoare... nu intelegi nu? o sa pun fragemtul:"Da tu cine esti sa mi vorbesti asa? Daca iti dau doua palme vezi stepe verzi.
-Auzi ma, pitipoanca naibi, tu sti cu cine vorbesti? Cu fata la care nai sa mai indraznesti nici sa te uiti. Daca iti dau una te zbor de pe harta"
- bla, bla the same thing... offf chiar ar fi trebuit sa schimbi replica Sakurei adica nu prea suna bine... stiu, stiu raspalata cu aceasi moneda dar totusi (si sa nu mai mentionez de greselile din fraza care bat la ochi;))...
Descriere/Naratiune: amandoua au fost destul de reusite si pentru asta te felicit... well cu mici scapari ale naratiuni in rest este OK.
Greseli: greseli de taste cam multisoare, si greseli de exprimare cam la fel, am sa incerc sa o gasesc pe cea care am ochit-o fiind mai de netrecut cu privierea.. am gasit-o:"De nu l am injurat si l am omorat dupa ora de sport." suna a little bit strange. . . I mean undei nextul nu e bine terminata "si l am omorat dupa ora de sport." dupa terminarea propozitie cred ca era mai adegvat sa pui puncte de suspensie decat acel punct sec.
Astept nextul pwp >:D< sa vedem cum evoluaza actiunea intre SasuSaku>:).
mey azi am citit si yo ficul tau...e frumos...dar nu genial...:D descrierea, sincer, mi se pare k lipseste cam mult...:| actiunea este prea grabita...si eu cred k ar trebui sa nu mai fie asa...
greselile de tastare sunt o gramada...#-o ai si uh grija knd scrii...ok?
d abia ast si yo sa vad c se mai intampla intre Naruto si Hinata...;)) bn inteles k nu tree sa uitam de Sasuke si Sakura...insa pana acum despre apropierea dintre ei nu ai spus nimik...deci nu comentez...:D
abia ast next-ul q cva imbunatatiri...bafta multa! si de abi ast sa-ti mai "citesc" si urmatoarea inspiratie...bye! :-h

Heartagrama

Capitolul 4
~Trebuie sa va spun adevarul~
~prima parte~


A trecut o luna de cand a inceput scoala si eu la fel de plictisita sunt. Nu am ce face acolo desi mi am facut cativa prieteni interesanti. Toti fumeaza si asculta rock si sunt la fel de amuzanti ca Naruto si ceilalti din sk8 park. In weekend am iesit in parc cu ei si cativa din sk8, ne am dus in Herastrau. Bine inteles ca baietii s au dus sa se de ape rampe iar eu si fetele am ramas pe banca. Am inceput sa vorbim despre scoala, profesori si balu bobocilor la care n am de gand sa particip!
Nu dupa multa vreme de la ajungerea noastra in parc, au venit niste tipi de vreo 20-21 de ani care au inceput sa se uite insistent la mine. Unul din ei era taiat pe obrazul stang si patul mov era revisit pe umeri lui. Celalalt avea o cicatrice urata pe mana dreapta iar parul lui negru era scurt si ciufulit. Amandoi erau inbracati cu blugi, adidasi si un maieu negru. Cand Naruto a venit langa mine au ramas cu gura cascata si erau cat pe aci sa se inece cu sucul pe care il aveau. Am inventat o scuza ca sa plec de acolo si l am tras pe Naruto dupa mine. Si a lasat bikul langa banca si a venit in fuga dupa mine.
-Iai vazut? Am zis cand a ajuns cu un pas in urma mea.
-Da dar, ce cauta aici si, cum de ne au gasit? A zis putin nervos.
-Nu stiu dar, cred ca au venit pentru bani. Am zis si mi am intors privirea spre Naruto.
Fara sa vreau i am vazut in spatele nostru. Erau grabiti si ne tinteau cu privirea, mana lor dreapta fiind la spate. Firar, au pistoalele la ei. Naruto sa uitat la mine si a dat afirmativ din cap. Ne am intors amandoi privirea spre drumul pe unde mergeam si am inceput sa fugim cat am putut de repede.

Sasuke
Hmm….Naruto si Sakura au plecat de mai bine de un sfert de ora, ce tot fac? Cu totii deja suntem foarte agitate in legatura cu ei.
FLASHBACK
Ma uitam la Naruto cum sa dadea in spectacol pana sa “ipiedicat” si a cazut. Fetele au inceput sa rada de el si eu doar l am aplaudat cu un zambet larg pe fata.
-Da? Sa te vad pe tine! A zis Naruto nervos.
-Naruto, poti veni putin? La strigat Sakura pe fratele ei.
Pe banca din fatal or erau niste tipi care ii priveau insistent, stau acoloo de ceva vreme si pana acum n au facut nimic. Bine, doar sau inecat cu suc la vederea lui Naruto. Ce e cu tipi astia si ce legatura au cu fratii Uzumaki? Sakura sa ridicat de pe banca si a vorbit ceva cu fetele, Naruto a venit la mine si se uita destul de speriat.
-Sasuke, daca nu ma intorc in cel mult 20 de minute, vorbeste cu fratele tau. Nu cred ca lucrurile vor iesi asa cum trebuie.
-Bine, aiveti grija.
Am dat mana cu Naruto iar el si rozalia au plecat. Imediat dupa ce au trecut de magazinul din fata sk8 parcului tipi aia doi au luat o pe urmele lor.
END FLASHBACK
Off……fratioare se pare ca vei avea treaba zilele astea. M am dus la ghiozdanul meu de pe banca unde stateau fetele si mi am scos telefolun din buzunarul din fata. Am inceput sa caut numarul fratelui meu prin agenda si am apasat pe butonul verde. Sunetul de apel a inceput sa se auda in telefon urmata de o voce destul de vesela.
-Itachi, avem problem.



imi pare rau ca a durat atat de mult sa l pun si e scurt dar nu prea am avut timp :(
Erm... frumos capitol desi povestea e putin cam "secretoasa" pentru ca am o gramda de semne de intrebare. Cine Dumnezeu erau tipi aia si in al doilea rand ce aveau cu cei doi... oricum raspunsul l-a intrebarile astea cred ca le voi primi in capitolul urmator. Acum sa fiu sincera capitolul e destul de reusit doar ca mai trebuie lucrat la descriere in rest naratiunea nu prea e grabita. Cei drept greseli de taste sunt o gramda ar fi fost bine sa fi corectat capitolul inainte sa il postezi.
Acum am motive in plus sa nu am rabdare pentru urmatorul capitol :-<. Ja'ne :-h:*.
Hei scuze ca nu am comentat mai devreme am si uitat de ficul tau [ scuze nu ma omori ] la cate ficuri citesc :)) . Lenea ma lasat ssati dau comentariu si uitema. Mie imi place foarte mult dar cine mama capsunii verzi erau tipii aia si ce vroiau de la ei ? O_O'' Sper sa ne ziici mai repede asta ca eu voi muri cu siguranta. Eu te pwp si iti urez succes in continuare multe comuri si nextu mai repede :-w
Bun deci trebuie sami fac aparitia. Scuze ca a trecut asa de mult. Deci revin la fic. Pai sa stii ca ultimul capitol a fost slab. Sa nu te superi pe mine, dar voi critica dragut. Deci adrenalina na fost prea multa. >_> La inceput mia placut apoi poc a scazut interesul. La structura. Heartagrama lai lasat in voie. Naratiunea e bunicica, actiunea cam fugarita de gaste la final XD :)). Dialogul este sec. Si nu stiu lamurestema, da nu pronunt inainte de a judeca. Mai pune si tu liniuta intre cuvintele din text acolo unde e nevoie, cratima aia lipseste. Ori programul in care scrii le sterge, ca nu e prima oara cand se intampla? --_--" La iai vine ''i-ai'' , tiam - ti-am si tot asa.
Scuze daca tea suparat commul meu, dar zic ca am fost dulce. Sper ca nextul sa fie mai bun si iti urez multa bafta :*. Bye


Denissu was here ^_^
Capitolul 5
~Trebuie sa va spun adevarul~
~partea a doua~

Sasuke
-Itachi….avem probleme!
-Cine e pe cale sa ajunga la inchisoare, din nou? A intrebat razand.
-Naruto si Sakura vor avea nevoie de ajutorul tau, din nou! Am zis cu accent pe ultimele cuvinte.
-Omule, eu sunt in New York! Ti se pare ca pot ajunge acolo asa repede?
-Itachi, Naruto este cel mai bun prieten al meu iar Sakura este sora lui mai mica.
-Frati Uzumaki? A zis inecanduse cu ceva. Au crescut repede, hmm… te sun eu in 10 minute.
A zis si a inchis telefonul fara sa mai zica ceva. M am uitat putin ciudat la telefon apoi l am pus langa ghiozdan. Mi am schimbat agresivele su skater si m am dus sa l ajut pe Cupy si repare o rampa. In timp ce noi taiam ditai scandura de lemn un tampit pe nume Kiba a venit sa ne stropeasca cu apa. Adevarul e ca, desi este octombrie, este destul de cald afara. Ne am uitat “frumos” la el si satenul si a turnat restu de apa in cap. Eu si prietenul meu saten am zambit satisfacuti si ne am dat jos tricourile si le am pus pe gardul de langa banca fetelor ca sa se usuce. La vederea noastra la bustu gol ele rosisera putin sau putin mai mult. Inainte sa ma pot intoarce la Cupy sa l ajut telefonul meu a inceput sa sune.
-Sasuke, in 2 ore este zborul spre New York. Vine Kakashi sa te I a de la aeroport cand aterizezi. A zis Deidara.
-Bine dar, unde este Itachi?
-Pe aici pe undeva, ii cauta pe frati Uzumaki.
-Sakuraa!!! A strigat Hinata din spatele meu. Lasai in pace nenorocitule.
-Ce a fost asta? A intrebat ingrijorat.
-Cred ca Hinata tocmai a vorbit cu cei care i au luat pe cei doi. Te sun eu mai incolo.
AM zis si am inchis telefonul fara sa mai astept un raspuns. Hinata plangea pe umarul lui Ten Ten iar telefonul era in mana eu dreapta.
-Sasuke, a zis bruneta prinstre suspine, Sakura si Naruto au fost luati de cineva.
-Hinata, nu ti face griji, Itachi ii va gasi. Am zis si m am asezat langa ea incercand sa o calmez. Peste 2 ore avioul spre New York aterizeaza la aeroportul Otopeni.
-Vin si eu cu tine! A zis foarte hotarata.
-Dar…

Sakura.
Am inceput sa alergam spre lac cu cei doi in urma noastra. Acest concurs al nostrum a durat pana la podul de langa iazul unde sunte lebede si siferite specii de rate. Drumul ne a fost oprit de o duba neagra din care au coborat doi tipi la fel ca cei din spatele nostru. Ne am oprit si ne am asezat spate in spate. Eu stateam cu fata la duba iar Naruto la cei care ne au urmarit pana acum. Unul dintre ei sa apropiat de mine cu o batista iar celalat sa apropiat incercand sa ma imobilizeze. La fel au facut si ceilalti doi din fata lui Naruto. Ne am incolacit bratele ca la jocul cu “oglinda” si blondul sa lasat pe fata ajutanduma sa i lovesc pe cei doi. Bine inteles ca miscarea asta mergea daca erau doar doi tipi nu patru. Unul din tipi din fata lau lovit pe Naruto in burta destul de rau si am cazut odata cu el la pamant. Cei doi cu batistele ni le au pus la gura iar noi am adormit si am fost dusi cine stie unde.

Itachi
Deci fratii Uzumaki au cresut si au problem. Ce intalnire de milioane. Stateam cufundat in calculator incercand sa i gasesc pe cei doi. Am facut bine ca am pus un cip de urmarile in inelul Sakurei, il poarta indifferent cu ce e imbracata. Nu va mirati asa, in New York totul e posibil sau, aproape totul. Langa mine a venit Deidara sa mi confirme ca ia dat toate detaliile lui Sasuke. Idea e ca ii cunosc pe cei care iau luat pe frati. Cu mult timp in urma parinti lui Naruto si Sakura au fost…
-Itachi, i am gasit!! Au luat acelasi avion cu fractu. A strigat Suigetsu din cealalta parte a camerei.
Va voi spune cu alta ocazie ce sa intamplat acum trebuie sa l anunt pe Sasuke de ce am aflat.
M am ridicat de pe scaun grabit si bine inteles ca m am impiedicat de niste fire din camera si sa pic in nas. Am mers sa mi i au telefonul de la Deidara. Cand am deschis usa de la birou, blondul statea linistit cu picioarele pe masa si fuma o tigara.
-Vrei si o cafea? Il intreb ducandu ma la el.
-Da! Cu frisca deasupra si putina scortisoara. A zis vesel, fara sa s idea seama cu cine vorbea.
-Jos picioarele de pe birou! Am strigat nervos la el, acesta sarind cu tot cu scaun.
-Scuze Boss! A zis el de pe jos.
-Telefonul si iesi din camera inainte sa te zbor eu.
A last telefonul pe birou si aiesit in graba. M am asezat pe sccaun si am tastat ceva la telefon aparand pe ecran numarul fratelui meu. Telefonul a inceput sa sune si se auzi o voce destul de plictisita.
-Vesti bune, i am gasit pe fratii Uzumaki.
-Si unde sunt? A intrebat el cu putin entuziasm.
-In avion cu tine si asa zisi rapitori sunt cu ei, patru la numar.
-Mersi, si eu ce se presupune ca trebuie sa fac acum?
-Nu faci nimic, totul va decurge comform planului.
-Bine.
A zis si a inchis telefonul, sper sa fie bine sis a reziste pana ajunge la noi.

Sasuke
Am incheiat comvorbirea cu fratele lui si am incercat sa ma asez mai comod. Nu ma ajutat deloc conversatia cu el, nici sa stau locului nu pot. M am ridicat de pe scaun si m am indreptat spre bai. Langa ele era o us ace ducea spre bagaje, presupun. Stewardesele nu erau prin zona asa ca am coborat. Era frig si intuneric.Am bajbait peacolo pana am dat cu capu de husa unui violoncel. M am uitat mai atent si am observant ca erau doua, erau foarte slab luminate de un beculet din partea opusa. Am trecut pe langa ele si m am indreptat spre iesire, sper so si nimeresc. Am deschis putin usa sa verific daca este cineva care mar putea vedea, spre norocul meu nu era nimeni. M am dus la lcoul meu, ca si cand nu s ar fi intamplat nimic si am asteptat ca avionul sa ajunga la destinatie.
Cred ca am adormit deoarece o stewardesa ma trezit iar avionul tocmai aterizase. I am multumit si am coborat din avion indreptandu ma spre camera unde aveam bagajele deja scarcate. Am traversat aeroportul in liniste sper iesire unde trebuia sa l astept pe Kakashi dar, nici urma de el. Fara sa mai astept am facut cu mana unu taxi sa opreasca si mi am pusbagajele in porbagaj apoi am urcat langa sofer.
-Ai intarziat!
-Obisnuiestete, mereu este aglomerat pe aici.
Kakashi este mana dreapta a lui Itahci iar, Deidara este mana stanga daca pot spune asa. Omul de langa mine este inalt (mai inalt decat mine) are parul alb si ochii trebuiau sa fie ambii gri dar, in urma unui accident la fabrica de chimicale, ochiul stang a devenit rosu. Cand iese din sediu poarta un petic pe el. Este foarte bun la cazuri de disparitie (instinct lasat mostenire de la tatal lui supra numit, Colt Alb).
Dupa ce am trecut de Empire State Building ne am indreptat spre locul unde erau candva cele doua turnuri gemene. Dupa a doua intersectie am facut dreapta spre o cladire mai veche. Kakashi a apasat pe un buton aflat langa schimbatoru de viteze. Maina isi schimba culoarea galbena intr un negru frummos iar usa din fata noastra sa deschis. A parcat masina si am iesit. Garajul era plin de alte masini care semanau cu cea din care am coborat. In stanga noastra era usa de la lift. Am urcat in lift urmat de Kakashi care avea in maini bagajele mele. A apasat pentru etajul….40? WOW! Doamne, unde are si el sediul. Dupa 3 minute de urcat cu liftul usile s au deschis in sfarsit iar in fata noastra sa afisat “biroul”. Era o camera mare cu trei birouri de doua personae iar pepereti erau vreo cinci camera care aratau diferite colturi ale cladirii sau din oras.
-Deidara, iesi in p**** matii de aici daca nu, ted au afara personal! A strigat Itachi din biroul lui.
-Gata Boss, am iesit. A zis fugind din birou.
La limita a iesit deoarece Itahci a aruncat cu ceva dupa el, care sa spart in usa.
-Buna Sasuke! Ai ajuns intr un finalș vezi ca fratitu este in toane “bune”.
-Mersi pentru avertizare. Am zis inghitind in sec.
Am intrat fara sa mai bat la usa si era sa fiu nimerit cu un pistol dar, m am ferit la timp acesta nimerind la Deidara in cap. Acesta a injurat si Itachi sa intors cu fata la usa. Camera era destul de mare, pereti erau crem inchis cu multe tablouri. Biroul era din lemn negru iar pe el era o harta, harta orasului mai exact. In spatel biroului este peretele format dintrun geam mare cu opriveliste minunata spre oras.
-Scuze Sasuke, credeam ca esti Deidara.
-Dar ce a facut? L am intrebat inchizand usa.
A intins mana dreapta spre peretele de langa mine si am vazut o gaura mare in perete.
-A aruncat cu tunu? Am intrebat bagand capul in gaura.
-Buna Sasuke! A zis o voce de sub mine, mai bine zis un cap.
-Buna Karin. Karin?!! Nu vreau sa sti ce ti a mai facut acum Deidara.
-Poti sa mi pui capul la loc?
M am intins dupa capul lui Karin si m am intors spre Itachi. Acesta deja o pusese in picioare si ma astepta pe mine.
Nu este om, stati calmi; este un robot. Cei de la sediu lau construit ca sa nu se simta singura Konan. Din pacate Deidara are prostul obicei s o dezmembreze.
-Deci, unde sunt? Am intrebat dupa ce i am pus capulpe umeri lui Karin.
-Intr o fabrica abandonata.
Am ramas putin mut. Inainte sapot spune ceva Itachi a apasat pe un buton de sub birou iarpe peretel din stanga a aparul o hartaa New York ului vazuta prin satelit. Undeva in stanga se vedea un beculet roz care palpaie. Ma vazut ca ma uitam cu un semn de intrebarela el si mi a zis ca este Sakura. Se afla la vechea fabrica de chibrite. In subsol ar trebui sa mai fie cuti mari pline cu cibrite. Un singur foc si tot explodeaza.
-Nu ti afce griji, nu va exploda nimic. Nu este benzina acolo.
-Muscati limba. I a aproprietu si vezi ce este la 2 strazi distantade fabrica.
-Bine geniule, am inteles unde bati. Vino aici si fi atent la plan si sa taci.




eu st heartagrama dar nu maistiu parola sii :">:D

*ILY Yaoi Maniac*

Buna^^
I see^^ App i luv your avatar :X So lets' coment xD Ti'am citit ficul inca de la inceput xD SO , si care crezi ca este parerea mea ? Simplu : GENIAL xD Este pur si simplu genial . Ideea nu am mai intalnit'o niciodata pana acum xD Imi place cum descrii si narezi . Dialogul mi se pare putin mai mult , dar toturi tiind sa cred ca la cata actiune e in fic-ul tau , plus si titlul e bun cum e el acum[dialogul] si nici nu este sec . Gresleli nu am cautat xD Pai ce pot spune chiar imi place ficul xD Naru si Saku frati , genial xD PAi astept continuarea xD Iti urez spor la scris si imaginatie in continuare xD Si daca vrei sa ma anunti cand aduci next , arigatou xD Bie xD
In sfarsit nextul! Ce a durat asa mult... am crezut ca ai renuntat la el>.>. Anyway ideea cu Karin robot a fost G-E-N-I-A-L-A! Nu mi-as fi putut-o imagina pe Karin mai bine decat atat :)).
So... in capitolul asta ai cam exagerat cu dialogul. Mai exact tot ficul e dialog si ceva descriere pe ici-pe-colo. Greseli de taste nu sunt, doar chestia cu dialogul e cam deplasata in rest totul a iesit bine... Grabestete cu-> nextul te rog:o3!
Pagini: 1 2 3 4 5