Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Hei :)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Deobicei nu prea stiu ce sa scriu despre mine dar: sunt Tonia, am 14 ani, ador motocicletele, inotul, sa ascult muzica, sa 'socializez', Deviantart-ul, fotografia, unghiile rosii, sa ma ratacesc in propriul oras, sa privesc apusul, sa invat sa cant la chitara, sa scriu si nu in ultimul rand sa rad din orice prostie.
Intrebati-ma ce doriti! Smile
Bine ai venit pe Animezup, Selective Blindness!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Bun venit pe-aici, Tonia! Distractie placuta! Smile
Am cateva intrebari pt tine, daca nu te superi:
1. De unde esti?
2. Esti la liceu? Daca da, la ce profil? Daca nu inca, unde ai vrea sa mergi?
3. Ce gen de muzica asculti? Formatii/melodii preferate?
4. Iti place sa te uiti la filme? Ce fel? Preferate?
5. Citesti? Ce gen de carti? Care sunt preferatele tale?
6. Ziceai ca scrii... Ai de gand sa postezi vreun fic?
Cam atat. 10 Aaa da, am uitat: si mie imi place sa rad din orice prostie. 71 Bye! bye
Hei there, bun venit pe forum sau cum se mai spune: bun venit in familie, deoarece zup-ul poate fi considerat o mare familie =]] Sper sa iti faci prieteni pe aici, sa te acomodezi cat mai repede si sa fi un user activ. Eu sunt Beki, but numele meu real este Diana. In fine...spune-mi Beki, nimeni nu ma striga dupa numele real :]] Ziceai ca te cheama Tonia...Un nume foarte dragut si original din punctul meu de vedere. Imi place cum suna, nu cunosc pe nimeni cu numele acesta.
Btw...imi place mult avatarul tau, si eu sunt fana Jigoku Shoujo ( daca nu ma insel, cea din poza este Ai O_O ) Care este personajul tau preferat din Fata iadului? Ce zodie esti ? Si ce alte anime-uri ai mai vizionat si te-au impresionat? Daca ai urmarit, normal.

Cam atat, deoarece nu prea stiu ce sa te intreb...inca o data welcome hug
Bunaa hug... Sa te intreb si eu ceva 39

1. Culoarea preferata?
2. Animeul preferat?
3. Personajul preferat?
4. Cantaretul/cantareara preferata?
5. Ai vrea sa fim prietene?

Pai cam atat! Altceva nu stiu ce sa te mai intreb 39 .. Ne bucuram sa te avem printre noi si.. distractie placuta! 3
Mersi tuturor pentru intampinarea calduroasa8 si Crazy~Tenshi, crede-ma ca nu ma deranjeaza intrebarile ci imi face placere sa raspund la ele.So..here I go:
Crazy~Tenshi
1.Sunt din Iasi.
2.Nu sunt inca la liceu, de-abia in clasa a VIII-a.Ma duc la mate-info bilingv, nu ca mi-ar placea matematica doar ca la umana nu sunt profesorii cei mai buni...cel putin in liceul meu.
3.Muzica...subiectul meu preferat 21 ascult rock, in special metal.Nu zic ca nu-mi plac si melodiile mai linistite dar sa fie de bun gust.
Formatii preferate: Sonata Arctica, Helloween, Hammerfall[am tricouu~], Iron Maiden, Nirvana, Metallica, GNR...etc.
Top 5 melodii preferate: 1.Pearl Jam - Black, 2.Morcheeba - Enjoy the Ride, 3.Hammerfall - Dreams Come True, 4.Eternal Tears of Sorrow - River Flows Frozen, 5.Radiohead - Creep.
4.Da, sunt innebunita dupa filme.Imi plac cele horror-psihologice si dramele: Misery, Carrie, Cruel Intentions, Legaturi Bolnavicioase[cu Tudor Chirila o//o], Shining, Lolita, Karate Kid 21 and everything by Alfred Hitchcock.De asemenea imi face mare placere sa ma uit la filme foarte vechi cu actori cunoscuti gen Audrey Hepburn.
5.Cum sa nu citesc?10 Sunt o fana infocata Stephen King.Imi mai place sa citesc din George Bacovia si Mihai Eminescu.
6.Hmm...un fic...cine stie?Ma gandesc la unul cu Jigoku Shoujo 15
Beki
Buna, Beki.Multumesc pentru urari si ma bucur mult ca-ti place numele meu.4 Da, imi place foarte mult Hell Girl pentru ca e foarte interesant si original.Nu-mi amintesc sa fi vazut vreun anime asemanator.In plus, mor dupa genul horror/drama, deci...
Personajul meu preferat este chiar Enma Ai...Iubesc totul la ea 0_0
Sunt berbec si foarte mandra de asta.Cool
Anime-ul meu preferat e NANA.Imi plac foarte mult situatiile dramatice si cum sunt imbracate personajele desi recunosc ca manga e mult mai buna...Mi-au mai placut Paradise Kiss, Loveless, Strawberry Panic!, Boku wa Imōto ni Koi o Suru, Ergo Proxy, Vampire Knight...
♪ Rozzzy ♪
1.Hmm...cred ca albastru...am camera albastra, telefonul albastru, mouse-ul albastru, multe tricouri albastre 0_0 desi eu ma imbrac cam mereu in negru, maro si kaki...doar uneori in albastru 21
2.NANA-am explicat mai sus Smile
3.Re-l Mayer [Ergo Proxy], Enma Ai[Jigoku Shoujo], Reira[NANA], Yuuki[Vampire Knight], Rin Tōsaka[Fate/stay night].
4.Cum sa nuuuu? hug
Thank you everybody!
Hello! Şi eu sunt destul de nouă pe aici...Din Iaşi, şi tot într-a 8-a am trecut...5 Sper sa ne cunoaştem mai bine, şi poate ne şi împrietenim 71 hug ... În rest, bun venit pe forum, după cum ai observat şi tu, userii sunt foarte prietenoşi! 4
Salut. >:D< Bun venit p-aici, distractie placuta... Eu zic ca o sa te acomodezi repede. Dunno, cei de pe-aici sunt de treaba. :)
Nu mai pun intrebari, nu mai am ce intreba. ; )) Din raspunsurile pe care le-ai dat vad ca asculti rock, ceea ce e bine daca ma intrebi pe mine. : )) Pentru ca si eu la fel. : )) Btw, pe mine ma cheama Ana. ^^
: -? Mi-a placut Jigoku Shoujo. : x Chiar daca l-am vazut m-ai demult si nu imi mai amintesc prea bine ce se intampla. = )) Stiu ca era unul din preferatele mele. : ))
Si nu stiu ce sa mai zic. Happeh posting and have fun. ^.^

Apropo.
Citat:deoarece zup-ul poate fi considerat o mare familie =]]
Ce bine zici, Beki. = )))))))))
off : Anna, yeah suntem o familie b-) Ne mandrim cu asta xD.

on: Si mi-e mi-a placut foarte mult Jigoku Shoujo, cum ai spus si tu foarte original, mi-a captat mult atentia, iar grafica anime-ului mi s-a parut geniala. Deasemenea mie imi mai place mult si de Ren=]] Il ador pe baiatul ala >_< Mi-a placut mai mult sezonul 2, deoarece mi s-a parut mult mai interesant, iar parca incepuse toata povestea sa se complice, actiunea era mult mai buna. Tie care ti-a placut mai mult? Sezonul 1 sau 2?
Se pare ca semanam mult, deoarece Nana este deasemenea anime-ul meu preferat. A fost un anime superb din toate punctele de vedere, iar mesajul transmis m-a emotionat intr-un fel. Prietenia din Hachi si Nana m-a lasat fara cuvinte 71 In fine :]] Eu sunt taur, ma inteleg foarte bine cu berbecii, deoarece am multi prieteni in zodia aceasta. Dar in ce luna esti nascuta? Martie sau aprilie? Eu aprilie b-)
~ Kumiko ~
Din Iasi si de o varsta cu mine? :o La ce liceu?Zi-mi prin PM, daca vrei.
She
Mersiii hug Da, observ ca sunteti foarte prietenosi nu ca pe alt forum pe care l-am frecventat in trecut 22...Ziceai ca asculti rock...ce fel?
Beki
Hmm..cred ca sezonul 2, Futakomori e mai fain...Si Mitsuganae e super 8
Apropo ai vazut Vampire Knight?Si acolo povestea e interesanta si grafica de nota 10... I`m in love with Kaname-sama.He`s my dream boy =]] Eh...
Imi plac taurii, am o prietena foarte buna taur 71 Oricum...sunt nascuta la sfarsitul lui martie.
Pagini: 1 2