Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Hello!!! ^_^
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Hello! Sunt Adina si am 20 de ani.
Sunt fan anime-uri si manga de cand ma stiu. Urmaresc anime-uri mai mult pe internet decat la TV.
In ultima vreme am vazut: Elfen Lied, Code Geass, Nana, Afro Samurai, Higurashi no naku koro ni (When cicades cry), Kodomo no jikan (A child's time).
Imi place sa desenez in stil manga. M-am invatat din tutoriale de pe internet. Nu sunt profesionista, dar imi iasa ceva. ^.^
Bine ai venit pe Animezup, Sachiko89!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Uelcom!
Maturi pe site.
1. Ce muzica asculti?
2. Canti la vreun instrument? (sa moara de ciuda haterii ca eu am pus primul intrebarea asta)
3. Arata-ne niste manga desenate de tine? (chiar daca eu nu citesc manga)
4. Ai vazut/citit FMP?
5. cum e pe un forum cu media de varsta pe la ~13 ani?
(18-08-2010, 11:28 PM)YKashim A scris: [ -> ]Uelcom!
Maturi pe site.
1. Ce muzica asculti?
2. Canti la vreun instrument? (sa moara de ciuda haterii ca eu am pus primul intrebarea asta)
3. Arata-ne niste manga desenate de tine? (chiar daca eu nu citesc manga)
4. Ai vazut/citit FMP?
5. cum e pe un forum cu media de varsta pe la ~13 ani?

1. Ascult rock. Am raspuns la prima intrebare mai pe larg intr-un topic despre ce muzica asculta fiecare. 10
2. Nu, nu cant la instrumente, desi as fi vrut sa cant la chitara electrica, sau macar la pian.
3. Aveam desene pe Deviant Art, insa le-am sters. Acum un an am avut o respingere fata de a desena, in general, nu intreba de ce... Vreau sa ma apuc de un manga nou... Am personajele, am actiune...
4. FMP e prescurtarea de la ce, daca nu e cu suparare... ^_^
5. M-am documentat si exista si persoane mai mari de 13 ani.. :-P Scopul meu e da a mai discuta despre anime-uri, manga, etc. cand am ceva timp liber (pentru ca nu sunt prea multe persoane care au acest hobby pe aici prin tara...) Si cand vorbesc unora despre hobby-ul meu, zic ceva de genul: "Ce mai e si aia?"
Etoooo. bun venit pe A/Z Adina!*si toate celelalte urari...* hug
FMP>> Prescurtarea de la Full Metal Panic! XD

Hm...am si eu niste intrebari : - ?
1. Yaoi sau Yuri? ;;]
2. Ciocolata sau vanilie?
3.Cum ai dat de Zup?

Cam atat ._. So... sper sa te simti bine p'aci si ne mai vedem/auzim/citim pe forum.
Bye *hugs*
Hello şi bine ai venit pe forum *hugs*. Sper că vei fi activă chiar dacă [cacofonie] Kashim a spus că media de vârsta e 13, dar nu'l crede .__. sunt useri şi mai mari spre exemplu eu am 16. :]] Oricum bine ai venit pe forum şi să ne mai citim pe aici. Zup e frumos şi şansele să-ţi faci noi prieteni sunt foarte mari plus că sunt useri care şi la 13 ani se comportă de 16 de nu e o problemă avem de toate tipurile de useri pe aici cu care să intri în discuţii. S-au pus deja majoritatea întrebărilor, btw de chitară electrică de ce nu te apuci de învăţat ? Adică dacă ai şanse ai putea. Eu îmi strâng bani să-mi iau una electrică sau poate o orgă, însă mai repede iau chitara electrică. [ e mai ieftină neh .___.' ]. POţi lua cursuri de pe net aşa fac eu cu chitara asta clasică pe care o am. Sorry ador orice instrument muzical nu mă pot abţine sincer :]] [ am încercat ]. Până să-mi iau pian electric mai e probabil când voi fi la facultate. En fin, so şi eu mă uit mult la anime sunt disperată total după aşa ceva. Te uiţi la kuroshitsuji ? [ era de aşteptat să pun întrebarea asta ].
Dar la Umineko naku koro ni te-ai uitat ? E chiar mişto numai că e horror :]]. Şi dap şi la ce genuri de anime te uiţi ? [ shoujo, horror, comedy etc... ] Sper să ne mai citim pe aici şi să fi activă.

Ja ne ! *gives her a strawberry*
Revisor mi-au luat posibilitatea de a face post++ prin a spune de la ce vine FMP. Esti rea!

Ca sa nu fiu total offtopic (nu ca m-ar deranja): daca te-ai intalnit in viata ta cu FMP cu ce te-ai intalnit? Anime, manga sau carte?

De cand Animezup (a.k.a. Forumul Pacii/Prieteniei) e A/Z?

EDIT:
Eu A scris:Revisor mi-au luat posibilitatea de a face post++ prin a spune de la ce vine FMP. Esti rea!
Pana la urma am facut post++.
Heya ^-^ Bine ai venit pe forum 71 Sper sa te acomodezi repede, cu siguranta va fi foarte usor, asa a fost pentru toata lumea, sa iti faci multi prieteni si sa te distrezi. Sper de asemenea sa fi un user activ si cine poate sti, poate ne mai intersectam pe forum xD Eu sunt Diana, dar pe aici mi se spune Beki 71 Intrebari...nu stiu ce intrebari ti-as putea pune, deoarece userii de deasupra au pus cam toate intrebarile posibile xD Care este animalul tau preferat? Si ce zodie esti? Si cam atat...nu stiu ce sa intreb O_O xD

Bye bye, inca o data welcome, ne mai vedem pe aici :3
buna adina bine ai venit pe forum (nu-mi vine sa cred ca si pe tine te cheama tot adina) sper sa-ti placa pe aici si sa te distreziZuppy02 a si cum a zis si lynn sunt useri care au peste 13 ani (si eu am tot 16 - neimpliniti inca mai am 3 luni)
intrebari.................hm..............:
1.ce iti place sa faci in timpul liber
2.care sunt animeurile tale preferate
3.care sunt personajele tale preferate (si din ce animeuri)
si cam atat deocamdata
(19-08-2010, 09:49 AM)ReviÅŸor A scris: [ -> ]Etoooo. bun venit pe A/Z Adina!*si toate celelalte urari...* hug
FMP>> Prescurtarea de la Full Metal Panic! XD

Hm...am si eu niste intrebari : - ?
1. Yaoi sau Yuri? ;;]
2. Ciocolata sau vanilie?
3.Cum ai dat de Zup?

Cam atat ._. So... sper sa te simti bine p'aci si ne mai vedem/auzim/citim pe forum.
Bye *hugs*

1. Amandoua sunt la fel de interesante! ^^
2. Ciocolata..
3. Cautam tutoriale manga mai explictie, pentru ca ce citeam nu era suficient pentru mine... Vroiam mai multe detalii legate de pozitiile personajelor, de anatomia corpurilor si mai ales vroiam sa exersez ochii baietilor... Nu imi prea iasa... 10[posturi unite]
(19-08-2010, 10:30 AM)Lynn A scris: [ -> ]Hello şi bine ai venit pe forum *hugs*. Sper că vei fi activă chiar dacă [cacofonie] Kashim a spus că media de vârsta e 13, dar nu'l crede .__. sunt useri şi mai mari spre exemplu eu am 16. :]] Oricum bine ai venit pe forum şi să ne mai citim pe aici. Zup e frumos şi şansele să-ţi faci noi prieteni sunt foarte mari plus că sunt useri care şi la 13 ani se comportă de 16 de nu e o problemă avem de toate tipurile de useri pe aici cu care să intri în discuţii. S-au pus deja majoritatea întrebărilor, btw de chitară electrică de ce nu te apuci de învăţat ? Adică dacă ai şanse ai putea. Eu îmi strâng bani să-mi iau una electrică sau poate o orgă, însă mai repede iau chitara electrică. [ e mai ieftină neh .___.' ]. POţi lua cursuri de pe net aşa fac eu cu chitara asta clasică pe care o am. Sorry ador orice instrument muzical nu mă pot abţine sincer :]] [ am încercat ]. Până să-mi iau pian electric mai e probabil când voi fi la facultate. En fin, so şi eu mă uit mult la anime sunt disperată total după aşa ceva. Te uiţi la kuroshitsuji ? [ era de aşteptat să pun întrebarea asta ].
Dar la Umineko naku koro ni te-ai uitat ? E chiar mişto numai că e horror :]]. Şi dap şi la ce genuri de anime te uiţi ? [ shoujo, horror, comedy etc... ] Sper să ne mai citim pe aici şi să fi activă.

Ja ne ! *gives her a strawberry*

Kuroshitsuji am vrut sa urmaresc pe Youtube, dar nu am gasit episoade subtitrate... 2 O sa-l descarc cu torente cand am timp..
Mai nou m-am uitat la "Final Fantasy VII: Advent Children"... Super misto! Varianta japoneza e cea mai buna! Varianta in engleza e de toata coma... Au taiat atatea scene, incat filmul s-a scurtat cu 30 de minute!
"Umineko naku koro ni"... O sa ma uit si la acesta... Mersi pentru recomandare!
Nu am un anumit gen de anime... Ma uit si la horror, si la romance, si la SF... Depinde de cum ma impresioneaza personajul... Smile[posturi unite]
(19-08-2010, 12:29 PM)YKashim A scris: [ -> ]Revisor mi-au luat posibilitatea de a face post++ prin a spune de la ce vine FMP. Esti rea!

Ca sa nu fiu total offtopic (nu ca m-ar deranja): daca te-ai intalnit in viata ta cu FMP cu ce te-ai intalnit? Anime, manga sau carte?

De cand Animezup (a.k.a. Forumul Pacii/Prieteniei) e A/Z?

EDIT:
Eu A scris:Revisor mi-au luat posibilitatea de a face post++ prin a spune de la ce vine FMP. Esti rea!
Pana la urma am facut post++.

Full Metal Panic era pe Animax, inainte ca postul sa "se prosteasca" sa zicem, si sa dea American Idol, ceva ce nu are nici o legatura cu anime-urile...[posturi unite]
(19-08-2010, 03:02 PM)Beki A scris: [ -> ]Heya ^-^ Bine ai venit pe forum 71 Sper sa te acomodezi repede, cu siguranta va fi foarte usor, asa a fost pentru toata lumea, sa iti faci multi prieteni si sa te distrezi. Sper de asemenea sa fi un user activ si cine poate sti, poate ne mai intersectam pe forum xD Eu sunt Diana, dar pe aici mi se spune Beki 71 Intrebari...nu stiu ce intrebari ti-as putea pune, deoarece userii de deasupra au pus cam toate intrebarile posibile xD Care este animalul tau preferat? Si ce zodie esti? Si cam atat...nu stiu ce sa intreb O_O xD

Bye bye, inca o data welcome, ne mai vedem pe aici :3

Imi plac pisicile de toate culorile, de toate rasele... Mai putin pisicile fara blana!
Si, zodia mea e Scorpion, iar in zodiacul chinezesc sunt sarpe. 10[posturi unite]
(19-08-2010, 06:53 PM)sarah chan A scris: [ -> ]buna adina bine ai venit pe forum (nu-mi vine sa cred ca si pe tine te cheama tot adina) sper sa-ti placa pe aici si sa te distreziZuppy02 a si cum a zis si lynn sunt useri care au peste 13 ani (si eu am tot 16 - neimpliniti inca mai am 3 luni)
intrebari.................hm..............:
1.ce iti place sa faci in timpul liber
2.care sunt animeurile tale preferate
3.care sunt personajele tale preferate (si din ce animeuri)
si cam atat deocamdata

1. In timpul liber citesc, ma plimb cu masina, desenez in stil manga (daca am inspiratie), ascult muzica, citesc bloguri (am cativa bloggeri preferati), ma plimb prin oras... In vacanta asta m-am apucat de am facut si eu AMV-uri! 4
2. Anime-uri preferate: Code Geass, AfroSamurai, Yu-Gi-Oh!, Sailor Moon, Nana
3. Personaje preferate:
Lelouch Lamperouge - "Code Geass"
Yami Yugi - "Yu-Gi-Oh!"
Cloud Strife - "Final Fantasy VII: Advent Children" (e un anime 3D facut ca o continuare a jocului Final Fantasy VII)
Reno - acelasi anime..