Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Discutii despre concursul Drawing Of The Week
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Ce parere aveti despre concursuri saptamanale de desen?

Desenele sa nu fie neaparat foarte chinuite, ca nu toata lumea are timp sa faca o capodopera pe saptamana.
Temele lucrarilor sa se schimbe saptamanal.
Lucrarile sa fie trimise organizatorului, sa fie postate anonime si sa fie votate mai apoi prin poll-uri.
Ca premii.. nu stiu.. o medalie?
Voi face si un panou pe prima pagina a forumului (si mai tarziu si in portal), care sa promoveze lucrarea castigatoare timp de o saptamana, pana cand se incheie urmatoarea editie si apar alti castigatori. Voi face de asemenea si o galerie cu toate desenele castigatoare.

1. Ce parere aveti?
2. Cine ar fi dispus sa organizeze asa ceva? Preferabil ar fi sa se ocupe mai multe persoane, si sa se schimbe saptamanal si organizatorul (asa va avea toata lumea sansa sa participe).
Prea multe lucruri nu ar avea de facut... doar sa stabileasca saptamanal o tema, sa stranga lucrarile de la participanti prin pm, sa le posteze apoi intr-un topic si la final sa anunte castigatorul.
E o idee bună. ^^
Poate ar fi bine să existe şi " Fotografia săptămanii " sau ceva de genu' .
Iar ca 'premiu' cel/cea care câştiga ar putea să aleagă tema pentru urmatoarea săptămână, sau cum ai zis tu, o medalie. 39
Şi, pot să mă ocup eu de Dotw ? 5
Mm, imi plac la nebunie noile idei, adica cele cu ficul si desenul si inca ceva al saptamanii 15
Foarte tare.. As vrea sa ma inscriu.
Si inca ceva. Mimi a zis : "Şi, pot să mă ocup eu de Dotw ?"
So, ne putem alege noi 39
Mmm, as vrea sa ma ocup si eu de ceva. Poate de fotografie 39 Daca se poate.
Atata timp cat nu o sa fie numai teme anime, great idea.
Cat incepem?
Foarte interesanta ideea! Smile

Abia astept sa vad temele si etc. Smile

cand incepem?
Am facut medaliile pentru viitorii castigatori, va rog sa ma anuntati cand va fi cazul sa le acord 4
De asemenea, repet si ce am zis la threadul SOTM:

Citat:Btw, o sugestie..
La Fic of the Week se acorda si un premiu pentru cea mai buna critica/cel mai bun comentariu
Nu numai ca incurajeaza lumea sa comenteze, dar ii si rasplateste pe cei care stiu sa isi argumenteze cum trebuie parerea.
Poate ar merge si aici un astfel de premiu. Deja am facuta o medalie, daca va decideti sa faceti lucrul acesta.
well, nu s-ar putea accepta si desene digitale? sau sa se faca o categorie pentru asa ceva, desi nu stiu cati de pe aici sunt pasionati de asta 4
Super idea!
Cand incepe concursul,vreau si eu sa ma inscriu pentru participare la concurs dar mai intai sa vedem tema aleasa.
Sunt nerabdatoare.
(15-06-2011, 05:09 PM)Jigoku A scris: [ -> ]well, nu s-ar putea accepta si desene digitale? sau sa se faca o categorie pentru asa ceva, desi nu stiu cati de pe aici sunt pasionati de asta 4

Hmm, dar fi o idee si totusi, nu. Ar fi incorect pentru restul participantilor desenele digitale fiind mai bune decat cele traditionale din anumite puncte de vedere, daca vrei neaparat concusuri de genu intreaba-l pe Flaw de vreo noua sectiune ceva, sau am putea sa il reorganizam putin pe acesta, o luna desene tradionale, o luna desene digitale, niciodata impreuna. 21
impreuna nu prea merg,intr-adevar. dar ar fi dragut sa se faca ceva si pentru asta 4
Pagini: 1 2