Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: DESENE
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Sal'tare! Zuppy02
Nu sunt priceputa, dar ma gandeam sa va arat si eu desenele mele.
Imi pare rau de calitatea lor, e de la scaner si a trebuit sa modific unele schite, pentru ca nu se vedea nimic.

Aici sunt cateva schite:

[Imagine: schitza.png]

[Imagine: uniforma.png]

Ceva facut cu pixurile, parul si franjurii fustei sunt cu carbune, doar ca s a mai sters:

[Imagine: afrohair.th.png]

Acuarele (culorile nu sunt in realitate asa, e de la scaner):

[Imagine: vazax.th.png]

O tipa nereusita, acuarele:

[Imagine: blondaq.th.png]

Ceva mai recent, pixuri si carioci:

[Imagine: fataincamera.th.png]


Voi mai cauta desene recente si le voi scana; pana atunci.. comentati. ^.^
imi place prima tipa din desenul al doilea 4 e draguta.
trebuie sa lucrezi mai mult la anatomie, si incearca sa dai umbre4
(19-07-2010, 11:16 PM)alecs A scris: [ -> ]imi place prima tipa din desenul al doilea 4 e draguta.
trebuie sa lucrezi mai mult la anatomie, si incearca sa dai umbre4


Foarte de acord. Desenul al 2-lea e cel mai reusit.
In primul desen, pai nasul nu este tocmai nasul unui om, ochiul drept este mai mare decat cel stang, sanii trebuie sa fie la un anumit nivel si mainile mai mari.

~`~` Trebuie lucrat la anatomie mai mult. ^^
As putea spune ca nu sunt asa de rele desenele ..din contra arata convenabil.. si sunt si de acord cu ceilalti. Al doilea desen e mai frumos.. dar si restul sunt, numai ca trebuie neaparat sa lucrezi mai mult pe anatomie, sa faci o schitza concreta si trebuie sa sti exact ce vrei sa desenezii.. Smile
Sa fiu sincera chiar imi place cum desenezi .. daca o sa desenezi si o sa exersezi mai mult sunt sigura ca o sa creezi multe desene minunate.
Ah, asa... Nu pot vedea primele doua desene (le-ai pus bine, don't worry, la mine e problema - pentru ca se incarca foarte greu. -.-') dar le-am vazut pe celelalte si.. Nu pot spune ca nu imi plac. C:
Mai ai de lucrat la anatomie, cum s-a mai zis (si eu am aceasta problema T.T), insa imi place cum colorezi. Imi place mult desenul ala cu tipa cu parul ciufulit si franjurile alea la rochie.<3 In fine. Desi mai ai de lucru, desenele sunt dragute. ^.^ Astept si altele. :o3