Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: 친구는 안녕하세요
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
친구는 안녕하세요!!!


*am o problemă gravă cu introducerile.

Ok, am scris, am şters, am scris, iar am şters, mai încerc odată.
Numele meu este Georgiana, am 18 ani ÅŸi sunt din Craiova. Sunt zodia peÅŸti and AB blood type. So PROUD of it ã…‹ã…‹ã…‹ã…‹ã…‹ .
AB-ul şi zodia mă caracterizează foarte mult. If you know them,you'll get to know me. Anyway, sunt admin(founder) de forum, un forum dedicat asiei,dar în special K-POP-ului şi Coreei de Sud(nu am venit aici ca să fac concurenţă), şi fan Super Junior de mai bine de un an. Să zicem că datorită lor am ajuns să învăţ limba coreeană şi să visez la un viitor mai bun, chiar în Coreea.
Acum câteva minute mi-am propus să dau un search pe google pentru "Super Junior Coreea de Sud", şi am dat de această comunitate. Am intrat şi am găsit un topic unde se vorbea despre Super Junior. Prima reacţie a fost "FANI SUPER JUNIOR AICI !!! Mă înregistrez!"

Pentru că sunt fani Super Junior pe aici, vreau sa mă prezint ca un ELF şi ca un kpop fan.

Revenind la Anime ÅŸi Manga.
Recunosc... am o mică-mare scăpare. Aveam un timp în care eram PASIONATĂ de Naruto.. până am descoperit kpopul. Story of my life.
Când aveam... 6 ani, cred, îmi doream să pot ajunge ca Sailor Moon şi să salvez lumea de rău. Era.... eroina mea. ^^

Uhm, nu ştiu ce să mai zic. Am menţionat că am o problemă cu intro-urile, nu? Ei bine, se vede.
M-am înregistrat aici pentru ca vreau să cunosc ELF, dar şi persoane pasionate de entertainmentul asiatic.

Daca aveţi întrebări... sunt bine venite^^

Sper să îmi pot face prieteni aici.

*btw, îmi place grafica acestui forum. felicitari ^^
Bine ai venit pe Animezup, HaeSook!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Bine ai venit pe animezup, Georgiana, sper sa te distrezi pe aici si sa-ti faci cat mai multi prieteni, printre care si eu. Numele meu este Amy si sunt din micul Paris poluat. Uii, eroina ta cand erai mica era Sailor Moon, ehe, nu sunt singura, doar ca eu inca mai revad anime'ul cand mi se face dor de un anime minunat 8 ... Super junior8 --- canta bine si daca nu ma insel joaca si-n mini drame - sorry daca gresesc, e posibil sa-i confund, dar nu prea cred 106 - totusi imi place cum canta, sunt cool ^.^ --- ... Cred ca m-as putea numi si eu fana kpop [ Big Bang ( G Dragon ), Girls Generation ( SNSD ), Lee Hyori etc - momentan nu-mi mai vin in minte - ]. Ei bine as avea cateva micute intrebari:
Care sunt personajele tale preferate?
Care este melodia ta favorita?
Care este filmul/drama tau/ta preferat/preferata?
Cam atata.. Nu uita sa te distrezi pe site...
Iti urez happy posting and no spam!
* Z-Bye *
Hello , Welcome !
Yep sunt ceva fani Super junior [ si aalte formatii kpop] pe aici ^^ .
Stiu deja care sunt membri tai preferati din SuJu and i'm loving it:X
Intrebari 39
1. Ce cuplu iti place din SuJu 4
2. Melodia preferata .
3. Cum ai descoperit SuJu ?
4. Friends? 5
Happy postinghug
Annyeonghaseyo Georgiana hug !
Bun venit aici and OMG , you're an ELF too <3 . Super Junior e a doua mea trupă preferată de k'pop [ care e ca un drog pentru mine ] şi sunt o mare fană de a lor and I'm glad you're their fan too hug . Pe aici sunt destui fani k'pop & Suju , sunt sigură că o să te simţi în largul tău . Deeci , care sunt preferaţii tăi de la Suju şi cam care ar fi melodia de la ei pe care ai asculta'o mereu [ em , nu chiar preferata , ci cea care ţi se potriveşte orice stare ai avea , fac un sondaj cu diferite întrebări legate de k'pop bands ] .
Btw , şti de fan'meeting'ul de pe 1 august [ k'pop desigur ] ? Poate vei venii şi tu , cu atât mai mulţi cu atât mai bine 8D .
And încă o întrebare . Ce părere ai despre FT Island ?
Sper să te simţi bine aici şi să îţi faci prieteni şi de asemenea mi'ar plăcea să vorbim , aş fi încântată să fim prietene * hugs *.
And again , bun venit aici hug !
Heeey Gey hug ti-am dat deja cateva mesaje la profil, deci mai zic odata - bun venit pe forum, have fun si ma bucur ca esti pe aici hug

Citat:Când aveam... 6 ani, cred, îmi doream să pot ajunge ca Sailor Moon şi să salvez lumea de rău. Era.... eroina mea. ^^
park eram eu cand eram mica 24 si eu asa faceam

well, mai vorbim si nu mai stiu ce sa zic =.=

app, Elusive wolf, sigur stie dspre meeting, doar la ea pe forum s-a facut anuntul 5 si mai multe detalii, pe forum xD [il are la profil]
Kyaaa :X GeyGey ! Ce surpriza sa te vad pe aici hug
Welcome here ^^
Well asa cum s`a mai zis sunt fani kpop pe aici.Sper ca te vei simti bine 4
O singura intrebare...care e preferatul tau din Suju ? [chiar daca am o presimtire ca vei zice 'Donghae' 39:X].

B`Bye hug
Mulţumesc Zuppy^^ I will

@Little Star ; Bună, mulţumesc pentru primire. Păi, Super Junior, adică, anumiţi membrii din Super Junior joacă in drame,sunt MC sau modele. I also like SNSD <3 Who's your favorite ? ^^

Păi.. personajele mele preferate sunt.. Sailor Moon, Gaara şi Sasuke.
Pot spune că ador Sadness and Sorrow. De fapt, ador melodiile triste. Intr-un fel... mă liniştesc,mă fac să mă simt bine.Mai ales dacă sunt melodii de pian, sau vioară. Melodii de orchestră, fara solişti.
Mi se pare plăcut să stai afară în ploaie, iar în gând să ai una dintre acele melodii triste.
Am găsit videoul asta pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=hzUT1RoY6Gg şi pot spune că îmi plac toate ♥. M-au făcut curioasă cu anime-urile respective. Când o să am timp, am să încerc să mă uit.
Now, de la Super Junior... hmm... nu îmi pot alege o melodie preferată. Sunt prea multe ㅋㅋㅋㅋ
Film preferat... Step Up 2 The Streets. Filmul ăla m-a schimbat .. oarecum.
Cât despre drame, am sa aleg Queen Seon Deok. Este amuzant cum am ajuns să învăţ atât de multe dintr-o simplă dramă coreeană. Mă refer la chestii legate de viaţă şi de oameni. Recunosc, când a murit Bidam am plâns.A însemnat atât de mult pentru mine... deşii era un personaj intr-o dramă coreeană cu un sad ending. Mi-a plăcut OSTul dramei foarte mult.
Dintre toate personajele negative pe care le-am văzut până acum, de Mishil mi-a plăcut cel mai mult. Avea...avea ceva special.
Don't worry, I won't spam. ^^

Bună @Nemo. Nice to meet you.
So, preferatul tău este Teuki ? ^^ He's in my top 5 from SJ lol. Chiar i se potriveşte postul de lider. Nu ştiu de ce SMENT îl munceşte atât de mult. Şi pe el,şi pe restul membrilor. Uneori, cred ca are nevoi de o pauză, dar, cu toate astea, el mereu este pe şcenă şi zâmbeşte pentru fani. Se vede asta in No Other. ^^
Să nu mai vorbim de felul în care râde. 24

1. EunHae, HaeRy, MinWook, MinHae, EunTeuk, YeWook, KyuMin, and... I think that's all.How about you ?
2. Cum spuneam, nu cred că pot alege o melodie preferată. Sunt prea multe. Totuşi... momentan cred că sam să aleg 잠들고 싶어 (In My Dream), după ultimul album.
3. Sincer, înainte am fost fan DBSK, o prietena mi-a arătat câteva videouri cu Heechul, dar nu am dat prea multă importanţă, deşii, mă amuza. Aveam Sorry Sorry în PC, o fredonam, dar again, nu mi-a păsat prea mult cine cânta. Pe Hangeng şi Siwon îi văzusem într-un MV cu Junsu din DBSK, iar Siwon mi-a atras atenţia. Am aflat că e din Super Junior, dar again, nu mi-a păsat prea mult. Vreau să zic că aveam posibilitatea să aflu mai devreme de ei, dar... -_-' yeah...
Când am făcut forumul de care mă ocup,am avut nevoie de informaţii despre Super Junior, aşa că am început să caut, am gasit diverse emisiuni în care ei au fost, şi, m-au binedispus, mai mult decât cei de la DBSK. Am început să ma "despart" de DBSK şi să le acord mai multă atenţie celor de la Super Junior. Şi, încetul cu încetul au intrat în inima mea.
Am aflat mai multe despre ei datorită forumului.
How about you? Cum ai aflat de ei?

4. Well, dacă vrei să întrebi dacă putem să fim prietne, răspunsul este DA! De ce nu? ^^
You like the guys that make me happy, sure we can be friends ♥
Thank you ^^

Hello Elusive wolf ^^ !!!
Să ghicesc, prima e C.N.BLUE ? 5

Păi, my favs are Dongahe, Sungmin, Leeteuk, Siwon, Eunhyuk,Henry dar ţin foarte mult şi la restul ♥. Ei sunt ca... pastila fericirii pentru mine.
Un cântec care mă face să mă simt bine de la Super Junior... hmm... iar nu pot alege. Să zicem..Sorry Sorry.

Ştiu despre fanmeetingul din vară, forumul meu face parte din cele 4 forumuri care se ocupa de acest meeting. Bine, cei dupa Mirotic Crystal au avut această iniţiativă.Din păcate, eu nu mai pot venii, dar o sa fie membrii RAF acolo ^^

LOL, schimb Guess-ul, trupa ta preferată este FTI ?
Sincer,FTI si C.N.BLUE sunt singurele formaţii care cânta rock din Coreea şi îmi plac. Hongki is my favorite. Oare pentru că e AB ca mine?
Anyway, baieţii sunt foarte talentaţi, sper să ajungă departe cu muzica pe care o fac, pentru că merită asta. ♥
Sure, I wanna be friend with you^^ *hugs her back*

Bună Alysu *we meet again ㅋㅋㅋㅋ* ^^
LOL, şi ţie îţi plăcea blonda cu codiţe ? ♥

Buna Dumi ^^ yeah, no other them me ã…‹ã…‹ã…‹ã…‹
21 dacă trebuie să zic numai un nume, atunci, acela este clar Donghae. 5
Bine ai venit pe forum, sper sa te distrezi. Si eu sunt tot zodia pesti, in ce zii esti nascuta? Eu pe 18 martie. Nu am nicio intrebare ca au pus ceilalti destui. Si mie imi place Naruto, inca il mai vizionez. Sper sa te distrezi si sa iti faci prieteni, poate ne mai vedem prin forum. See ya pupic
Mulţumesc Akie ^^ See ya !!
Pagini: 1 2