Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Nu voi mai fi la fel [+18]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Heya ! Stiu ca m-am lasat de celelalnte ficuri si-mi cer scuze. De acu’ incolo promit ca nu voi mai face asa. Acest fic este unul cu un limbaj mai…..vulgar si cu secene un pic mai hot! So, sper ca o sa va placa. Sa lasati commuri, ca altfel…

Capitolu’ 1: Ai vazut?


Oh ! Fumosule…. Ciocolata si frisca fac bine la piele, asa cred ! Deja mi te imaginez cu mine in pat, Off Doamne !
Ce-as vrea sa-ti musc buza, sa-mi saruti sanii, vai de capu’ meu. Alexander Nagrico, esti asa un inger. Ce mi-as dori sa te vad m-ai gol decat in vestiare, mai jos de zona inerzisa, dar nu pot ! Ai iubita, eu sunt o simpla iubita care saliveaza dupa tine! Bine , nici chiar asa! Nu “salivez” , doar o compatimesc pe curva de Annete, de cate ori de saruta, iar eu nu si de cate ori iti simte imbratisarile, iar eu nu ! O urasc pe fata aia, daca-as putea i-as baga cutitu’ in inima pana n-ar mai avea o picatura de sange, idioata dracu !

Ma arunc in piscine cu apa rece ce imi face sfarcurile sa se intareasca. Imi i-au salteaua si ma asez pe ea, soarele colorandu-mi pielea palida. Imi prind parul rosu ca macul intr-un coc si imi pun ochelari de soare ca sa-mi protejez ochi negri, aproape gri.

Din nou, sunt sigura voi incepe sa ma gandesc la baiatu’ ala. Parul lui negru, muschi bine conturati, abdomeni sexy, ce mai….Iubitul perfect ! Destept, calm, atragator. Cel mai popular din scoala, un baiat rau, nu care se tine de fusta mami…..Nu din nou, nu ma mai gandesc la el, Stop!

Simt o picatura rece cazandu-mi pe abdomen. Deschid ochi si vad un cub de gheata. Ce dracu? Intorc capul in stanga si …Dar nu mai pot sa-l intorc in dreapta pentru ca sunt aruncata in apa rece, poate calduta , de pe saltea.
-Cine naibii imi intrerupe….Tu? Boulee…Tipam ca o nebuna, nici macar nu ma interesa ca papa era acasa. Shivi, tampitul care ma placea era in piscine mea, cu pieptul gol, nu pot sa mint ca nu arata bine, si cu blugi pe el. Il priveam ciudat, incercand sa ies din apa dar el ma tinea de un picior.
-Ce face micuta mea sclava? Ma intraba el pe un ton superior. Ce rahat de om. Fac pariu ca masa la facut cu unu de pe strazi….Data fiin moartea lui tasu !
-Da-mi drumul, cacat cu ochi ce esti ! Daca vine tata….
Dar nu am apucat sa zic ceva ca m-a tras mai aproape de el, iar inima mea a inceput sa bata mai tare ca boxele cand dadeam petreceri pana la 5 dimineata.

-Nu ma mai jigni, Lexi ! Ai uitat cu cine te pui? Te pui cu un mafiot de prima mana si nu…dar a tacut pentru ca i-am tras una peste fata. Am zambit usor si m-am indepartat de el. Sa fie si presedinte ca n-a ascult de el. Daca nu-l ascult pe papa, asta inseamna ca nici n-are cum sa viseze sa-l ascult pe el.
Mi-am simtit obrazul usturanduma si abdomenul ce ma durea ingrozitor. Ce rapid ! Imi daduse o palma si un picior in abdomeni, si ce durea . Cred ca-mi rupsese o coasta, doar sa vada ce pateste daca mi-a rupt una.


-De ce ai facut asta?? Am intrebat eu suparata, si cu obrazut stang rosu.

El a iesit din piscina si s-a asezat pe un sezlong din aproprierea barului. Si-a dat blugi trei-sferturi jos si si-a infasurat in jurul slipului. Sexyy……
-Tactu nu-I acasa, asa ca putem face ce vrem, nu? Mi-a zis el pe un ton pervers.
-Stiu la ce te referi , dar nu. Si raspunde-mi la intrebare ca ma enervez.
- O sa ti se faca frig daca mai stai mult in piscine. Mai bine ai iesi.
-Nu mai evita subiectul, nenorocit de fraier ! Ziceam eu in timp ce-mi infasuram un prosop in jurul sanilor.

Il priviveam cu o oarecare teama, steam de ce-l poarta capu’ . Niciodata nu state ape ganduri, doar facea. Era un…nic n-am cuvinte sa ma exprim.
S-a ridicat de pe sezlong si mi-a tras alta palma. Iar eu, pai eu……Eu n-am facut nimic de tammpita ce sunt.
Si dres grazul si mi-a spus:
-De-asta ! Daca ma mai jignesti, asta patesti. Daca ma lovesti ce ti-am facut la abdomen. Adica….vai de tine , Lexi!
-Nu mi-e frica de tine, Shiv. Asa ca termina cu amenintarile, inteles? Undeva ma doare ca esti sef peste mafia din Los angeles, si undeva ma doare ca toate tarfele iti cad la picoare, sa stii ! Tie ar trebui sa-ti fie teama de mine, nu mie! Am zis asta si simteam cum sangle imi pulsa mai repede prin vene. Ma enervasem si tipasem in gura mare, ca sa auda toti vecini.
-Bine, eu am plecat !
Si-a luat jacheta si a plecat. Mi-a zis-o pe un ton nepasator, de parca il durea in cot de mine.
Heya(*.*)

Un nou fic,a?

Va trebuii sa vezi o un comenatriu destul de dur de la Onytsa,deci pregatejte`te...>:)

Sa incepem cu inceputul...din cate am inteles...defapt nu am inteles mai nimic...deci despre ce este vorba in acest fic?tot ce am putut intelege este ca o fitoasa,ca sa nu zic altceva, se relaxeaza la piscina,iar apoi se bate cu un prost...altceva?...nu cred...dar totuji vreau sa vad cum evolueaza povestea...

Descriere-nada,ai auzit cumva,...eu stiu,....pe la scoala,....cred ...de figuri de stil sau cel putin de descriere?...daca da,folosest`o...incearca sa exprimi sentimentele personajelor,lucrurile din jur...tot...
Naratiunea-narezi la persoana I si asta imi place...dar cred ca trebuie sa te mai straduiesti...
Actiunea-grabita si nu inteleg nimic...este plictisitoare si nu are nici un rost...mai incearca;))
Dialogul-ai avut,cam mult,dar cel putin nu a fost sec...ai avut niste replici de m`au dat pe spate ji nu intr-un mod placut...

De ce ai lasat spatii?...te temeai ca nu ai 40 de randuri?daca da,de ce nu incerci sa faci totul cat mai bine?...straduieste`te mah si tu,caci daca nu ma insel,mai ai vre`o doua sau trei ficuri,la care ai renuntat dupa doua capitole...Incearca si tu macar sa termini un fic si asculta criticile ca sa te perfectionezi...

Ai si cateva greseli de tastare\gramaticale:
m-ai- fara cratima
inerzisa-interzisa
de-probabil ai vreut sa zici te
piscine-nu te poti arunca in mai multe piscine deodata-piscina
i-au- iau fara cratima :))
muschi-muschii
abdomeni -abdomen exista doar un singur abdomen
mami-mamei
ochi-ochii
abdomeni-din nou
obrazut-obrazul
usturanduma-usturandu-ma
priviveam-:-?? poate priveam
state-poate sta
grazul-glasul
sangle-sangele
vecini-vecinii

Prin asta mi`ai demonstrat ca nu stii gramatica...nu te supara,dar asta este adevarul

"-Nu mai evita subiectul, nenorocit de fraier !"...nenorocit de fraier...macar ai auzit cum suna asta?...frate ce perle scoti
Ai incercat sa pui si ceva amuzament p`acolo,dar nu ti`a iejit mai deloc:|...

"-Nu mi-e frica de tine, Shiv. Asa ca termina cu amenintarile, inteles? Undeva ma doare ca esti sef peste mafia din Los angeles, si undeva ma doare ca toate tarfele iti cad la picoare, sa stii ! Tie ar trebui sa-ti fie teama de mine, nu mie!"...ji de ce ma rog i`ar fi frica lui Shiv asta de ea?:-??...e cumva super girl ji nu stim noi?...nu cred

Ai amestecat timpurile verbelor intre ele...ai aruncat niste cuvinte la nimereala,incercand sa zici ca ai facut un fic...ai greseli cu carul,de dialog si descrierea nu mai zic->deci in concluzie ai facut totul varza...

Titlul-sincera sa fiu nu mi`a inspirat nimic...cauta unul mai atractiv;)

Incearca alta data sa ti cont de sfaturi, si in legatura cu criticile mele,tine minte ca am comentat ficul nu pe tine...

Nu renunta si la ficul asta cum ai facut si la restul,aja ca astept nestu` sa vad cum te prezinti...:D

Daca te`au deranjat foarte tare comentariul meu da`mi un PM

Ja ne` si multa inspiratie:*

Edit: V-as ruga frumos sa nu ma criticati pe mine, ci acest fic. In primul rand eu am comentat ficul, nu autoarea, nu numele ei, nu nimic. Daca aveti fratilor chef de cearta, certati-va cu cine vreti voi, dar nu cu mine. Puteati sa-mi spuneti asta prin PM sau mai stiu eu cum, dar nu in public, plus ca nu aveti voie sa faceti asta. Terminati cu lucrurile astea si vedeti-va de ale voastre, comentati ficul, nu userul.:|
Doar din asta poti deveni mai bun, caci daca ii spui ceva de genul: "este bun, vreau next", acel user nu va intelege ce greseste, iar asa cum va deveni mai bun? Ma rog, daca asta este modul vostru de a da sfaturi cuiva...:|
Helăău What's my NaMe?? .
Onytsa a trecut pe aici şi a spus cam ce ţi-ar fi putut spune şi alţii.
Dacă vrei şi părea mea, eu iţi pot spune că , cam ce am înţeles eu de acolo este că o piţipoancă răsfaţată care visează după un băiat popular pe care probabil că îl va avea.
Şi apoi se ceartă cu aşa zisul ei prieten. Destul de plictisitor, nu ştiu poate era mai drăguţ dacă se întampla altceva, nu o simplă bătaie.
Ja! :*
Foarte frumos fetelor , foarte frumos ! O incurajati de mama mama :| ! Ce cacat frate , poate ar trebuii sa nu mai fii atat de dura Onytsa pentru ca nici tu nu esti profesionista ;) . Cred ca ar fii si normal sa nu mai termine acest fic , la ce kkt iai zis . Mai mult ii spunei gen : " Da am mai vazut asa ceva , lasa-te de fic pentru ca esti varza si eu sunt cea mai tare b-) ! Sii stii ceva , chiar nu te mai deranja sa-l continui pt. ca nu stii romana ! ''
Foarte urat din partea ta ;) . Si cred ca nu ar fii trebuit sa zic chestia asta ba ca nam dreptul , ba ca se ia de mine un moderator sau am rog . Dar deja explodam de nervi . Scze dar nu mam putut abtine . Si cred ca stii ca regula aia cu 40 de randuri nu mai e . Dar ma rog ....

Fiţe frate , fiţe ... n-ai ce sa le faci;) Uras omaneii care judeca pe cineva , cand persoana care judeca e mai prejos decat judecata .;) Numai D-Zeu ne poate judeca . Si nu va mai credeti marii si tarii , ca nu sunteti . :-J

Si What's my name ? E dragut fic-ul ar trebuii sa-l continui:)
Am trecut si eu pe aici, in dorinta de a a-mi exprima libera opinia. ( daca are cineva chef de cearta, vedeti ca piata nu e departe :)
Boon, incepem cu ficul care ti s-a spus cam tot ce este necesar despre el, nu cred ca mai trebuie sa intervin si eu. Tot ce pot sa fac este sa te sustin si sa te incurajez in a-l continua. Nu e chiar excelent, dar totul are un inceput pentru ca mai tarziu sa evolueze. De ce nu poate o pasare zbura imediat dupa nastere? nu e nevoie ca mama acesteia sa o supravegheze si sa o indrume ca mai apoi sa-i dea libertatea de a experimenta maretia zborului? ei bine, asa este si cu fic-ul tau. Nu e excelent, dar trebuie sa continui in sperata ca alaturi de niste persoane ( nu cred ca sunt in masura sa le spun critici, dar sa nu se inteleaga gresit.) cum ar fi Teh sau FallenAngel, fic-ul acesta ar putea ajunge la un nivel apreciabil. Nu cum face Onytsa ( cu inimioara) care tot ce stie e sa se dea mare experta in ale literaturi de parca ar fi terminat facultatea de litere cu diploma ( plina cu inimioare) ce ar putea sa inchida gura oricui.
Onytsa ( cu inimioara) nu asa se face, draga. Un critic, daca asa te numesti, nu face ceea ce faci tu. Gandeste inainte de a posta. ce ai spus tu da, era ceva necesar dar:

"-Nu mi-e frica de tine, Shiv. Asa ca termina cu amenintarile, inteles? Undeva ma doare ca esti sef peste mafia din Los angeles, si undeva ma doare ca toate tarfele iti cad la picoare, sa stii ! Tie ar trebui sa-ti fie teama de mine, nu mie!"...ji de ce ma rog i`ar fi frica lui Shiv asta de ea?106...e cumva super girl ji nu stim noi?...nu cred

Nu ai dreptul sa spui asta, din moment ce nu ai citit si capitolul urmator. Dupa cum se vede in acest capitol nu prea stim multe despre aceasta fata, deci urmatorul capitol poate ne demonstra ca nu e soper girl dar ne-ar arata ca este fiica unui mare Yakuza, daca sti ce e ala. Deci, tu nu ai nici un drept sa spui acele lucruri. Si mai sunt cateva gafe pe care le-ai spus in "critica" ta, dar nu le mai mentionez.
Deci, Onytsa ( cu inimioara ) scapa de atitudinea asta, pentru ca daca ai fi facut facultatea de litere sau daca ai fi o mare experta in ale literaturi comm-ul tau ar fi mai stilat decat mii de cuvinte care nu-si au intelesul.

Cu asta inchei. What's my NaMe?? iti urez multa inspiratie si sper sa ne arati evolutia acestui fic.
Bye. :*

P.S Dar ar fi bine deca ai mai reduce din vocabularul necorespunzator al fetei si inacceptabil intr-un fic. :P
Pentru Lovely Smiley si Blood_Saya:

Luati-va Dumnezeii si duceti-va la facultatea de litere, daca tot sunteti asa destepte incat sa criticati critica unui alt user asupra ficului, decat ficul propriu-zis.

Lovely Smiley, chestia pe care ai zis-o tu cu Da am mai vazut asa ceva , lasa-te de fic pentru ca esti varza si eu sunt cea mai tare 16 ! Sii stii ceva , chiar nu te mai deranja sa-l continui pt. ca nu stii romana ! '' cum ca ar fi zis Hiroko e defapt propria ta impresie asupra ficului. Am citit toate posturile si nu vad sa fi scris ea asa ceva. Asta ca o clarificare.

Nu va mai dati voi pe aici barbate cum ca vai e foarte urat ca a criticat-o si in felul in care a facut-o. Nu e. Asa ca potoliti-va cu prea-marimimia voastra, prea-fericitelor. Aveti warn amandoua, si sper ca data viitoare cand mai dau pe aici sa vad un capitol nou si o critica constructiva, nu cearta ca la ţaţa Floarea la colţ.

Ah, inca ceva: nu va convine regimul, s-a inventat sistemul de PM. Sa nu vad alte comentarii care sa nu fie legate de fic pe aici.